Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   561 / 1318
(#) frecsko válasza potyo hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Valahogy így gondoltam. Az A/D convertálást akarom tanulni és hozzá készítem, a poti 10K a 3 ellenállás 270ohm.

névtelen.JPG
    
(#) potyo válasza frecsko hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
A potméter fölé és alá nem kell az ellenállás. A harmadik maradhat biztonsági okból.
(#) frecsko válasza potyo hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Oké,köszi
(#) robing16 hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne!
Két PIC-ről már volt szó, hogy tudnak kommunikálni egymással!!?! USART-ra gondolok éppen

Az lenne a kérdésem, hogy ez megoldható lenne-e INFRA közegben is?! Elméletileg nincs ugye ellenörző bit, meg semmi ilyesfajta ellenörzés, hogy tényleg azaz adat jött át, aminek kellett volna!

Ahol használnám, az egy távirányítós dolog, amivel tudom vezérelni a másik PIC-et, pl egy karácsonyfadísz, vagy bármi egyéb!


Köszi!
(#) BlackStar hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Szeretnék felprogramozni egy 16F628A, 16F648A mikrovezérlőket, de az ICD2 (USB) az alábbi hibaüzenettel leáll mind a kettőnél. Viszont az ICD2 (soros ) programozó simán felprogramozza. Az ICD2 USB változatának csak e két pic-el van gondja.

  1. ICD0161: Verify failed (MemType = Program, Address = 0x0, Expected Val = 0x290B, Val Read = 0x3FFF) ICD0275:  
  2. Programming failed.


Előre is köszönöm.
(#) potyo válasza BlackStar hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Próbáld meg az PGM lábat lehúzni egy ellenállással GND felé. Gyári az USB-s ICD2, vagy klón?
(#) BlackStar válasza potyo hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
A PGM láb egy 4.7K ellenállással lehúztam. Mind a kettő ICD2 programozóm klón. Nem igazán értem, hogy a sorossal miért megy az USB-s meg miért panaszkodik.
(#) potyo válasza BlackStar hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Meg tudod mutatni az ICD2-k kapcsolási rajzait? Szeretném megnézni, hogy mi az eltérés.
(#) frecsko hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
PIC 16F877-esen van pwm?
(#) kissi válasza frecsko hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Az adatlap 1.oldalán már olvashatsz róla, de egy lehetőség a hardware-s kialakításra az 55.oldaltól kezdődik...

Ne légy lusta !

Steve
(#) gydanee válasza frecsko hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Google 2. találat.
De távol álljon tőlem az undokság, ezért be linkelem: Link
És még a választ is ki írom hogy van, sőt 2 is!
(#) frecsko válasza kissi hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
elsiklottam felette

Köszönöm.
(#) BlackStar válasza potyo hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Természetesen.
Előre is nagyon köszönöm.

ICD2.rar
    
(#) frecsko válasza kissi hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Az szeretném kérdezni, hogy szedtem le a netről egy progit aminek az a lényege, hogy a poti forgatásával változik a led villogási ideje és a program az lefordult sikeresen,de volt benne hiba. Fog attól működni?

AD.asm
    
(#) gulasoft válasza icserny hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
A port jó, mert mind a 4 lábra ráraktam a ledes timeres villogtatást és villogtatja a ledet mind a 4 láb (rx,tx,rts,cts). Ma átmegyek egy ismerőshöz, szkóppal megnézzük mit csinál.
(#) vicsys válasza watt hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Szia
Köszi, de a komparátorral sem volnék beljebb. Mindösszesen 4 bájtnyi adatot mentek. Ennek elég lenne 1-200ms is.
@Peti.Janka:
A rajz tőlem származik és az Overkill kapcsolásban láttad. Mint azt írtam, akkut és nagy puffert nem akarok, mert induláskor amúgy is visszatölti az utoljára elmentett adatot...
Azt nem értem-konkrétan-, hogy mia manó "terhel be" a bemenetnek?
(#) gulasoft válasza frecsko hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Mi az hogy lefordul sikeresen ha van benne hiba? Ha hiba van benne, nem fordulhat le sikeresen! Hiba van vagy warning?
Warningoktól még lefordul és el is indulhat, de én szeretem kiirtani azokat is.
(#) kissi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Mit értesz azon, hogy beterhel a bemenetnek ( hol és mit érzékelsz terhelésnek?) ?

A kijelző milyen terhlést jelent ( nem látom a meghajtó tranzisztorokat, ellenállásokat; ha nincsenek, akkor nem biztos, hogy elég a 470 uF!) ?

Csak kísérletképpen megnövelve a pufferkondit pl. 4700 µF-ra mi történik?

A Q1 kollektorkörében az 1kohmos ellenállást én kivenném, mert szerintem felesleges és a Q1 szaturációs feszültségével nehogy a "tiltott tartományba" tegye az RA6 potenciálját és ezáltal az "szabadon" dönthessen!

Steve
(#) watt válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Idézet:
„Köszi, de a komparátorral sem volnék beljebb.”

Mert miért? Most jelenleg sem a tranyós köröd a bizonytalan, hanem maga a tápfesz? Komparátorral tökéletesen működnie kell, ha a fesz határozottan leesik.
(#) vicsys válasza kissi hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Ha rendben megvan a tápfesz (tehát a második tranyó zárt) akkor is megy a mentés. Méréssel is az jön, hogy nincs nyitva a tranyó. Az ellenállások és meghajtó tranyók azért maradtak le, mert csak 0,5-1ms a kijelzők működési ideje és csak kis áram folyik rajta (kb. 3-4mA). Jelenleg 1000µF-os a puffer a PIC-en. 100nF-os hidegítés a lábnál. Egyébiránt nem a táppal van gond, hanem a tranyókkal. Mondom, csak akkor van gond, ha a tápfesz megvan. Ha nincs (a graetz után) akkor szépen nyit a tranya és leviszi testre a bemenetet.
@watt:
Lehet, hogy marad a komparátor. Igyekeztem hardveresen megoldani a gondot.
(#) frecsko válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
warning van még,
én is igyekszem likvidálni őket
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Szia!

Nem az a gond, hogy a Q1 - Q2 fokozat követni tudja a hálózati feszültség hullámalakját. A nullátmeneteknél a Q2 zár, a Q1 pedig nyit. A 100nF meghajtása kisimpedenciás, az időállandó így kissebb lesz mint 10 - 20 ms. A bázis körbe egy olyan időállandó kell, ami már nem követi a hálózati jelalakot.

10ms időállandó 5kohm és 2uF....

Szia
(#) kissi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
A 100 nF nagyjából 4k7-en keresztül sül ki, ennek az időállandója 0,47 ms, a graetz periódusideje 10 ms! Szerintem kisül, mielőtt jönne a következő félperiódus ( nem számoltam utána, de úgy gondolom, hogy ez reális veszély!)! A méréssel úgy látod rendben van az gondolom multit jelentett, ami nem mutatja a tüskéket, de a PIC észreveszi!
Most látom, hogy Hp41C kolléga is erre gondolt!

Steve
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Hoppá! Igazatok van!! (Miért gondoltam, hogy negatív félperiodusban nyitva marad a tranyó..?? )
Fel kellett mennem 100µF-ig és teljesen jó lett! Nagyon köszönöm!
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Na, erről van szó... Mostmár csak a panelterv van hátra.

DSCN0001.JPG
    
(#) robing16 hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne!
Két PIC-ről már volt szó, hogy tudnak kommunikálni egymással!!?! USART-ra gondolok éppen

Az lenne a kérdésem, hogy ez megoldható lenne-e INFRA közegben is?! Elméletileg nincs ugye ellenörző bit, meg semmi ilyesfajta ellenörzés, hogy tényleg azaz adat jött át, aminek kellett volna!

Ahol használnám, az egy távirányítós dolog, amivel tudom vezérelni a másik PIC-et, pl egy karácsonyfadísz, vagy bármi egyéb!


Köszi!
(#) MPi-c válasza robing16 hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Miért van deja vu érzésem?
(#) gyengus válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Középen az milyen kijelző?
(#) watt válasza robing16 hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Hidd el, az elsőt is olvasta mindenki. Valószínű nem tudunk, vagy nem akarunk válaszolni, szabadon választott...
(#) robing16 válasza watt hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
akkor köszi
Következő: »»   561 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem