Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   390 / 2499
(#) ODU hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Értem, a hídba kötött TDA2030-ast mindenképp meg fogom csinálni mert kíváncsi vagyok a teljesítményére( egyébként( 2db 60W(csúcsokban 240W) és egy 600W os mélynyomót hajtanék vele). Jelenleg a 14W-os TDA2030-as erősítővel hajtom, de hamar megadja magát és torzít.
(#) lapose válasza ODU hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia! Autóba való erősítők(12V-ról mennek):
TDA1554, tda1557, TDA1558, TDA8561Q, TDA8560Q, tda7375, TDA7377H

4 ohm-ra kb. 20W a maximum 12V-ról hídba.
Esetleg a TDA1562 tud többet, mert különleges a belső kapcsolása.
Egyébként csak úgy tudsz nagyobb teljesítmény elérni, ha kapcsolóüzemű tápot is építesz hozzá.
(#) martin96 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Veszel még egy akkut.Úgy már meglesz a +-tápfesz.
(#) J-O-E válasza lapose hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
12V-ról TDA 8560Q 2X40W de erről volt már szó pár oldalal viszább.
(#) CIROKL válasza martin96 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Hát én nem veszek semmit mert nekem nem kell semmi ? Rossz helyre címezted !
(#) lapose válasza J-O-E hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Ja, 2 ohm-ra 10% torzítással.. :no:
(#) ODU válasza J-O-E hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Aha, tetszik a kapcsolás, és az IC se túl drága, bár a 2×40W-ot 2ohmon adja le:S. Szóval nem tudom mennyivel jobb mint hídba a TDA2030, de kösz a kapcsolást!
(#) lapose válasza ODU hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Jobb, mert a TDA2030 nem 12V-ra készült. Akkor már TDA2003 hídba.
(#) J-O-E válasza ODU hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Tessék ebből még "álítólag"70W-ost is lehet építeni 12V.-ról. Itt a 2db 4700µF-al oldották meg a +táp miatti töblettet, hogy ne csak 20W legyen a 12V.-ból. De van még egy pár lehetőség ahol a 12V korlátai miatt az IC már alapból tartalmazza a megoldást.
(#) ODU hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Hello!
Ismerem a kapcsolást, kb 2 oldallal ezelőtt vetettem fel ezt a rajzot, ez valahogy úgy működik hogy B erősítőtől H-sat lehet csinálni ha az IC 16-os lábáta 10K-s ellenálláson keresztül + tápfeszt vezetünk bele, elvileg van az IC-be egy DC-DC konverter, ez biztosítja a magasabb feszt amit a kondikból vesz, viszont ilyenkor kikapcsol minden hibatűrést, iszonyúan melegszik és torzír, szóval ajánlott nem kötni a STAT lábára semmit, mert tisztán csak 20W-ot képes leadni:S, Ja és az IC ára itt már nem elhanyagolható, de köszi a rajzot
(#) ODU hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Interneten még régebben találtam egy szinte már már viccesen nagy teljesítményű tranzisztoros erősítőt. Arra kérlek titeket ha valaki szeretné megépíteni vagy esetleg megépítette már akkor írjatok róla tapasztalatokat, mert nem hiszem el hogy ez egy jó hangú erősítő lenne

20kW.gif
    
(#) lapose válasza ODU hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Már átnéztem, és ha jól emlékszem elvi hibás a rajz, ráadásul csak a vége, a feszültségerősítő is hiányzik róla..
(#) macera2 válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Hi levaitamas!
Kösz a tippet, gugli 1. sor, már le is töltöttem.
(#) ODU hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
még annyit szeretnék kérdezni hogy a csatolt kapcsolások közül melyik lehet jobb teljesítményű? Az egyiket én csináltam, nem biztos hogy jó
(#) martin96 válasza ODU hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szerintem a másodikat érdemesebb megépíteni.
(#) ODU válasza martin96 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Értem, bár szerintem abba elkelne egy pufferkondi,de az megoldható
(#) martin96 válasza ODU hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
De inkább azt a hidalt kapcsolást építsd meg aminek +- tápfesz kell.
(#) ODU válasza martin96 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
de nincs + - tápfeszem, ha lenne akkor a tranzisztorosat építeném meg(tda2030+valamilyen BD tranzisztor). Kocsiaksiról menne, ez lenne a fő cél
(#) macera2 hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Tisztába vagyok vele, hogy a tagság döntő többsége építi az erősítőket, nem pedig magyarázza. De azért remélem, hogy rajtam kívül olyanok is, vannak akik magyarázzák. Az Ő számukra küldöm a mellékelt kapcsolást. Kétségtelen, hogy nem teljesítmény erősítőről van szó, és valószínű, hogy léteznek még más, hasonló jó paraméterekkel rendelkező kapcsolások is, de ebbe én azt a poént látom, hogy a tervező el is magyarázza, analizálja a produkcióját. Az a meglátásom, hogy a közbeeső fokozatokat is érdemes linearizálni, és ne bízzunk mindent az NVCS-re, itt úgy tűnik, hogy igazolódik.
Főbb paraméterek: Erősítés: 30 dB / sávszélesség : 1 MHz. / egységnyi erősítés : 26 MHz. / teljes harmonikus torzítás: 0.0001% (20 Hz – 20 kHz / 20 Vp.p, / terhelés 1.2 kOhm) / slew rate : +- 9V/mikrosec / tápáram : +- 25 mA

(Wördbe mentettem, és 200%-os nagyítással, már kiválóan olvasható a szöveg. )
(#) lapose válasza ODU hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Ez a két kapcsolás megegyezik, de 12V-ról még 15W sem lesz..
Mint írtam a TDA2030-at nem 12V-ra találták ki.
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Helló! Vettem egy 300 W-os piezó sugárzó KHS 106 a tipusa. Ez valóban tud ekkora teljesítményt vagy ez a szokásos üzleti fogás. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy meghajtó erősítőre lenne szükségem a piezóhoz.
Köszönöm: nagy hoho
(#) banyaiakos válasza ODU hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!
Idézet:
„Jelenleg a 14W-os TDA2030-as erősítővel hajtom, de hamar megadja magát és torzít.”

Többszáz wattos hangszórótól ne várj semmit ha ilyen kis teljseítményű végfokkal akarod hajtani. Vagy beteszel még egy akksit és esz +-13 voltod vagy építesz egy kapcsolóüzemű tápot és egy megfelelő teljesítményű tranyós erősítőt.
Vagy veszel egy használt autós végfokot...
(#) J-O-E válasza J-O-E hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
12V-ról 36Watt minőségi végfok ebből 2db. remek hangerőt biztosít és CLASS H "Hi-Fi" minőségben és természetesen jobb lesz ha REMIX vagy ERO esetleg NICHICON kondikat használunk.
(#) djgombi hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Szerintetek EZ elbírhat 2 ohm-ot? Eredetileg 4 ohmra tud 200 watt-ot.
A fetek azt hiszem 50 amperesek.
Kösz! Üdv!
(#) bihari laci hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
hello,mindenkinek segitcseget szeretnek kerni egy denon dra 345r-tip. erosito trafo sekunder reszrol a feszultcseg ki jovetel koszi elore is.
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Ez tápegységtől is függ, nem csak a fetektől. A tápfeszt arányosan csökkentve biztosan bírja, de a fetek száma is növelhető.
(#) Bassmester válasza bihari laci hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Hali! Számomra sajnos nem egyértelmű, hogy mihez kérsz segítséget Mi a hiba? Mit szeretnél tudni?
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Nekem most a +- 50V környéke adott!
Azért kellene a 2 ohm-os terhelést bírnia, mert akkor ha 2 panelt hídba kötök 4 ohm-os hangszóróra 400 wattot tudna.
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Ha kapcsolótápot csinálsz neki, akkor nem nagy kunszt a tápfeszt a megfelelő szintre méretezni. Jóval olcsóbb és kevesebb macerával jár, mint hidalni két csatornát.
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Trafó kondi minden megvan! Ezért akarok most egy végfokot összerakni belőle.
Következő: »»   390 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem