Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   21 / 581
(#) gubi válasza adamik hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Hali!
Szerintem a centrifugáért az ajtó bimetálos "zárja" a hibás. Biztos jól megvan már égve, én speciel átkötöttem.
(#) tevion hozzászólása Okt 6, 2009 /
 
Sziasztok ! Van egy samsung sensor qick p801 tipusú mosógépem. Gondom az hogy mosás közben volt egy pukk, és utána semmi, illetve újraindításkor "Ed" hibaüzenet jelent meg a kijelzőn, és természetesen semmit nem hajlandó végrehajtani. Sajnos semmi infót nem találtam erre vonatkozólag, nem mai darab a masina. Esetleg fűtőszál halál ? Segitségeteket előre is köszi. Feri
(#) imikee10 válasza tevion hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Hello
Én az ajtó zárral kezdeném. Az Ed annak a hiba kódja. De lehet még a panel is...

Üdv Imi
(#) anita-tibi válasza tevion hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Van a mosógépben egy "RLC"szűrő ez szokot eldurrani .egyszerűen kidobod és minden ok.
(#) dbase válasza anita-tibi hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Ha hibaüzenetet ír ki kap tápot!
(#) tornadoplus hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Sziasztok!
AWT 2256-os mosógép dobja nagyon rázkódik, üt centrizés közben. Szeretném kérdezni, hogy a teleszkópon lehet e állítani, ha igen akkor hogyan kell?
Köszi! Péter
(#) vizcso hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
sziasztok!
daewoo eloltoltos mosogepem,amibe 6 kilot lehet pakolni,most nem tud vegezni a szivattyuzassal, visszaszamlalaskor 11 percnel mindig megall,sot,meg vissza is megy 15-re,es egyre csak all a mutato 11 percnel,a mosogep meg csak szivattyuz es szivattyuz negyed oraig is igy,11 percnel es nme halad tovabb 10-re,9-re!
regebben is elofordult,de akkor szurot kitisztitottam es rendben volt,most viszont minden hiaba.mi lehet a baj?
mennyibe kerulhet a javitas?
v.
(#) moha21 válasza vizcso hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Nekem a vízszint érzékelő "membrán" dugulása miatt csinált hasonlót..
(#) vizcso válasza moha21 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
aha.a vezerlopanel hibaja? mert azt nemreg csereltek,akkor azt ingyen kerem ujra cserelni...
(#) moha21 válasza vizcso hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Nekem "régi" indesit elöltöltős mosógépem van. azt mondták rá programkapcsoló hibás (na mondom akkor szétszedem a kapcsolót ez mechanikus, semmi baja nem volt végigmértem mindent rajta), néha nem szívott vizet, néha meg a nem létező vizet szivattyúzta Ebben van egy vízszint érzékelő ami egy membrán az volt teljesen eldugulva kosszal, szóval a vezérlésnek semmi baja nem volt.
(#) vizcso válasza moha21 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
aha,ertem...
koszi.
(#) oldorca hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
ZANUSSI ADVANTAGE 800 M4E8A a mosógép. Hogyan tudom levenni a programkapcsoló sapkáját, hogy ki tudjam venni az egészet egyben, szeretném asztalon átnézni.
Ötletet is szívesen elfogadok. A hiba: a mosási ciklus után következő öblítő programokban vízfeltöltés alatt is már elindítja a dob forgatást.
Szervíz doku mellékelve...

Előre is köszönöm...
(#) zolika60 válasza oldorca hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Szerintem csak egyszerűen lehúzod és kész. Ha nagyon nehezen jön egy alkalmas műanyag lapocskával feszegetheted is.
(#) zoz11 válasza oldorca hozzászólására (») Okt 19, 2009 / 1
 
Hello
Ha szembe állsz vele akkor látnod kell rajta egy kis furatot, abba van egy kis pöcök azt nyomd be, és egyik irányba le lehet utána fordítani
üdv: Zoltán
(#) oldorca hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Íme két kép a forgatógombról és ami látszik hátulról...

zoz11 szuper vagy tényleg ott a furat és működik a dolog. Szabad szemmel nem láttam...

zoz11 Köszönöm a segítséged!
(#) oldorca hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
ZANUSSI ADVANTAGE 800 M4E8A mosógép.
Van a programkapcsoló elektronikán egy processzor, sehol nem találok adatlapot róla. VD5205 Nincs véletlenül valakinek adatlapja róla?

A program ami benne van AKO 451885 jól láthatóan.
(#) blues hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Indesit WIA 102 mosóprogram csak hideg vízzel hajlandó végigmenni. Egyéb esetben beszivattyűzza a vizet és csak pörgeti-pörgeti, mintha megakadna a program. A fűtőszálat már megtisztítottam. Van valakinek egyéb tippje?
(#) zolika60 válasza blues hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Azt ellenőrizted, hogy fűt-e?
(#) blues válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
A ruhatöltő ablakot néztem, hogy melegszik-e, az nem volt meleg.
(#) Zerocross hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Hali Mindenkinek!

Régebben beszéltünk arról a problémáról ami ismét előjött és sehogyan sem akar elmúlni. Tehát:
Van egy AWE6514 vörpúl mosógépem. Ennek van egy hibája (második kép). Erre kaptam is választ, vagyis, hogy a nyomásérzékelővel van gond. (persze a használati utasításban ez a hibajelzés nem volt benne).
A rendszert átnéztem, hibát nem találtam. Azóta eltelt közel fél év gond nélkül. Most ismét előjött a hiba, de most már centrifugázni sem hajlandó. Hozzáértők anno azt tanácsolták, hogy billentsem meg a gépet mert megrekedt a víz a nyomókamrában ami a mosódob oldalán alul van. Egyszer - kétszer segített is, de már nem. Megnéztem, a kamrában nincs víz, se kosz, a gumicső is tiszta. Az első képen látható bal oldalon ez a ketyere. Ha a piros vezetékes csatlakozót lehúzom akkor nem mutatja a hibát, viszont a szivattyú nem akar leállni és nem is csinál mást a gép. Naszóval légyszi Valaki elmagyarázná, hogyan is működik ez az érzékelő, éss hogy működne ez helyesen?
(#) Bacsi hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Sziasztok! Valaki nem tud szerezni a hétvégén egy szíjat? 5j 1270-es...
(#) zoz11 válasza Zerocross hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Hello
Ez a hiba kód valóban a vízszint szab hibára utal.
Mást mindent végig csinál rendesen a gép?
Vedd le azt a szabályzót, és rázd meg, ha zörög neki a bele akkor szét van esve, és akkor cserélned kell. Elég gyakran előszokott fordulni, hogy szétesik.

De ez még lehet vezérlő hiba is.

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza Bacsi hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Hello
Nekem van itthon 5db legalább
Írj ha érdekel

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza blues hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Hello
Mérd meg a fűtőt hogy nem e szakadt. 99%hogy ez a hiba

Míg nem fűti fel a vizet addig nem is megy tovább a program, csak ide-oda forgatja a dobot.

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza oldorca hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Hello
Az egy THOSIBA gyártmányú 4-bites mikrokontroller, ami csak egyszer írható.
Miért kellene adatlap?

Üdv!

(#) Zerocross válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Hali!

Tegnap nem volt időm tovább boncolni. Ma szétkaptam. Technikailag egy jól meghízott mikro-kapcsoló, aminek a rugó-ellenerőt, a billenési pontot, és egy kis oldalérintkezőt lehet állítani.Még a kontakt takarítása hátra van. Nem fűzök hozzá sok reményt, hogy csak ennyi lenne a baja. Attól tartok nagyobb a gond.
De ha nem a nyomáskapcsoló a rossz, akkor esetleg vezérlési problem. A vezérlési hibával lehet valamit kezdeni a cserén kívül?
Mostmár semmit nem csinál rendesen.

PICT0020.JPG
    
(#) zoz11 válasza Zerocross hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Ezzel a képpel kellet volna kezdened, mert ez mindent elárul
A vízszint szabnál lévő tranzisztorokat cserélni kell, de ez nem elég, hanem a szoftveréből ki kell ütni a hiba kódot, mert ha nincs kiszedve akkor 1-2 mosás után előfog jönni újra.
Üdv!
(#) Zerocross válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Hát a fejedbe nem látok bele.
Hogy egyszerűbb legyen a beszélgetés ezért elárulom, hogy konyítok az elektronikához. Csak egy egész más területén tevékenykedem. Azóta lekapartam a lakkot az IC-k ről a kisebbik egy 24C16WP, a nagyobb: MC906AP32, bár gondolom ezzel újat nem mondtam.
Ha kérhetném, lehetne részletezni a hibát? És ami okozza?
(#) moha21 válasza blues hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
A fűtőszálat meg tudod nézni külön megy-e? Ha megy akkor nézd meg kap-e áramot(bár ha megy akkor valószínű nem)
(#) zoz11 válasza Zerocross hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
A vízszint szab körében van pár tranzisztor akkor azt is megfogod találni hogy melyiket is kell majd cserélned.

Hiba a tranzisztorok bűne, mérés alapján jónak néz ki, de nem tud valami oknál fogva kapcsolni, sajnos azt nem tudom megmondani, hogy mi az oka, annyit tudok hogy már párszor be ettem ez miatt rendesen.

Az eepromot kell majd még kicserélned, és az újba bele égetni az alapszoftvert, ugyan lehet törölni a tartalmát és újra írni de úgy már nem lesz hosszú életű(ez tapasztalat).

Ezt a szoftver cserét meg azért kell megcsinálni mert ha nincs kiütve a hibája akkor utána csak kínlódás van vele.

Üdv!
Következő: »»   21 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem