Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   707 / 2208
(#) Imi65 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 26, 2009
Az anódot - ellenállás nélkül - kötheted a +130V-ra. Mivel katódkövetőt építesz belőle, ezért annak kell munkaellenállás. A munkaellenállás a katód, és egy kb -300V-os pontra csatlakozik. Ehhez a rajzhoz már csak a két katódköri ellenállás kell.
Ne kapkodj, ilyet ne rajzolj, hogy az anódra -300V-ot kapcsolsz. Azzal a 6C nem működne.
(#) Imi65 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 26, 2009
Valahogy így.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2009
Janival szeretjük az ilyen meghallgatásos dolgokat. Bár nekem most (megint) semmim nincs. De a fülem az mindig nálam van.
(#) Imi65 hozzászólása Szept 26, 2009
[OFF]Müszi, megérkezett már az ECL86-os?
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Igen, ezek a hallgatások, nagyon tanulságosak is lehetnek, én is örömmel hallgattam Jani PCL-jét, megjegyzem ott döntöttem el, hogy újra nekifutok. Nem bántam meg az biztos.
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2009
Na, ez jó volt!
Csak nem készül hozzád Müszi kolléga? Vagy Te hozzá? Vagy marad a posta?
(#) Gubán_Gábor válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Oké, akkor most ismét nagy baromságot írtam, furcsálltam is, mert ilyenről még nem hallottam, hogy -300V-ot tennék az anódra, de végre van egy rajz
Ami mondjuk rá nagyon jól jön, mert reggel 7 óta csinálom, és már nagyon hulla vagyok, szóval mégegyszer elnézést, hogy ilyen hülyeséget írtam.
És mostmár egy életre megjegyeztem, hogyan kell katódkövetőt építeni, mert eddig még nem volt dolgom katódkövetővel
(#) Müszi válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Szia Imikém, még nem, de nem sürgős
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2009
Jani PCL-je igen tisztességesen megtervezett, megépített, remek hangú kis cucc. Engem nagyon megfogott a hangja, bizony "lezenélte" az EL84-est. Nekem továbbra is probléma a kis teljesítménye, ezért nem építek ilyet magamnak (bár egy PP-n már azért el lehetne gondolkozni, Hapro mester jóvoltából nálam járt ECL82 PP 7W-ját már éppen elégségesnek találtam, csak az meg elég gyengén szólt [ inkább pocsékul]).
(#) Imi65 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 26, 2009
Nem baj, Gabi, azért valaki mindig figyel rád. Az 1. rajzzal bizony hazavághattál volna valamit, a 2. "csak" szimplán nem működött volna. A 3. viszont már valószínűleg egész jó lesz.
(#) sturbi válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Egy negyediket én is rajzoltam hirtelen, növelendő az egyértelműtlenséget, valószínűleg ilyen nyomon tolulnék a cél felé, ha elvetemülendnék ilyen merénylet irányába.

IMG_0002.jpg
    
(#) mayky válasza sturbi hozzászólására (») Szept 26, 2009
De ugye nem 6c33c-t használnál meghajtócsőnek. Hanem egy PL50x-ast vagy egy EL34-est, 6l6-ot stb., persze az igazi az 4 db 300B lenne
Esetleg 6c4c ?
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Szept 26, 2009
A mellékelt karakterisztika szerint nemigen állna be a munkapont. A 350V-os (-) tápfeszültségből a cső katódján kb. -120V feszültséget várunk. Ekkor az anód (katód) áram 100mA-t is meghaladja, a feszültségesés a katódellenálláson 350-120=270V. Ez egyébként 33W-nál is több. Ez nem lehet a cső előfeszültsége, mert az olyan -40V lenne, vagyis kb. -160V, ami nem egyezik a jelen -350V-al.
Azt sem értem, miért kötöd a fékezőrácsot az anódtápfeszre....

6Sz33Sz.GIF
    
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Véleményed szerint 7cm2 hiperszil vasakkal érdemes lenne PP-t építeni, ha igen mely csőből?
Sajnos nekem is kevés a 2-3W-
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2009
Inkább 10cm2, bár hipersilnél elég lehet a 7 is. PCL86-tal készült mostanában valakinek ilyen ketyeréje. Ha ütősebbet akarsz, ajánlanám a PL500 PP-t. Ha még inkább, akkor most esek majd neki a 6P45Sz-PP-nek.
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Az a baj hogy ilyen magom van csak, leginkább abból szoktam építkezni ami van, törekszem a költség hatékonyságra, amennyire lehet, persze egyszerűbb lenne megvenni egy új vasat, amilyet akarok, de ezt sajnos nem tehetem meg. Egy PCL86 PP-vel mekkora teljesítmény érhető el, és nagyjából mekkora teljesítményű táp trafót igényel?
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2009
A 10W könnyedén összejöhet, 120VA talán már elegendő.
(#) besi99 válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Éppen az 1953- 1958 körüli Rádiótechnikák is alkalmasak kitünő irodalomnak, én akkor voltam gimis, akkor építettem életem első komoly erősítőjét, egy PPP-t
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Hát az már bőven elegendő lenne. De ehhez kell összeválogatott csövek, meg negatív előfesz is ugye?
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2009
A csöveket nem kell feltétlenül válogatni (persze, hogy jobb eredményt ad a válogatás, de ahhoz nagyszámú egyed kéne), akkor állítható előfesz segít a a csöveket azonos munkapontba hozni. Válogatott csövek esetén nem feltétlenül kell előfesz.
Azért annyira ne tarts az előfesz előállításától, a fűtőfeszültségéből könnyedén megoldható.
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Értem, köszönöm az információt, egyenlőre még úszkálok a friss SE mámorában, meghát még be kell fejeznem, de a gondolatok már keringenek a következő körül
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2009
Jani most konstruált egy EL84 PP-t. Nem tudom, beindult-e már a menetzárlatos kimenő, de nála ezt meg is lehet hallgatni, ha elkészül.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2009
Hát persze!
(#) olah.dani hozzászólása Szept 26, 2009
Üdv
nem tudja valaki hol lehet nagyon olcsón EL34-et venni előre is köszönöm
(#) Imi65 válasza olah.dani hozzászólására (») Szept 26, 2009
Az előző hozzászólónál?
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Még nem tekertem újra a menetzárlatos kimenőt. Már letekertem róla a huzalt, üres cséve. A másik csatornáé viszont még egyben van, azzal monoban meg tudja hallgatni. Nincs mostanában időm nekifogni a tekerésnek Egyébként nagyon jól szólt mielőtt meghalt a kimenő. Minőségben szerintem rávert a PCL86 SE-re. Teljesítményben meg ég és föld...
(#) Mate78 válasza besi99 hozzászólására (») Szept 26, 2009
Nekem sajnos annyira régi Rádiótechnikáim nincsenek.
hirtelen nem értettem miért írod, de visszaolvastam 3,5 évet

üdv
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Szept 26, 2009
Nem lenne rossz, egy EL84 PP dehát ahhoz kevés a 7cm2-es kimenő, tudod amit mutattam neked, abból kettőt összeépíteni hiperszilnek. Az úgy 7cm2, de Imi szerint épphogy egy PCL86PP
(#) scooby_ válasza Action2K hozzászólására (») Szept 26, 2009
Szia!
a stereo lenne a legjobb!
Most a PCH 802-re kötöttem rá a 9V-os fűtőfeszt,izzik is!
Mathew mondta,hogy anód feszültségnek jó lesz 30V is,de kicsike lesz a kimeneten a teljesítmény.
nagyobb feszültséget nem tudok rákötni,mert nincs trafóm.
Egyenlőre beélem ennyivel,kezdő csöves vagyok!
(#) sturbi válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 26, 2009
A rajz a beírt értékekkel rossz, biztos nem állna be a munkapont. Igazából csak azt akartam szemléltetni, hogy "emeletes" táppal is lehetne próbálkozni (az alsó csövek rácslevezetői sem lennének így jók. Amúgy szerintem erős túlzás a 6C33C meghajtásnak, én inkább 6C19P-vel próbálkoznék, de hasonló megoldással mint amit felrajzoltam). A fékezőrácsot a katódhoz kell képzelni.
Következő: »»   707 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem