Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   450 / 1679
(#) guliver83 válasza Maverick91 hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Köszi!
Egyszerü,csak a PIC programozás nem,mert még ilyet nem csináltam.
(#) vicsys válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Itt van a kapcsolások között egy:
Bővebben: Link
(#) belganarancs válasza vicsys hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Itt pedig egy másik: Bővebben: Link
(#) Maverick91 hozzászólása Júl 22, 2009 /
 
Elkészült egy másik munkám is, egy PIC-es kódzár. Ezt majd dobozba teszem, és szerzek hozzá egy elektromos zárat is.
(#) Doncso válasza Maverick91 hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Ez nagyon jól néz ki, szabad kérdezni milyen PIC-el működik?
(#) levii válasza Doncso hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Az egyik képen látni a PIC tetejét, ott van hogy 16F84A.
(#) Doncso válasza levii hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Értem, és mit tud a kapcsolás, gondolom egygombos zárás, és kód-ra nyitás, állapot kijelzése van?
Üdv.
(#) Maverick91 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
A zárás automatikus, a nyitás után kb 5 mp múlva zár. Csak akkor világít egy led, amikor a kódot írod át. Ennek van egy PIC 16F628-cal működő, LCD kijelzős változata is. Ennek az elkészítését is tervbe vettem már.
(#) Doncso válasza Maverick91 hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
628-am van is itthon valahol, az érdekelne, persze csak ha publikus lesz. Gondolom, HD44*** kompatibilis kijelző lesz abban.
(#) uli hozzászólása Júl 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészült, és végre működik a villanypásztorom. Egy diak fogott ki rajtam, de a kedves fórumtársak segítettek, ezúton is köszönöm nekik.

Működéséről annyit, hogy lényegében egy transzverter a 12 V-ot ~200V körülire transzformálja fel, ami egy kondit tölt, és én azt tirisztorral kapcsolgatom a gyújtótrafóra.
Az áramkör különböző "maradványokból" épült, pl: a transzverter rész maradék nyákra, bontott ellenállások, kondik felhasználásával, a végtranyó is TVből van, a trafó egy PC tápé volt. A második rész új elemeket tratalmaz nagyrészt.
Kíváncsi vagyok mit tud majd a szabadban.
Azóta terveztem hozzá egy rendes nyákot, amin minden egyben van.


És egy korábbi alkotásom. Az újabb PWM vezérlő, 555-tel, a leendő e-bringába.
uli
(#) vicsys hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Tényleg meleg van ma. 31°C, árnyékban... :zavart2:

DSCN0001.JPG
    
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Az igaz, hogy meleg van, de ugye tudod, hogy a Te mérésed így nem hiteles?
A tizedes számjegy a multilexelés és fényképezőgép miatt halványabb?
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Nem is akarom hitelesíteni, csak tesztelgetek... (Amúgy a DS1621 meglátásom szerint elég pontos) Értem mire gondolsz! A dátum/idő... Igen, amiatt haloványabb.
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Nem a mérő áramköröd pontatlanságára gondoltam, hanem a mérési körülményekre. Te most ott a szobában megrekedt levegőt mérted, ami valóban, ott annyi is. De a hivatalos léghőmérsékleti mérést egy ilyen állomáson kell végezni. 2m-re a talajtól, fehér lég átjárta kis házikóban.

Gondolom kap majd fain, csini kis dobozkát is.
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Azért van az ablaknál a panel mert a bekötő huzalok végén, kint csücsül a DS. 110cm a földtől, házikó nélkül a tornác árnyékában. (már 31,5C).
(#) gtk hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Sziasztok !

Elokerult a korabban CPLD -vel epitett VGA test panel. Felre volt dobva, mert nem mukodott. Nagyon oxidos lett.
Ma sikerult elinditani. (A resetre kellett egy lehuzo ellenallas) Ugyan azt tudja mint a linken lathato fpga-s valtozat (0.24 utan)
Nem tudom mivel lehetne jol letisztitani a NYAKot, mososzerrel es alkohollal is probaltam, nem igazan sikerult.
>> fpga -s valtozat <<
(#) vicsys válasza gtk hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Jól néz ki! Talán egy finom csiszolás beültetés előtt?
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Koszi. A csiszolas meg is volt osszerakas elott, csak nem volt le lakkozva es igy volt kb. egy evet.
(#) webinas hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Elkészült az UV ledes NYÁK levilágító kézi készülékem!
Még soha nem tettem közzé semmi művemet, de ezt kivételesen, mert sokat várok tőle.

Meg ez az első PIC-es alkotásom.

Remélem nem fogok csalódni benne. (nagyon)

A tesztelés és a levilágítási idő kitapasztalása még hátra van, de a LED-ek szórása jónak tűnik.

(#) Stefan válasza webinas hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Szép, igényes munka!
(#) WaRL0 válasza gtk hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Probald meg egy kis vaskloriddal attmosni pl.ecsettel.Es utanna valami lakkal levedeni.
(#) Action2K válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Én ezt nem javasolnám, inkább csak valamilyen rézoxid eltávolító, esetleg a Sidol fémtisztító.
(#) vicsys válasza webinas hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Hasonló szkennerünk van.
Bővebben: Link
Bővebben: Link2
Gratula, szép munka!
(#) gtk válasza Action2K hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Koszi. Ha jol emlekszem a kensav is jol tisztitott, csak mar abbol nincs sajnos. A vaskloridtol feketedik, mintha regebben probaltam.
(#) gtk válasza webinas hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Szep!
(#) sándor válasza Action2K hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Idézet:
„De a hivatalos léghőmérsékleti mérést egy ilyen állomáson kell végezni. 2m-re a talajtól, fehér lég átjárta kis házikóban”
.
Ha jól emlékszem 10 méter távolságra minden tereptárgytól..
(#) webinas válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Valóban!
Évek óta pakoltam jobbra-balra, de nem volt szívem kidobni. (Végül is semmi baja nem volt.) Szerencsére!
Ezeknek a soros dolgoknak ez lesz a sorsa lassan...

Ha kell a belseje, akkor szívesen átadom, jó lesz tartalék alkatrésznek.
Ha jól látom, akkor a mechanikát és a hajtást meghagytad benne!?
(#) vicsys válasza webinas hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Igen. Építettem egy led sort a kocsira és a léptető motort egy PIC vitte előre-hátra. Ezt végülis kiszedtem mert teljesen felesleges. 6db CREE led az egészet bevilágítja.
Bővebben: Link
Bővebben: Link2
(#) proli007 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Hello!
Ezek az "UV" ledek tényleg UV-t sugároznak? Egy Epromot lehetne esetleg vele törölni? Nem próbáltátok?
üdv! proli007
(#) vicsys válasza proli007 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Bizonyám, tényleg UV-t sugároznak. Egy próbát megérne az epromtörlés. Mindenképpen a chipcad-es CREE ledet javasolnám.
Következő: »»   450 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem