Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   464 / 1679
(#) lidi válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Videoton TV Computer cartridge a doboza ?
(#) zoly15 válasza lidi hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Igen, azt hiszem az az.
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Szerintem meg tuti az. Elsőre ráismertem. A másik fele is megvan? Összepattintva tényleg jó kis doboz lesz.
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Köszönöm!
Gondolkoztam hogy mibe kéne beletenni, aztán mint a villámcsapás hogy hopp van 3 ilyen dobozom. Megyek ki mint akit üldöznek Hozom fel a dobozt, LCD bele elfér. akkor semmi gond. Megnézem a panel elfér-e. Minden belefért.
Akkor kezdődhet a munka.
És ez eredmény ez lett.
Hát igen. Akinek nincs lehetősége dobozt venni, gyűjti az ilyen "hulladékot"

Üdv!
(#) vtsoftware válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Idézet:
„gyűjti az ilyen "hulladékot"”

Ami az egyiknek szemét, a másiknak nedvesíti a szemét.
...vagy valami ilyesmi
(#) zoly15 válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Ezt még sohasem halottam de nagyon jó!
(#) Magor hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészültem az Ictboy féle reflow kemence vezérlő bedobozolásával. Hamarosan tesztelem a "kemencémet". Tapasztalatokat szívesen írok.
(#) zolika60 válasza Magor hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Jól néz ki. Szép munka, bár a dobozban bőven maradt hely akár bukfencet vetni is. Ami nem baj, az esetleges későbbi fejlesztéseknek így lesz hely. Gratulálok hozzá.
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Belül szép profi nyákok ezért ne vedd bántásnak de a dobozolás nagyon amatőr. Sok csavarfej és az a girbe-gurba kivágás a kijelzőnek nem nagyon esztétikus. Ne hanyagold el a dobozolást se, mert egy igen szép profi munkát tesz amatőrré. :yes:
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
A kivágás görbe, azt elismerem, beleszaladt a reszelő.
De nekem kifejezetten tetszik ha látni a csavar fejét.
Kinek mi tetszik...
(#) peterpan válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Nagyon szép csavarok! Télleg...
(#) zoly15 válasza peterpan hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Tehát van még akinek tetszik?
(#) peterpan válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Hát....a doboz kicsit bezavar, ennyi csavarhoz kisebb doboz is elég lenne
(#) idlob válasza Magor hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
6 db csavar nem a világ vége, és tényleg csak ott van ahol funkciót tölt be, szerintem ez egész jó. Süllyesztett eloxált csavarokat meg nem minden sarki boltban kapsz.
(#) zolika60 válasza idlob hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Nem bántási szándékkal írtam amit írtam. Nekem amatőr hangulatú a sok csavarfej. Nem szükséges látszaniuk. Egyébként bármilyen csavarhoz hozzá lehet jutni manapság igen könnyen. Nekem például több kilónyi mindenféle gyűlt össze az évek alatt.
(#) SALáta válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Nekem tetszik, a lényeg hogy működik. Minimum 4 csavarral lehetett volna megoldani mint anno a BRG csinált sok sok készüléket, dupla volt az előlap, de otthon házilag megoldva jó ez, jobb mintha csavar sem lenne de helyette lenne ragasztópisztoly. Én a most épülő cuccnál nem tudtam megkerülni a ragasztópisztoly használatát, igaz nem látszik de engem az jobban zavar mint a csavarok. Ami profi házi frekimérőt láttam az egri találkozón annak az előlapja, a nyákja gyárban készült, egyedül a forrasztás és a tervezés volt házi, bár arra is rá lehet fogni a gyári jelzőt. Egy mhw antennamérő hasonló dobozban volt, a kivágása a zolyénak szebb. Én gratulálok hozzá, használd sok sok áramkör méréséhez!
(#) zolika60 válasza SALáta hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
A két technikát lehet ötvözni is és nincs csavarfej. A csavarok fejét belülről felragasztani a dobozra és már nem is látszanak. Vagy belerögzíteni egy szerelő lapba és azt beragasztani. De ez már inkább a dobozolás technikák topicba tartozik. Meg valóban ízlésbeli dolgokról kár vitázni.
(#) mex válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
A valóban jó ragasztó veszett drága, inkább dupla előlap.
(#) Topi válasza mex hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Jajj nemár. Két komponensű epoxi max. 1000-1200 Ft. És az aztán odafog mindent!
(#) mex válasza Topi hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Valamiért fém előlapban gondolkoztam, a fémtartalmú ragasztókban van bizodalmam, ezek valóban drágák, de alacsony teherviselésű alkalmazásokra megfelel az epoxi is.
(#) kbalazs018 válasza Magor hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Erről esteleg lesz leírás, program? Már régóta tervezgetem én is, hogy építek egyet. CREE ledek forrasztásához nagyon jól jönne. Az elector valamelyik számában is láttam egyet programokkal, de azért jobb lenne magyarul, tapasztalatokkal.
(#) SALáta válasza Topi hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
350 forint egy bizonyos boltban, és jó az epoxi amit vettem. A ragasztópisztoly is jó csak csúnya, én egyik ragasztást se tudom szétszedni, de a ragasztópisztolyt nem szeretem csak egyszerűség miatt.
(#) Topi válasza kbalazs018 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Nekem van gyári reflow kemencém. Szóval ha valakit érdekelnek tapasztalatok, szívesen megosztom.
(#) kbalazs018 válasza Topi hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Köszi szépen, bár főleg a házilag épített érdekelne, mert ha jól működik én is csinálnék, ilyen grillsütőset, csak nekem a microcontroller programozás nem igen megy.
(#) Magor válasza kbalazs018 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Köszi mindenkitől a gratulációt. Szerintem a csavarokkal nincs semmi baj, azért nem fogok eloxált csavart venni, hogy a tápcsatin fekete legyen. Hogy őszintén megmondjam, leírást nem tervezek róla, és ha jól tudom Ictboy-sem, bár őt kellene megkérdezni róla. Pár dolgot azért leírok róla. Egy PT100-as hőszenzor méri a hőmérsékletet, amit egy ARM proci dolgoz fel. A prociban Fuzzy logika valósítja meg a szilárd test relé kapcsolgatását, ami pedig a "kemencét" kapcsolgatja. A mért főprofilt PC-s proggi rajzolja ki. De akinek bővebb kérdése lenne az nyugodtan forduljon Ictboy-hoz. Ha elkészül és lesznek tapasztalataim, szívesen megosztom veletek. Nomeg teszek képeket fel majd a forrasztásról is.
Üdv: MaGor
(#) vicsys hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Továbbfejlesztettem a ChronoTemp projektemet. Egy kis optikai tuning...
Előzmény
Készítettem néhány saját karaktert az LCD-re. Így bekerült egy óra szimbólum az óra elé, egy naptár szimbólum a dátum elé és 1-1 hőmérő szimbólum gyullad ki a hőfokok mellett amíg a hozzájuk tartozó kimenetek bekapcsolva vannak. Tervezem, hogy a risztást ki/be lehessen kapcsolni, amit egy csengettyű szimbólum mutat majd a második sor közepén. Valamint a fok szimbólumot is kerekre csereltem, a gyári négyszögletes helyett.
Tudom, egy kicsit bénák a szimbólumok, de marhára nehéz elférni 5x7 pontban.

DSCN0001.JPG
    
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Idézet:
„marhára nehéz elférni 5x7 pontban.”

A HT1080Z, ZX Spectrum, és társaik voltak ilyenek...
(#) cimopata hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Üdvözletem!

2hát tervezés és kísérletezgetés után talán kijelenthetem , elkészültem a legújabb projektemmel, egy PWM (Class-D) szubvégfok beta verziójával.

Előerősítő:Sztereó bemenőjelet fogag, fix 180Hz-es vágás 24dB/D, potis hangerőszabályzás, fázisfordítási lehetőség, hídbakötéshez szükséges ellen fázisú jel előállítás.

Végfokról: 50Khz-es kapcsolófrekvenciával, variálható terhelőimpedanciák 2-8Ohm, tápfesz kb. +/-30-80V-ig.

Védelmek: hővédelem, rövidzár, túlterhelés, túlfesz, alacsonyfesz., DC elleni védelem. Ezenkívül beépített relémeghajtás a hangszóróhoz.

Eddigi tesz, megfelelő táp híján 30W, remélhetőleg legalább a 10x-ét tudja, de erről még nem inkább nem nyilatkozom. (Mindenesetre fel van készítve rá)
Melegedése 30W-on eddig nulla.

Nagyobb teljesítményteszt az elkövetkező napokban.

Hallásra tökéletes hangja van.
Mértem egy kimenőimpedanciát is:
100Hz@9mOhm
8Ohmon ez kb 900-as csillapítás.

Nem szaporítom a szót, itt van néhány kép:

üdv!
(#) vicsys válasza cimopata hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Cimo!
Ez megint elég dúúrva lett! Tettszik! De jó lenne vakteszten leszeánszolni...
(#) MaSTeRFoXX válasza cimopata hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Hát gratula, minden elismerésem! :kalap: Főleg ha normál tápról is jól fog működni. (Meg lehet hogy érdekelni fog, mert nem fogtam végül bele az uCD-be)
Mennyire használtál benne speciális FETeket?
Következő: »»   464 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem