Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   14 / 837
(#) Master_of_the_web válasza Dudus hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Egy 8 MHz-es kvarc és 2 db 27pF -es kondi megfelelő?
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Ismét itt vagyok, és az eredmény semmi! mellékeltem egy képet. Esetleg lehetséges, hogy túl hosszú a printerkábel? mer úgy láttam sok helyen a dugóból egyből a nyákra ment a dolog vezeték nélkül. Lehet ez gond?
(#) gtk válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Kabel a celhardver es a programozo kozott?
Vagy a PC es a programozo kozott?
A PC es a celharver kozott asszem 75 cm lehet puffer nelkuli esetben.Pufferelve lehet tobb is,viszont a celhardver es a programozo kozott asszem 30 cm lehet.Ez nem bizti.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
100nf legyen az avren es a puffer ic-n is + es gnd kozott minel kozelebb az ic-hez.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Idézet:
„a celhardver es a programozo kozott asszem 30 cm lehet.”

Lehet tobb mint 30 cm hosszu a kabel a programozo es a celhw kozott,hiszen nalam is tibb mint 50 cm van.
(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Nekem 1 méteres printerkábellel is gond nélkül ment, de mostanában úgy használom, hogy raktam egy DB25-ös apa csatlakozót a panelra és direktben bedugom a laptop printerportjára. Az asztalon szépen megáll. A kábel, amivel az AVR-hez csatlakozom az bő 50cm és ezzel sincs gond.
(#) Dudus válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Igen a 8 MHz-s kristállyal, ha a FUSE bitek rendben vannak mennie kell.
(#) Master_of_the_web válasza Dudus hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
hát nekem 2 méters kábelem van. az még elfogadható, vagy cseráljem rövidebbre? Ja és + 30 centi a programozó és az avr közt.
FUSE bitekkel nem variáltam semmit (azt se tudom miaz)

Tehát legyen egy-egy 100 nf -es kerámia az avr mindkét +és gnd -je és egy a pufferkondi lábai közt? azaz három kell?

(Szépen díszítődik azért a nyákom lassan már mindenhonnan alkatrészek állnak ki belőle)
(#) Dudus válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Én ezt a kétfélét használom.

Az egyik egy PIPI féle JTAG+KANDA_ISP

A másik egy Detre Őrs féle megoldás egy RJ11-6P csatlakozóval, ami egyszerűvé teszi a ká
bel csatlakoztatását.

A FUSE bitekről olvashatsz részletesen az adatlapokon, melegen ajánlom !!!!

Zoli
(#) brejti hozzászólása Nov 12, 2006 /
 
Helló!

Egy olyan problémám lenne, hogy a 8 bites AD áttalakítás eredményét kellene 0,00V - 5,00V formátumú számértékre konvertálni.
Azon gondolkodtam, hogy lerakok a programmemóriába egy táblázatot, és indirekt címzéssel ugrálok benne. Ezzel a megoldással csak az a baj, hogy sok időt és memóriát vesz igénybe, és pont ez a kettő az, amiből nekem nem túl sok van.
Ezért szeretnék egy ihletet, hogy hogyan lehet ezt elegánsan megoldani.

köszi: brejti
(#) Master_of_the_web válasza Dudus hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
a második jól néz ki, bár elég bonyi...
(#) Dudus válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Ugyanaz, mind a kettő, csak a JTAG-et vágd le a másodikról tú in ván, de csak, mert egy panelra rakta a tervező, hogy mindíg kéznél legyen a két résznek semmi köze egymáshoz.....
(#) Dudus válasza brejti hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
A kapott értéket oszd el 2^8-nal és szorozd meg 5-tel. A kijelzést rád bízom
(#) Master_of_the_web válasza Dudus hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
ez egyszerűen borzasztó! picet elsőre sikerült programoznom, avr -el pedig ennyit kell szívnom.

Amúgy tényleg mekkora az esélye annak, hogy az avr hibás?
(#) Norberto válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Idézet:
„mekkora az esélye annak, hogy az avr hibás?”


Szerintem nem sok rá az esély...2%...
(#) Dudus válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Szerintem olvass a FUSE bitekről, lehet, hogy kizártad magad. Valamit félrekötöttél, gázos a program, USB-s a printerportod....anyi minden lehet. Ezt így nehéz megmondani, de szerintem sem az AVR.

Nekem pont fordítva volt AVR ment elsőre a PIC meg nem tudott magával ragadni
(#) Master_of_the_web válasza Dudus hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
rengeteg mindent ki lehet próbálni, bár örülnék, ha megtalálnám a tuti megoldást. Az a szar, hogy semmit nem reagál a az avr legalábbis azt írja ki ponyprogbanm, hogy az eszköz hiányzik, ismeretlen vagy hibás... a csatoó próbánál viszont azt mondja minden oké. ezekszerint csak a chipnél lehet valami krach.

önmagam kizárása - honnan tudohatom , hogy ha télleg ez van és hogy oldhatom meg?
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
má tele van aggatva kerámiakondikkal... mint egy karácsonyfa..
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Az avr.tavir.hu -n olvastam már fuse bitekről de nm lettem sokkal okosabb... sajnos fogalmam sincs mit kezdjek vele
(#) pakibec válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Ahhoz, hogy magad kizárd legalább 1x hozzá kellett férni az avr-hez. A legegyszerűbb kizárási mód, ha elállítod a proci órajelforrását pl. belső RC oszcillátorról külsőre, és nem építed be a megfelelő elemeket.

Ha még sohasem fértél hozzá az avrhez elvileg minden alapértelmezésen van, nem zárhattad ki magad, feleslegesek a külső kondik is.

Ha a vezetékelés rendben van én arra tippelnék, hogy a kisérlezetgetés során -ami ugye tart már egy ideje- egyszer véletlenül fordított tápot adtál neki, vagy a pc 12V-ba kötötted be és elszállt.

Próbáld ki egy másik avr-rel.

Azt hiszem sokan egyetértenek velem abban, hogy az avr-eket sokkal könnyebb programozni, mint a PIC-et, egyszerüen nem éretem hogy nem sikerül még mindig, ha jó az IC.

Üdv
(#) gerry válasza pakibec hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Egyet értünk
(#) Dudus válasza pakibec hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Stimmel.
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 13, 2006 /
 
helló

talátam két programozó rajzot, amik eltérnek az általam használttól, de hasnolóak. Lehetséges, hogy esetleg ezek egyikével menne?

[link=http://www.lancos.com/e2p/betterSTK200.gif]http://www.lancos.com/e2p/betterSTK200.gif[/link]
[link=http://www.lancos.com/e2p/avrisp-siprog.gif]http://www.lancos.com/e2p/avrisp-siprog.gif[/link](ez szerintem úgyse menne, bár lehet)

Ja, és amúgy nem kapott fordított tápot, swe túlfeszt, mivel van benne stabic (5v). Mindig alaposan átnéztem a tápcsatit, mielőtt áram alá helyeztem.
(#) gtk válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Nezd.Nehanyunknal mukodik az a programozo amit megepitettel.
Azt tudom ajanlani hogy nezz at mindent alaposan ujra es ujra.Cserelj avr-t.Mukodnie kell.
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 13, 2006 /
 
Hát igen, működnie kell! A gond csak az nemtom hol a hiba, igy viszont rengeteg minden lehet ennek lehetséges okozója. Át fogok nézni mindent még párszor, és ellenőrzök minden alkatrészt, és remélem megtalálom a bűnöst.

Szerzek másik avr-t , megpróbáolom avval is, ha nem megy azzal se, akkor nálam elszabadul a pokol...

Addig amig lehet szerelgetni, forrasztgatni, addig megvan a jókedv, meg a hobbi öröme, de ha már meglévő szar cuccokat kell hibamentesíteni és azokkal napokaig szívni, akkor már kevésbé van meg az az öröm...

üdv
(#) Norberto válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
"Barátom", az elektronika nem csak jókedv, vidámság és móka összessége...

...az a jó "szakember", aki a saját hibáit megtalálja, ki tudja javítani és tanul is belőle.
(#) Master_of_the_web válasza Norberto hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
teljesen igazad van! (csak néha felidegesít az ilyesmi)
(#) pakibec válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
Hol laksz? Hátha van a közelben valaki, aki tudna segíteni.
(#) gtk válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
Gondolom mar nehanyszor atnezted az aramkort,de kevesbe nezted at azt pl. hogy az lpt kabelnel helyesek -e a bekotesek,a megfelelo lab van-e a megfelelo helyre kotve.En ezzel mar szivtam.
(#) Master_of_the_web válasza gtk hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
Igen, az áramkört már úgy ismerem..........., annyiszor átnéztem már, és mindig jónak talátam. most már úgy csináltam, hogy az lpt dugót közvetlen a panel peremére forrasztottam, és így jól át lehet látni, de az eredményen nem változtat semmit. Szerintem valami a csip körül van biztos, mer mindig Could not Identify Chip üzenetet kapok. ma rendeltem mégegy mega 32 -est, ami hétvégére remélhetőleg itt lesz. Akkor eljő majd az igaság ideje...
Következő: »»   14 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem