Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 166
(#) Inhouse válasza mormogipapa hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Nem lehet túl bonyolult a bekötése, +12V, test, a kimenet a motoroknak adott, mivel kis csatlakozókkal rajta van a hosszú vezetékköteg a motorokkal. A piros a +12V, a fekete a test. A motorokhoz menő vezetékek:
zöld-kék - motorok
fekete - test
fehér-barna - 5 vezetékes motor mikrokapcsoló 2 kivezetése (test ide vagy oda)
Esetleg lehet még 2-2 szál. Az egyik 2 külön vezérlő kivezetés a riasztónak, mostanában lehagyják, vagy olyan is van, hogy kilóg, de belül nincs bekötve. A másik 2 lehet esetleg index vezérlés...de akkor vezetéknélküli, tehát lesz még egy vezeték, de az a fenekéből lóg ki, arra ne köss semmit és ne is rövidítsd meg!

Üdv
Inhouse
(#) mormogipapa válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
ezzel vagyok gondba 8 csatlakozása van és ezeket nem tudom hogyan meg hová kössem

IM000504.jpg
    
(#) akos70 válasza mormogipapa hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Hát, ez nem sok. Szétszedve ki lehetne mérni, ha ismered a müködési elvét.
A záromotorok megvannak, kiprobáltad, müködik mind?
Mert ha az is hiányos, nem nagyon éri meg foglalkozni vele. 3-4000 Ft-tol kapsz komplett uj szettet, vezetékköteggel, szerelési anyagokkal, leirással.
(#) Inhouse válasza mormogipapa hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Nekem ez úgy rémlik, hogy egy régi magyar vezérlő, nagy buci dobozban...
Vagy sok tranzisztor van benne, vagy logikai IC-k, túl van bonyolítva...

Kapd szét és rajzold vissza! Gyakorlásnak sem rossz.
A relék bekötése alapján meg kell legyen a 12V és a test. Keress vissza itt kp zár rajzokat, meglátod, hogy a relé morzéja, hogy van bekötve. A játszószálak mennek a motorokra, és alapból van testet kapcsol a motorok mindkét szálára a 2 relé, vagy 12V-ot, inkább teswt szokott lenni.

Üdv
Inhouse
(#) guliver83 hozzászólása Szept 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy kis dobozkám, amit nem tudok, hogy-hogy is müködik.
De van egy oldala ahol azt irja, hogy Autó risztóhoz való.
Tudna nekem segiteni valaki, hogy mire lehetne felhasználni,mert elég sok van belőlle.
Felteszem az oldal elérhetőségét.Bővebben: Link
(#) akos70 válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Ütésérzékelö riasztohoz.
(#) guliver83 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!
És hogy lehet ezt bekötni?
Vagy valahogy elinditani?
(#) akos70 válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
A hozzáillo riasztohoz kell kötni egy szintén hozzávalo vezetékkel. A dobozt stabilan rögziteni. Ütésre, rezgésre jelet ad a riasztonak, és az jelez. Ez 2 fokozatu, kisebb ütésre csak egyet-kettö csippan a riaszto, nagyobbra rendesen megszolal. Az érzékenység a két külsö potméterrel szabályozhato.
Viszont riaszto nélkül nem sokat ér.
(#) gabor83 hozzászólása Szept 26, 2009 /
 
Imo-t (Punto I 55s) szedett már szét valaki?
Igazából csak a gyújtásra lenne szükségem a riasztóhoz, arra tippelek, hogy ez megy az imo-hoz is.
(#) akos70 válasza gabor83 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Mi az az imo?
Számtalan helyen találsz gyujtás+t, gyujtáskapcsolo, biztitábla, egyes kapcsolok, stb.
(#) gabor83 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Indításgátló.
Lehetőleg könnyen elérhető helyen szeretnék, az imo-hoz a gyújtáskapcsolóból mennek közvetlenül vezetékek.
(#) akos70 válasza gabor83 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Ja, immobiliser.
Általában nem konnyen elérhetö, és a gyujtáskapcsolobol nem mennek oda kozvetlenül vezetékek. A gyujtáskapcsolonál van ugyan az olvasogyürüje, de azzal nem sokra mész.
Viszont magán a gyujtáskapcsolon megtalálod, ami neked kell. Minek bonyolitanád?
(#) guliver83 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Én azért megporóbáltam elinditani.
Egy kis sikerrel sikerült is!
4 vezeték megy rá (+ - ) és amásik 2db az a piros és sárga potinak a kivezetése.
A piros potméter az elinditja a riasztót
a sárga pedig csak akkor csipen ha ütögetik,
ha többször ütögettem egymás után akkor elindult
a riaszás.
Így is lehetne használni szerintem,csak kell utánna csinálni egy kis nyákot amin relék vannak .
(#) gabor83 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Nem szeretném, de pont a vezérlője mellé tettem a riasztó vezérlőjét (lopásnál két csavarral hozzáférhetnek mindenhez , közvetlenül a biztosítéktábla mellett, hogy legalább szem előtt legyen ), így kábeleznem is kevesebbet kellene.

szerk: úgy tűnik, a riasztó bekötését ronthattam el.
(#) Csipi75 hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Rhino autó riasztom egy 97-es Swiftben amihez sajna nincs távirányító és nem is sikerült beazonosítanom
felteszek egy képet hátha valaki tudna segíteni ,hogy milyen kellhet hozzá.Bővebben:jpg
(#) akos70 válasza Csipi75 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
A sajátja kell hozzá. Elképzelhetö, hogy egy uj riaszto áráért le tudod gyártatni. Azt hiszem, van pont ilyen tipushoz valo távirányitom, de semmire se mennél vele.
(#) Csipi75 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Valahol olvastam ,hogy a régebbi Rhinokat lehetett tanítani. Ezt nem lehet ?
(#) akos70 válasza Csipi75 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Nem hinném. Talán az ugrokodos riasztok távirányitojának tanitására gondolhattak. De ha mégis, majd valaki kijavit.
(#) Csipi75 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Köszönöm a választ. A típusát megtudnád még írni?
Hátha találok hozzá valami leírást. Köszi.
(#) akos70 válasza Csipi75 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Sajnos pontos tipust nem . De volt saját automban is ilyen, szereltem ki is, be is.
A távirányitoja kb. 3X4cm lapos fekete. Közepén 1 db. nyomogomb, piros háromszöggel jelölve.Kis börszijjal lehet a kulcstartora akasztani.
(#) Csipi75 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Így néz ki?

THF-3.jpg
    
(#) akos70 válasza Csipi75 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Pontosan!

Kerestem volna én is képet a neten, de csak uj tipusokét dobta ki.
(#) Inhouse válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Megfejtetted a 4 vezeték titkát!

Kell neki +12V és test, és a 2 kimenet valószínű testet kapcsol, úgy ahogy írtad.

Sok sikert!

Üdv
Inhouse
(#) neo821229 hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Sziasztok.

Azzal a problémával fordulnék hozátok, hogy adott egy skoda fábia (2004-es)...
Bekötöttem 1 Spal AS90-es riasztót...
Minden faxa, csak a riasztó valamijen oknál fogva kb 20 percenként el kezd riasztani..
Ha esetleg valaki tapasztalt már ilyet, és esetleg tudja rá a megoldást, akkor kérem jelentkezzen.
Nagyon fontos lenne.

Előre is köszi.

Üdv : Feco
(#) Inhouse válasza neo821229 hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Ez így most már érdekes, mert faternak szereltem én is egy AS-90-est Skoda Fábiába és neki is ezt csinálja...
Én az ajtókapcsolókra tippeltem, csak nem tudom melyik, bár lehet, hogy most már valami más lesz... Nem volt még időm megnézni, és elég macerás kivárni, mert van olyan, hogy hosszabb ideig semmi...

Üdv
Inhouse
(#) neo821229 hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Valaki mondott olyat, hogy az autó öntesztet csínál magán, és a riasztót ez bezavarhatja.
Ha tényleg így van, akkor mit lehet csínálni ezzel a problematikával?

Üdv: Feco
(#) gabor83 válasza neo821229 hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Hmm, miért zavarná?
Riasztás esetén mondjuk az indításgátlót (vagy mást, ami rá van kötve) tudja lekapcsolni, más kapcsolat nem igazán van.
(#) Smileyking válasza neo821229 hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!
ütésérzékelő van hozzá?
(#) Inhouse válasza Smileyking hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
A fateréban nincs, csajtó és fesz. esés, most azt meg nem mondom, hogy alapból be van-e élesedve...egyébként is kicsit elnagyolták a leírást Spal-ék, nem szoktam ehhez hozzá velük kapcsolatban.

A fateré egy Praktik változata a Fabia-nak, abból is az alap. Nem volt benne a 2 hátsó ajtóban kapcsoló, én raktam bele, nem gyárit (+ motortér). Tökéletesen működött, ezért mertem rámondani, hogy kész. Azóta állítottam az egyiken, mert nagyon hamar kapcsolt, épp meghúztad a kilincset és már világított is a belső lámpa. De azóta is csinálja. Arra gondoltam, hogy csinálok egy tesztert, 6 led és 6 tirisztor az öntartáshoz. Amelyik ajtókapcsoló kapcsol, azt látni fogom. Csakhogy most lakásfelujítás van, addig pihi...mindenesetre érdekes a Spal AS90/Skoda Fabia párosnál, ha van még egy ilyen eset...

Üdv
Inhouse
(#) Smileyking válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!
Lehet hülyeséget mondok de úgy tudom hogy az új skodák 15 perc után kikapcsolják illetve áramtalanítják a kényelmi funkciókat ellátó fogyasztókat (pl rádió) nem lehet hogy ez kavar be?
Következő: »»   19 / 166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem