Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 281
(#) effect válasza bbb hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Nos, ezeket megnéztem, de nem segített. Ellenben, amikor már elég ideges voltam, rátenyereltem a CPU-hűtő vas részére, és (miközben a tenyerem a hűtőn volt) a bekapcsológombot megnyomtam, és csodák csodájára elindult. De ha leveszem a kezemet, akkor leáll. Sztem a proci tápfeszültségét előállító cuccok lehetnek kontakthibásak... Ezt meg lehet javítani?
(#) darkfox hozzászólása Júl 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne egy Amerikából behozott Sony Vaio-laptoppal kapcsolatban.

Egy napon minden előzmény nélkül a képernyőn megjelenő kép "összeugrott", és folyton le is fagy a gép.
Próbáltam már VGA kimeneten monitort rádugni de azzal is ugyan az a szitu.

Mellékelek 1 képet ha valaki találkozott már ilyennel kérem segítsen nagyon fontos.

Előre is nagyon köszönöm :

Róka

vaio.png
    
(#) tiggersoft válasza darkfox hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Szerintem memoria hiba.
(#) djgaby válasza darkfox hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Nekem régebben egy asus laptop csinálta ezt, igaz nekem nem fagyott csak a kijelzőn a fehér részeknél más szín volt, volt amikor kék, rózsaszín stb...
és legvégén már képet sem adott...
Nekem akkoriban az inverter cseréjét javasolták.. de inkább eladtam és vettem egy új gépet.
Szerintem vidd el egy szervízbe, nekem akkoriban 10-ért megcsinálták volna, bevizsgálás, alkatrész csere+garanciát is vállaltak volna rá.
(#) darkfox hozzászólása Júl 12, 2009 /
 
Sziasztok!

köszönöm a gyors válaszokat.Linux MEMtest-el néztem de az nem talál hibát(már amikor olvasható a képernyő)

Persze attól még +próbálom kicserélni
(#) ptesza válasza darkfox hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Minden bizonnyal nem a rendszer memória hibája, hanem a videókártya saját memóriája. Ha integrált akkor nagyobb a baj , ha olyan videó kártyád van ami tényleg egy kártya ,akkor te is ki tudod cserélni. A memória modulok forrasztását cseréjét szervizben kellene elvégeztetni.



Nem a melegedéstől csinálja? Bekapcsolásnál is ilyen?
(#) patexati válasza darkfox hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Ha lehet cserélni a memóriát bent érdemes megpróbálni kicserélni van e változás! Az a legjobb ha kettő cserélhető van bent mert azzal lehet variálni! Ha integrált hiba akkor sajna szervíz vagy ha értel hozzá és van forrólevegős forrasztóállomásod akkor lehet vele próbálkozni az is lehet,hogy BGA hiba van!
(#) darkfox válasza patexati hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Köszi a segítséget mindenkinek!

Én is attól tartok hogy BGA hiba, állítólag ezért is nem nagyon jöttek be Magyarországra a Sony ezen cuccai.

Minden esetre megpróbálkozok a szervizzel mert úgy látszik nem úszom meg


Még egyszer köszönöm:
Róka
(#) Raijin hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
Hello.

Segítséget szeretnék kérni, egy asus a6m laptoppal kapcsolatban. Az alaplapon közvetlenül a táp csatlakozó mellett egy dióda kiégett. Már csak aksiról üzemel hálózatról nem. De leírást sajnos sehol sem találok, hogy ez a dióda vajon milyen típusú lehet. A bemenet 19V/4.74A, 90W. Ha valakinek van valami ötlete az kérem ossza meg velem. A válaszokat előre is köszönöm.

By
(#) tiggersoft válasza Raijin hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Milyen tokozásu?
(#) Raijin válasza tiggersoft hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Sajnos nem tudom mi ennek a tokozásnak a neve.
Csináltam képet, hátha sikerül felismerni.

212944.JPG
    
(#) KTobi válasza Raijin hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Valami védődióda lehet. Nézd meg, nem ment-e tönkre a töltőd is?
(#) vonatkerek hozzászólása Júl 25, 2009 /
 
Üdv.
Nekem lenne egy olyan problémám, hogya elkezdek egy játékot akkor egy kissebb idő után fogja magát a laptop és kikapcsol. Miért van ez???
Hozzáteszem ezt egy 2-3 napja kezdte el, addig semmi baja nem volt.
(#) patexati válasza vonatkerek hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Akkuról megy vagy hálózatról? Minden játék vagy csak egy?
(#) danodano válasza vonatkerek hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Szia
Ez lehet szoftveres gond (rossz a vga driver, lehet öreg már a windowsod......).
De lehet az is , hogy túlmelegszik valamelyik alkatrész és leállítja a laptopot a hővédelem. Játékhoz egy laptophűtő nem árt.
(#) vonatkerek válasza patexati hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Hálózatról megy. És most jelen pillanatban 2 játékot nyomok és mindeggyiknél lenyomja.
(#) vonatkerek válasza danodano hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
A windows 3 hónapos, ha viszont a hővédelem miatt nyomja le akkor azt nem értem hogy eddig miért nem nyomta le. Pedig ezek elött erőssebb játékokat toltam.
(#) Ricsi89 válasza vonatkerek hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Esetleg nem ártana kiporolni a gépet. ha nem elégséges a proci hűtése, és elér egy bizonyos hőmérsékletet, akkor lekapcsol a gép, ezzel védve a procit. De ugyanígy a többi fő rész túlmelegedése is okozhatja a gondot. Főleg a videókártya túlmelegedése. Egy olyan programmal is ki lehetne próbálni, ami a videókártyát nem terheli annyira, csak a procit és ha akkor is lekapcsol, akkor a procihűtéssel van a gond.
(#) danodano válasza vonatkerek hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
gr89 hozzászólása: "Főleg a videókártya túlmelegedése. Egy olyan programmal is ki lehetne próbálni, ami a videókártyát nem terheli annyira, csak a procit" -----> pl. tömöríts vele vagy konvertálj videót.
(#) STeeVo hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Üdv.
Egy ECS 910-es laptopot próbálok helyrehozni, ugyanis az a baja hogy amikor bekapcsolom csak a power led kezd világítani és kész. Viszont ha audió cd-t rakok bele akkor azt autómatikusan elkezdi lejátszani (nem tudom ennek van e valami köze hozzá). Volt már szervízben is egyszer, utánna jó volt de most megint ezt csinálja. Egy "guru" azt mondta hogy az alaplapot kell benne kicserélni, amit nagyon nem szeretnék. Sajnos még nem tudok képet felrakni ugyanis még nem tudtam teljesen szétszedni, hogy lásam az alaplapot. Ha így látatlanba tudtok valamit mondani az nagyon jó lenne. Előre is köszi.

És végül itt egy link a gépről: http://www.uktsupport.co.uk/advent/laptop/7080.htm
(#) patexati válasza STeeVo hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Az audio cd-t azért játsza le mert a meghajtó rá van kötve közvetlenül a hangkimenet végfokra! Ez asztali gépeknél is így van ha egy audiokábel van a meghajtó és a hangvégfok közé iktatva! (aminek persze alapból bent kéne lenni de mostanában nem divat belerakni) Alaplapot nem csak cserélni hanem javítani is szokták bár elég drága az is esetleg profi forrólevegő állomásal meg kéne melegíteni a BGA-kat de ehhz kell rutin! Először kizárni a többi hardver hibát utánna az alaplapon a biztik ellenállatok stb ellenőrzése és a végén ha minden jónak tűnik a BGA!
(#) STeeVo hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
Hogyan tudnám őket letesztelni? Ugyanis sajna nekem nincs másik laptopom amiben ki tudnám próbálni.
Egyébként az miért van hogy az alaplapon és a videókártyán is áll egy ilyen zsír szerű valami az ellenállások körül? Most van szétszedve kb másodjára.
Először szervízben most pedig itthon.
(#) STeeVo válasza STeeVo hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Elég valószinű hogy BGA hiba, ugyanis nézelődtem hog milyen jelei lehetnek ha felszakad a BGA forrasztás és pont azt csinálta a gép amit írtak, vagyis ha nyomtam egy ponton akkor ment a gép. Most akkor valszeg gyűjthetem a pénzemet mert tényleg nem olcsó mulatság a BGA javítás
Hibafeltárás diagnosztika 5.000 FT
Munkadíj 5.000 Ft/óra
Ki vagy be forrasztás (felvett hőprofil esetén) 10.000 FT
Hőprofil elkészítése 8.000 Ft
Szal nem kicsit sok.
(#) patexati válasza STeeVo hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Ha tudod melyik BGA a rossz egy hőlégpákával meg kell melegíteni azt jó lesz! Ha van olyan ismeretséged akinek van akkor ezt érdemes megpróbálni de csakis ha már csinált ilyesmit mert ha nem jól melegíti meg nem jó a légáramlás lefújkodja az smd alkatrészeket is és véglegesen rossz lesz! Rossz vagy régi videokártya nagyon jó gyakorlóalany vagy egy alaplap mi nem kell
(#) STeeVo válasza patexati hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Sajnos az a baj, hogy nincs ilyen ismerősöm, gyakorlatom sincs és nem is vagyok biztos abban hogy melyik lehet a hibás BGA.
(#) STeeVo válasza STeeVo hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Amúgy valaki nincs Békés megyében aki ért a BGA javításhoz?
(#) sigee hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Kérném a szakértelmeteket, én ugyanis nem értek hozzá...

A következő a probléma:
Tegnap játék közben egyszer csak leállt/kikapcsolt a Dell Vostro 1700 laptopom. Gondoltam túlmelegedhetett, ezért vártam kb. fél órát, hogy kihűljön. Viszont utána sem indult és azóta se kép, se hang... semmi.

Azt a furcsaságot vettem észre, hogy ha rádugom a laptopra a töltőt, akkor rögtön elalszik a töltő LED lámpája.

Zárlat vagy mi lehet ez? Vagy mi lehet egyáltalán zárlatos?

Ha csak akksiról próbálom, akkor sem kapcsol be, nem reagál semmire.

Nem is a töltőnek van baja, mert kipróbáltam egy másik Dell töltővel és az is a fentieket "művelte".

Várnám a szakértői észrevételeket, ötleteket, hogy mi lehet a baj.

Köszönöm előre is!
(#) catline hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
Sziasztok. ASUS L2000E típusú 2002-es gyártású laptopom van, mostanában jutottam hozzá viszonylag olcsón. Bővítettem egy 160 GB-s wincsivel és 512 MB memóriával a gépet. Tettem rá WinXP prof.-ot. Na, azóta nem kapcsol ki, de még a régi vinyójával sem. Ha rádugom a tápot egyből elindul, de kikapcsolni csak az áram teljes elvonásával lehet. (kihúzom a töltőt, és kiveszem az aksit) Tud valaki segíteni?
(#) hard válasza sigee hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Üdv

Bisztos hogy zárlat van valahol,aksi nélkül próbáltad?Ha ugyanaz,akkor alaplapi zárlat van,sajnos.Ha van gari ,vid vissza a boltba
(#) hard válasza catline hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Üdv

Próbálj rakni rá egy másik windowzt,ha az sem jön be akkor van pár ötletem. De lehet hogy a bekapcsolási gomb ragadt be,de nem valósszinü.
Következő: »»   19 / 281
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem