Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egytranzisztoros erősítők (Zen)
Lapozás: OK   10 / 33
(#) Mayan válasza Doncso hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Ja, persze ... csak így sikerült
(#) WaRL0 válasza varttina hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Szia.Majd lerajzolom hogy en hogyan szeretnem.Valahogy ugy hogy 2n3055 ellenallas helyett egy BC141 el meghajtva egy 2n3055.

Szia
(#) varttina válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Nem hiába lett "Egytranzisztoros erősítők (Zen)" a topic címe. Ha még egy tranzisztort hozzáteszel a leírtakhoz, lesz egy JLH erősítőd.
Bővebben: Link
(#) Mayan hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
A jelenlegi állapot. Most ezt hallgatom, nagyobb be és kimenő kondival sokkal jobb. (Így sokkal kisebb ellenállással áramlik át rajta a zene éterikus rezgése.)
(#) varttina válasza Mayan hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Kb. 10-ed annyi lehet a súlya mint az enyémnek, ami nem utolsó szempont, ha szállítani akarod.

Az enyémre 2 db 600W-os 4 ohm-os hangfalat (sajnos nem az enyémek) kapcsoltam. Úgy gondoltam, gyenge lesz a 4 ohm-os terheléshez, amikor viszont elindítottam a zenét kellemesen csalódtam.
(#) Mayan válasza varttina hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Igen, nagyon könnyű, talán 1kg, viszont csak kb. 2*1W rms lehet, de a szobába így is bőven elég. A fojtókkal ezért is hagytam fel, mert nagy és nehéz. Nem mint ha sokat szállítgatnám de sokkal szimpatikusabb ez kis pár grammos fűtőszál mint a nagy dög fojtók... Egy tuningolt (nagyobb puffer és jobb szűrés) pc tápról megy. Semmi zajt nem hallani jel nélkül maxra tekerve sem. Tényleg síri csend, meg is lepődtem. Minden más búg vagy sistereg halkan a maxon.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Helló
Melyik a jelenlegi kapcsolás ami a legújabb?
Fetesre gondolok,... lehet átépíteném az enyémet, meg 16 voltos kb 100 wattos trafóm van, az izzót is lecserélném másra mik jöhetnek szóba? a fojtótekercs kivételével?
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Itt fentebb... ez a legújabb. Nekem fűtőtestből kiszedett ízzószál a munkaellenállás. kb. 15-17 ohm.
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Na itt van egy új változat, aminek az az előnye, hogy a feteket nem kell elszigetelni a bordától ( ha a borda szigetelve van a földtől ) így jobb lehet a hűtés és egyszerűbb a szerelés. Én most építettem át az enyémet, a hangja nem változott szerintem, ugyanolyan szép, vagy talán jobb is lett kicsit. Mindenesetre sokkal szebb lett belül, du. teszek fel képet.

mayanzen2.png
    
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
És jól látom hogy itt már nincs izzó meg fojtó meg ilyesmi? Hogyhogy?
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
A fojtó nagy és nehéz, nem praktikus. Az ízzó az kicsi és könnyű de világít Úgyhogy ezt választottam, ez nem is világít, csak forró...
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Mi forró? A 15 ohm?
annak hány wattosnak kell lennie?
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Hi,

azt szeretném kérdezni, hogy mi az a fűtőszál?
az rajta van a kapcsoláson?

Meg milyen izzóról beszéltek?
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Igen, a fűtőszál. A rajzon a 15 ohmos ellenállás. Egy ilyen fűtőszál több száz wattot bír. Az enyém egy régi hősugárzóból való.
(#) Mayan válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Lehet helyette ízzót is használni, pl. 12V/10W - 15W -21W... stb.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Helló
Esetleg tudnál képet mutatni hogy mégis milyen fűtőeszközökben van ilyen szál? mert fogalmam sincs róla,...
Hátha tudok bugázni valahonnan,.... esetleg hajszárítóban lévő? nem lehet jó?
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Egyébként ez A-osztály?
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Hajszárítóban lévő is jó lehet. Az is több mint 1000wattos többnyire, le kell vágni belőle kb. 15 ohmos darabot. Az jó kiindulási alap. Vigyázz mert nem lehet forrasztani, ezért pl. csavarással vagy sorkapoccsal lehet bekötni. Minden fűtőeszközben ilyen van, pl. rezsó, vasaló, villanykályha, hősugárzó.
(#) Mayan válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Igen, a nyugalmi áram állandó és független a kivezérléstől.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Köszi holnap nekiugrok van nagyobb bordám már, meg még dobozt kell neki találnom,... majd teszek képeket
Helló
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Az a 100mikró lehet tantál?
Illetve mi a javasolt tutiszuper?
(#) Mayan válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
A tantál állítólag nem jó audio célra. Sima elkó teljesen jó szerintem mert állandó fesz van rajta, nekem most 100µF/25V/105C jófajta sanyo. Íme a képek.
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Hát kicsit nagy a zavar a fejemben, és ezen csak ront, hogy a másik topikban wartowski fetesébe explicit tantált javasol a becsatolásnál. (10 mikró) .
(#) Mayan válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
A legjobb ha kipróbálod magadnak ezt is azt is, és meglátod.De az is könnyen lehet hogy nem hallani különbséget...
(#) hapro válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Én úgy tudom, hogy tantál kondikat előszeretettel a stúdió keverőkbe alkalmaztak (régen) és talán most is. Azért mert jóval nehezebben szárad ki mint pl egy elko. Biztos van több oka is, de csak ezt hallottam.
(#) Mayan hozzászólása Okt 9, 2009 /
 
Amúgy úgy tűnik ennek a módosított kapcsolásnak kicsit kisebb az erősítése. De azért nekem így is elegendő.
(#) lapose válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Szia!

Ez egy emitter követő, a feszültségerősítése egy.
(#) CHZ válasza Mayan hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Ez nem is erősít semmit , inkább csökkent .....
(#) Mayan válasza CHZ hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Erősít, de csak áramot. Egyébként a szobahangerő így is megvan. De visszacsinálom a korábbi kapcsolást, az jobb volt.
(#) bölcsész hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
Megépítettem az egyel korábbi változatot, és meglepődve tapasztaltam, hogy a FET szinte alig melegszik.
A 15 ohm 25W-os ellenállás viszont szépen teszi a dolgát .
A hangerő tökéletesen elég szobába, viszont sajnos a mélyek hiányoznak, csak jelzés értékkel hallható valami.
Nekem hiányzik az üstdob, és a tuba recsegése.
Hegedűtől felfelé oké, persze a cintányér is elvész.
Azért szomorú ez nekem, mert ezeket a részleteket mostani fülhallgatóm(nem fej) hozza.

Következő: »»   10 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem