Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   340 / 2501
(#) J-O-E válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
A Technics SU-V4A egy igazi erőmű STK8050 végfokkal rendkívűl jó minőségű, és elég komoly hangfal kell hozzá.
Ha túlméretezett toroiddal gyártották volna 2x20000µF tápszűréssel csarnok kihangosításra is jó lenne Hi-Fi minőségben.
(#) elektro777 válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Sziasztok!
És a másikról mi a véleményetek? Mert jelenleg arra lenne pénzem , és 200W os hagfalhoz használnám
(#) elektro777 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Szia!
Tudom, hogy levan járva, de ennyiért megtudom szerezni, és végül is ennek is 480W-os a teljesítmény felvétele. Igaz, hogy a Technicsnek 580, de 10000 ft-al drágább. És 120W, és 160W/4 ohm, az nemnagy hangerőkülömbség, db-be.
Sztem ez is jó nem?
(#) J-O-E válasza elektro777 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Hát én sok erősítőt halottam ez a Technics nagyon szépen szól kis zajú és bivaj erős, PA erősítőkhőz hasonlitva igen sokat megesz. :yes:
(#) djhans válasza elektro777 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Azért szerintem az a 160W 4ohmon az túlzás egy picit ekkora hűtőbordákkal. A trafó nincs 580W-os az a képről is látszik. Volt már szerencsém 500VA-es trafóhoz és az igen csak 2X akkora. De én egy 2x80W-ot reálisnak találok rá. Ez sem kevés!
(#) J-O-E válasza elektro777 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Egyébként nem is a Watt teljesítménye a lényeg amiért jobb. Az hogy 4.-16.ohm teljesen mindegy nem térdel le. Mozgás visszacsatolással ellátott végfok, minimál torzítás melett.
(#) ronika2007 hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Sziasztok! Véleményetek szerint mejik végfokot érdemes megépiteni 30cm-es MNC szubládához?A VF2 es végfokot vagy a 80w-os darlingtonost?Várom szives véleményeiteket és tapasztalatokat!
(#) Tomi20 hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Sziasztok
Szeretném az erősítőmben kicserélni a TDA7294-eket komolyabb STK végfokra. A táp +-35V, sztereó IC kellene kevés egyéb alkatrésszel, kicsi a hely. De a lényeg a szép hang, minél kisebb torzítás lenne. Ki milyen STK IC-t ajánlana? (a hangfal 8ohmos)
(#) mineral válasza janocsi hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok!

janocsi volt olyan úr, hogy megosztotta velünk a Regent 60-as erősítő rajzát. A rajz birtokában és a H.E. segítségével az évekkel korábban elkezdet erősítő javítását befejezhetem.

A tápegység részből az elkókat évekkel korábban csere céljából kiszedtem. Amik a hosszú idő alatt szublimáltak. Fémeknél ez általában ritka jelenség de itt mégis megtörtént.

Szóval 2 kondenzátor helyét, értékét sikerült a rajz alapján beazonosítanom. De az én erősítőm felépítése kicsit eltér a rajztól. Az előerősítők és a hangszínszabályzók a rajz szerintiek. De az ECF 82-es csővel kialakított áramköri rész nálam 2 darab ECC 83-mal van megoldva. Így van egy kondenzátorom aminek nem tudom az értékét, bekötését beazonosítani.

Ebben tudna nekem valaki segíteni? Esetleg van valakinek másik (újabb/régebbi) rajza?

Köszi előre is.
(#) lapose válasza mineral hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szia!

Ez az?

Regent60.gif
    
(#) mineral válasza lapose hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szia lapose!

Hát ez több mint tökéletes! Köszönöm szépen erre volt szükségem.
(#) lapose válasza mineral hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) CHZ válasza elektro777 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Ezzel az rősítővel csak óvatosan barátkoznék .
Teljesítménye sem igaz amit ott írnak , 2x70 W /8 ohm .
Már csak utángyártott IC kapható hozzá .
(#) Csabixszusz hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok

Lenne egy lérésem. Tudnátok-e nekem - lehetőleg még ma - sűrgőssen egy nyáktervet adni ehhez a a kapcsolási rajzhoz. Bővebben: Link
Ha tudna valaki küldeni beültetéssel együtt egy nyáktervet és még ma azt nagyon-nagyon megköszönném.

üdv. Csabixszusz

Link beszúrva. Ha három s-el sürgős, akkor is van egy IV. pontja a szabályzatnak!
Nem is beszélve arról, hogy van saját topikja (nem is egy) a 2030-nak, ahol van nyákterv is.
szamóca
(#) highand válasza Csabixszusz hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
(#) Csabixszusz válasza highand hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Kösz a választ

Csak nem ez a kapcsolási rajz van ebben a cikkbe. Nem tudom miért linkeli be ezt pedig javítottam még a megírás után, hogy a kapcsolásirajzot direkt linkelje be azt a pár íráshibát is javítottam ami még ott van. Amúgy kösz, hogy fáradtál csak én pont egy olyan kapcsolást tudtam kifogni amihez nehezen találok nyák rajzot. Ebből tanulság, hogy először azt is megnézzem van-e NYÁK terv az adott kapcsoláshoz.

üdv. Csabixszusz
(#) Tomi20 válasza Csabixszusz hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Heló
Szerintem ebből nem ez a tanulság... Nekiállsz, és megtervezed, nem bonyolult. Ajánlom a Sprint Layout nevű programot, nagyon könnyen bele lehet tanulni a tervezésbe.
(#) J-O-E válasza Csabixszusz hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Könnyedén elkészíthető próba panelon is .
Sőt találtam a neten igényesen kivitelezett légszerelt megoldást, vissza az elektroncsövekhez.
(#) Csabixszusz válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Hát igen...
Gondoltam rá. Végül is lehet, hogy az lenne a legjobb megoldás a jövőben, mert így nem kéne órákhoszat a kereséssel töltenem. A Sprint Layout-ot pedig ki fogom próbálni.
Kösz a tippet.
(#) Robi85 hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Sziasztok.

Vettem egy 2*130Wattos erősitő KITet. MJ11015G és MJ11016G tranzisztor párok vannak hozzá.

Azt szeretném megkérdezni hogy melyik tranzisztor kapja a + tápfeszültséget? Kéz alol vettem az erősitőt, és ugy kötöttem be a tranyokat ahogy a panelra volt irva. De igy valamiért rettentően melegednek az 5 Wattos 0.1Ohmos ellenállások. 6 amperes greatzel probáltam ki +-35Voltos tápfeszültséggel és a greatz kb 30mp után megadta magát és a trafó is nagyon meleg lett. Megmértem a tranyókat azok jók. Szóval azok nincsenek elpukkanva.

Most a + tápfeszen a 15G van a negativon a 16G. Jo ez igy?
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Nincsen kapcsolási rajzod hozzá ? Mert akkor megnézném.
Általában a PNP tranyó emiterén kell hogy legyen a pozitív, az NPN emiterén pedig a negatív.
(#) Robi85 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Sajna kapcsi rajzot nemkaptam hozzá, de itt a Collector kapja a tápot.

Mellékelek két képet hátha segit. Remélem jol látható a kép.
(#) Robi85 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Hát igen rosszul van bekötve. Vagyis nem én csináltam rosszul, hanem az akitől vettem. Rosszul irta fel a nyákra h melyik tranyó hova megy.

Tehát akkor a MJ11015G PNP= - táp
MJ11016G NPN= + táp.

Akkor megprobálom, átkötözöm.

(#) Robi85 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Köszönöm a segitséget. Máskor jobban fogok figyelni. Hálisten tul élték a tranyók a megprobáltatást.

Most szól az erősitő. Köszi mégegyszer.
(#) lapose válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!

Ha rákerestél volna az IC típusára(TDA7250), itt a HE-n kapcsolási rajz is van hozzá..
(#) Robi85 válasza lapose hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Azzal nemvolt baj. Csak nemtudtam a tranyókat hogyan kell bekötni. De már elküldte a srác a kapcsi rajzot és már jó a cumó.
(#) ngyzoli válasza ronika2007 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szinte mindegy,melyiket építed meg hozzá.Teljesítményben azonos kaliber a kettő,a darlingtonos valamivel egyszerűbb talán(nincs ic-s meghajtás),a hangminőség meg úgyse sokat számít szubládánál(jóformán semmit).
(#) smate hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
sziasztok!
Még kezdő vagyok és aztszeretném magkérdezni hogy milyen bonyolult elkészíteni és menyibe kerül kb.
egy egyszeru de jó erősitő kéne nekem
(#) J-O-E válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Hát ha vitafórum lenne most vitába szálnék avval hogy mindegy milyen minőségű egy mélyláda erősítője.
Ezt ne hidjétek el, nagyon is nem mindegy!
(#) J-O-E válasza smate hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Keres komplett kitt-et és kezdésnek azt építsd meg, válaszd a neked megfelelő ár kategóriát. Ha Pl. TDA 1554Q-IC-s végfokot építesz akkor 12V-os kapcsoló üzemű halogén táppal leegyszerűsítheted a tápot is.
Következő: »»   340 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem