Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 291
(#) Dempsey válasza szucsistvan hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Max csak 50mA-ert bír a kimenete az 555 nek!
(#) Cavalier válasza droidd hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
A többiek már írták, hogy nem lehet kihagyni a trafót, egy 400V-os 8us kondi elég veszélyes tud lenni, főleg gyerekekre. Szőrösebb állatokat meg meg se rázna, nem üt át a szőrök között. Kell legalább 2,5-3kV.
(#) belganarancs válasza szucsistvan hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Üdv!

Nem hiszem,(3 megépítésből 2 ic gyilkos),hogy feltétlen az 555-hibája lenne.Javaslom,hogy ellenőrizd le a nyákodat,nincs-e valahol hiba a vezetősávoknál,lehet,hogy rossz ellenállást tettél be -kisebbet,vagy a kondi amit használtál már nem jó,vagy túl pici értékű-legalábbis így látatlanban az ívhúzásról ez jut eszembe.Az RC tag valamelyike-tuti nem stimmel.Ezek általában az ic közelében találhatók.Javaslom,hogy olyan értékeket használj,amit annál az áramkörnél használtál,ami nem gyilkolta le az ic-t.
Esetleg készíts pár képet és tedd fel,hátha okosabbak leszünk.
Üdv!
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Ja,köbzoli hozzászólásával egyetértek,tehát miután meggyőződtél,hogy minden hibátlan,gondoskodj az ic védelméről!
(#) mex válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Irtam az ic védelméről én is, de még akkor nem tudtam, hogy c-mos változatot használ. Ez a változat csak 50mA árammal terhelhető, a kapcsolásban meg legalább 100mA folyik a kimenetről a tranyók felé. Ez nagy valószinűséggel korai halálukat okozza...
(#) belganarancs válasza mex hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Bevallom,lusta voltam visszaolvasni,de most utólag megtettem.
Ez az a kapcsi emlékeim szerint,amelyikben egy diódát fordítva kell a rajzhoz képest bekötni.
Ezt én is megépítettem még régen,mert megtetszett az elképzelés.Nekem pl 2cm-es szikrát soha nem adott,viszont a fesz. állítható,ismétlés is,minden.Több 555-icvel is próbáltam,mindegyikkel máshogy működött,elég viharvert ic-k voltak.
Sokat most sem olvastam vissza,de ha emlékeim ismét nem csalnak,akkor a c-mos ic miatt kellett oda az egyik tranzisztor, újabb 555-tel az a tranyó elhagyható..
(#) mex válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Erről van szó.
A normál 555 sem tudja tisztességesen meghajtani a végtranyót, de azért túl kicsinek tartom a 100ohm-os bázisellenállást is. A BFY34 egyébként sem alkalmas ide igazán ilyen beállitásokkal, mert a kollektorárama is 500mA katalog szerint, márpedig itt 700-800 mA is folyik rajta az akku állapotától függően......
Szóval szerintem ide jobban megfelelne egy BD139, 220 ohm bázisellenállással. Az emiterrel soros 15 ohm maradhat, ki tudja mekkora az áramerősitése a BU-nak.
(#) belganarancs válasza mex hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Tudom,hogy erről van szó.
oldman kapcsolása és a következőket találtam róla a topic elején:
''Az IC 7. pont és a 470K közti díódát fordítva kell bekötni
A két dióda feladata a tötö p2-d-100 Ω és a kisűtő kör p1-d-470k szétválasztása Ez biztosítja az erősen asszimmetrikus időállandókat és ezen keresztül az alacsony fogyasztást. Ugyanis a trafón csak rövid ideig folyik áram. Hasonló feladata van a BC 182 tranzisztornak is. Mint már írtam a BFY elhagyható, csak a gyenge 555 utánzat miatt volt rá szükség(NDK gym akkor még nem volt más)''
Csak jól emlékeztem....

Én megépítettem,ahogy a papíron van,és nekem működik a mai napig,pedig csak próbapanelen van elkészítve,csupán szórakozásból dobtam össze.(tehát van rá példa,hogy működik)

Azonban egyetértek veled mex,lehetne javítani az áramkörön,szucsistvan ne add fel a dolgot!


(#) mex válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Ha azt diódát megforditod akkor tutira nem fog működni, mert az ic belső kisütőtranzisztora (7-es láb) nem lesz képes az időzitőkondit kisütni, hacsak nem sül ki a BC182 emitter -bázis visszáramával.
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Még egy dolog-lm317-mini stabtápot dobtam neki össze-(max. 1A)Egy pici led jelzi a táp bekapcsolt állapotát,el sem halványodik mikor rákapcsolom a pásztort,tehát mérés nélkül is állíthatom,hogy közel sem fogyaszt 700-800mA-t,de ha kell rákötöm a multit egy mérés erejéig...
(#) mex válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
A kapcsoláson levő ellenállásértékeket nézve, a félvezetők p-n átmenetein eső feszültséget, a kapcsolás tápfeszültségét vettem figyelembe, és igy bátorkodtam alkalmazni ohm törvényét....
Fogadok, hogy megvannak az áramcsúcsok, csak hát egy digimultival nem tudod mérni. Szkóppal annál inkább.
(#) belganarancs válasza mex hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Csak hát szkópot nem hozott a Mikulás,hiába kértem
(#) mex válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
OK, OK, de azért annyit megtehetnél, hogy utánaszámolsz, és igazolod, vagy cáfolod a leirtakat.

De megoldás lehet egy csúcsegyenirányitó, sima diódával, utánakötve pár µF kapacitás, és rá a digimulti.
Igy sem kapsz pontos eredményt, de közeli a valóságoshoz.
(#) belganarancs válasza mex hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Ha a pontos eredmény izgat,akkor elküldhetem neked postán úgy,ahogy van(említettem,hogy csak szórakozásból építettem meg,nincsen kerítésre kötve) -megszkópolhatod,bár így próbapanelen,jelenlegi állapotában nem biztos,hogy bevallanám,hogy én csináltam-ocsmány,de működik.
Egy dolog,hogy papíron az áramkör hogyan nem működne,és egy másik,hogy a gyakorlatban hogyan működik..
(#) mex válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Idézet:
„Egy dolog,hogy papíron az áramkör hogyan nem működne,és egy másik,hogy a gyakorlatban hogyan működik..”

Áhh, ez csak amolyan érv nélküli érvelés, nem is tudom elfogadni, nem is igazán érdekel...
Igen sok kapcsolásban használtam már az 555-öt, mint kis túlzással az elektronika Jolly-Joker-ét, ismerem a működését.
Csak az a baj, hogy Te még mindig nem számolsz, nem mérsz a tanácsom szerint, hanem valami miatt úgy állitod be a dolgot, mintha nekem lenne égető szükségem a pontos eredményre. Ez is egy álláspont, de igy nincs tovább értelme ennek a diskurzusnak.

Üdv
mex
(#) belganarancs válasza mex hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Te kérted,hogy számoljak,mérjek-azt hittem Téged érdekel a dolog.Ha számolnék,gyanítom az jönne ki amit Te számoltál,jutnánk előbbre?Nem.Ha mérnék,-egy digitális multivacakkal,sem jutnánk előbbre.
Felajánlottam,hogy elküldöm postán-nem pofátlanságból tettem-nekem megérne 200Ft-ot az igazad.
Minden csak nézőpont kérdése.


Üdv!
(#) mex válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Mégvalami eszembe jutott:régen orosz készülékek javitásakor sűrűn találkoztam üvegtokozású diódával, aminek az anódját jelölték meg a körgyűrűvel. Nem lehet, hogy ilyen példányt épitettél be?
Másra nem tudok gondolni, mint irtam nem működhet forditott pozicióban.
Esetleg ellenőrizhetnéd az anód-katód lábat. Elhiszem, bármi is lesz az eredmény.
Üdv
mex
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Esetleg a szóbanforgó diódát kivéve is ki lehetne próbálni, ha helyes a feltételezésem kisülne a tranyón keresztül is, ha nem, akkor a dióda nagy visszárama is magyarázat lehet a működésre.
Több ötletem per pillanat nincs...
(#) belganarancs válasza mex hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Mondtam,hogy a digivacak nem vezet sehova.Ellenőriztem anód-katód párost,katódot jelölik körgyűrűvel (ezek is üveg tokozásúak,de vagy a kontha-ban vagy a lomexben vettem őket).
(#) Benkővári István válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
a villanypásztor kapcsolási rajzát el tudnád-e kuldeni.
köszi István
(#) belganarancs válasza Benkővári István hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
A 11. oldalon megtalálod valamivel olvashatóbb formában.
(#) Cavalier válasza Benkővári István hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Itt megtalálod, olvasd el azt az oldalt, meg a pár utána levőt, hogy képbe kerülj, mit hogyan. A képet nyomtasd ki rendesen A4-ben, hogy látszódjanak a szövegek is.
(#) Székely istván hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Elöszöris üdv mindenkinek,vagy szisztok.Mostirok elöször. Van egy gyárinak mondott bár erösen kétlem,Villanypásztor ami javításra szorul.A készítője lekaparta az egyik alkatrészről a feliratot igy nem tudom beazonosítani.Ebben kérném a segítségeteket hátha valaki ráismer a dologra.Képetis küldök.Remélem sikerül.
(#) IMI124 válasza Székely istván hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
hello szerintem bt151-800r
(#) Székely istván válasza IMI124 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Köszönöm , kiprobálom,remélem sikerül.
(#) poros hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. 1500m villany pásztorhoz milyen kapcsolást ajánlanátok.
Vad elleni kerítéshez kellene . Több kapcsolást is találtam itt, de nem szeretném végig zongorázni mindet ezért bátorkodtam feltenni kérdésemet a tapasztaltabbaknak. Természetesen nem szeretném ha valakit agyon csapna de a vadakat tartsa távol. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Atis57 hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Sziasztok!
végigolvastam a topic-t néhány részlet nem világos :
1 ha a rédi p126 gyújtótrafót használná vki?(a szekundere dupla)
2 gázégő gyújtó trafóval senki nem próbálkozott? ( 230/2x6,,,8,,,12kV max 3mA )
3,A szürke marhákhoz milyen J energia kell? a tehenek, lovaké nem elég!
köszönettel
(#) frob válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
végigolvastam a topicot én is töviről hegyire , kipróbáltam pár kapcsolást, egy sem győzött meg, most éppen folymatban van egy mikrokontrolleres nagyfesz előállító cucc, eddig azt tudja hogy 100-200mA al kevesebb mint 1 sec altt 500V ra tölt egy 22µF os kondit... csak nincs mindíg időm ezzel foglakozni.. de majd csak

a lovakhoz tudtommal nagyon kicsi energiák kellenek, mert nagyon érzékeny állatok, gondolom tehénhez legalább kell a 3x a
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
HELLO
Nem tudom minek ezekbe az igen egyszerű felépítésű szerkezetekbe MICOMITYMATY egy egy tranyós készülék is képes erre csak gondos számításokkal meg kell tervezni. Ezek a mikrovezérlők nagyon érzékenyek mindenféle statikus behatásra na már most egy villanyparasztban nem kévés van.De hajrá.
(#) mex válasza frob hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Idézet:
„eddig azt tudja hogy 100-200mA al kevesebb mint 1 sec altt 500V ra tölt egy 22ľF os kondit...”


Kicsit számoltam, és az jött ki, hogy 12V-os tápfeszültségnél az átalakitód hatásfoka 100% fölötti!
Tényleg érdemes mikrokontrollert alkalmazni.
Következő: »»   34 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem