Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   52 / 136
(#) Novak válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Az általad csatolt képen nagyon szépen látszik az, amiről eddig csak találgattunk. Mégpedig az, hogy az alumíniumnak kitűnő reflexiós tulajdonságai vannak a látható tartományban, és az infrában is. Viszont az UV tartomány "kezdetével" igencsak rohamosan csökken ezen tulajdonsága. Tehát UV tartományban közel sem olyan jó tükröző felület, mint a látható tartományban.

Holnap ígérem kipróbálom plexi helyett üveggel is (ha találok itthon), és kipróbálom közvetlen megvilágítással is. De őszintén szólva nagyon meglepne, ha ehhez a plexinek bármi köze lenne.
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
A mai technológiával készült síküvegek nem olyan mértékben nyelik az UV sugárzást. Nekem sima 3mm-es közönséges síküveg van alkalmazásban és tökéletes.

Üdv!
(#) guliver83 hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem 15Wattos 16x288 Sylvan van a levilágitómban
nagyon tökéletes. 2perc a levilágitás
3db 2x15W trafóval meghajtva
És sima alufólia van benne
(#) gydanee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Így van, az én levilágítómban is sima 3mm-es üveg van, és nagyon jól bevált!
(#) mammut válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Ez kissé "öngól" szöveg! Megerősítem ManGroove és gydanee HSZ-ét, én is egy 4mm-es üveglapon át világítom a paneljaim és nagyon is tökély az eredmény, ráadásul gyenge 12V-os inverteres csövekkel! Amúgy 1000Ft volt 2db 400x350mm-es 4mm-es normál üveg a szomszéd utcai Gobély üvegesnél!
Ja és kész a PIC Dev Board-om panelja!
Akik beszóltak rá, hogy így nem fog menni, + úgy nem, hát nagyon is jól sikerült házilag, azoknak köszönöm a bátorítást. Egyes helyeken 0.15mm a szigetelő távolsága....
Képek hamarosan, hivatalosan is.....
(#) lidi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Na ez az ami engem is foglalkoztatott, hogy mitől jobb a papír. De majd hétvégén kiderül hogy nálam is javít-e.
(#) Novak válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Vitát megelőzendő egyébként az üveg jobban átengedi az UV-t, mint a plexit (azonos anyagvastagság esetén). Ezt már több helyen olvastam, és tapasztaltam is. Csak nálam gyakorlatilag korlátlan mennyiségű plexi áll rendelkezésre, ezért eszembe sem jutott üveget venni.
De most valami képről leszedem az üveget, hogy kipróbálhassam üveggel is A kétkedők számára megint csinálok egy alufóliás, és egy papíros levilágítást...
Amint megvagyok, rakok fel képeket.
(#) Novak válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Ez így van.
Nah túl vagyok az üveges teszten is. Az eredmény kicsit elgondolkodtató. Először papír és alufólia esetén is 12 percet világítottam a nyákokat. És mindkettő teljesen hibátlan lett, abszolút használhatóak. Az üvegem 2,5 mm körüli vastag (a plexi 5 mm). Utána kipróbáltam 8 perces megvilágítással is a dolgot, akkor már megint tapasztalható némi különbség a papíros megvilágítás javára, de messze nem olyan számottevő az eltérés, mint amikor a plexin keresztül világítottam.
Ezek alapján azt tudom mondani, hogy aki esetleg rajtam kívül még plexit használ, az mindenképpen próbálja meg a fehér lapos mutatványt, aki üvegezik annak már lehet hogy nem érdemes.
De azért ha van időtök, akkor más eredményeire is kíváncsi lennék, mert lehet hogy 4-5 mm-es üvegnél már megint sokat számítana a papír. Viszont nekem csak ez az üvegem van (falról leakasztottam egy képet, és ez volt benne ).
Képet nem töltök fel, azt hiszem jelen esetben felesleges.
(#) J-O-E hozzászólása Júl 22, 2009 /
 
Hát én tesztelnék, de van egy sokkal nagyobb gond.
Az niceday márkájú "Inkjet Transparency film" 50db. 3600.-Ft nyomtatható diavetítő fóliám
ezredik nyomtatáasi kisérlet útán végre elfogadhatóan nyomtat de, mikorra kellene megszáradnia esetleges gyorsító eljárás a szárításra stb. mert pár perc után a folyékony festék kezd terülni és elég hullámos lesz az addig egyenes vonal. Egyébként Canon IP4300-as nyomtatóval csinálnám ha működne.
Az ilyen jellegű nyomtatásban jártas szakértők tanácsai most jól jönnének mert ezek igen fontos momentumok a fotózáshoz.
Előre is köszönöm.....
(#) Novak válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Ez akkor szokott előfordulni, ha a fóliának rossz oldalára nyomtatsz. Az egyik fele teljesen sima, a másikat pedig ha megfogod, akkor érzed, hogy kicsit érdesebb. Az érdes oldalra kell nyomtatni.
Ha a sima oldalra nyomtatsz, akkor történhet az, hogy nem szárad a festék, és idővel elfolyik. Első körben ezt ellenőrizd!
(#) J-O-E válasza Novak hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Szemmel láthatóan és tapinthatóan teljesem egyforma.
Nyomtatási minőség is egyforma mindkét oldalon, és egy fontos dolog ha nem törlöm meg nyomtatás elött alkohollal akkor nagyon rosz minőséget nyomtat "nem terül cseppekbe ál" szétfolyik.
Mennyi a normális száradási ídő, és mennyire látszik a két oldal közti külömbség "jó a szemem"
(#) Novak válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Ezestben sajnos elég egyszerű oka van a rossz nyomtatásnak: nem jó fóliát vettél.
Úgy kell kérni boltban, hogy tintasugaras nyomtatóba szeretnél átlátszó fóliát. Ennek az egyik oldala az említett okokból szándékosan érdesebb, oda lehet/kell nyomtatni.
Amit Te vettél, akkor egész biztosan nem jó tintasugaras nyomtatóba
(#) J-O-E válasza Novak hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Ettől féltem, az OFFICE DEPÓBAN kifelyezetten nyomtatható
diavetitő fóliát vettem és még azt is hangsúlyoztam hogy nem Laser Printerhez niceday márkájú "Inkjet Transparency film" 50db. 3600.-Ft
De ezek szerint vihetem vissza, bár még mindig nem tudom milyennek kell lennie ha jó "így sajnos megint eladhatnak nekem valami mást" nem tudom leellenőrizni és sajna 2000.-Ft az utazási költségem +2x50db.-ot vettem ez egy kicsit durva szivatás
(#) J-O-E válasza Novak hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Hát igen bementem a kisvárosunk kis papír írószer boltjába ahol 80.-Ft/lap áron vettem egy nyomtatható diavetitő fóliát nincs külömbség a két oldala között, de az egyik oldalon hibátlan a nyomtatás a másikon az elöbb említett OfficeDepo ból vethez hasonlóan elfolyós. Tehát majd tízezerrel lehúztak de azért megpróbálom visszaszerezni a pénzem
És köszönöm a segítséget.
(#) Novak válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Igen, sajnos úgy tűnik... Egyébként a 80 Ft/lap ár még egész jó. Én már két éve 100 Ft-ért veszem
(#) mammut válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Valami nagyonnagy árulás van itt kérem!
Én is inkjet-et használok, aminek 170Ft darabja, de egyik oldala meg van szórva valamivel.
Ha neked mindkét oldalára ugyanúgy nyom, cseppesen, akkor az normál laserjet, vagy kézíró fólia!
Kibontott dobozzal vettél? Mert ha igen, visszamennék és verném a pultot, mert annak a fóliának darabja 50Ft!
(#) J-O-E válasza mammut hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Az előzményekben leírtam hogy az OFFICE DEPO-ban
eladtak 2x50db nyomtatható inkjet diavetitő fóliát.
Kifejezetten tintasugarashoz adták 2x3600 pénzért
És itt nálunk MONORON a papír írószerben vettem valóban minőségi 80.-Ft/db áron jól nyomtathatót,
de ránézésre nincs külömbség semelyik oldala között csak az egyik oldala nyomtatható,
és ilyenkor nem tudom sírjak vagy nevessek.
Vihetem vissza Pestre az Offic..ba és talán vissza veszik a sima diavetíto fóliát, de a dobozon Inkjet transparency film.
Szóval nem árt vigyázni!

Inkjet.JPG
    
(#) kaqkk válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Nemértem mi a problémád ! Az inkjet fóliának CSAK! és kizárólag az egyik oldala nyomtatható ! ha megérinted egy picit érdes . Miért akarod visszavinni??
(#) J-O-E válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Uhh ha figyelmesen olvasol vissza nem túl sokat láthatod hogy ez a fajta semilyen módon nem használható a neve ellenére tintasugars nyomtatóhoz, mivel sosem szárad meg egyik oldalán sem a festék sőt idővel csak jobban szétfolyik.
De egy kis írószerboltban itt vidéken meg 80.-Ft/lap ért tökéleteset kaptam. És a 2x50db Inkjet meg kaka...
(#) mammut válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Még az volna a kérdésem, hogy amit 80-ért vettél, vagy a 2x50db-ból valamelyik fóliának le van kerekítve a sarka?
Amit én veszek annak mintha ollóval volna levágva a sarkából, nem tudom miért ilyenek. Meg nagyon érdekesen összehajlik magától a fólia, egyszerűen nincs tartása.
(#) kaqkk válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Az előbb azt írtad hogy csak az egyik oldal nyomtatható
erre reagáltam . De így már értem mi a probléma bocs hogy "beszóltam"
(#) herzsolt hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Időzítő áramkört nem tud valaki a levilágítóhoz? PIC-es és LCD-s kellene, de ami itt volt a kapcs rajzok között az eltünt.
(#) J-O-E válasza herzsolt hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
A Segédprogramok MENÜ pontnál válaszd a monostabil ídőzítőt 555-el ott számold ki 5 percre 10 percre 15 percre
vagy ahogy akarod az ídőzítést és kész. Nem igazán szükséges a kijelző ha mondjuk kapcsolóval töléletesen tudod váltani az elenálások között a levílágítási időt, akár 2perces lépésekben vagy amilyen ellenállást kiszámoltatsz hozzá, esetleg ha ki kisérletezted a megfelelő ellenálás értékeket helyetesíted egy potival. Sőt itt valahol azt is leírták hogy az 555 képes közvetlenül meghajtani relét is, de lehet egy tranyóval rásegíteni és kész, de csak + alkatrész lenne a tranyó.
Persze ez csak az én amatőr ötletem, vannak profik akik kíjavítanak ha rosszul gondolom. :yes:
(#) gydanee válasza herzsolt hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Hali!
Én ezt a kapcsolást bátran ajánlom. Nekem is ketyeg egy a levilágítómban.
(#) J-O-E válasza herzsolt hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Egy ici picit jobb gydanee javaslata
(#) lidi válasza Novak hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Tegnap megvolt az én tesztem is a "papír tükörrel" . Azt kel mondjam hogy sikerült a teszt, 10p -et világítottam, és jól elő lehetett hívni. Ez eddig minimum 16p volt, de inkább 18 kellett. De még további tesztek is kellenek, mert 1 teszt nem teszt. Úgyis hibás volt a maszk amit levilágítottam, úgyhogy még próbálkozom. Jah, nálam szkennerben van 4 cső, és a fényes alufóliára tettem 1 A4 -es lapot. Az üveg nem tudom milyen, ami gyárilag benne volt 2-3mm -es. Bővebben: Link
(#) Novak válasza lidi hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Nah, szuper Lehet egyébként így, ahogyan Te csináltad még jobb a dolog hatásfoka, mert a papír alatt még ott van az alufólia is. Valamennyit még nyilván visszaver az is. Bár személyesen ezt a fajta megoldást még nem próbáltam ki. De örülök, hogy első próbálkozásra sikerült eredményt elérned az eredetinél rövidebb idő alatt.
(#) J-O-E válasza Novak hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
El is felejtettem megírni az eredményt, sajnos csak részeredmény 2 x F8T5 BLB 8W ez mint kiderült nagyon kis teljesítmény. 15percnél még nem tudtam szépen maratni de +17percel már jó, mindezt fehér lappal a csövek alatt.
A lap nélkül nem láttam értelmét ezek után majd 4csővel újra próbálom minden csak pénz kérdése Mosojgós Levilágító
(#) guliver83 hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne!
Nem tudom, hogy kell a PIC programozást csinálni.
És szeretnék egy időzitőtt csinálni.
Be kellene nekem programozni egy PIC-et,
lehetséges ez?
A következő időzitőhöz kellene:
http://mickey5.fw.hu/kaqkk_uv.html
Nem ingyen!Bővebben: Link
(#) herzsolt válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Ha Pesti vagy akkor megcsinálom neked ingyen és bérmentve
Keres magánban.
Következő: »»   52 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem