Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   465 / 1679
(#) uli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Ez tök jó!! Egyszerűnek tűnik, és biztos jól is fog működni. Gondolom egy másik témában megtalálom a kapcsirajzát is. MAjd megkeresem és talán összedobom.

Amit most csináltam, hasonló a tiédhez, csak teljesen más. Drawdio. Jól el lehet vele ökörködni

DSC00437.JPG
    
(#) hapro válasza cimopata hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Ez kemény. Ilyennek talán neki se állnék. Gratula.
(#) cimopata válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
üdv!

Semennyire!
Tápfesztől függően 150-200V-os fetet rakok bele.
Most IRF3315 van benne max 55-60V-ra.
80V-ra IRF640 lesz belerakva.
A nyákon 2-2 pár fetnek van hely.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Akkor most én következek
Annó valamikor februárban raktam fel képet a készülő mp3 lejátszómról, azóta sikerült készíttetnem hozzá nyákot (és kb 1 óra alatt be lehetett forrasztani rá mindent, a házilag készített nyáknál 2 délután kellett forrasztgatni az átkötéseket). Azután félre lett rakva, de most volt egy kis időm és csiszolgattam a szoftveren. Sikerült az lcd-vezérlésen javítani, most már tud képeket is megjeleníteni. Van most már akku töltöttség jelzés, ki/be lehet kapcsolni, automatikus kikapcsolás, háttérvilágítást ki/be kapcsolja, mappa listázás. stb
Elektronikusan nagyjából kész van, még a töltésvezérlő IC-t kell beforrasztani egyszer.
Volt egy kis hiba a kapcsolásban, ami most derült ki, ez az a vezetékelés, nem jó megszakító kérő lábra volt kötve a gomb...
A doboza is elkészült szerkezetileg, még néhány dolgot finomítani kell rajta meg kicserélni, illetve a festés matricázás, lakkozás még hátra van.

Készítettem egy videót róla, itt meglehet nézni LINK
(Sajnos a fényképezőgép nem vett fel hangot, azt mobillal kellett rögzíteni és később össze kellett vágni, de persze el is van csúszva a hang meg rossz minőségű
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 19, 2009 / 1
 
És még néhány kép
(#) vtsoftware válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Aztaleborultszivarvégit...
Ha "normális" műanyag doboza lenne még elhinném hogy gyári.
De egyébként nagyon jó lett... grati hozzá.
(#) vicsys válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Tényleg szép! Az USB csati helyének reszelését még gyakorolni kell.
(#) uli válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Hát én menten elsírom magam.
Nemsemmi! Minden elismerésem

Köbzoli!
Nem találom sehol azt a topicot, amiben beszélgettetek a generátorodról. Esetleg belinkelnéd?
Kössz: uli
(#) MaSTeRFoXX válasza vicsys hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Próbáltam takargatni... :pirul: Ezek a részek lesznek majd kicserélve Persze ennyire pici reszelő nincs itthon, de azért valahogy ki kellett lyukasztani...
(#) scooby_ válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Szép lett minden elismerésem! :kalap:
USB-t én is forrasztottam már,vissza az eredeti helyére,egy 2.5-ös HDD rackjébe,0.8-as heggyel
Elég volt végig húzni a lábazaton,már benn is volt. :vigyor5:
(#) hapro válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Erre nincs mit mondani...
Te nem vagy normális. Talán egy gyártó gépsorként jellemeznélek leginkább.
(#) Kovidivi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
A legjobban az tetszik benne, hogy gondolsz egyet, és készítesz egy mp3 lejátszót. Legközelebb mi jön? Laptop? Azért elég kevés embernek van saját készítésű zenelejátszója, "eléggé egyedi", úgy gondolom! Grat!
(#) vicsys hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Hőmérő teszt, IN-13 plazma csővel. A táp kapcsoló üzemű (+140V DC), a szenzor pedig LM35.

vid_1.avi
    
(#) Ktulu válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Szia. Nagyon jo lett, gratula! :kalap:
Az (USB) soros kommunikacio tulajdonkeppen mire is kell? Ott van ugye az SD kartya, amit kartya olvasoval percek alatt meg lehet pakolni, USB 2.0 -n.
(#) MaSTeRFoXX válasza Ktulu hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Arra szolgálna hogy ne kelljen szétkapni ha akarsz rá másolgatni valamit, de amúgy igazad van Sajnos nem tudom majd megoldani hogy meghajtóként érzékelje a gép, majd kell hozzá egy kezelőprogi. Abban bízok hogy olyan 100-200kbyte sebességet el tudok érni, de ez lehet hogy csak álom marad... Elvileg tud 1Mbyte/sec-et az FT245.
(#) mark.budai válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Hmm, ez nagyon tetszik!!! Te aztán tényleg gondolsz egyet és építesz egy MP3 lejátszót. Ha lefested, lakkozod, stb, raksz fel képeket újra, szerintem már el sem hiszem, hogy nem gyári.
Olyat nem akarsz építeni, amivel vezérelni tudok egy CD-ROM-ot, IDE-n keresztül, hogy játsszon le zenét, lehessen a számokat léptetni, stb...? Oké, ott a play gomb, de az csak audio-cd-t kezel, az MP3-at, WAV-ot, már nem bírja... Valahol láttam ilyet, de ott a rajz is olyan érdekes formátumban volt, meg PIC-el működött, de persze egy alap programot adtak meg rá... Csak a zenéket játszotta le, nekem meg kéne a léptetés is.
Tehát nem akarok Veled építtetni, de nincs egy ilyen tervbe véve?
(#) vicsys válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Bocs az off miatt.
Mi a manónak akarod pörgetni a lemezt, amikor egy századakkora memoria kártyán elfér 6x annyi MP3...?
(#) mark.budai válasza vicsys hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
[off]1. ok: Mert a lemezekkel mit csináljak...
2. ok: Nem csak én akarom hallgatni az zenét.
Azt hiszem, több ok nincs.
(#) vicsys válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
1: A lemezeket tedd el a szekrénybe, archivált anyag címszóval. Ami kell róla másold a kártyára.
2: Gondolom van erősítőd. Nem csak fejhallgatóra jön ki a zene.
Mellesleg a Te helyedben akkor már inkább vincseszterben gondolkodnék.
(#) mark.budai válasza vicsys hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
De én CD-t akarok...
És az is lesz. :hide:
(#) Ricsi89 válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Akkor vegyél discmant 500Ft-ért. Mert lassan már annyiért is hozzádvágják.
(#) mark.budai válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
De egy direkt dobozt akarok, amiben van rádió, CD lejátszó, meg equalizer. azért kértem a bekötését is a Car technic überblendregler-nek. beépített táppal lenne, meg stb...
(#) DFerus hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Üdv!

Elkészült a tápegységem(2.5-30V, 0-3A). Az IC és annak hűtője hiányzik mindösszesen. A fedőlemezhez még anyagot kell szereznem, illetve majd a két oldalával együtt színre festem.
(#) DFerus hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Még 2 kép.
(#) vicsys válasza DFerus hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Már a multkor is dícsértem. Szeretem a puritán egyszerű és letisztult dolgokat. Szépen kivitelezett belső. Csavarok a helyén, és nincs benne bosszantó gumitakony- amit oly sokan használnak előszeretettel.
Precíz kivitelezés. Én ezt iskolapéldának mutatnám be. Sokan tanulhatnának belőle!
Ha még az előlapi kapcsolót is beforgatnád, hogy helyesen álljon... (T.i. a kapcsolót felkapcsoljuk amikor azt akarjuk, hogy mukodjon)
10-ből 9-es! :kalap:
(#) DFerus válasza vicsys hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Köszönöm, a kapcsolóval kapcsolatban teljesen igazad van. Az előlap tetején lévő kókány furatok nem tudatosak. Egy kisebb gyári dobozról bontottam őket amire ponthegesztve voltak. A hegesztéseket megfúrtam, és sérülés mentesen kaptam a két fehérre festett lapot.
(#) kocsgab002 hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészültem egy-két projektemmel, amit szeretnék nektek megmutatni.
Az első egy labortápegység. Kettős tápegység, 2x0-30V/0-3A panel van benne kiegészítve egy komplett AT tápegységgel a segédfeszültségek, és a fix feszültségek végett, Van benne Attila86 féle hővédelem, is ami remekül teszi is a dolgát. Kijelzőnek pedig két saját magam épített LED-es panelműszer van benne. Innen származik az eredeti terv, és Itt kezdődőtt az egész kivitelezés, ami sajnos nagyon hosszúra nyúlt el. Sajnos a tápegység bal oldala még nem nagyon akarja az igazat, de remélem ez is megoldódik hamar.
(#) kocsgab002 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Még egy két kép
(#) aderka válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Ez valami gyönyörű!
Minden elismerésem!
(#) kocsgab002 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
A másik procekt egy világításvezérlő, amit a konyhámba terveztem, Nagy fényerejő LED-eket hajt meg egy áramgenerátorral. 2 nyomógomb ban rajta, az egyikkel ki-be tudom kapcsolgatni, a másikkal pedig a fényerejét változtatom, 3 lépésben.

Mindkét alkotásom holnap kint lesz a találkozón, aki akarja megnézheti közelebbről is.
Következő: »»   465 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem