Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   6 / 74
(#) Ballage válasza vd1234 hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Amennyire én tudom, a többit nem ellenőrzi le (azt a PIC-nek kéne tudnia), viszont ha olyan PIC-el használod, akkor debuggolni is lehet vele, ami igen hasznos tud lenni fejlesztéskor! :yes: IC diagnosztikára nem tudom, hogy mi való.
(#) vd1234 válasza Ballage hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Arra gondoltam, hogy kideríti-e, hogy pl. tényleg rossz egy részegysége a PIC-nek. De ezen az oldalon találtam egy egyszerű ledvillogtatót PIC-klel. Vajon ha ez megy vele, akkor jó a PIC?
Bővebben: Link
(#) Ballage válasza vd1234 hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Diagnosztika tudtommal nincs benne, de a PIC-ekben sem (javítsatok ki, ha mégis!). A villogtató meg elvileg jó erre, de ez RC oszcillátoros, nem kvarcos.
(#) vd1234 válasza Ballage hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Értem. Nem tudom, ha ez nem kvarcos, de azzal akarnám meghajtani, akkor elég a .asm-ben átírni az oszcillátor típusát az elején, vagy máshol is kell változtatni a kódon? De talán már az is jelent valami jót, ha RC-vel elindul villódzni
(#) Frankye válasza vd1234 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Állj! Az eredeti, Vicsys barátom által publikált kapcsolás egyértelműen kvarc időalappal működik! Ha a belső oszcillátorát akarod használni a PIC-nek, akkor az asm kódot át kell írnod, és figyelni rá, hogy az MPLAB-ban (ha azt használod) is a belső oszcillátor legyen beállítva. Ez esetben azonban a hangolás (beállítás) lehetősége elvész. (Nem lesz pontos a műszer.)
(#) vd1234 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Persze, de nekem csak a villogós kapcsolás azért kell, hogy kb. jó-e még a pic-em. De azért ha RC-re csinálnám meg a frekvenciamérőt, akkor is hangolhatnám vagy az R-t, vagy a C-t (trimmer)
(#) vd1234 hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Tegnap a feleségem vett egy 4 MHz-es kvarcot, ami kb. 3x olyan magas, mint ami eredetileg volt. Hm, már azt hittem rezonátor, de csak két lába van. Valami HJC-30. Nagy a választék De még ezzel sem indult el
(#) vd1234 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Tényleg, igazad van Frankye, most nézem a dokumentációját. Hát nem egy 555...
(#) Frankye válasza vd1234 hozzászólására (») Júl 9, 2009 / 1
 
A kvarcok kétféle - fizikai - kialakítással készülnek (furatszerelt esetén, de persze csak alapvetően, van még sok más megoldás is rájuk).
Az egyik egy kicsit laposabb, a másik olyan, mint egy élére állított könyv. (Van még a - főleg - kvarcórákban alkalmazott, kis hengeres kvarc is, de az kereskedelmi forgalomban ritkán kapható.) A kétféle fizikai kialakítás egymással ekvivalens, nincs igazán különbség a működésükban. (Legalábbis a mi esetünkben elhanyagolható.)
A belső oszcillátort nem ilyen percíziós célokra tervezték, hanem pl. egy ilyen LED villogtatós kapcsoláshoz, ahol "nem lőnek nyulat" a frekvencia pontosságával; ha másodpercenként 1-et, vagy 1,2-t villan (átlagosan) akkor sincs vész. De egy mérőműszerhez ez édeskevés, ott be kell(ene) tudni lőni a pontos órajelet.
(Igazság szerint még hőkompenzálni is kellene a kvarcot, de az már egy ilyen szintű eszköz esetében túlzás volna.)

Javaslom, hogy próbáld meg a PIC-et kivenni, újraprogramozni, és visszatenni, ha van rá módod.
(#) vd1234 hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Hát...megépítettem pókban ezt a ledes villogó tesztáramkört. Az eredeti RC oszcillátoros, azzal ment a villogás. Átírtam az asm-ben XT-re, lefordíttattam, beégettem, és kvarccal is ment! Most úgy néz ki, hogy az órajel oké, és talán a PIC is. Az a nyavalyás kijelző lehet a rossz? Visszahathat az a PIC-re, hogy majd' minden 1-ben van? Mi lehet? Dolgozott már valaki BC1602AYPLEH LCD-vel? Mindenestre ez már kis remény hála Istennek
(#) vd1234 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Köszönöm Frankye, a kisebbikkel próbáltam az előbb, oké volt. Most kibányászom a trimmerkondit, mert ha amiatt volt, én :gun:
(#) Frankye válasza vd1234 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Nem hiszem, hogy amiatt volt. Mondom, égesd be újra.
(#) vd1234 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Beégettem, de még mindig ugyanazt produkálja. LCD első sora full sötét, állíthatom a kontrasztot. Trimmerkondit is kivettem, stabil 2db 27 pF-ot tettem bele. Kijelző lesz ez szerintem. KS0066-os...
(#) vd1234 hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Most rendeltem a ChipCad-től az eredeti kapcsolásban levő kijelzőt. Még olcsóbb, mint amit vettem...
(#) vd1234 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Valamelyik oldalról ebben a fórumban fennt voltak ezek, ezeket töltöttem le, remélem jó lesz:
(#) Benzol válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Ez tuti jó 628ra már teszteltem

(#) Benzol válasza vd1234 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Nincs benne kikapcsolva a komparátor :felkialtas:
(#) vd1234 válasza Benzol hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Bocs, én nem néztem meg (nem mintha annyira értenék hozzá), csak találtam a fórumban előrébb valahol...
(#) vd1234 hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Mindenkinek köszönöm szépen a segítségért! Megjött az új alkatrész (A Vicsys-féle rajzon szereplő kijelző, meg PIC is pótban), beégettem, összeraktam és hála Istennek rögtön mér!!! Most nekiállok kalibrálni. Fel vagyok kábelezve, mert a múltkor ezt elmulasztottam, a statikus feszültség miatt
(#) Ballage válasza vd1234 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Gratula! Akkor most tulajdonképpen mi is volt a hiba?
(#) vd1234 válasza Ballage hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Hiba volna nekem tulajdonítani az érdemet...hála Istennek és nektek is! Szerintem több hibát csináltam: 1. Nem voltam leföldelve. 2. PIC égetéskor nem tallóztam be a .dev-eket tartalmazó könyvtárat (MPLAB). 3. Nem a megadott kijelzőt vettem.
De nem kell gyári égetőt venni! Nekem nagyon bevált a WinPIC és a benne megadott égető soros porton amire még fordított tápfeszt is ráküldtem...
(#) vd1234 hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Szinuszt hertzre pontosan mér (még 308-at is), de 47 Hz-et mér 200 fölöttinek mondja. Négyszögjel frekvenciáját lehet, hogy nem méri jól?
(#) Ballage válasza vd1234 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Örülök, hogy hozzájárulhattam egy kicsit a sikerhez.

Lehet, hogy nem marad négyszög a négyszög, mire odaér a bemenetére. Szerintem nézd meg szkóppal, hogy mivé lesz a jel a mérőzsinór végére. Én eddig csak RF tartományban méricskéltem vele, de ott jó volt. Meg a kezemen megmérte a hálózati brummot.

Üresen hagyva a bemenetet nem szed fel neked zavart?
(#) vd1234 válasza Ballage hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Köszönöm szépen Mondjuk se árnyékolás, sem más, lehet azért nem jobb, de 250 Hz felett szinusszal tuti Goldwave-vel generáltam 12345 Hz-et, és kiírta, hogy 12.345 kHz 50 Hz-et soha nem írt ki még.
Mondjuk nekem többnyire tényleg 250 Hz fölött kell, csak néha alatta. Egy Rife-gépet hajtok egy XR2206 generátorral, és azt kellene tudnom, hogy pontosan mennyi a frekvencia. De az XR2206 szinuszt is tud, egy diódával levágom az alsó jelrészt, és az is meghajtja a végfokot. Ez már azonban leghamarabb holnap De minden jó, ha a vége jó, nem igaz? Jó ez a fórum, még egyszer köszönöm. Remélem én is segíthetek majd, hacsak tudok! Jó éjszakát!
(#) Frankye válasza Ballage hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Az a gyanúm, hogy a négyszögjelnél azért nem mér jó, mert sok benne a felharmonikus jel. Lehet, ez zavarja meg szegényt, ha a hálózati "macit" (brumm) nem szedi fel. Háromszögnél és sinusnál nincs (vagy csak alig) felharmonikus, így ott jobb/pontosabb a mérés eredménye.
Kíváncsi lennék, másoknál, akik szintén megépítették ezt a készüléket, szintén jelentkezik-e ez a jelenség a négyszögjel esetében.
(#) Ballage válasza Frankye hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Hááát... elvileg, ha korrektül erősít a bemenőfok, akkor a (valódi) négyszögjelnek inkább örülnie kéne, mint félremérnie. Gondolom torzít, van egy kis belengés/tetősesés/túllövés, vagy valami ilyesmi. Rá kéne mérnie az előerősítő kimenetére. Esetleg még gerjedhet, az tutira meghamisítja a mérést.
(#) vd1234 válasza Ballage hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Amióta állítottam a trimmeren, hogy pontosabban mérjen, azóta nem 4.00000 MHz-et ír ki, hanem 3.99956 és 3.99962 között szaladgál, mondjuk most BF960 van benne, nem 961. LEhet, hogy gerjed is ám, itt fekszik az asztalon. A kijelzőn meg 2,5 mm-es lyukak vannak csavarhelynek. Nem tudjátok, azt fel lehet fúrni 3 mm-re, vagy mást találjak ki neki?
(#) Ballage válasza vd1234 hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Én simán felfúrtam hármas fúróval és nem ment tönkre, de nem tudom, hogy az enyémben pontosan milyen kijelző van. Arra kell vigyázni, hogy a lyuk közelében lehetnek átmenőfuratok, amik pl. egy fém távtartóval vagy anyával összeérhetnek.
(#) vd1234 válasza Ballage hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Köszönöm, azt hiszem, én is át fogom fúrni, nekem az EW162G0GLY van. Legfeljebb felhasználom majd a tartalékot
(#) mate_x hozzászólása Júl 12, 2009 /
 
Üdv!
Én most akarom megépíteni azt a freki mérőt, amit vicsys felrakott, csak a beszerzésnél akadt egy kis problémám.
Nem tudom, hogy honnan tudnék szerezni EW162G0GLY lcd kijelzőt, mert itt a helyi boltban nem volt.
Vagy esetleg milyen típusú kompatibilis ezzel a kijelzővel, hogy a kijelzőcsatlakozókat olyan sorrendben keljen felforrasztani, ahogyan a nyákon van.

üdv:
mate_x
Következő: »»   6 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem