Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Számlapok és előlapok készítése
Kapcsolódó téma: Dobozolási technikák, műszerdobozok
Hali!
Készülőben van a szilveszteri erősítő, de megakadtam a feliratkészítésnél. A műnyomó papíros, rávasalós megoldás nem jött be, mert nem tapad rá. Az alkoholos filc lejön a lakkozáskor. Rotaxos felirat meg elég brutál lenne. A doboz egyébként homokszórt alumínium. Ha valaki tud egy jó megoldást, azt légyszi írja le. Köszi!
nekem lenne egy elég lol ötletem..:
sztem fotós technikával kellene az alu lapot megcsinálni.. megcsinálod a gépen a betűket számokat vonalakat(designesre ) utána azt átinvertálod, hogy a betük stb. legyenek átlátszóak.. lefújod az alut P20 lakkal ... rávilágítod az alulapra kinyomtattott inverz képet..(a fólián keresztül UV fénnyel) utána lemosod (nemtom ilyen lemosófolyadékba..) (pontosan úgy mint a fotótechnikás nyákgyártás..) és elméletileg a marató, azaz a vasklorid elszinezi az alut ( asszem..) szal a másik oldalt leragasztod, vagy lefested stb.. és beledobod a maratóba.. ha meg nem szinezné el akkor eloxálás....az kicsit bonyolultabb, de sztem hatásosabb mert lehet kicsit szinezni is a dolgokat..(valahol van egy *.pdf em róla) és miután kész a lemez megint levilágítod UV val, és lemosod az összed P20 lakkot (ha még le lehet .. ezt nemtom) .. és a végén fefújod (vagy nem) valami normális lakkal sztem..(nem állítom, hogy tuti műxik, a töbiek véleményét is várd meg..) még soha nem fotóztam, szal annyira nem értek hozzá, nincs benne tapasztalatpm.. csá
Szerintem ezzel a lakkozásos módszerrel működnie kell. A fotólakk dobozára is rá van írva hogy a NYÁKgyártáson kívül használható még feliratok stb. készítésére.
Szerintem úgyanúgy kell eljárni mint a NYÁK gyártásnál csak a rajz helyett a feliratot vagy logót nyomtasd a fóliára. Aztán jöhet a levilágítás - előhívás - maratás. A marató nem tudom mit csinál az aluval, illetve hogy melyik marató a megfelelő ehhez, engem is érdekel. Ha működik elég dizájnos előlapokat lehetne készíteni.
én úgy tom, hogy a hűtőbordákat szokták vaskloridba dugni és attól szép barnák lesznek...
egy kis darabon ki kell próbálni... próbacseresznye de azt ne feledd, hogy a feliratoknak kell szinesnek lenniük (szal ott kell áthatolni az UV nak ) azaz invertálni kell, azt amit kinyomtatsz (vagyis azt kell leinvertálni amit az alun akarsz látni majd..) esetleg egy alternatív mo. a galvanizálás.. az is zsíí lehetne...
megtaláltam az eloxálást, és mivel nem túl nagy ....
Esetleg a feliratot egy vékony rézfóliára felvinni Positiv 20-al úgy hogy egy festősablont kapj. Előhívás, kimaratás, a festősablon felragasztása az alulapra valamilyen könnyen eltávolítható (vízzel oldodó) ragasztóval, festék felvitele. Így nem színeződik el az előlap.
A fotós eljárás biztos, hogy jó, csak nekem már megvan a színe az alunak, és nem merem kipróbálni a maratást. A rézfóliás megoldáson gondolkozom, csak az a baj, hogy semmim nincs a fotós eljáráshoz .Mi a véleményetek az öntapadós betűkről?
Idézet: „Mi a véleményetek az öntapadós betűkről?” Nem jó, lejönnek! Különösen, ha meleg éri őket. Ha a ragasztós oldalról éri, akkor pláne. A maratás sztem jobb. Esetleg meg lehet próbálni, hogy a betűket maratni bele kb. 0,5-1 mm mélyen, aztán feltölteni őket festékkel. (Ha jól tudom - de ez nem biztos! - az alut a hiperolos marató jobban marja, és nem színezi el. De mondom, ez nem 100%!)
Jók az öntapis matricák.
Ismerősöm úgy szokta, hogy plotter kivágja (akinek nincs plottere az bármelyik ilyen jellegű stúdióban meg tudja csináltatni) a sablont, egybe felragasztja a dobozra, a betűket kiszedi szikével (a plotter már körbevágta, de alá kell nyúlni és ki kell venni őket) és lefújja festék spray-vel.
Valami hasonlóra gondoltam én is, csak nem tudom, hogy ilyen stúdiót hol találok. A kereskedelemben pedig nem kani előre kivágott kis méretű öntapadós betűket, csak bazi nagyokat. Gondoltam arra is, hogy áttetsző fóliára kinyomtatom a szöveget, kivágom, a helyére illesztem, és mehet rá a lakk. Persze sehol nem mertek nyomtatni a fóliára.
Nem is hittem volna, hogy ez ilyen nehéz lesz.
ÍGY valóban jók az öntapadós matricák, de én a kérdést úgy értelmeztem, hogy jók-e feliratnak. Tehát hogy a betűk maradnak a lapon.
Hy Kmil
A conrádnál lehet kapni olyan öntapadó fóliákat ami kimondottan előlap késyítésre használható. Létezik laser és tintasugaras változastban is. Megrajzolod, kinyomtatod és óvatosan felragasztod. Persze előtte az alu lapot ajánlott fehérre festeni ha a felirat fekete. Üdv Samu
Öntapadós betükből...
én azokat ajánlom, ami nem matricás, tehát nem ragasztós a hátulja, hanem amit csak át kell nyomni. Alphaset vagy mi a neve, egy-két papírboltban 3mm-es méretben is lehet venni ilyen betűket. Nos...Kézimunka, és lassú...Szépen átnyomod egy gyolyóstollal vagy ceruzával az előlapra a betűket, aztán már csak lakkozni kell. És itt a titok, hogy milyen lakkal...Tapasztalatom szerint semmilyen nitrohigító alapú, és akryl lakk sem jó. Kizárólag az eccerü egykomponensű "csónaklakk2" jött be. Ez teljesen semleges a betűk anyagára. Na de ezt minimum 0,5 literes dobozban árulják...Hát kell egy kis kompresszor, modellezők által használt szorópisztoly, vagy autófényező ismererős...és akkor nem gond. Ha a csónaklakk megszáradt (1-2 réteg), már bármilyen akrillal fújhatod és polírozhatod. A legnehezebb a betűk beszerzése, és a lakk szórása... az eredmény garantált. (ja és nagyon olcsó!!!) Maj' teszek föl képet.
Nemtudom ismeritek e a szitanyomást! Én szitáztam az erősítőm előlapját. kép róla..
Asszem ez a vidám birkabőr esete !!! Juhéjjjj!!!
Király lett, minden elismerésem. A technológiáról hallhatunk részletesen ? Üdv: McG
Meg arról, hogy honnan lehet beszerezni a szükséges kellékekekt? (Gondolok itt főleg a szitára, meg a maszkoló anyagra. Anno a párom szitázó műhyelbn dogozott, ma már verem a fejem a falba , hogy nem hoztam Tőlük anyagokat hozzá... )
Van egy sűrűszövésú háló amit kifeszítenek egy keretre.(úgy néz ki mint 1 szúyogháló...) Majd ezt a szövetet vékonyan "bekenik" sűrű fényérzékeny emulzióval úgy hogy a szövet lukait eltömítse. Ezután sötét és meleg helyen megszárítják. A fotózásnál "pozitív" filmet használnak. Ahol az emulziót fény éri ott végleg "megszilárdul", ahol nem ott vízzel kimosható marad. Ezen a területen a szitán átnyomható lesz a festék, amit egy gumi élú ezközzel (un: rakli ) végeznek.
Minden színhez külön szita kell. Egyedi daraboknál kicsit költséges ez az eljárás, mert szita darajáért kb 5eFT-ot kérnek,viszon a nyomat (ami kerülhet szinte bármilyen anyag) radarabára 100 Ft alatt van. Röviden ennyi... Pesten minden anyag beszerezhetőpl itt
Gondolom a felhasznált festék is speciális. Tehát azt is tőlük kell megvenni.
Az alphasetes megoldás mellett döntöttem, de már a rányomogatás sem kis feladat. Kipróbáltam spray lakkal, egy nagyon kicsit oldja, de nem életvész. Majd jól felmelegítem a dobozt, és akkor gyorsabban megszárad, mint ahogy feloldaná.
Én egy színes műanyag lapot használok előlapnak.
Coreldraw-ban tervezem meg. 4 mm vastag a lap, a felszínén vékony színréteg. Lézerrel készítik el. Tudják marni a felületet ekkor csak a szín réteget égetik ki ez jó feliratokra, pozícionálásra. Illetve át is tudják vágni az anyagot. Amiért tetszik az a rendkívüli pontosság, ami a gépi vágás miatt van. Az anyaga olyan erős, hogy kijelzőt, kapcsolót is bőven megtart. Csatoltam egy képet, az egyik munkámról.
Hello!
Én így csináltam: Bármilyen rajzprogrammal (nekem egy épitész ismerősöm rajzolta valamelyik CAD programmal majd konvertáltuk corell draw-al jpg-be) akár a PAINT is jó, megrajzolható az előlap a kívánt szinben és méretben. Mivel én Pakson lakom Szekszárdon találtam egy dizájn center nevű céget akik bármit kinyomtatnak jpg-ből ŐNTAPADÓS fóliára. A 40x25 cm-es méret 800 Ft-ba került. Gondolom nagy BP-en is van ilyen cég. Üdv: Nagy Tibor, Paks
tetszik az 5let!
grat, jó lett amugy üdv
Nagyon baba lett. Én ma csináltam meg a feliratot a dobozra, csak nem alphasettel, hanem átlátszó fóliára nyomtatva, és lelakkozva. Kíváncsi leszek, milyen lesz, ha megszárad. Szerintem nem ezzel fogok dicsekedni. Azt már tudom, hogy a leendő dobozaimon öntapadós fólia lesz. Az tetszik.
Készen lett a doboz, de valami ritka sz...r lett. A lakk csomókban összeállt a tetején, és nem fogta le úgy, ahogy kellene
Mivel ez nem lett jó, leragasztottam Technokollal, és öntapadós átlátszó fóliát raktam rá. Ez alatt meg nem száradt meg a ragasztó, és buborékok is vannak benne :gun::gun: Szilveszterre összedobom, hogy szóljon, és aztán megcsinálom a feliratot magára az öntapadós színes papírra. Azt gondoltam, hogy nem lesz egyszerű de, hogy ennyit szívok vele, azt nem.Grat nektek a szép feliratokhoz!
Hello!
Alphaset-et hol lehet kapni?? pl. Budapesten...
Én olyat láttam hogy egy sima A/4-re kinyomtatott valamit csak simán belamináltak, ahogy a névjegykártyákat szokták... és azt ragasztották rá a cuccra!!!
Peti.
Hali Tibi!
Azt a 7 csatornás monstrumot láthatnánk belülről is.. Meg az elektronikáját is közzétehetnéd! Köszi Peti.
Én is kerestem Budapesten, mert ott dolgozom, de mondanom sem kell, hogy még a legnagyobb ápiszokban és nyomdai boltokban sem volt és sehol máshol. A barátnőmnek sikerült vennie Érden, a Kálvin téri játékboltban (a Duci Buci mellett).
Hello!
Bocs a amiért csak most válaszolok, de hát tudjátok, a munka meg a család...A keverő kapcs. rajz nem titok, semmi különleges nincs benne csatornánként 3 műv.er. , ehez képest zaja alig van amire készült (egy kezdő rock zenekarnak) szerintem megfelel. Ha másokat is érdekel felteszem ide, ha nem elküldöm magánban. A belsején nincs sok látni való, kicsit nagyok lettek lettek a panelok, de már a hiányzó kettő is készül és azok kisebbek, szebbek jobbak igaz két oldalasak. Üdv : Nagy Tibor, Paks |
Bejelentkezés
Hirdetés |