Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   20 / 581
(#) osi válasza imikee10 hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Ami el tud romlani, az el is romlik.
Ez igaz az eepromra is.

Néha csak törlődik az egész tartalma, de többségében nem is lehet ujraírni őket.

Az nem tudom miért tud törlődni, vaszleg a proci bassz el valamit amikor ír bele.
(#) kissi válasza osi hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Vagy esetleg az elektromágneses mező a hunyó, illetve a NYÁK-on lévő pára és kosz keverékéből adódó kis átvezetések "átírják" a proc parancsát ...

Steve
(#) zoz11 válasza napocska hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Hello
Meg kell nézni hogy milyen tokban van. ACS108-al lehet helyettesíteni. Ez 3féle tokozásban kapható.

Ez nem egy egyszerű triak, hanem egy olyan kapcsoló amiben van egy triak és egy kis áramkör ami segítségével egyen árammal lehet kapcsolni.

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza osi hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
A eepom valóban sokáig megtartja az infot. Akkor szokott törlődni mikor a proci töröl belőle mindent. Ez lehet egy megfutott táp miatt egy, egy visszáram a proci valamelyik portján keresztül, ennek elég sok féle oka van.
Üdv:Zoltán
(#) csutak hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
Szia zoz11
Bosch panel z9my924 . WTS
mivel tudom helyettesíteni
Üdv Gábor

bosch.JPG
    
(#) napocska válasza csutak hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 

Szia csutak,napocska vagyok szintén vez,panel Candy Z7M Y718,mivel lehet ....
(#) csutak válasza napocska hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
ACS108- valoszinü. de Nekem valami fet is beteg
üdv Csutak

1233.pdf
    
(#) imikee10 válasza napocska hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Hello
Bővebben: Itt a link napocska. Innen meg tudod venni csak tudni kéne milyen tokban van.

Üdv Imi
(#) zoz11 válasza csutak hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
ACS108
(#) csutak válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Szia zoz11 talán még ez is sikerül? WTS
Üdv Csutak

bosch.JPG
    
(#) zoz11 válasza csutak hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
MUN2212 vel lehet helyetesíteni

Üdv: Zoltán
(#) csutak válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
OK Köszönöm
Üdv Csutak
(#) napocska válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Köszönöm mindekinek, napocska
(#) bigeniac hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy minimat 560 prg kapcsolóját kellett szétszedni, a szinkron motor fogas része volt lekopva. csere után most már működik léptet szépen és halkan.
Most az a baj vele, hogy a tovább léptetést késleltető relé sajna úgy néz ki hogy rossz.
Az lenne a kérdésem, hogy nincs e valakinek véletlenül bontásból a 2 diódával együtt?
Persze nem ingyen gondoltam.
üdv
BV
(#) csutak válasza bigeniac hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Szia
Komplet pr kapcsoló van mere vagy?
Üdv Csutak szombaton megyek pestre 17be
(#) tsbi hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Sziasztok,

Esetleg valaki tudja, hogy egy AEG Lavamat 42230 típusú mosógépnél mit jelent, ha program közben megáll és 5 villanással hibát jelez a program vége LED.

Előre is köszönöm!
(#) imikee10 válasza tsbi hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Hello
Amit találtam ott csak max 4 villogásról van szó.
Ez az.
Esetleg csinál valamit vagy meg sem mukkan??

Üdv Imi
(#) zoz11 válasza tsbi hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Hello

Az 5. villanás belső kommunikációs hibára utal. Ami nagyon sok mindent le fed.
Elsöpör is nézzél végig mindent a gépben utána foglalkozz csak az elektronikával.

Üdv!
(#) tsbi válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
A történet ennél egy kicsit hosszabb, csak gondoltam hátha esetleg valaki már találkozott ezzel a jelenséggel.
Az első hiba az volt, hogy a 40 fokos programnál megállt. Azt hogy pontosan mikor azt nem tudom. Néha benne maradt az öblítő, néha nem.
Ha centrifugázásra raktam, az mindig lement.
Később, már másik programokon sem csinálta végig a feladatot.
A következő hiba az volt, hogy bekapcsoláskor, amikor az ajtózár behúz több kattanás hallatszott. A szerelő azt mondta, hogy a zár hibás és müködés közben szakadást jelez ezért a programot leállítja a rendszer.
Nosza, cseréljük ki a zárat. Ez megtörtént, az első mosás lement. Hatalmas boldogság.

A második mosásnál megint megállt.......

Pillanatnyilag itt tartunk és nem találok olyan szakembert aki fejvakarás mellett esetleg tudja is, hogy mi lehet a probléma.

Ha estleg kifejtenéd, hogy akkor pontosan mit is nézzek át, azt megköszönném.

Üdv.
(#) zoz11 válasza tsbi hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Ezeknél a paneloknál ez tipikus hiba, és nem az ajtózár csere oldotta meg a problémát hanem az, hogy állt a gép.
Meg kell nézni a proci mellet a RESET IC-t az szokott általában tönkre menni, de érdemes a táp elkokat is megnézni, ha itt minden ok akkor proci csere. Az EWM típusú procik hajlamosak erre, a panelok 99%nak ez a baja amelyikben EWM proci van.

Üdv!
(#) bencsati hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
sziasztok!

Én egy Whirlpool AWO/D 7500 mosógéphez keresek kapcsolási rajzot. Ha tud valaki segíteni akkor megköszönöm.
(#) attrax hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
Whirlpool WHI AWO/D 45135 mosógép a bűnös.
kérdés:
Mi az,hogy 6.érzék?

válasz:Rakjuk tele az amúgy rém egyszerű folyamatra tervezett fosógépet (ruhatekergetés és kicsavarás)4000db érzékelővel,hogy jól felbosszantsuk a felhasználót aki nem érti mi a fenének forgatja a ruhát ítéletnapig és hosszabítja meg a ciklusidőt a duplájára megnövelve ezzel az amúgy is derekasra növekedő villanyszámlát(A+Aosztályú vicc)ill.erős hasbaeresztést okozzon a lépést bírni nem tudó maszek szerelőkre akik rendre széttárják a karjukat,ám sok munkát adva a gyári szerelőknek akik borsos áron orrukat fennhordva ékesítik kedvenc munkaadójuk intelligens termékét ami persze mindig jobban tudja,hogy mi mit akarunk.
Szóval mondjátok meg nekem miért nem akar ez a szerencsétlen mosógép centifugázni???
Többszöri ruhacsere kipakolás,bepakolás és ismételt mosási folyamat ellenére sem.A vizet kitolja de a centrizés helyett csak tekerget,és 18 percen áll.Restart kézi leeresztés volt.
Egyébként mág garis(8hónapos) úgyhogy nem szedem szét.
Új szoft?
(#) attrax válasza attrax hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
ok, visszaolvastam remélem nekem is csak ez a nyavajás légcsapda dolog lesz.Előfordul.hogy egy magasabb hőfokú mosás kihozza a koszt?Hátha nem kell szerelő.Na mindegy holnap kipróba.
(#) tsbi válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) zoz11 válasza attrax hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Hello
Nincs ezekben semmi féle érzékelő( ha vissza olvasol akkor leírtam hogyan működik ez a 6.érzék es dolog, motor áram felvétel, fordulat, felpörgési idő meg hasonlókat néz a proci)

A gép véletlenül nem fali lefolyóba van kötve? Mert ha igen akkor vedd ki onnét és lógasd a csövét a mosdóba és úgy próbáld meg, ha nem ok akkor szerviz.

Üdv: Zoltán
(#) attrax válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
De igen fali lefolyóba megy néztem is hogy elég alacsonyan van a csőcsonk kb.60cm de az eddigi 3 mosógépünknek még ez nem okozott gondot.De megpróbálom feljebb tenni a mosdóba a csövet köszi!
(#) zoz11 válasza attrax hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Hello
Itt nem azon van hangsúly hogy feljebb hanem, hogy szabadabb útja van simán a víznek ha nem abba dugod bele, sokszor van olyan, hogy az a fali csoda csatlakozó a bűnös

Üdv: Zoltán
(#) attrax válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Na érdekes.Ma meg szépen végigment a program.Én azt hiszem ez a gép a puccos 6.érzékével utál bizonyos ruhaneműket. :eek2:
(#) adamik hozzászólása Okt 3, 2009 /
 
Üdv!
Remélem tud valaki segíteni. Van egy HAJDU Energomat mosógép itthon (nem mai csirke),
de eddig működött, most az lett a hibája, hogy akármit csinálok vele nem indul. Bármilyen állásban van a programgomb. A visszajelző világit és amikor a tetejét lezárom hallom hogy a szivattyú próbál beindulni, de azonnal leáll. A legutóbbi mosásnál is előfordult ez a probléma, de a tetejét többször felnyitottam és visszacsuktam, így beindult. Mosás közben is többször leállt, de ezzel a módszerrel újra beindult. A másik problémája, hogy mikor még működött a mosás funkció tökéletes volt, de a centrifuga nem akart rendesen működni. Olyan volt mintha nem lenne elég ereje megforgatni a dobot így egyesével tudta csak centrizni a ruhákat. Egyenlőre nem tudom lecserélni így a javításra gondoltam A segítséget előre is köszönöm.
(#) szabi83 válasza adamik hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Kapjad le az oldalát, van ott egy 14uf kondi, cseréld újra, a fordított Y szed ki és pucold ki, szivattyút is pucold ki.. Ezután, hogy megy?

szerk.. energomat, hmm remélem az van benne, mint az energoluxba

Üdv
Következő: »»   20 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem