Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Szia! Csak aztán nehogy az anódsapkát add majd rá. :emptybottle:
GU-50 PP, és két hónap... Téged ismerve, simán megépíted.
A napokban talaltam egy kisiparost, aki vegre meg tudta hajlitani nekem a csoves gitar erosito sasszijat. Kepek csatolva. A honlapjuk eleg silany, de szinte barmilyen fem konstrukciot meg tudnak csinalni. A sasszi meretei 40x20x5 cm 1.5 mm alu lemezbol es 6500Ft az ara. Delben rendeltem meg mailben es 16 orakor mar at is vettem. Nem is kell messzire menni, 42-es villamos az Euro Parktol.
Itt a link. Hatha valaki eppen ilyet keres ...
Sziasztok! Gondolkodtunk, és arra jutottunk, hogy kisteljesítményű (füles) erősítőt kéne csinálni PCF/ECF80-nal.
A PCF az ugye 300mA, soros fűtésű, trióda, és kisteljesítményű pentóda. Ha valaki ráér, és tervezne hozzá rajzot, biztos nagy sikere lenne. Akár OTL is lehetne, már ide még a kis 2,5cm2-s kimenő is elég lenne... Szerintetek megérné vele foglalkozni?
Lehetséges volna, de inkább nagyimpedanciás füleseket lehetne a katódkövető triódával hajtani. Kimenőn is lehetne gondolkozni, még akár a trióda katódkörébe is. Oda kisebb impedanciás primert lehetne rakni. A pentóda elegendően nagy erősítést adna.
Szóval szerinted a pentódával, kimenővel lehetne vele valamit kezdeni? Vagy már a triódával is? Mind a 2 csőfelet jó lenne munkára bírni, hogy ne "unatkozzon" egyik sem.
A pentódát feszültségerősítőként lehetne felhasználni, a triódát meg impedanciaillesztőnek, végerősítőnek.
PCL200 dekál videovégfok hazsnálható audio célokra? Ugyan elég kicsi (6W) Pd-vel rendelkezik, de gyanítom, hogy ebből is annyi van, mint a szemét...
Van ennek az NDK változata, a PFL200, ill. az elődcső, a PCL84. Na, ebből van igazán sok.
PCL84-ből nekem is van vagy 40db.
PFL200-ból is van szerintem 1-2.
nekem is van pár, meg sokat kidobtam, meg azt hiszem Müszinek is adtam talán ... Most olyan 20 lehet, mindig csak "útban vannak"
Ha több, mint 10-et küldtél Müszinek, akkor nálam is van olyan, ami a Tiéd volt .
Ha ki akarod dobni, küldd el nekem, nálam elfér . Sajnálnám, ha kárba vesznének. Van még 1-2 ECL80-am is, de ahogy nézem, az nekünk nem jó, közös a katódja a triódának és a pentódának.
ECL80-ast csak kimenőtrafóval tudod illeszteni, egyébként katódcsatolt multivibrátort építenél. Lehet úgy megcsinálni, hogy osztott katódellenállást használsz, és a teljesről a pentódának, a részről pedig a triódának biztosítod az előfeszt. Mindenesetre jól kell hidegíteni, egy 1000 µF a teljes ellenállásra megoldja.
Szerk: Régen előfordult, hogy használták HF erősítőnek.
Sziasztok
Rég írtam ide bár minden nap olvasom a fejleményeket. Hétvégén végre ki tudtam próbálni a 6P3S-PP deszkamodelljét. A kapcsolás EcoPityu által az elektroncső honlapjára felrakott rajz alapján kézült. Remélem nem gond hogy le koppintottam. A táp trafót értő kezek tekerték Köbzoli személyében. Rögtön nyákra terveztem mivel kipróbált kapcsolás. Minden gond nélkül indult csak egy ellenállást kellet cserélnem aminek az értékét elnéztem. A hangja gyönyörű és tovább nem is dicsérném mert biztos hogy elfogult vagyok. Már készül a másik csatorna szeretném gyorsan bedobozolni. Fél óra kemény nyúzás után is kéz meleg minden alkatrész persze a csövek kivételével.
Szia ! Gondolom szép a hangzása a gépnek ! De kérdezném hogy a táp résznél a kondik közt az ha jól látom "Fénycsőfojtó? " az minek ?
Fojtó trafónak használom.
Mivel lég réses egész jól használható. Az összes SE erősítőmben ezt használom és tökéletesen bevált. Pedig azok kényesebbek a szűrésre.
Értem és gondoltam csak kiváncsiságból megkérdeztem ? De szerintem teljesen fölös csak az erősítő sujját növeli ? Egy megfelelően méretezett CRC tag bőven elegendő .
Azért, egy megfelelően tervezett, és kivitelezett fojtó az nem rossz dolog, és nem csak a brummot szűri, hanem máshogyan is szól vele egy erősítő! próbáld ki, ha nem hiszed
Idézet: Köszi a tanácsot de ezen már régen túl lennék ! Szóval én személy szerint ! semmit nem tapasztaltam egy erősítőnél a hangzásban fojtóval és nélküle ? Biztos mondasz valamit de ez olyan dolog mint a diódás egyenirányítás meg a csöves egyenyirányítás megitélése , Kinek ez kinek az ! Ezen én nem óhajtok vitázni csak a nyikolajnak mondtam hogy teljesen fölösleges a fénycső fojtó „máshogyan is szól vele egy erősítő”
Az én EL34 PP-met a fojtó dinamikátlanná és basszushiányossá tette valamiért, pedig nem volt nagy DC ellenállású (kb 30 ohm) 0,45-ös huzalból volt tekerve.
Jut eszembe néhány hónappal ezelőtt tőled vásároltam a kimenőket amit ebben az erősítőmben használok.
Én az 1. cső katódellenállására legalább 100-220 µF -ot tennék.
PCC85-nek mennyi az Ri-je? (had ne keressek már rá )
Aki épített már PCL86PP erősítőt, attól kérdezném, hogy csatornánként 2db. PCL86-tal kb. mekkora érzékenységet lehet elérni?Jó lenne, ha CD lejátszó kivezérelné teljesen, és nem kellene még egy fokozatot beépíteni.Egyik trióda feszültségerősítő, másik katodin fázisfordító lenne.
köszi üdv
Jövő hét végére elkészülsz?
Ha igen akkor szívesen meghallgatnám.
Már kész is ! köbzoli ! ez milyen füleshez ok ?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |