Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   487 / 1682
(#) huba válasza Doszpot hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
A maximum és minimumtartásnál az a lényeg hogy néhány pillanatra, kb fél másodperc, ottmarad a szélsöértéknél világítva a led, igy gyors áramváltozásnál lehet látni a maximumot és a minimumot.
Azért került bele mikrovezérlő, mert egy atmega 6 lej míg egy kivezérlés jelző ic 8 lej, és kivezérlésjelzőből kelett volna kettő egy oldalhoz.
(#) Rakloo válasza Action2K hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Ezt tudom,ezzel semmi gond nincs,de nekem nincs kivezetve konkrét csatlakozóhoz,hanem az alaplapon van rajta egy 26-os tüskesor.
(#) Action2K válasza Rakloo hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Írd meg ide az alaplapod típusát. Amúgy könnyen kimérhető is. Folytassuk ott.
(#) joko1313 válasza Router hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Nem akarok én sem nagyon beleszolni de ha jol látom akkor eggy régi szkener lett átalakítva.
A kérdésem, az uveg ami a csovek felett van sima uveg vagy valami specko féle?
Fontos dolog volna tudni.
(#) dizi válasza Electricboy hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szeva
Nem pic-es hanem egy egyszerű 555+4017 ami 10db ledet hajt meg a10-dik lednél meghúz egy relét aminek az egyik morzéja kikapcsolja a neont ,egy másik viszont a555-ic 3-as lábát bontja a 4017 14 lábáról ,hogy ne tudjon a 10-dik után vissza ugrani az1-re a resetelés pedig 1nyomó gombbal történik .
az 555-s R C tagjait úgy kel beállítani ,hogy kb 2.2 percenként léptesse a ledeket erre még tehetünk egy potit is ha állítani akarjuk az idő alapot.
Szerintem itt is találsz hozzá 10 ledes futófény kapcsolást de ha lesz időm fel rakom a rajzát.
(#) dizi válasza joko1313 hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Általában ezekbe speckó kis torzítású üveget tesznek ,lehet ,hogy kvarc üveget, én azért választottam a szkennert és ezt a neont mert gyors a levilágítás,nem termel hőt és nem foglalja el a fél műhelyt ja és ilyen régi cuccot olcsón lehet beszerezni a szkennerből mindent ki hajítottam csak a doboz maradt.
a neonok darabja 15 wattos és 2980Ft/db
(#) bladika válasza dizi hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Úgy van ahogy mondod! Kvarc üveg van bennük.
(#) joko1313 válasza bladika hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Akkor ha kvarc uveg van bennuk az uvc simán átmegy rajta!
Mert ha sima uveg volna az kiszuri az uvc-t.
Tehát belenézni káros!
A 15W-os neonokat én a kertitavam UV filterében használom. Ez évben már 30W-sat tettem bele.
De a tiédben már 60W a teljesítmény! A korházakban a fertozo osztály várotermeiben használnak 30W-sat fertotlenítésre! Az uvcvel nem jo játszadozni.
Én személy szerint nem tennék bele uvc-t hanem sima uv csovet. De ez az én véleményem.
(#) Tama89 hozzászólása Okt 20, 2009 /
 
Sziasztok.
Elkészültem tegnap este az IV-9 Numitron kijelzős órámmal.
Az egész alapja Vicsys által tervezett feledékenyember órája. :worship:
A nyák saját tervezés, sajnos néhány hiba csúszott a tervezésbe, amit csak építés során vettem észre ezért nem is szeretném nagyon mutogatni. A doboza nyáklapokból lett össze forrasztva. Még nem végleges amint lesz sok időm, kap egy rendes fa dobozt alumínium vagy tükör fedőlappal.
(#) gtk válasza Tama89 hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Ismet csoves_oras_laz van. Erdekes, tetszik
(#) Electricboy válasza dizi hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Köszönöm a választ!
Találtam egy rajzot itt a kapcsolások között. (Melléklet)
Nagyon meg köszönném ha berajzolnád nekem a változtatásokat! Valamint még egy kérdés,: milyen relét vegyek?
Ui.: (Igaz nem ebbe a fórumba való ezért elnézést kérek)

10LEDES.JPG
    
(#) zsuscsinyo válasza Electricboy hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
A rajz is hibás... nincsen bázisáramkorlátozó ellenállás.
Amúgy a modik ezért harapnak ám
(#) dizi válasza joko1313 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Amikor használom akkor le van csukva a teteje és amikor esetleg idő előtt kinyitom akkor kikapcsolja a rendszert egy REED relé csak a fotó kedvéért lett meg manipulálva egy pici mágnessel .
Ja, és még látok.
(#) dizi válasza Electricboy hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Teljesen jó.
Én amúgy nem vagyok a kontrollerek híve a régi megoldásokat kedvelem amivel van egy kis meló is.
(#) aderka hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Üdv!
Készül a NYÁK megvilágítóm! 90% ban kész. Már csak szépíteni kell. 7Szegmenses kijelzőn írja ki a percet, de ez sincs még beszerelve.. Képet mutatok.

üdv: Dávid

(#) vicsys válasza aderka hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Fehér papírlapot tegyél az aljára. Szép lesz, gratula!
(#) dizi válasza aderka hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Meg még vagy 2 neont szerintem egy az kévés egy 10x20-aspanelt nem bírsz majd levilágítani .
(#) aderka válasza dizi hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Még1 lesz.. 2 ekkora neon elég, szerintem.
(#) Topi válasza aderka hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Egyenletes levilágítás nem volt cél?
(#) dizi válasza aderka hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Nem a méret a lényeg, hanem a két neon közti távolság nem szabad egymástól távol tenni max 3cm két cső kötött.
Nézd meg az enyém abba is most tettem bele még kettőt ,mert kettő kevés volt pár hozzá szólással ezelőtt képeket is raktam fel róla.
(#) aderka válasza dizi hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Megfogadom a tanácsodat, de nekem helyem sincs több csőre. A második csövet 3cm-re fogom tenni ettől. Bízom benne, hogy használható levilágító lesz.

üdv: Dávid
(#) aderka hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Ma véglegesítettem. Felteszek még 2 képet, már megy a 7szegmenses kijelzés, és a másik cső is helyet kapott.
Se papírt sem fóliát nem tettem alulra, és több cső sem lesz benn. Elég erős így is.

üdv: Dávid
(#) gtk válasza aderka hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Ne nagyon nezegess bele !
(#) kocsgab002 hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Folyamatban van az UV LEd-es NYÁK levilágítóm. ma elkészítettem az időzítőt, csupa otthon talált bontott alkatrészekből. Az egyszerűségre és az olcsóságra törekedtem, így se PIC, se kijelző. Egy 555-ös időzítő kb 10mp-10 perces intervallummal. A működést, egy db kék LED jelzi. A nyák vasalással készült.
Holnap folytatom a scanner átalakításával.
Sziasztok.
(#) Rumcájsz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Esztétikus, szép kivitelezés!
Gratulálok és sok sikert hozzá!
(#) jdani hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Hali. egy kis apróság, egy fényerőszabályzó. Nincs sokat mit rajta nézni, de azért mégis
(#) MolnarG válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Nem inkább egy fázishasításos teljesítmény szabályzót építettél? Egy két plusz alkatrész beépítésével a szabályzókörben fellépő hiszteréziseket le lehet csökkentetni + 4db dióda és 2db ellenállás felhasználásával és egy kis fojtó sem ártana a bejövő fesz-re.
(#) jdani hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
a cikk ahol megjelent, fényerőszabályzó volt a neve..
(#) MolnarG válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Kukkants bele inkább ebbe a pdf-be.
(#) M.Béla válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Szép lett ,de ahogy nézem a triacot nem szigetelted el a bordától.
Következő: »»   487 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem