Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   27 / 299
(#) proli007 válasza petemazi hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Hello!
A jobb alsó sarokban is égettnek látszik a két ellenállás. Ez sokszor csak egy 0ohm-os átkötés, ami biztiként szolgál. (Nem ismerem ezt a készüléket, de ha a shunt ellenállással van sorban, akkor így lesz.)
üdv! proli007
(#) dudzsi válasza dudzsi hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Hát igen. Látni kellene a másik oldalt is.
(#) petemazi válasza dudzsi hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Majd megnézem, csak gondolom ilyen mikroelektronikai boltban, mint ami a közelemben van, ott nem kapni ekkora ellenállatokat.
Proli007: Igen, először én is yganakodtam rájuk, és igen, átkötések, de van nekik kemény 0.7ohm ellenállásuk. Lehet, hogy tekercsek. Amúgy azokat csavarhúzóval áthidalva se történik semmi.
pillanat, csinálok képet.
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Itt a kép. Az 5W-os ellenállás a charger felirat mellett van. A diódákat már én taknyoltam rá, ellenőrizvén a gyáriakat.

P1010138.JPG
    
(#) proli007 válasza petemazi hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Hello!
Igen, így látszik, hogy a két ellenállásnak álcázott alkatrész bizti lesz.
A shunt valóban az, a Led kijelző a kimenő áramot mutathatta fénykorában.
De a diódák soványkák lesznek (gondolom csak próba)
üdv! proli007
(#) petemazi válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Igen, csak próba volt. Megvannak az eredeti 6 amperes diódák, visszateszem majd őket. Akkor holnap megpróbálok szerezni ellenállást.
(#) petemazi hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Vettem bele 2db 0.1 ohmos 5W ellenállást, visszahergeltem a diófáit, és tökéletesen működik! Köszönöm a segítséget!
(#) sector99 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok !

Ezt a töltőt szeretném megépíteni, de felmerült egy kérdés: mégpedig az R1 értéke. A cikkben leírt képlet szerint számolva 0,0082 ohmnak kellene neki lennie. Vagy pedig akkor az R4 csak 18 kilós ?
Vagy csak én számolok rosszul ?

KÖSZÖNÖM előre is !
(#) proli007 válasza sector99 hozzászólására (») Okt 4, 2009 / 1
 
Hello!
Nem tudom mit számoltál (a leírást meg nem szoktam nézni). De..
- A kapcsolásban az R4 és P1+R2 feszültségosztót alkot, amit a D1 referencia táplál.
- Ezt a feszültséget hasonlítja össze az IC a shunt-ellenálláson eső feszültséggel.
- Maximális kimenő áramot P1 maximális állása (ellenállása) mellett kapjuk.

- Tehát az osztóban folyó IR4 áram Uref/(R4+R2+P1) azaz 2,5V/(180k+1k+47k)=0,011mA
- A P1+R2-őn eső feszültség IR4*(R2+P1) azaz 0,011mA*(47k+1k)=0,526V.
- Ezen a feszültség mellett a shun-ellenálláson folyó áram 0,526V/0,082ohm=6,4A.
- Tehát a maximális áram ami beállítható jelen alkatrészekkel, 6,4A lesz. Ugyan ezen analógia mentén a minimálisan beállítható áram kb. 170mA lesz.
üdv! proli007
(#) sector99 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
KÖSZÖNÖM !
Most már értem. Egyébként a képlet amit említettem:
I=(R2+RP1)*UD1/(R1*R4)

Üdv !
sector99
(#) proli007 válasza sector99 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Hello!
Hát én most nem fogok egyenleteket rendezgetni, de ezzel a képlettel számolva is 8,1A jön ki. De szerintem a képletből kihagyták (az R4 után), hogy az R4-hez még hozzá kellett volna adni az R2+P1 értékét is. Ha így számolod, akkor szintén a 6,4A lesz a végeredmény.
üdv! proli007
(#) sector99 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Köszi !!!
(#) dudzsi válasza sector99 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia!

Én is megcsináltam ezt a Pc táphoz való kütyüt. Nekem egy 0,1 ohmos és egy 0.47 ohmos van ott párhuzamosan kötve és igy 7,5-8 A jön ki töltö áramnak. Amugy a ledek egy kicsit csalokák mert amikor a Led2 elkezd világitani akkor még jocskán van mit tölteni. Én ezt ugy oldottam meg hogy raktam bele egy elektronikát ami a beállitott értéknél 14,4 V elkeztd világitani.A (#505825) hozzászolásba van róla szó. proli007 mester nagyon sokat segitet nekem is ebbe. Az a rajz is az ő érdeme. A Led1 és Led2 nálam 1db piros zöld szinü led lett. Majd rakok fel képet hogy milyen is lett.
(#) sector99 válasza dudzsi hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia !
Köszönöm, hogy a gyakorlati tapasztalatodat közzéteszed. 8 A áram nekem is elég lesz. Az a kiegészítő áramkör rajza érdekelne.....
Egyébként ha a led már világít akkkor még tölt ?
A másik kérdés, hogy a PC tápban módosítottál-e valamit, vagy csak pluszban bekötötted a vezérzélst ?

Üdv:
sector99
(#) dudzsi válasza sector99 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Hali!

A kiegészitő áramkör rajza ott van a(#505825) hozzászolásba "2009,09,02" környéke.A tápot át kell alakitani. Ez a hozzászolást proli007 mester irta nekem is.
"Igen, minimális átalakítást is kell végezni.
- A tápok általában az 5V és a 12V együttes figyelésével szabályozzák magukat. Az 5V-ról az IC 1. lábára menő ellenállást ki kell szedni, a 12V-ról érkezőt, pedig célszerű csökkenteni addig, míg a kimenő feszültség 15-16V-ra nem csökken. (Óvatosan, mert ha az 5V-os ellenállás kit van, és a 12V-ra menő az eredeti ellenállás van bent, - illetve túl nagy értékű - a táp kimeneti feszültsége túl magasra felugorhat. Amitől a táp, vagy a kondi meghibásodhat.)
- Az új áramkör, a TL494 3. lábához csatlakozik, így szabályozza az áramot, illetve korlátozza a feszültséget a továbbiakban.
- A ventilátort érdemes a -12V-ra átkötni.
Nemtudom már hol a cikk.De ha ebbe a forumba körülnézel akkor a nevem alatt vagy a proli007 neve alatt találhatsz evvel kapcsolatba.
(#) Mumtaz hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy HB-1206S akkumulátor töltőm. Rátettem egy akksira, amit 5 órán keresztül töltött és ezalatt a LED-ek szép sorban kezdtek világítani rajta, aztán olyan melegedős szag csapta meg az orrom, és nemsokára az összes LED kialudt. Rámértem és nem jött ki rajta semmi töltőáram. Szétszedtem és kiderült, hogy a trafója elhalálozott. Sajnos ezen a töltőn nem volt semmi biztosíték és, mint kiderült, az akksi 3 cellája tönkrement.

Van egy 200W-os AT PC tápom. Az lenne a kérdés, hogy a trafó helyett a táp 12V-os kimenetét bekötve használható a töltő? Még ha csak átmenetileg is.
(#) Mumtaz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Na igen. Ezzel a 14V-al nem is számoltam, pedig az autó generátora is ennyi nyom.

Annyit nem ér, hogy a PC tápot átalakítsam, mert azt a tápot leginkább másra használom és ott a 12V kell.
Akkor marad, hogy szerezzek egy másik trafót.

Köszönöm.
(#) lala71 hozzászólása Okt 16, 2009 /
 
Egy jol mukodo akkumlatortolto rajzot keresek 12 V os autoakuhoz. Koszonettel!!

Ejnye!
(#) HSanyi63 válasza dudzsi hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Üdv!

UC3906N IC-hez nyáklapod volna még?

Köszi
(#) grgly50 hozzászólása Okt 20, 2009 /
 
Szervusztok!
Új fórumozó lévén, remélem nem sértem meg az etikettet.
Nekem is segítségre lenne szükségem.
Van egy ősi, közepes teljesítményű akkutöltőm, ami tönkre ment. Az egyenirányító eszköz a hibás alkatrész, amit nem tudok beazonosítani. Ez egy Semiconductor gyártmány, a típusa: 01-277-9050. Próbáltam keresgélni, de nem találok adatot, nem tudom mi ez.
Ha tudna valaki segíteni, nagyon köszönném.
(#) grgly50 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Köszi a gyors reagálást!
A típus :01 277 9050 A híd nem jó. A beöntött egységen van négy csavaros csatlakozás. Az elsőn egy váltó szimbólum. A másodikon egy váltó, valamint egy mínusz jel. A harmadikon egy plusz jel. a negyedikre nincs kötve madzag. A hátulján egy papír: "kW 41/42/43.8 FBE/P". Külön lehet változtatni a feszültséget, külön azáramot.
Ennyi.
(#) grgly50 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Hali!
Leírom betűvel: Nulla; egy; kettő; hét; hét; kilenc; nulla; öt; nulla;

"SEW nyolc; kettő; öt; nulla; nulla; öt; hét."
Ez is rajta van.
(#) rolandi350 hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Hali.
Van egy mobil akkumulátor.
Tölteni szeretném de telefon már nincs hozzá, csak töltő.
Az akkun ugyebár van egy kis IC az mit is csinál?
Lényegében az érdekel engem hogyha közvetlen rákötöm a töltőt az akkura akkor az akkuban lévő IC a töltő áramot és a feszt leszabályozza az akkunak? Szóval az szabályozza a gyors majd csepptöltést? Vagy ez a cucc a telefonba van beépítve?

üdv.: rolandi350
(#) djgabi_8 hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Helló
14.4v-os akumlátor hoz szeretnék építeni túltöltés védelmet.
(#) Krisz03 hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Helló!

Ahhoz, hogy UC3906-tal 1A-rel töltsek egy 12V-os akkut, mekkora az a minimális szekunder feszültségű trafó, amivel még gond nélkül, biztonságosan üzemeltethető?
A kérdésem abból adódik, hogy csökkenteni szeretném a disszipációt. Vicsys a cikkében 18V-os szekunder feszültséggel, tehát egyenirányítva durván 25V-tal táplálja a töltőt. Ezzel 1A áramnál durván 10W-ot disszipál az árambeállító ellenálláson és a tranzisztoron összesen.
Egy 15V-os szekunder feszültségű trafóval felére lehetne csökkenteni a disszipációt. Csak, elég-e a 20-21V-os tápfeszültség a töltőnek?

Krisz
(#) proli007 válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Hello!
Alapvetően az aksinak kb. 15V kell, a darlinton vesztesége kb. 1V, és a shunt ellenálláson mindössze 0.25V esik. Ez összesen 16,25V nyers DC feszültséget jelentene. Ha az 1A-t 2200µF-al szűröd, akkor a brummfeszültség közel 1Vpp értékű, plusz a hálózat -10%-os csökkenését számolva, a szükséges feszültség kb. 19V a kondin mérve (1A terhelés mellett)
üdv! proli007
(#) Krisz03 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Értem, és köszönöm, hogy ilyen részletesen kifejtetted!
(#) ini hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
hali!

Szeretnék motor akkutöltőt csinálni
0.5- 1.5 amper töltőárammal
Van egy 12V 2x833 mA trafóm (talán ME.TRE-20.60112-2kk nevű)
Ebből lehetne csinálni?
Sajnos az autós akkutöltőm túl nagy árammal tölt, ha meg ellenállást teszek be akkor kevés feszültséggel.
Köszi!
(#) kadarist válasza ini hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Pedig a soros ellenállás (izzólámpa) jó megoldást jelent a töltőáram csökkentéséhez. Az akksi kapocsfeszültsége lassabban növekszik, mint ellenállás nélkül, de előbb-utóbb eléri azt. Ha lámpát kötsz sorba, akkor ráadásul a lámpa fényerejéből következtethetsz az akkumulátor aktuális áramfelvételéről és töltöttségi állapotáról.
(#) Zed válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
A legegyszerűbben talán egy 7812-vel tudsz ilyet csinálni. A feszültségét meg kell emelni egy Zener-diódával, hogy a kívánt feszültséget ( kb. 13.4 V ? ) adja le. Ez az IC kb. 1.5A-t tud leadni. Így alacsony akkufesznél áramgenerátorosan tölti az akksit a saját áramkorlátjának megfelelően ( kb. 1.5A-el ), utána pedig fesz. generátorosan, amíg el nem éri a beállított feszültséget. De lehet ugyanezt LM317-el is, akkor potival lehet a kívánt feszt. beállítani. Ennek is kb. 1.5A az áramkorlátja ( van, amelyik lead akár 2A-t is. )

Viszont úgy tudom, hogy a "hagyományos" ( savas )akksiknak sokkal jobb, ha pulzáló egyenárammal töltik. ( Tehát amikor nincs stab. ic, hanem a nyers egyenirányított áramot kapja. ) Ehhez tirisztoros töltő rajzot keress. ( Talán itt a HE-n is találsz ilyet. )
Következő: »»   27 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem