Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   488 / 1682
(#) edgaar válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Hali!

Ez tényleg kicsi
Hány volt meg ampert bír max ? Schematic publikus ?

Edgár
(#) jdani válasza M.Béla hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Csak én piszkálom, így tudom, hogy nem illik a bordát tapizni .. egyébként szigeteltem volna, ha lett volna hozzá anyagom

edgaar: elméletileg 1800W-ot el kellene viselnie, mivel a triak adatlapjába 8A van írva.


Bővebben: Link
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Bocs, rossz a link... msot rontottam el később nézd meg, mert addigra megcisnáltatom
(#) jdani hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Már régebben elkészült égetőmet mutatom meg Nektek... van még valami, de azt később csak
(#) edgaar válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
na ez szép igényes kivitelezés, grat
(#) jdani válasza edgaar hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
kösz jöjjön a megrendelésre készült kivezérlésjelző .. és ez az utolsó, amit mostanság csináltam
(#) Rumcájsz hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Nagyon jó látni az igényesn elkészített készülékeiteket!
Látszik hogy adtok a külalakra is. Külön tetszetős számomra hogy panelba forrasztható csatlakozót is egyre többen használjátok és a panelt vagy vasalásos vagy foto eljárással készítitek el.
Gratulálok Nektek és több ilyen áramkört készítsetek!
(#) Norberto válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Szép kivitelezések, egyedül az ón mennyiségére figyelj majd oda a legközelebbi forrasztások alkalmával, nem kell ilyen gömbölydedre hagyni az alkatrészek lábainak forrasztásait.

Olyan szép homorú legyen minden forrasztás, mint az alábbi kép első 2 ábráján.

KÉP
(#) vicsys válasza Rumcájsz hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Igen, igen! Használjuk a csatlakozókat, még ha a tervező el is rontotta a méretezést és a sarkából csiszolni kell 1 kicsit...

DSCN0001.JPG
    
(#) Auf hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Itt az új paralell portos PIC programozóm. Ezt csináltam.
(#) jdani válasza Norberto hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Kösz, megpróbálok odafigyelni
(#) borvendeg hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Elkészültek a robotomba a görgők.Már csak a softvert kell megírni

PICT0006.JPG
    
(#) zoly15 válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Az ott Metamid? (a kerék)
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
És még néhány kép a kijelzőről.
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
A táp lemaradt.
(#) gtk válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Ez nagyon szuper, ahogy kinez
(#) Stadi válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Szép, igényes munka. Ha jól látom, a doboz borítása is monitor házából van. A szürke nyomógombok újak, vagy azokat is bontottad valamiből?
(#) Doszpot válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Szia!
:kalap:
Erre nem mondom, hogy gyári, mert ez annál ezerszer jobb! A doboz nagyon profi, gondolom a tartalma is hasonlóan jó.
(#) nagy hoho válasza Stadi hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Köszönöm! Az előlap és a "borítás" monitor és a gombok is. A kapcsolók nem voltak használva de 6-8 évesek.
(#) nagy hoho válasza Doszpot hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Néhány fotó a félkész állapotról.
(#) Router válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Gyönyörű munka!

Le a kalappal!
(#) nagy hoho válasza Router hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Köszönöm az elismerést!
(#) nagy hoho válasza gtk hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Köszi,belehúztam.
(#) levy_k válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Hali!
Szép lett a doboz kivitele
Elárulhatnád a titkot, hogyan készült a LED-ek furata, mert nagyon tetszik, elegáns és tényleg esztétikus és nekem szebb is mint a kereskedelemben kapható LED-foglalatok.
Úgy sejtem, hogy először kifúrod a megfelelő méretre, azután pedig egy kicsit "belefúrsz" egy nagyobb méretű fúróval? Jól gondolom, vagy esetleg más módon készül?
üdv.
(#) WaRL0 válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Ilyenkor sírni tudnák De csak azért mert én nem tudok ilyet csinalni Ez nagyon gyönyörűre sikeredett
(#) borvendeg válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
A motor tengelyen réz. Az alsó kettő donomit a súlycsökkentés miatt.
(#) Gafly válasza levy_k hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Ha jól látom akkor igen, névleges mérete fúrás majd sülyesztő fúró. A rendes csigafúró erre a célra nem szerencsés mert az 120 fokosra van köszörülve, a sülyesztéshez pedig 90 fokos kellene Bővebben: Link. Vagy átköszörül az ember egy "hagyományos csigafúrót", vagy vesz egy direkt erre a célra szolgáló szerszámot Bővebben: Link.
Valamit a szépség onnan is fakad hogy megmunkálás után a felület ha jól találgatok trisóval egy kicsit maratva lett.
Szép lett, lényeg ami lényeg
(#) zsoltee0001 válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Bravó ! :eek2:
Soha nem jöttem volna rá, hogy monitorházból van a borítás.
Az LCD kijelző megvilágítását, azt te csináltad rá, vagy már rajta volt gyárilag?
Párszor már szerettem volna én is LCD-t leddel megvilágítani, de nem jött össze ilyen szépre.
(#) Panhard hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Hali, összedodtam én is egy levilágítót. Egy rossz lapszkenner dobozában kapott helyet, nem lett a legszebb, de a célnak tökéletesen megfelel.
(#) lidi válasza Panhard hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Elég költséghatékony fénycső foglalatot sikerült csinálni Hány wattos csöveket használsz ? És milyen kompaktfénycső elektronikát ? Nem melegszik neked be a doboz ? Nekem csak 4 cső van, de melegnek tűnt, ezért kapott egy kis ventit. Egy fehér A4-es papírt rakj be a csövek alá, akkor javul a hatásfok.
Következő: »»   488 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem