Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - USB - PC projekt
 
Témaindító: JohnyBravo, idő: Szept 26, 2006
Lapozás: OK   13 / 55
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Én is pont erre gondoltam, mikor elolvastam, amire válaszoltál. Kíváncsi vagyok rátapintottál e!
(#) qwer85 válasza icserny hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Beraktam MCLR lábra (bár a rajzon nem látszik) egy 15k-s ellenállást és semmi.
HID bootloader a gyári firmwareba nincs is benne (vagy legalábbis ki van véve az a rész).
Egyébként azon is gondolkodtam, hogy mivel a PICkit2 is HID device lemásolom a kapcs. rajzából az USB illesztős részt (igaz az 18F2550) és megpróbálom azzal.
(#) icserny válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Én inkább azt csinálnám, hogy a PICkit2 kivezetéseit (ha azzal működik...) egyenként tenném rá az ICSP csatlakozóra, hogy kiderüljön: melyik lábon van "hatása". Először GND, aztán a GND és VDD, majd GND, VDD és VPP, majd végül D+ és D- is. Levétel esetén fordított sorrendben.

Ha kiderül, hogy melyik vonal "érzékeny", akkor lehet spekulálni azon, hogy mi okozza. Lehet pl. zaj...
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Idézet:
„végül D+ és D-”

Ez hogy jön ide? Már nem tudom követni, miért jön a képbe az USB? Igazából már rég nem értem az egészet!
(#) icserny válasza watt hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
OK, akkor nevezzük PGD-nek és PGC-nek!

A szóbanforgó PIC18F14K50 esetén a Microchip zseniálisan(?) ugyezen kivezetésekhez rendelte a D+/D- jeleket is, ezért vannak aggályaim az USB és a PICkit2 egyidejű csatlakoztatásával kapcsolatban.
(#) qwer85 válasza icserny hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Hát nem jutottam előbbre, kipróbálgattam és külön-külön semmi, csak akkor történik változás ha VDD GND PGC PGD lábak egyszerre rá vannak kötve.
(#) icserny válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Mindeközben a PICkit2 mit csinál? Gondolom, az is rá van dugva az USB-re... Csatlakozik valamilyen programhoz? (PICkit2.exe vagy MPLAB programmer vagy debugger módban?) S ha igen, akkor mit ír ki? (pl. a tápfeszt ki adja?)

(#) qwer85 válasza icserny hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
A PICkit2 csak 'lóg' rajta nincs rákötve az USB-re egyszerűen 'terhelem' vele az áramkört ICSP-n keresztül.
(#) qwer85 válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Akkor leegyszerűsítem a problémát (ugyanez a helyzet a saját összeforrasztgatott és az eredeti DM164127 demoboard-al [képen látható]):
(#) icserny válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Mivel "piros gombos" PICkit2-d van, PGC és PGD egy-egy 4,7 kOhmos ellenállással földre lesz húzva, amikor rádugod az ICSP csatlakozóra.

VDD pedig kap egy néhány mA-es terhelést (D1 és R17).

Hogy ez kinek és miért jó, az nem tudom...
Egyébként laptop vagy asztali gép, amivel szenvedsz? Nincs valami kóbor feszültség a földön/fémházon?


A kapcsolási rajz szerint a PICkit2-ben a PIC18F2550 egy-az egyben rá van kötve az USB Mini-B csatlakozóra. Se soros ellenállás, se le-/felhúzás. (Ezt akartad lemásolni...) Bővebben: Link
(#) qwer85 válasza icserny hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Egy asztali gép MSI alaplappal Core2, és igen van 110V AC a fémházon a földhöz képest, mivel nem földelt konnektorba van bedugva de ez egy másik történet Igazából a többi gépen is van kóbor fesz. ebből kifolyólag, de mindjárt kipróbálom ezt a 4k7 ellenállatot

Ja még annyi, hogy USB GND VDD közt 5,2V van terhelés nélkül.
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Ja értem! Erre nem gondoltam, jogos!
(#) qwer85 válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Rápakoltam PGD és PGC lábakra 1,5k ellenállást és rá a földre VDD diodán és 470ohmon keresztül földre és semmi, viszont ha VPP-t megérintem kézzel akkor egy pillanatra felismeri eszközkezelő majd újból ismeretlen eszközt ír.
(#) icserny válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
- Fogdosás helyett egy kondenzátort tegyél rá!
- A 4,7 kOhm-ból hogy lett 1,5 kOhm?!
- VDD-t is lehetne még jobban szűrni.
(#) watt válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Vpp-re tegyél 10k-t, nagyobbat ne! Az említett 100n is kell oda.
(#) qwer85 válasza watt hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Tulajdonképpen a Vpp-nek mi a szerepe a PICkit2-n?
(#) watt válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Nem a PICKit2-re kell tenni a 10K és a kondit, vagy nem ezért kérded!? Rátetted az ellenállást és a kondit a PIC-re?
(#) qwer85 válasza watt hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Hát ugye VDD a táp, PGC a clock PGD a data GND a föld, de a VPP minek kell programozáskor? (ez csak úgy mellékesen kérdeztem ) Egyébként rátettem de semmi változás, viszont leföldeltem a gépet (nem mondom meg, hogy mert attól én is hányok), de ennek hatására már nem történik semmi ha VPP-t buzerálom...

Más: végülis kiderítettem, hogy Vpp nem csinál semmit tehát ha bekötöm a PICkit2ről nem történik semmi, szóval elvileg csak PGC PGD GND VCC -hez tartozó áramköröket kell 'hozzáépítenem', csak azért ez kicsit idegesítő hogy így kell ügyeskedni mert valószinűleg az alaplappal (esetleg a PIC-el?) van baj..:-S
(#) icserny válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
A VPP szintjének a megemelésével vihető programozható módba a PIC, tehát ezért kell...

Ha az áramkör más gépekben működött, akkor a PIC nagy valószínűséggel rendben van. A gyári demókártyának is működnie kell. (Ugye, a gyári kártyán a J12 jumper nincs összekötött állapotban?)
(#) qwer85 válasza icserny hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Nincs.. de ha véletlen a legeslegelső alkalommal össze volt kötve akkor okozhatott kárt a PIC-ben?
(#) icserny válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szerencsétlen esetben okozhat kárt, ha 5V-ra húzod vele a max 3,6 V-ra tervezett áramköröket.

De az eddigiekből úgy tűnik, hogy (legalábbis bizonyos körülmények között) működnek az USB-re menő lábak, tehát nagy gond nem lehet.

A VUSB lábon (PIC 17. lába) érdemes lenne megmérni a feszültséget a PICkit2 nélküli és a PICki2-vel terhelt állapotban. Normális körülmények között ott 3.2-3.3 V-nak kell lenni.
(#) skdenes hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
nah akkor hogy álltok az USB-s dologgal? leginkább a dokumentálással

,mert ha kiderül ,hogy usb-s stepp motor vezérlőt kell építenem..akkor tuti titeket zaklatlak majd a hogyan kérdésemmel
(#) watt válasza skdenes hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Ha normálisan írsz, akkor szóba is állunk veled!
(#) watt válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Én azt mondom, hogy igen. De nem 100%, viszont túl érdekesen viselkedik az áramköröd. Ennek atomstabilan kellene működnie, nem így, mint ez! Nem kell semmi varázslat hozzá!
Le tudod rajzolni az ta verziót, ami neked jelenleg most megvan építve? Nem a gyári kapocsolásra vagyok kíváncsi, hanem arra, amit erről a panelről rajzolsz vissza pontosan, gondosan!
(#) skdenes válasza watt hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Watt nem véletlenül írtam nevető fejet...de ha rosszul értelmezted akkor bocs....

szóval lenne egy gondom...
6D-s cnc-esztergát szeretnék készíteni

Az általam ismert szoftver a mach3
ez viszont csak lpt-vel hajlandó működni..jelen esetben is a 6 tengelyhez kellene nekem 2lpt....

létezik hozzá usb-s kiegészítés,de azt a jóég tudja hogy írták...

Tehát vagy csinálok én is egy usb-set..
vagy egy olyan áramkört amire egyből dugom a 2db lpt-csatlakozót.... tudnátok akkor segíteni?
mert közöm sincs az elektronikai tervezéshez....

jah...microstepp-es lenne jó,a felbontás növeléséhez..most láttam vannak erre külön ic-k ,amikkel ez egyből megoldható...örülnék egy olyan segítségnek,hogy ezt igy és igy ezért meg azért....
sz.tem ebből többet tanul az ember
(#) skdenes hozzászólása Aug 3, 2009 /
 
Nem sikerül most szerkesztenem a hozzászólásom..úgyhogy jövök még1 bocsánattal..

tehát a probléma...usb-vel 1xűbb lenne 6tengelyt vezérelni mint hogy vegyek még 1 kártyát amin van párhuzamos port

(notesz gépeken ez vagy kihalt vagy bővitőkártya szükséges)..és még a panelt is hozzá igazítani...

usbs-hez viszont bonyolultabb előállítani a szoftvereket..amint látom....
úgyhogy most-e két lehetőség közül kellene választani....
a szakmai tudás függvényében...esetleg ha ismertek okosabb cnc-vezérlő szoftvereket...

erről majd nyitok egy új témát...mivel csak részben tartozik ide a kérdésem...és nem szeretnék ebből gondot
(#) icserny válasza skdenes hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Az USB-LPT átalakítókkal nem fog menni: felborul az időzítés.

USB-hez jelenleg két megoldás van:
- SmoothStepper (www.warp9td.com)
- ncPOD (ncpod.oemtech.com)
Mindkettő bétaverziós, tehát vannak még gondok....

Idézet:
„Tehát vagy csinálok én is egy usb-set..”

Aztán hogy illeszted a MACH3-ba? Vagy saját vezérlőprogramot is írsz?

Idézet:
„microstepp-es lenne jó,a felbontás növeléséhez..

Erre talán ebben a topikban hamarabb kapsz segítséget.
(#) qwer85 válasza watt hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Ez van most megépítve próbapanelen pixelről pixelre. Igazából hagynám a fenébe, mondván úgyis a gépemmel van vmi hiba hisz másik 3 asztalin + 1 notebookon csont nélkül ment mind a gyári 'zöld' demoboard mind a saját próbapanelos, csakhogy olyan nincs hogy a Microchip mérnökei a PICkit2 programozót ami ugyanúgy HID device meg tudták csinálni hogy mindenhol, minden gépen esőben fagyban sósavban elindul bármiféle varázslat nélkül. Abban is egy PIC megy igaz, nem 14k50 hanem 2550, de ennyire azért nem térhetnek el egymástól szerintem...

PIC_USB.JPG
    
(#) icserny válasza qwer85 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
"Ez van most megépítve"
Ebből még mindig hiányzik az MCLR felhúzás!

Az egy dolog, hogy a VDD láb meg van szűrve, de készülékszinten nem ártana egy komolyabb kapacitás is ( a PICkit2-ben is van egy 10 µF-os kondenzátor a sok 100 nF-os mellett).


(#) watt válasza skdenes hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Kár, hogy meg kell magyarázni, hogy a normális írás azt jelenti, hogy nagybetűvel kezdünk egy mondatot, és használjuk az írásjeleket, hogy megértessük magunkat egyértelműen. Ez egy szakmai fórumon a minimum! Ez nem chat, itt van idő rendesen átgondolni, mit is akarunk kérdezni és rendesen írni.
Következő: »»   13 / 55
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem