Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM adó kapcsolások kérdések
Lapozás: OK   42 / 107
(#) Novak válasza fihu hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
A mély hangok akkor torzulnak, ha túl nagy amplitúdóval vannak jelen a hangban. Tehát vagy csökkented a forrás hangerejét, vagy EQ-n kicsit visszaveszel a mélykiemelésből.
(#) fihu válasza Novak hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Köszönöm!
Közben észrevettem, hogy csak bizonyos számoknál csinálja, de nem tudtam miért! Megint okosabb lettem
Köszi még egyszer!
(#) fihu válasza fihu hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy mikor telefonról megy az adó, akkor tökéletes minden zavar, minden torzítás nélkül megy. Mikor rákötöm a gépre (laptop) akkor van 1 kis alap zaja. Gondolom a hűtő miatt, bár nem vagyok benne biztos. Kérdésem az lenne, hogy ezt ki lehet e küszöbölni, és ha igen, akkor hogyan. Nem tudom számít e, de 2 fülhallgató kimenet van a gépen. Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.
(#) Novak válasza fihu hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Szia!

Hát igen, sajnos ez gyakran előfordul a számítógépeknél. A procitól kezdve a winchesteren keersztül minden elég rendesen megrángatja és teleszemeteli a tápot, aminek ez a vége. Érzékenyebb áramkörök (mint pl egy FM adó), ezt már csúnyán észreveszik.
Nagyon nem tudsz vele mit csinálni, mert az alaplapi dolgokat nem tudod újra-vezetékezni, hogy kevésbbé legyen zajos egy-egy audio vezeték... Ezt a békát le kell nyelni
(#) fihu válasza Novak hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ! Akkor lenyelem azt a békát, persze csak képletesen
1 kósza ötlet, esetleg 1 usb-s hangkari?? persze ez csak elméleti síkon (még)
Üdv.
(#) Novak válasza fihu hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Én próbáltam FM adót illeszteni a PCM.... IC-s hangkártyákhoz, de azokon meg akkora alapzaj van, hogy az hihetetlen. Nem ez a zaj, amit írtál, hanem sustorgás a háttérben. Hangfalon vagy fülesen nem hallani belőle semmit, viszont az adóra kötve már használhatatlan lesz a hang.
De ha tudsz szerezni gyári USB-s hangkártát esetleg kölcsönbe, akkor érdemes kipróbálni.
(#) fihu válasza Novak hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Köszi! Ha lesz rá lehetőségem kipróbálom.
(#) woland hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Valaki tudna segiteni, hogy hol lehet MMG3H21-t venni
ehhez: http://www.elektronika.iweb.hu/sztero_fm_ado.html? Ezzel a nevvel a google se nagyon
ad talalatot, mi a pontos neve, esetleg egy datasheet-et
nem tud vki?

Novak Gabor nem hajlando se email-re, se HE-s uzenetre
valaszolni!

Esetleg mivel lehetne helyettesiteni?

Elore is koszonom.
(#) dbase hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Holnap megyek Tescoba, mert 2500-és 5000ft ért szivargyujtós rádioadó lesz, sd kártya olvasós stb.
(#) fihu válasza fihu hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Amennyiben jól emlékezem pár bejegyzéssel visszább olvastam, hogy ha állítható kondit teszek bele akkor hangolható. Kérdés: ezek közül melyik jobb? Bővebben: Link Bővebben: Link2
Gondolom a második, már csak az értékek miatt is.
A következő kérdés, hogy ha jó, hogy kell bekötni? És végül, mi van ha tovább tekerem. A leírásban ugye az van, hogy 3-4pf legyen a legkissebb érték, ennek 1,4pf. Nos ha ide tekerem akkor annyi, hogy nem lehet mivel fogni, vagy tönkre megy? Elhiszem, hogy hülye kérdés, de nem szeretném ha tönkre menne.
Remélem érthetően fogalmaztam.
Üdv.
(#) gg630504 válasza fihu hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Ha jól követtem vissza, akkor BA1404-es kapcsolást építesz. Ott, az egyik kapcsolás, ha jól látom, 8.2 pF-ot javasol. Mindkét kondenzátor belefér, ez alapján a nagyobb jobbnak tűnik.
A frekvenciát a kondenzátor és a mellette lévő tekercs _együtt_ határozza meg. Ugyanazt a frekvenciát
kisebb/nagyobb kondenzátorral és
nagyobb/kisebb tekerccsel is elérheted. Azaz ha kisebb a kapacitás, növelni kell az induktivitást.
Az IC nem megy tönkre. Két eset lehet:
* a CCIR sávon kívül ad, amit műsorvevő rádióval nem veszel ( de zavarhatod vele pl. a légi irányítást ),
* leáll az oszcillátor és sehol sem ad.
Megjegyzés: ez a kondenzátor két ( vagy több ) félkörből áll. Az egyiket tudod forgatni, a másik áll. Ha egymás felett vannak, akkor maximális a kapacitás; ha nem fedik egymást, minimális. Sokszor körbetekerhető. A három láb azért kell, hogy ne billegjen. Kettő össze van kötve. Az elhangolódás megelőzésére műanyag csavarhúzóval állítsd.
(#) fihu válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!
Köszi!
Igen azt kifelejtettem, hogy milyen IC-t használok, de szerencsére megtaláltad
Amint lesz lehetőségem kipróbálom, mert 1 próbát szerintem megér
Köszi még egyszer!
Üdv.
(#) liebgab válasza woland hozzászólására (») Okt 7, 2009 / 1
 
Hello! az MMG3H21-et a freescale gyártja. Bővebben: termékkatalógus Itt a link, remélem segít!
(#) woland válasza liebgab hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Koszonom, azt hittem mar soha nem talalok ra. Most mar eselyesebb, hogy vmelyik boltban talalok egyet.
(#) slave557 hozzászólása Nov 6, 2009 /
 
Üdv!
Megépítettem ezt a kapcsolást, de nem működik, nem világít a led (ha csak arra adok áramot, akkor világít...) nem akarom tönkretenni, biztos valami nem jó, mellékelek 2 képet, segítsetek...
(#) Medve válasza slave557 hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Hello. KONTAKTHIBÁS! Igen rosszul forrasztottad. Tisztitsd le a panelt, a vezetéket és használj folyasztószert....Az ellenállások inkább 1/8-ad wattosak legyenek.
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Üdv a fórumozóknak!
Meg szeretném építeni ezt a kapcsolást! Van hozzá mindenem csak az 5.6pF kondival vagyok bajban, ebből csak 6,8pF van! Mi változik ha ezt a kondit használom?
(#) gg630504 válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Annak nincs jelentősége, de az R5-öt balról rövidre záró összekötést érdemes kivenni, különben nagyon nagyon halk lesz.
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Értem! Azt szeretném még megkérdezni hogy miért ír a listában 2db tranzisztort is holott a rajzon csak 1db van? Esetleg darlingtonba kell kötni? A tekercseket milyen keresztmetszetű huzalból csináljam? Milyen antennát ajánlotok hozzá, hogy tudja is az ígért 120m hatótávot?
(#) kadarist válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Elírták a tranzisztor számot, csak egy kell. Antennának egy 30-40 centis vezetékdarab megteszi. Huzalátmérő mondjuk legyen 0,5 mm.
(#) Marty McFly válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ! Még a mai nap folyamán tesztelem!
(#) Marty McFly válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Egyébként ha hosszabb vezetéket teszek rá akkor elképzelhető további hatósugár növekedés?
(#) Medve válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Elképzelhető, kisérletezz vele. De sajátossága ennek a dolognak, hogy a hosszabb antenna nem mindig jobb. A tekercsek huzalátmérőjének én inkább 0,8-1 mm-t javasolnék, fontos a stabilitás. Igy is el fog hangolódni, az antennán keresztül, némileg csökkentheted ezt, ha az antennát az L2 valamelyik megcsapolására teszed, igy stabilabb lesz az oszcilláció. Amúgy...elég gyökér leirást sikerült találnod
Én az R2-t és azt R3-at egyformára választanám....
(#) Marty McFly válasza Medve hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Akkor valószínűleg sikerült is elhangolnom Elkészült az első verzió de nem találom a jelét egyik frekvencián sem! Telefonnal kerestem nem tudom neme jobb lenne ha rendes rádióval próbálnám! A telefon is 1 tizedenként lépked. Akkor 4.7k legyen R2 és R3 is? Hol ronthattam még el? Teszek fel 2 képet!
(#) gerenk válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szerezz vagy építs egy dip mérőt, azzal könnyen behangolhatod a készüléket.
(#) Kovidivi válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!
Nézd meg ezt: Bővebben: Link. Ezt teszteltem. Fent van az sch fájl, nincs benne hiba, így át tudod a nyákot tervezni könnyen. A hsz-em előtt, és után még van pár ötlet az adóról, érdemes rákeresni a nevemre a topicban. Üdv!
(#) gg630504 válasza galiczadam hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Nem igaz.
Minden rádióállomás üzemben tartásához kell rádióengedély.
Ez lehet típusengedély, mint a PR27 ( CB ), PMR446 vagy FM transmitter készülékeknek, zsebtelefonoknak, ahol a gyártó garantálja a műszaki értékeket és harmonizált sávban működnek.

A tekercs nélkül talán DDS-sel, üregrezonátorral lehet rádióadót építeni. Sokkal bonyolultabb, mint tekerccsel.
(#) pucuka válasza galiczadam hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Üdv!
RF áramkörök építéséhez elengedhetetlenül szükséges műszerek használata. Enélkül igen nagy szerencse kell, hogy működőképes legyen (pláne elsőre) a kapcsolás, ezért a kapcsolási rajz csak annyi, mint egy recept a szakácskönyvben. Ha tudsz főzni akkor jó, ha nem tudsz, akkor szinte semmit nem ér.
RF adó építéséhez a legminimálisabb műszerszükséglet egy multiméter, és egy frekvenciamérésre alkalmas műszer (esetleg még egy RF fesz mérő, telj mérő). Ezek nélkül nem fog menni.
Az adó működéséhez rezonáns elemek kellenek, amit hangolni kell, a rezgés meglétét, frekvenciáját valamivel legalább érzékelni kell.
elképzelni nem tudom, hogy milyen rádiótelefonnal próbálkoztál, ez nem az a sáv ahol bármelyik is működhetne. (jól is néznénk ki, ha összevissza lenne minden) Úgyhogy marad a türelmes hangolgatás, jobb híjján.
Tekercs nélkül ahogy gg630504 írta, sokkal drágább, és nehezebb építeni.
Mindenfajta adó (rádióberebdezés) építéséhez engedély kell.
Tanulságul csatolok egy iratot,ebben szerepelnek a vonatkozó törvények, műszaki előírások, szabványok. Érdemes tanulmányozni.
(#) Marty McFly válasza pucuka hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Hello!
Nelem van mutiméterem 2 is és frekimérőm is! De aszem csak pár ezer kHz ig mér
(#) wg_kezdo hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Hegedűhöz szeretnék egy adót amit a nyakára tudok erősíteni egy kis mikrofonnal.
Nem spanyolviaszt akarok feltalálni így a lehető legegyszerűbb megoldás érdekelne.
Van egy 4,5V-os LiPo akksim ami méretben megfelelő lenne (egy távirányítású madár vevőjében volt).
A hely rendkívül kicsi így fontos, hogy kevés alkatrészből álljon.
Van erre valami megoldás?
A hatósugár elég 4-5 méter.

A cél az lenne, hogy a "koncertet" rögzíteni tudjam anélkül, hogy be kéne drótozni a hegedűt. A hegedű 1/16-os vagyis a normálénak 1/16-a.
Következő: »»   42 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem