Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   31 / 107
(#) csidabida válasza poros hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Kipróbáltam a progidat én is. Sajna nálam is zavarok támadtak,ha a táp közelében volt. Ezért 10K elkókkal hidegítettem a végálások bemeneteit.Így minden okés,csak mikor a kapu elhagya a végálást és a bemeneteken megszünik a + akkor egy másik vezérlő jel hatására mindkét kimenet magas szintre kerül.Ez csak akkor szünik meg ha valamejik végálás bemenetet magas szintre hozom. Milehet a gond?
(#) poros válasza csidabida hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia. Nem értem a hidegitést végül is ellenállást vagy kondenzátort használtál? Opto csatolókat használok minden bemenetnél. Az +5v és 4 láb közé feltétlen tegyél 1k ellenállást akkor nem annyira zavar érzékeny .A táp szűrésénél kerámia kondi van ez is segít , zavarokra így nem érzékeny.
(#) csidabida válasza poros hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
testre húztam a bemeneteket ellenállásokkal.
(#) csidabida válasza poros hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Ma kipróbálom opto csatolokkal is.Köszi erre nem gondoltam.Bemenetnél optozni.Így már elég terjedelmes lesz az áramkör a mikrovevérlőhöz képest.
(#) poros válasza csidabida hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
A pic csak a vezérlést adja . A kiegészítő elemekkel / táp - műveleti erősítő- relék- optók / már valóban nem kicsi a panel. Az enyém egy 20x 25cm-es dobozba fért bele trafóval együtt. De nem is túl nagy. Maga a panel kb 12x14cm.
(#) csidabida válasza poros hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Nincs teljes kapcs rajzod.Nekem optokkal sem müködik Vagy nem szereti a légszerelést!
(#) poros válasza csidabida hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Nézd meg a freemailodat.
(#) csidabida válasza poros hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Tudom nem lényeg,de milyen tipusú optókat használsz?
(#) poros válasza csidabida hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
PC 123 ami az enyémben van . De bármilyen más típus is megfelel. Fillérekért sikerült vennem csak ezért használtam ezt a típust.
(#) zsobal válasza poros hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Helló Mindenki!
Kész lett a relés mágneskapcsolós házilag tervezett és kivitelezett kapunyitóm És még működik is !
Irigyellek benneteket akik értenek az elektronikához,nekem enélkül bazi nagy helyet foglal a vezérlés,trafók,stb
Üdv., További sok sikerélményt mindenkinek!
(#) poros válasza zsobal hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Gratulálok. Működik ez a lényeg. Nézve a fotókat agyalhattál rajta. Három dobozba fért bele a vezérlés?
(#) zsoltee0001 válasza zsobal hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Hali
Ez nem gyenge! Te villanyszerelő lehetsz
Elnézve ezt a rengeteg kapcsolót és relét, meg trafót.... hát nem is tudom, mennyiből jött ez ki? Gyanítom, hogy ebből már gyári kapunyitó vezérlést kapsz.
De az is lehet, hogy nem boltba vetted a hozzávalókat
(#) zsobal válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Helló!Eltaláltad vill.szer.vagyok.
Csak a két ablaktörlő motort vettem,na meg a riasztóvevő+ távirányítót, a többi cucc azért is ilyen vegyes mert bontott vagy maradék illetve kunyerált anyag .(alacsony volt a költségvetés !) :yes:
(#) nagy hoho válasza zsobal hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Helló! Hát Neked van kitartásod! Ha megkérdezed a fényképek alapján, hogy mi ez én a Paksi atom erőműre tippeltem volna. Ez még a Menyország kapuját is kinyitná.
A rengeteg munka mellett ez gondolom elég költséges volt. Az enyém kb egy tenyérnyi 2 db relével. És este a garázs világítást is bekapcsolja. És pofon egyszerű PIC sincs benne. Gratulálok! Én ezt képtelen lettem volna meg építeni.Gondolom kétszárnyas a kapu és azért kellett annyi relé?
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Most látom a többi képet, tehát két szárnyas. És jól látom,hogy infra sorompó is van?
(#) zsobal válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Helló!Igen infra sorompó is van 2pár,aztán 1.szárny:2-2végállás amiből 2db induktív érz +relé ,2db hagyományos végáll. 2.szárny:1-1 vég .áll.Ráadásul ha az infra megállít akkor gombnyomásra csak nyithat, tovább bonyolitotta hogy nem egyforma gyorsan működik a két skoda ablaktörlő tehát külön kellett megállítani! Valamint a12Vdc miatt megdupláztam a mágneskapcs. érintkezőit ,ja és energiatakarékosság alaphelyzetben nem megy a bazi 220/12voltos tr csak a kicsi a távirányító vevő miatt .Kiváncsivá tettél a tenyérnyi vezérléssel képed van róla ? Hátha én is egyszerüsíthetek!
(#) poros válasza zsobal hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Biztosan egyszerűbben is elkészíthető, de én szerettem volna néhány extrát bele. A doboz 300x250mm
A panel 120x140mm. Telefonnal indul. A trafót külön kapcsoltatom nincs mindig feszültség alatt. A nyitás megkezdése előtt 5sec inditt egy villogót. Van benne egy infra a kapu oszlopok vonalában, és 1-1 a kapu szárnyakon. A szárny infrák akkor is megalítják a mozgást ha az oszlopon lévő infráig még nem érne oda a kocsi. A oszlop infra jelére visszafodul a forgatás iránya .A kocsi áthaladása után 15sec indittás nélkül is vissza zár. 2perc után ha nem kap jelet akkor is vissza csuk. Ezeket a funkciókat éppen a telefonos indítás miatt kapta Bár hívás szűrés be van kapcsolva de ez a szolgáltatót nem tiltja le.
(#) zsoltee0001 válasza poros hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szia

Nagyon profi! Tetszik, hogy megoldjátok a készenléti és üzemi táp kérdését.
Mivel másodállásba kapunyitókkal foglalkozom, elmondhatom, hogy ezekre a dolgokra a gyári megoldásokba nem figyelnek, ill. nem áldoznak.
Döbbenten tapasztaltam, hogy van olyan 24V os tolókapunyitó motor (2008-as fejlesztés!) ahol nonstop megy egy 150VA-es trafó, ami alapba 40W eldisszipál, ez még tesók közt is évi 17 rugó vill. számla!
üdv
(#) nagy hoho válasza zsobal hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Helló! A skoda ablaktörlő motor a legjobb választás, a szocializmus remeke. Nekem a két szárnyas garázs ajtómat nyitja hat éve. Nagyon szívós nem lehet tönkre tenni. A kupu kapcsolási rajz fent van a topikon, de már nem tudom hol.A kapum tolókapu ezért egyszerűbb az elektronikája. A lelke egy CD4017 IC . Van egy bemenete tíz kimenete és egy visszaállító (alap helyzetbe) bemenet.
Ha a bemenetre rádióról jelet adsz lép egyett a következő jelre megint egyett stb .ezekkel a kimenetekkel kapcsoltatod a a zárást, nyitást, stop, stb funkciót. Pofon egyszerű. És kerül vagy 30.-Ft-ba az IC.
(#) vhelorex válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
szia
én is tolókapuhoz szeretnék nyitót.tudsz segíteni a mechanikában és az elektronikában.A mechanika lenne az első.milyen motor, fogaskerék fogasléc stb.
üdv :
Tomi
(#) kaqkk válasza vhelorex hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Keress rá a guglin . Lehet kapni akár méterre is a fogasléceket a hozzávaló fogaskerékkel együtt , Csak a
méretét és az anyagát kell neked kiválasztani a kapudhoz
(láttam már műanyag -és fém fogaslécet is .A motor lehet
pl 12V os ablaktörlő motor
(#) nagy hoho válasza vhelorex hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Szia! Én kerékpárlánccal hajtom a kaput. Kell hozzá a kapu hossza + 1 méter lánc, Egy nagy lánc kerék ami a pedálnál van és két darab kicsi ami a hátsó agynál van. Én a skoda ablaktörlő motort javaslom, bontóban még lehet kapni. Én 1500.- Ft-ért vettem.Ebben a topikban nyisd meg a fényképeket és a második oldalon a S 6000011. jpg képen láthatod a lánchajtás elvét. Én középre nagy fogaskereket tettem, a képen kicsi van de az nem az én kapum. A kapcsolási rajz szintén a második oldalon van 1 sor második kép. Biztos van más megoldás a képek linkjének megadására de gőzöm sincs ,hogy kell.
Előbb vedd meg a motort nézd meg a fordulatszámát és aztán ki lehet számolni ,hogy egy adott sebességhez mekkora lánc kerék kell. A skoda motor két sebességes.
(#) fejesl hozzászólása Szept 21, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!

Tolókapu mozgatást készítenék fogasléccel, ékszíj hajtással, végállás kapcsolással. Akkus fúró motorja, megfelelő áttétellel elég egy 4m-es kapu mozgatásához? Wagner gyártmányú 12V-os. Az aksija tönkrement, ezért másra már nem használható.
Azért gondolkodok ékszíj hajtásban, hogy ha megszorulna a kapu, ne égesse le a motort. Egy általános késleltetést gondoltam bevezetni, hogy pl. 15mp múlva, ha nem kapcsol a végálláskapcsoló, akkor is fejezze be a mozgatási műveletet. Nem tervezek egyéb védelmet.
Mi a véleményetek ezekről?
(#) Frankye válasza fejesl hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Az akkus fúró racsnis nyomatékhatárolója nem elegendő? Mármint az időzített védelem mellett, természetesen.
(#) fejesl válasza Frankye hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Végülis dehogynem!
Sőt! Úgy fogom megcsinálni, hogy ki sem bontom a házból a motort, a saját tokmányával fogom a tengelyhez rögzíteni. Így ha tönkre menne valamikor a motor, beépítek egy másik fúrógépet!
De valami szíj vagy lánc mindenképpen kell az áttétel miatt a rendszerbe.
(#) ratpirk hozzászólása Szept 21, 2009 /
 
Sziasztok,
Van egy eleg szokatlan kapu otletem.
Ugyanis a "szokasos" modszerek nem tudnak megfogni.
Szoval 1 sullyedo kapurol lenne szo ami a fold ala megy nyitaskor.
Nyugaton lattam ilyen megoldast csak semmi jo mech. nem talaltam hozza.
Tudnatok esetleg valami otletet adni?
Ja csak 1,3m melyre mehetek lefele a viz miatt ezert 2 reszesnek kell lennie, csak hogy ne legyen olyan konnyu...
(#) Frankye válasza ratpirk hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Elméletben nem elképzelhetetlen és nem kivitelezhetetlen, bár van néhány "bökkenő" benne, mint pl., hogy hogyan akadályozod meg, hogy az "árokba" belekerüljön a szennyeződés, hó, sár, stb., illetve hogyan szeded azt onnan ki, stb. Szóval én nem kezdenék ilyenbe...
(#) ratpirk válasza Frankye hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Igen erre gondoltam en is, pl egy betonozott arok es alul egy buvar pumpa, de ez meg nem tisztazodott le.
De az arok lejebb van mint a kapu akna es igy egy csovel kitudom szabadesessel engedni.
Van egy jo kapu rajzok ezen az oldalon:
kapuk
(#) zsoltee0001 válasza ratpirk hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szerintem ennek kizárólag pénz kérdése van. Úgy is fogalmazhatnék: Hozzál magaddal 2M forintot, és megcsináljuk.
A kapu sülyesztését teljesen vízmentesre kell csinálni (!) ez egy nagyon komoly egyedi tömítési rendszert igényel. (nem jó a vízelszívásos módszer).
Én még nem láttam ilyet, de nem csodálkoznék, ha az MTV (tuti pecókba) valamelyik kőgazdag rongyrázós rapper ilyen kapuval vagánykodna
(#) Frankye válasza ratpirk hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Ezzel a rajzzal egy baj van, legalábbis a Te elképzelésedhez képest: Hogy nem lesüllyedő, hanem felhúzódó "kapura" készült. (Értsd: A biztonsági kapukra az Egybesült Álmokban találták ki az Általad is megálmodott kapukat, melyeket a terrortámadások kivitelezői nem tudnak olyan könnyen betörni, hiszen tömör rudak állnak ki a földből, igen komoly megvezetéssel, illetve nyitáskor ezek "merülnek alá" a föld szintjének. A linkelt rajon látható mechanikai megoldás viszont a garázskapuknál (és egyes motoros redőnyöknél) alkalmazott mechanikai modell, azaz nem lesüllyed a kapu, hanem felemelkedik az útból. Ha netán mégis ez volt az eredeti cél, akkor bocsánat, én értettem félre, de nekem az jött le az eredeti koncepciódból, hogy az általam feljebb írt biztonsági kapuhoz hasonló megoldást szeretnél. Ez pedig nagyon nem az. Kis torzítással régi fizika tanáromat idézve: Fiúk! A kötéllel csak húzni lehet, tolni nem.)
Következő: »»   31 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem