Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   567 / 1319
(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
A PIC feszültséget mér (már amelyikben van ADC...), a 0..Vdd vagy 0..Vref tartományban. Arra ügyelni kell, hogy az ADC-re kötött jelforrás kimenő ellenállása ne haladja meg az adatlapban előírt értéket.

A méréshatár kibővítése, vagy az áram-feszültség konverzió elintézése külső áramköri elemekkel nem PIC specifikus probléma.
(#) frecsko válasza icserny hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
És tudok valahonnan ilyen kapcsolást és programot leszedni? Mert ha én csinálom az eltart 3 évig.
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
De elővettem, Én ott olyat nem láttam, hogy a bemeneten megjelenne 5V. Ha a bemenet magasban van akkor a kimenet 0-ában ha bemenet alacsonyban akkor a kimenet 1-ben. Hol van az hogy a bemeneteken kijönne 5V? Egyébként Szilva ajánlása volt, ránézésre nekem jónak tűnik.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Működik a 3.3V-os soros portom, ha az rx tx lábat összekötöm és küldök egy karaktert, akkor az a bemeneten megjelenik.
Az érdekes ott történik, mikor a pic-et is bekötöm a sorba.
Küldök egy y-t visszajön egy y
Küldök a-t visszajön egy y
Küldök egy ay-t visszajön yy
Küldök egy ya-t visszajön ya
Erre ötlet, biztos valami egyszerű megoldás van.
A program a fly the pic féle comm.c

(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Idézet:
„És tudok valahonnan ilyen kapcsolást és programot leszedni?”

"Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek." - a másodikról mindig megfeledkeztek!

Google: current+measurement+PIC
HE: Áram- és feszültségmérés PIC-kel
(#) icserny hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Új fejezettel gyarapodott a PIC 18 mikrovezérlők programozásával foglalkozó PICCOLO projekt!

8 bites előjel nélküli műveletek
A fejezet tartalma:

* Bitenkénti logikai műveletek
* Bitműveletek
* A STATUS regiszter
* Feltételes programvégrehajtás bitvizsgálattal
* Feltételvizsgálatok a C programnyelvben
* Nulla, nem nulla típusú feltételvizsgálatok
* Egyenlőség és nem egyenlőség vizsgálata
* A switch utasítás megvalósítása assembly nyelven
* Programciklusok
* Léptetés és bitforgatás
* Egyszerű példák a léptetésre
* Aritmetikai kifejezések kiértékelése
(#) lidi válasza icserny hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Hibás a link ami a PIC18 oktatóra mutat.
Szerk: jol sejtettem, valaki hegeszti az oldalt épp, a hozzászólások szavaiból rekéám linkeket csinál a hestore hoz. Valószínűleg az tette tönkre.
(#) potyo válasza lidi hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Írtam már ezügyben a fejlesztési ötletekben, úgyhogy majd javítva lesz előbb-utóbb.
(#) trudnai válasza lidi hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Idézet:
„Szerk: jol sejtettem, valaki hegeszti az oldalt épp, a hozzászólások szavaiból rekéám linkeket csinál a hestore hoz. Valószínűleg az tette tönkre.”


Na mar csak az hianyzik nekunk! PIC PIC16 16F 12F628 -- kivancsi vagyok mibol csinal reklamokat...
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Melyik bemeneten jön ki 5V? Egyébként sem értettem eddig melyik bemenetről beszéltsz. A MAX232 bemenetén sem jön ki az 5V, hiába van ott a 400K az olyan, mint ha ott se lenne, a PIC-re veszélytelen. Túl nagy feneket kerítesz ennek! kb. ketten írtuk már, hogy simán működik, de ha te ezt nem hiszed rágódhatsz még ezen ameddig akarsz.
(#) frecsko válasza icserny hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Hát nem nagyon találok semmit.
(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Én sem találom a specifikációt a hozzászólásodban. Mellesleg megnéztem: már az első Google találatban az
AN557 alkalmazási mintapéldát ajánlják. Aki nem keres, az nem is talál...
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Ezen már túlléptem, megcsináltam tegnap a 3.3V-os max3232-est és megy is, csak írtam már milyen probléma van a pic-el, azzal kapcsolatban várok ötletet. 9600,8bit 1 stop bit, nincs paritás, és mégis ilyen érdekesen működik. A motorvezérlők hajtását meg majd megoldom.
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Idézet:
„Ezen már túlléptem, megcsináltam tegnap a 3.3V-os max3232-est és megy is”

Feladom! További sok sikert!
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Helyes.
(#) MIKICI hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Jo estet mimdenkinek.
Lenne egy kerdesem .Egy PIC egetot keszitettem,ICD2 (klon)16F877-tel, ellenoriztem a nyakot. Az MPLAB mem
komunikal az ICD2-vel,szkoppal nezve az "RTS' bemeneten
latok egy simma felhuzo jelt,es aktivalja a Vpp.(4.lab DTR)
mikor az MPLAB>debuger>conect utasitast adok.A port
tobbi laban semmi.A kerdesem az lenne ,hogy az oszcilator
jel merheto-e szkoppal a PIC-en uresjarat, illetve a fent
leirt utasitas ideje alatt,mert ugy tunik az oszcilator nem
mukodik, de abban sem vagyok biztos ,hogy nem-e a letolto szoftver a PIC-be csinalya az eszet.Gyari 20MHz-es
szkopom van ,2 mv. erzekenyseggel, de az oszcilatorbe-
kimeno labakon nem mutat semmit,.nincs abban tapaqasztalatom ,hogy a szkop leterheli-e meres kozben
az oszcilatort. Ha van ebben valakinek tapasztalata kerem valaszoljon.
Elore is koszonom
miki.
(#) Norberto válasza MIKICI hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Igen, sajnos van néha, amikor a mérőkábel (illetve a szkóp) 1:1 osztásnál leterheli az oszcillátort és nem mérhető a kívánt jel. Ellenben, ha átkapcsolod a mérőfejet 1:10-es osztásra, akkor jó szokott lenni és mérhető minden lényeges, én is így szoktam mérni az oszcillátort a PIC-ek lábain, ha szükséges.
(#) MIKICI válasza Norberto hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
koszi szepen a gyors valaszt mertem ,ugy is ahogy leirtad
de ugy tunik ,hogy az oszcilator nem mukodik mert nem
mutat semmit. Meg megkerdeznem hogy van egy ures
vadi uj 16f877 -esem ha betennem azt az oszcilator el kellene-e iduljon.
miki
(#) Norberto válasza MIKICI hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Van ebben a te verziódban amúgy 18F4550-es jelzésű PIC is? Ha igen, akkor bele van égetve a megfelelő program az USB kapcsolat kezeléséhez?

Amúgy szerintem nem, egy üres PIC esetén nem fog feltétlenül elindulni az oszcillátor, mert a gyári alapbeállítás az RC-oszcillátor üzemmód.
(#) MIKICI válasza Norberto hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Ez egy simma soros portra.. ICD2 innen a netrol hobbi-
elektonika forum .szedtem le, nincs benne 18f4550.Amit
irtal a PIC oszcilatorrol azt en is olvastam ,de hat milyen
az ember feled. egyelore nem marad hatra mas mint
vergasszam a nyakot , vagy a 16f877-est kiprobaljam
egy masik panelon.'
Meg egyszer koszi
Miki
(#) lidi hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Üdv srácok !

Bár már van némi gyakorlatom PIC programozásban, de magasabb szintű nyelven inkább. Egy olyan kérdésem lenne hogy mennyire okoz gondot egy 16 os picre íródott assembly kódot átrakni 18 -ra ? Eltekintve most attól, hogy esetleg egyes regiszterek másik bankban vannak, vagy perifériák másként működnek, magát az 16-os assembly utasításkészletet megérti ugye a 18F is? Van valami buktató a dologban ami miatt nem is érdemes belefogni, vagy nem lehetetlen a feladat ?
(#) MPi-c válasza lidi hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
A 18-as utasításkészlete a 16-os bővítése, tehát simán át lehet írni, persze jobb ha a 18-as utasításaival tisztában vagy, mert több olyan utasítást is tartalmaz, amivel kényelmesebben lehet operálni. Itt aztán lehetne sorolni az adatmozgató utasításoktól, a vezérlésátadó vagy konstanst tartalmazó utasításokon keresztül a bitkezelő utasításokig.
(#) watt válasza lidi hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Első fordításkor lesz egy csomó hibaüzenet, valószínű a lapozós utasítások miatt. Ezeket kiszűröd(törlöd) és ami marad azt könnyen át lehet írni. A PIC konfigurációja és a perifériák beállításai, ahogy írtad, más, tehát azt a 18F-nek megfelelően kell beállítani(adatlap).
(#) Hp41C válasza lidi hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Szia!

A fentiek mellett van még néhány különbség:

- A 18F szériában 1 utasítás 16 bit, a cimek kettesével növekszenek. Kiszámított goto -nál a PCL írásánál figyelembe kell venni,
- Egyes utasítások más flag-eket is állítanak (incf, decf), valamint rrf, rlf nincs (lehet, hogy macro megcsinálja) helyette rrcf, rlcf, rrncf, rlncf van, amik a Z-t , N -et is állítják.
- Az utasításoknál a címzéshez egy 3, mezőt is meg kell adni (access/banked).
- Indirekt elérésnél az FSR helyett 3 más regiszter (FSR0, FSR1, FSR2) használható, de a felső bit(ek)et nem a STATUS regisztreben, hanem az FSRxH -ban kell beállítani.

Az átírás viszonylag könnyű, de a fentieket, valamit a regiszter neveket, bitkiosztásukat az adatlap szerint módosítani kell. A kapcsott kódot ellenőrizni kell. Ha már megy, sok dolgot ki lehet optimalizálni (addwfc, subwfb, subwfb, br, és a feltételes br változatok, stb....)

Szia
(#) frecsko válasza icserny hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Köszi szépen. Az angol oldalakon nehezen igazodok el.
(#) lidi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Elbátortalanodtam, belenéztem mélyebben és a kód tele van számított gotoval. A flag-ek megváltozott kezeléseit se lenne kedvem debugolni a 2000 sornyi asm -ben. Ez picit sok lenne nekem, jó hogy nem álltam neki. Egy gyakorlott asm gurunak lehet hogy meg se kottyanna, én inkább írok egy újat C ben.
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
PIC18F1320 A/D átalakítóját szeretném használni. Kétszer is elolvastam az adatlap A/D részét, de nem teljesen világos a konverzió órajelének (A/D conversion clock) és az ADCS2:ADCS0 bitek beállítása. Belső 4MHz-es oszcillátort használok és az 5 Voltos táp a referencia. Tudom, nem a legprecízebb megoldás, de valószínűleg ez is elég. Sleep módba nem kapcsolok.

Valaki leírná tömören, de érthetően ezeknek a biteknek a beállítása során mire kell figyelni, mikor milyen beállítás ajánlott?
(#) icserny válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Az adatlap 17.4 szekciója szerint a konverzió idejét a lehető legrövidebbre kell venni, de a konverziós órajel periódusideje nem lehet rövidebb a kb. 2 us-os határértéknél (ennek a pontos értéke az adatlap 130. paramétere, ami 1,6 us). Az általad használt 4 MHz-es órajelnél ehhez a 8*Tosc áll legközelebb, tehát ezt célszerű választani, illetve az ehhez tartozó bitkombinációt kell az ADCS2:ADCS0 bitekbe beírni.

Az említett 17.4 szekció alatt táblázat is segíti az eligazodást. Eszerint a 8*Tosc beállítás legfeljebb Fosc = 5 MHz-ig használható.

Fosc = 5 MHz esetén Tosc = 0.2 us, tehát
8*Tosc = 1.6 us, s ez az adatlap szerinti minimálisan szükséges periódusidő.


(#) jenebala hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem ,hogy van egy Cerebellum digi 128M fényvezérlöm, ezzel szeretnék egy programot vezérelni a laptopon. A programnak van ilyen funkcioja. Abban kérném segitségetek ki tudna nekem egy ilyen áramkört késziteni,segitenni benne. Hogyan müködhetne ez a dolog,bármien segitséget szivesen várok!(Program neve Resolume2.41)

Köszönöm válaszotokat!
Akár e-mailba is várom választ,egyszerübb lene nekem ha valki készitene egy olyat ami müködik.

E-mail:j.balazs@citromail.hu
(#) belganarancs hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Sziasztok,kezdő vagyok.
Lenne egy kérdésem-pickit2-nél van két opció,a vdd fesz beállításánál,egy on és egy MCLR-milyen esetekben kell őket aktiválni?
Bocsi a kezdő kérdésemért.
Üdv!
Következő: »»   567 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem