Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   16 / 137
(#) lapose válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Nagyon egyszerű.
Az ellenállás alap esetben 17V-ra van kötve, ebből ki tudod számolni a rajta átfolyó áramot, és ebből a disszipációt.
Az ellenállás értéke pedig függ, hogy mekkora teljesítményt szeretnél kivenni.
Legyen a feszültség 16V az ellenállás, és a hangszóró pedig 8 ohm. Ekkor az ellenálláson alap esetben P=U^2/R=32W disszipálódik.
A kivehető torzítatlan csúcsáram 1A, mert ilyenkor az ellenállás és a hangszóró impedanciája összeadódik, és Ikicsúcs=-Ut/(R+Rt)=1A.
Ebből a kimeneti teljesítmény: Pki=Ieff^2*Rt=4W.

Remélem nem írtam el..
(#) Imi65 válasza lapose hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Ez a piszok fizika......
(#) Kovidivi válasza lapose hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Köszönöm! Akkor keresek valami nagyobb teljesítményű A osztályút (JLH, vagy valami), mert ez a 0.3W kimenő, és eszméletlen sok disszipáció elég lehangoló. Akkor legyen legalább 20W kimenő, és mégtöbb fűtés Csak akkor hűtőbordát kell keresnem Üdv!
(#) lapose válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Az A osztálynál a nyugalmi áram összefüggésben van a kivehető teljesítménnyel, megkerülni nem lehet..
(#) lapose válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Sajnos ez nem az ingyen-energia oldal.. :nemtudom:
(#) Kovidivi válasza lapose hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Természetesen. Ezért A osztály. És ezért szól máshogy, mint egy AB, és ezért is vagyok rá kíváncsi Télire meg főleg jó lesz a koliba Üdv!
(#) lapose válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Idézet:
„Télire meg főleg jó lesz a koliba”


Na igen, főleg ha a tetejét vastag alulapból csinálod, nem is kell vízforraló, csak ráteszed a bögrét és már melegszik is a teának a víz..
(#) Kovidivi válasza lapose hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Ez tetszett
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Bár most visszatérve a TDA7294-re, annyira nem szembetűnő a hangminőségbeli változás számomra (nem tudnám megmondani, hogy jobban szól-e valamelyik). Kíváncsi lennék, ha azonos kimenőteljesítmény mellett váltogatnám a két erősítőt relével ugyanazon a hangfalon, vajon észrevenném-e a különbséget... Mindenesetre jó kis hétvégi teszt volt számomra. Néhány mérés: +-17V-ról ment a cucc, és a gnd-t megszakítottam egy helyen, és megmértem, hány A szaladgált. 2.9A-t mértem, ha jó a műszerem. A sok W-os ellenállást 15ohmra csökkentettem, ez alatt begerjedt, búgott az erősítő, tehát ez a legkisebb ellenállás, ehhez lehet számolni a kimenő teljesítményt. Hangerőbeni különbséget nem nagyon vettem észre, és a winamp-ot sem tudtam 18%-nál feljebb hangosítani úgy, hogy ne torzítson. Egy 20Hz-től 20kHz-es hang lejátszásakor 20-40Hz-ig kb. kopogott, minimális hangerőnél is, és 16-17kHz után is furcsa hangot adott a hangfalam. Ezek tények, mindenesetre nekem tetszik a kapcsolás, egy nap tesztelést megért!
Köszönöm, Üdv!
(#) wartowski válasza Doncso hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Háj!

Örülök hogy megépítetted, letesztelted a stufát,
a szubjektivitás megint "beütött", nekem meg pont
azért tetszik annyira ez a végfok mert "olyan mintha ott se volna". Egyszerűen csak erősít, nem tesz hozzá a hangképhez, de nem is vesz el belőle, és egyáltalán nem szinezi el a hangot. Nekem ezért ez a kedvencem.
Igaz, nagyon igaz hogy hiányzik a csöves melegség a hangjából, de nálam az derült ki a tesztek alatt hogy dinamikára meg többet tud.
A "B5" nevűt én is megépítettem....
Majd teszek fel a beléről fotókat.

(#) bölcsész válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Hi,

kedvet kaptam én is a kísérletezésre.
Meg lehet hajtani a cuccodat 12V-ról is? Megszólal úgy?
(#) wartowski válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Helló!

Sajnos nem, a fetek olyan 24V körül kezdenek el nyitni....
Gondolom autóba kell, arra van egy nagyon profi kapcsolásom (nagyon egyszerű is) este szívesen felrakom ide, mivel az is "A" osztályú.

(#) Mayan válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Ha egyszerű akkor engem is érdekel
(#) wartowski válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Há' persze.

Még hidalni is lehet.
Azt hiszem TDA2030 van benne, de nem akarok baromságot írni. Majd este felrakom.
(#) bölcsész válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Kösz, nem autóba, otthonra, de még nincs. rendes nagy tápom...
(#) Doncso válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Igen igazad van, ez már szubjektivitás, de akkor ha jól értelmezem a szavaidat, egy a véleményünk, csak más az ízlésünk, amivel nincs is semmi baj.

A B5-ről mi a véleményed?

Abban igazad van hogy dinamikusabb a csövesnél, ezt én is észrevettem, de nekem az a melegség hiányzott ami viszont a csövesbe megvan. Azt hiszem ez a legjobb megfogalmazás, hogy teszi a dolgát és kész. Van akinek ez nagyon tetszik, van akinek más, ez a szubjektvitás.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
A csövibe azért nincs dinamika, mert kicsi a teljesítménye. Szerintem egy 30W-ossal ez már sem nem problémás.
(#) Doncso hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
Erről viszont még nincs tapasztalatom, de ezt tudod.
A PP után valószínű más lesz a véleményem.
(#) highand válasza Doncso hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Most licitálok vadul egy 50W-os csövesre, hát nagyon izgulok.
(#) wartowski válasza Doncso hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Egyszer egy haverral összeraktunk egy hibrid 150W-ost (csatornánként) eleje cső, vége FET, persze "AB" osztályban. Odabaszott.....
Doncso, a végfokot a hozzá való táppal próbáltad ki?
Kritikus hogy a tápfesz ne ingadozzon semennyit.

Nem tudom... Megint az a rohadt szubjektivitás.
Tetszett a B5, meg is van még a polcon, de tetszett pl.
a Musical Fidelity A1 is. Leginkább kemény, pörgős Jazz-t hallgatok énekhang nélkül, meg keresztény rock-ot,
ezekhez a fetes a legjobb, szerintem. Nálam pont ezért inkább a műsorforrással kell buherálni.
Meg is csináltam néhány éve a Marantz CD63 MK II-met,
kiszedtem a végéről a "muting" tranyókat, kábel, trafó csere, műv. erősítő tápfesz növelés, stb....durvulat volt a különbség előtte és utána!
Szóval nekem a FETesben az a nyers, durva erő tetszik
meg az "üveghang" ahogy kokós kolléga mondaná.
(gondolom a dinamikára érti a lelkem)
Egyébként van hozzá való előfok is, felrakom este, ha van még kedved akkor építsd meg úgy is.
(#) bölcsész válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Én mostanában egy konkrét darabbal mérem össze a láncokat. Bővebben: Link
(persze megfelelő minőségben)
Ebben szubjektív véleményem alapján, elég jól megvan minden.
(#) Doncso válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Hát, ha neked a kemény hangok tetszenek, akkor valószínű a csöves nem a te világod. Nem mondom hogy rossz a kis fetes, sőt, nagyon jó, de nekem most inkább a csövi felé húz a mérce.
(#) Doncso válasza highand hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Milyet tipusú csövesre megy a licit? Gyári vagy házi erősítő?
(#) wartowski válasza Doncso hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Jah,

de nem válaszoltál a kérdésre, miszerint a hozzá való táppal hajtottad-e meg, vagy sem?
Próbáltam én is sima trafó-graetz-pufferkondi kombóval
hajtani, de nem lett jó eredmény, pedig adtam neki puffert bőségesen, mégis ingadozott a tápfeszültség.
(#) Doncso válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Ja, igen, egy labortápról próbáltam, ami mentes a zavaroktól és abszolút stabil, iígy teszteltem, majd kapott még 34.000µF-ot, az eredmény ugyanaz.
(#) wartowski válasza Doncso hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Zsírkirály!
(#) bölcsész válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Nekem még az nem világos, hogy két tantált írsz, de a rajzon mintha elko lenne C1, C2.
Mi lenne a legjobb oda? mert Doncso fényképén viszont nem tantál van...
Csak pontosítani szeretnék, mielőtt elmegyek a boltba...
(#) wartowski válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Van tantál elko is...........
Kűggyek postán belevalót?
(#) masterknave válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Nincs valakinek véletlenül, vagy a neten hol lehet találni fet komplementer katalógust?

Mert addig oké hogy Irfxxx/Irf9xxx és mi van a többivel?

Szóval hogy vannak a párok?
(#) bölcsész válasza wartowski hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Biztoss, csak én láma vagyok.
De mostmár tudom.
Következő: »»   16 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem