Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   587 / 3571
(#) Georgee válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Jó is az ha beszélhetsz valakivel, de amikor a barátokközttel jön, na az már sok
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Idézet:
„beszélhetsz valakivel..”
és itt a hangsúly, hogy beszélhetsz, s nem az, hogy csak hozzád beszélnek. Az egyoldalú kommunikáció nem mondható társalgásnak (beszélgetésnek).
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Ha jól tudom, a bünti hossza egyenlő a bűnt elkövető műsor idejével. No már most, abban a műsoridőben, átlag van 2-3 reklámblokk is A bünti ideje alatt nincs reklám, azaz elesnek attól a 2-3 reklámblokktól is, így pénz sincs belőle. Szerintem. :gumicsirke:
Egyébként ezeket a szappanoperákat én sem csípázom, szerencsére az asszon sem. Kivétel az Életképek. De az legalább normális (a régi szomszédok féle), és csak kéthetente van.
(#) zolika60 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Az igazi baj inkább az, hogy a reklámok és a szappanoperák között nincs műsor. Sajnos már egyik csatornán sem nagyon. Felesleges is TV-t nézni. Marad az olvasás és a net.
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Így leszünk HE függők! Bár még mindig jobb, mint a TV függőség. Itt legalább tanul az ember, meg barátságok is szövődnek, a TV meg csak butítja a népet.
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Idézet:
„Igy leszünk HE függők!”

Ez egy késői kijelentés
Úgy gondolom hogy már sokan azok... Én is már az vagyok, egy napot nem bírok ki nélküle
Van erre gyógyszer?
(#) zolika60 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Ezt pontosan így látom én is.
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Ellene nincs. Csak egy dolog van, ami átmenetileg enyhít a dolgon, az a forrasztópáka.
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
A pákát kell lenyelni?
Hajaj
Igaz hogy van 4 pákám, de nem szeretném lenyelni
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Nem kell lenyelni, elég markolászni.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Én úgy tudtam, a markolászás a nők szakterülete
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
De nem mindegy, hogy melyik végét markolászod.
Beüzemeltem délután a majdnem velem egyidős Orion TV-t és azon néztem filmet egész délután. Ennek a tv-nek még mindig olyan jó színei vannak, mintha most jött volna a gyárból. pedig ment egy jó pár évet és napi használatban is elég sokat ment. Az első film, hát hogy is mondjam eléggé sz*r volt. Szélesvásznú film, teljesen sötét képpel. Alig lehetett látni belőle valamit és nem is értettem a lényegét. A második egy vígjáték volt. Na az már jó volt. Az ilyen filmeket szeretem inkább. Jól elment a délután. Azt hiszem lesz még egy pár ilyen délutánom, ha lesz továbbra is ilyen jó film.
(#) radocziandras válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Nem véletlen hívták butítódoboznak
(#) radocziandras válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
A flim+ on eléggé sok jó film van...a múlkor pl muhammad ali élete ment rajta...volt vagy négy órás a film.
(#) Action2K hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Lehet, hogy kicsit izzad a gépem? A hangja is nagyobb lett a CPU ventinek.

No meg pár ígért kép a túráról.
(#) radocziandras válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Azannya...ilyen tájat....ritkán látni élőben.Nagyon szép.
(#) idlob válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Tyűű, mivel tudtál ilyen szabályosan periodikus "négyszögjelet" rajzolni?
(#) Action2K válasza idlob hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Vágóprogrammal, audio mixet készítek.
(#) DuMatyi hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Jó reggelt mindenkinek! Adott egy gép Vistával, és egy másik XP-vel, és egy USB-s modem kapcsolat, melyen kommunikálok. A gépeket cross kábellel szeretném összekötni. Segítsetek légy szíves mit tegyek! Első lépésként a kábelt ellenőrzöm.
Félreértés ne essék: tudom, hogy cross kábellel kell összekötni, meg is tettem. A kábelhiba nem zárható ki, nekem a konfigurálással van problémám
(#) DuMatyi hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
A gép pingelésre sem válaszol. Kábelhiba...
(#) Istike88 válasza DuMatyi hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Most akkor, USB-n vagy hálózati kártyán keresztül kötötted össze?
(#) _ampervadasz_ válasza DuMatyi hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Szevassz matthew!

Az hogy a gép a pingelésre nem válaszol az nem egyenértékű a kábelhibával. Az valószínű a tűzfal okozza, hogy nem válaszol a másik gép a ping parancsra, vagy ki sem jut a hálózatra.
(#) DuMatyi válasza Istike88 hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
cross-link kábellel, ETHERNET porton keresztül
(#) Istike88 válasza DuMatyi hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Akkor a következőket állítsd be:

Hálózati kapcsolatoknál az IP címet fixre állítsd és mondjuk add meg az egyik gépen a 192.168.1.1 címet 255.255.255.0 alhálózati maszkkal, a másikon meg 192.168.1.2 címet szintén ugyanezzel a maszkkal.
Így már a pingnek mennie kell, ha hálózati megosztást is létre akarsz hozni akkor azonos munkacsoportba kell helyezned a gépeket. Ezt úgy tudod beállítani hogy a hálókártya tulajdonságaiba lépsz: Hálózati kapcsolatok -> Helyi kapcsolat (vagy hálókártya neve) jobb klikk -> tulajdonságok -> TCP/IP protocol -> tulajdonságok

Sajátgép -> jobb klikk -> tulajdonságok -> Számítógépnév -> Módosítás gomb
Itt a munkacsoportnál állíts be egy egyedi nevet amit szeretnél, és ugyanezt állítsd be a Pista kliensnél is.
Emlékeim szerint ugyanígy kell ott is beállítani
(#) DuMatyi válasza Istike88 hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Köszönöm, megkísérlem. A nagyobbik gond: a vista angol! Most látok életemben először vistát, és egész hamar beletanultam, mert klasszikus windows stílusban volt beállítva.
(#) gtk hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Ehhez mit szoltok:
Van egy tarhelyem, onnan egy .zip allomanyt linkeltem a blogra. A zip allomanyt ha cserelem, vagy torlom, a linken ugyis elerheto a regi formajaban. Nem tudom felfogni most hirtelen..
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Üdv úrja mindenkinek!

Ma én nagyon megszívattam magam. Korábban elkeztem adatokat menteni nagy erőlvel, mert teljesen leakartam formázni a merevlemezeimet, mert a sok adatforgalom miatt felhízott rengeteg fölös leges adattal a Mester Fájl Tábla, és "testvérei", és egy 20% lassultság jellmezte. Ezzel semmi gond nincsen. újra is raktam, a kb. egy éves windózt, és rádugom az első merevlemezt, ami egy 80GB -os $AMSUNG volt. Rádugom, bekapcs gép, és máris kikpacs. Gondolkodok: Na mivan. Erre nézem a "molex" csatlakozót, és látom fordított a színsorrend! Bedugom helyesen, és már jön is a füst! Erre egy félperces ordítás, ami a csövön kifér. És gyorsan nézem, mi ment füsstel. Látom egy védő dióda szétnyilt teljesen. Eszembejutott hogy milliónyi merevlemezt kaptam szét, és még egy jópárnak meg van a vezérlője. Találtam is egy ugyanolyan 160GB -os példányt és gyorsan átforrasztottam a másikra. Erre tapasztaltam is hogy elindult végre működik, és másolok rólla, hatalamas sebeséggel. A "molex" toldót azért használtam, mert a rendszerhűtés, egy része, erről a toldóról ágazik le.

Marhanagy szikla röpült le a szívemről. Egyvalamit tanácsnak fogadjatok el: "molex" toldót ne használjatok, én is így szívtam rá, majdnem.

A fénykép azért lessz rossz minőségű, mert a telefon a viágítás, nem működik, mert a csatlakozó kilazult, és alig tudtam valamivel megvilágítani, és ezmiatt rosszul tud befokuszálni.

winyó.JPG
    
(#) mark.budai válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Hát nagy szerencséd van, hogy volt másik 160GB-os vezérlőd.
(#) Macsek71 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Toldóval nekem a következő "rejtélyes" sztorim van :
A rendszervinyó véletlenszerűen meg-meg állt. Gondoltam haldoklik, elkezdtem szervezni a pótlását. S addig se maradjunk NET nélkül egy régi nem használt winyót ugrasztottam a helyére, Ubival. Pár óra múlva ez is elkezdi az leáll-újraindul poént ..?.. Közben a régiről usb-házban mentem a fontosabb file-okat és ott működk...

Végeredmény : az y tápkábel egyik csatlakozója laza volt (+5V) néha megszakadt a kontakt, winyo újraindult.
(#) _ampervadasz_ válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Nek kis szerencse, mert egyből három ilyen vezérlőm volt, amiről letudtam menteni a cédődiófát.
Következő: »»   587 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem