Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   5 / 221
(#) Norberto válasza Müszi hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
Szerintem az csak egy vicc, hogy ez 90W-ot tud...
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
Ezt melyik oldalról szedted?
Linkeld légyszi.

Szerintem ez nics 90Wattos. Biztos vagy te abban hogy ez JLH?

És szerintem hiányzik bele két trimmer. Bár az ellenállásokkal is lehet helyettesíteni.

Mégis mekkora az a 48v-os trafó? ( amugy AC ban írtad?)

Hát ha az AN annyira bejött, kipróbálhatnál egy T-Ampot is

Rosz a fogalmazás. a terhelés 8 vagy 4 ohm. a hangfal teljesítménye lehet 150Watt-
Isa
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
Szia!

A link zolee forum

Az ellenállatokat mivel lehetne helyettesíteni?

48VAC (csöves műszerből lett keszedve, áttekerve)

Mi az a T-amp.

4 ohm a terhelés kb.

Üdv.: Müszi
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
Hi
T-amp pl.

Felületes olvasás erdménye, hibás értelmezés.
Az ellenállásokat nem lehet helyettesíteni. A trimert igen! (én arrol beszéltem, mint a JLH-nál is lehet)

A fórumon olvasható hogy kb. 35VDC kéne. 48VAC-bol 65VDC lesz.

Ez nem JLH, mégcsak nem is A-osztály szerintem.
Most csináltam meg a Cirkut Maker2000-ben és mégcsak nem is mükszik ezekkl az értékekkel. 15mWattot mértem.

Isa
(#) Konzol válasza bbatka hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Nekem a 2n3055-ös verzió jobban tetszett. Viszont az is igaz, hogy 2n3055-ös volt otthon, lehetett válogatni közülük.
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
2n3055 helyett van itthon veszett sok 2sc3293, abból nem lehetne megcsinálni?
Kössz a válaszokat Isa.

Müszi
(#) MaSTeRFoXX válasza Müszi hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Szerintem nem mivel a 2sc3293 csak 2A-t bír el.....
(#) Konzol válasza Müszi hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Párhuzamosan lehetne kötni belőlük néhányat - szerintem úgy 5-6 db-ot, válogatva - az emittereikbe kb. 1 Ohmos, a bázisba kb 33 Ohmos ellenállásokkal, a kollektorokat közösítve... De ugye ez egy másik konstrukció. Valószínüleg előjönne néhány buktató
(#) MaSTeRFoXX válasza Konzol hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Lehetséges a párhuzamos kötés akár, de szerintem mellőzni kéne, mert abból már biztos nem JLH-t kapunk. Ráadásul a 2sc3293-nak 50V a max CE feszültsége, eléggé határon lesz. A 2sc3293 az egy darlington, az erősítési tényezője 1000 körül van a 2N3055-nek csak 70 körül, ebben sem stimmel. Ráadásul tekercsek, motoork relék meghajtására tervezték elsősorban
(#) Konzol válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Jaja, másik konstrukció->másik erősítő. De kisérletezni lehet!
Amúgy is maga JLH is értekezett darlingtonokról az egyik cikkben.
(#) Müszi válasza Konzol hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Én olcsó tranyákat választanék mondjuk bd137-et mert videoton végfokokban elég jól szólnak...
Hogy kéne ügyesen megcsinálni?
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
[off] ha nincs 300ft-od 1 db tranyóra, akkor sztem ne akkarj erősítőt...
(#) bbatka válasza Konzol hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Köszi ! Kipróbálom 2n3055-tel és a 10V-al nagyobb feszültséget elbíró MJE3055-el.
(#) Konzol válasza Müszi hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Párhuzamosan kötni, sokat ( 8-10db ), ellenállásokat a bázisba, és az emitterbe, lehetőleg közvetlenül a tranzisztor kivezetéseihez minél közelebb, nehogy oszcillálni kezdjenek. De 20 db bd137 drágább szerintem mint 2 db 3n3055
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Szerintem felejtös a BD137
Maradj a tervező által ajánlottaknál.

Itt van egy pár fajta

De a 2000-res változatba a 2n3055 a nyerő.
És ahogy Dióda mester is irta anno BC212, BC141,2n3055- ez bevált. Ezekkel nekem is tetszett.

Minden DIY erösítö koppintásánál be kell tartani a az eredeti terveket. Pontosan ahogy az meg lett tervezve és amiért híres lett.
Másképen semmi értelme.

Szerintem ebben ha sokat párhuzamosítanánk akkor csak gerjedne össze visza, nem beszélve a kompenzálás ujratervezéséröl.

Ez nem az a kispályás erőlködö amiböl ki kéne spórolni az alkatrészt. Nem az lesz a drága hogy veszel Motorola vagy Onsemi tranyókat. 4 darabot összesen. Nem is vág a földhöz. ( vehetsz elsönek olcsóbbat hogy kipróbáld, persze más lesz a hangja)
És mihez képest drága? Az AN erölködődhöz? Igen ahhoz képest drágább. De többször jobb is nála.

A tápba kell többet beruházni. Mert megérdemli.

És ezzel az erősítövvel nem fogd lebontani a házat. Ez ZENE hallgatásra van. Mert mi is megérdemeljük


Isa
(#) Konzol válasza isamisa hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Egyrészt igazad van, másrészt nincs.
Igaz, ha "klónozni" akarja az erősítőt, nincs igazad, ha kisérletezni akar.
Nyilván, ha elfogadható eredményt akar biztonsággal, akkor tartani kell magát az építési leíráshoz. Másrészt a fiókürítési akciók néha meglepő eredményeket produkálnak - lásd a 2n2905/2219 tranzisztorok, nagyon bejöttek, volt belőlük egy marékkal -, vagy mikor kvázikomlementerré építettem át egy eredetileg komlementer végfokot, csak mert nem volt otthon megfefelő végtranzisztor pár.
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 23, 2006 /
 
Sziasztok készülget a kis jlh-m nagyon pöpec táp minden árnyékolva extra vastag vezetőpályák csak tömör vezeték a trafóimnak abszolut semmi zaja a tápban a kicsatoló kondikon a végtranyók lábán hidegítőkondik.Nagyon várom hogy milyen hangot tudok kicsikarni belőle.
ÜDV:Mindenkinek
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Elárulod a trükött??
Mármint a törött egyes fúróval.
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
nagyfordulat-on (pl multifunkciós kisgéppel*) kb 45fokban megdöntőd, h bele kapljon picit, utána meg merőlegessen, mint egy cnc-s gép, csak erőssen kell koncentrálni/tartani, hogy ott legyen a "vájat" ahol kell, mert szeret nem arra menni!

de utóbb rááltam a gravírózóra(* tartozéka) az sokkal szebb, és sokkal jobban lehet egyenessen is vinni a "vájattot"

üdv és sok sikert, némi gyakorláss kell! ja meg türelem "játék"! :yes:
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Szerintem az se lehet rossz, hogy a nyákról a fémlemezt leköszöröljük és légvezetékelünk.
Szerintem lépcsőházba nem valami éltebisztosítás kotyvasztani...
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
[off]hát igen, családiház :yes:
(#) isamisa hozzászólása Dec 18, 2006 /
 
Hi
Darazsx: Az első meglátásom az lenne hogy a kicsatoló kondival párhuzamosan nem elkót kell rakni hanem egy polarizátlan polypropilént.
MKT, WIMA, Olyat mint a bemenere.

A vezetéknek meg nem rosz ötlet a cat 5 kábel. De csak úgy ha az érpárakat szétbontod és útánna fonod össze öket. Csak azért mert ha sodorva van akkor kioltják a jelet. Ez magasfrekin nem rosz. De itt nekünk nem jó.

A kicsatolókondit kicserélheted 4700uf-osra. Snap-In-esre. mert az jobban birja. A mélyekkel is jobban elbír.

Amugy azokat a bordákat a méhen vetted?
Mert annyi pénzt nem ér meg ujjonan. A metaloglóbuszban kilóra adják mindegy milyen a formája. Körül kéne nézned ilyen lerakatokban...
Mert nem a legkönnyebb szerelni azokat a bordákat.

Isa
(#) dbase hozzászólása Dec 23, 2006 /
 
Ha már minőség ezt az oldalt nézzétek meg:
[link=http://www.resonator-electronics.hu/content.php?content.3#E]http://www.resonator-electronics.hu/content.php?content.3#E[/link]

Technikai megoldás tekintetében egyedülálló berendezés, elrettentő példája a hobbielektronikának Csatornánként 100 db NE5532-esa adio műveletierősítő párhuzamos kapcsolásával épült fel, majd ezt még egy külső hurokban visszacsatoltuk a bemenetre. Eredménye a példátlanul nagy sávszélesség, igen nagymértékű stabilitás és alacsony zaj jellemzi az erősítőt. Teljesítménye mindössze 20 W minden más paramétere azonban lényegesen jobb mint az átlagos alkatrészekből elkészíthető erősítők. Nagy hátránya a sok előnnyel szemben, hogy az alkatrész költsége igen-igen magas és összeépítése magas fokú türelmet igényel
(#) Darazsx válasza isamisa hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
Idézet:
„Az első meglátásom az lenne hogy a kicsatoló kondival párhuzamosan nem elkót kell rakni hanem egy polarizátlan polypropilént.”


Tudom, de még nem sikerült találni olyan kondikat amiket bele akarok építeni.

Ha sodorva van akkor kioltja a jelet és fonva meg nem? Hogy is van ez?
(#) isamisa válasza Darazsx hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
De azzal semmit nem érttél el ha csak egy elkót tettél be

Na nemtom. Én fonom. Többek szerint is az a jó pach kábel ami nics sodorva és utánna be tudjuk fonni. Hangfalkábelnek is az a szuper. Persze azt jól vállasztottad , a tömör fajta fali kábel kell.

Amúgy mindenki próbálja ki ha akarja. Én ilyennel csinláltam egy IC-kábelt. Meg a fejhalgatómhoz a kábelt. Jónak tűnik.

Jól kenik ennél a cégnél a srácok.
(#) isamisa hozzászólása Feb 6, 2007 /
 
Hi mindenki.
Nah lassan készreformálódik a JLH-m doboza. Egyenlöre a tervek vannak meg. Ha van valakinek valmi jó kis javaslata ne tartsa magában... :yes:

http://www.isamisa.tvn.hu/kepek/jlh.htm
Az első verziós nyákokat megtartom tesztnek de újat készítek, szebbeket...



Isa
meg egypár kép.
http://www.isamisa.tvn.hu/home.htm
(#) MaSTeRFoXX válasza isamisa hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
SZép lesz!

Ez a 3D Studio Max 5.0 nagyon tetszik nekem .....
Megnézem honnan tudnám megszerezni...
(#) orizon válasza isamisa hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Isamisa !

Küld már el nekem a jlh nyákját lay formátumban.

Köszi!

orizon@vipmail.hu
(#) bbatka válasza isamisa hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Te aztán nem spórolsz az alkatrészekkel. Összesen mennyi puffer kondit teszel bele? Az is érdekel hogy melyik verziót építed meg? Gondolom a 2000-et.
(#) isamisa hozzászólása Feb 6, 2007 /
 
Kösz MaSTeRFoXX !
Torentről le lehet szedni már a 8.0-ásat is.

Orizon: elküldtem mind a három fajtát. Az egyik kicsit csunya, de a legujjab a szerintem elég szép is.

bbatka: A két nyák közül az egyik a minimalista 2000-res. De a másik az Ágoston könyvi. A meghajtó tranyónak viszon mást kell vállasztani. Van jobb még ahoz olvasok hozzá.

De!
Azért igyekszem spórolni az alaktrészekkel :yes:

2*47 000µF lesz benne!

Isa
Következő: »»   5 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem