Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   46 / 244
(#) Mát906 hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Saját hangfalat akarok! Action2K!!! Már többször írt nekem, lehet,hogy önre halgatok de ha nem lesznek jók a vidik akkor én nem is tudom mit csinálok!!
Komolyra fordítva.... bufognak azok a vidik?? NYUGTASSON MÁR MEG VALAKI!!!
Szól úgy mint A sal sbx2530???
(#) sound.man válasza Mát906 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
A sal-nál tuti, hogy jobb a vidi.
(#) Kovidivi válasza sound.man hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Ez tuti.
Ha minőséget akar a kérdező, akkor Vidi, ha még jobb minőséget, úgymond PA-t, akkor Eminence, stb, ha igénytelen zenét, akkor manci, sal.
(#) Mát906 hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
......és miost írni fog valaki, hogy a vidi nagyon szar a saul jobb.....és én megint mérges leszek!!!
(#) csuli válasza Mát906 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
az en valasztasom tobb hejen halotam. Bővebben: Link
(#) Action2K válasza csuli hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
És mindezt mennyiért is adják?
(#) Kovidivi válasza Mát906 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Nem fog. A fórumozók nagy százaléka is így gondolja!
(#) highand válasza Mát906 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Ahhoz képest, hogy még sohasem volt nick-ed itt, nagyon akaratos vagy...
(#) Lázár Péter válasza highand hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Nem akaratos csak mérges Valószínűleg még nem olvasta a WATTvagyDECIBEL című cikket. Szerintem kár keresni különbséget olcsó-és olcsó között. Ha van eltérés az minimális. Tény, hogy ami jó az drága, de egyszer kell jól választani illetve jót venni.
(#) Mát906 válasza highand hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Nem tudom mi az a nick, bocsi!! ...és bocsi, h "akaratos" vagyok, de kicsit idegesít, hogy nem tudok választani!! Bocs még 1x a fórumtól, most már befogom számat!!
(#) Mát906 hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Csuli ezt a hangszórót mennyiért dobálják??
Kovidivi: remélem
Lázár Péter: köszi avédelmet és a linket!!
(#) Action2K válasza Mát906 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Figyi, itt és itt műszaki adatokkal, és indokokkal levezettem, hogy miért ajánljuk Neked a HA25-450-est. Ez fér bele az 5000Fz körüli keretbe. A Csuli által javasolt tényleg jobb a vidinél, hogy jobb-e annyival amennyivel drágább az más téma (az érzékenysége vonzó, a 60Hz-es alsó határ, ami valójában inkább 120Hz, kicsit magas szerintem), de Neked úgyis drága, 25-30 ezer forint.
Ha megfelelő erősítővel, odafigyeléssel fogod hajtani a Vidit, akkor sokáig hálás lesz érte (persze ez igaz minden hangszóróra).
(#) Mát906 válasza Action2K hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Aha, most már erősen hajlok a vidi fele, mert nagyjából ez a három márka van, ami közül választhatok ebbeen az árkategóriában. DE!! A vidi Hangszórók érzékenysége sem sokkal jobb mint a salnak! Mekkora az az érzékenység ami már nem ciki, szóval viszonylag jónak mondható
(és sajnos a szokásos szöveg: ebben az árkategóriában 25cm-nél)???
(#) Lázár Péter válasza Mát906 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szerény véleményem szerint azért az se felejtődjön el, hogy a hangszórót ha veszed nem csak a vásárlásnál lehet elrontani. Hiába veszed meg a 3 márka közül a legjobbat, ha az rossz kialakítású dobozba kerül és ront a minőségen. Legegyszerűbben hallás után lehetne eldönteni azonos körülmények között meghallgatva, hogy neked melyik a jó. A lágyabb hangú, a "koppanós", vagy szobába, vagy buliba inkább. Kompromisszumot kell kötni. Lényeg, hogy a leendő doboz kialakításával is változó végeredmény születhet. Ha pedig a nagyobb teljesítmény a cél, akkor vegyél dupla mennyiséget, ha fér még a keretbe... érzékenységről annyit nehogy tekercselfüstölés legyen a vége
(#) Kovidivi válasza Mát906 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
A salnál elég sokszor lódítanak az érzékenységről, a H2000-es hsz-nál inkább közel áll az igazsághoz. Én is akartam venni sal 20cm-es "mélyet", de lebeszéltek róla gyorsan. Olvasgasd nyugodtan a témákat. Írd be a keresőbe, hogy mnc sal. Ezeket ott már leírták páran.
(#) csuli hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
Sziasztok
Véleményt szeretnek kerni a Fane cég termékeiről ha halottatok róluk,jót vagy rosszat.
A link a cég oldalara vezet.
Bővebben: Link

Kimondottan a Sovereign12-300 hangszóró érdekelne
Bővebben: Link
nálunk 45 eur/db árba lehet őket megvásárolni ezekhez mar megvan a gyár által tervezet doboz mérete de nem merek tapasztalat hiány miatt rendelni ezer kérnem segítségeteket.
Előre is köszönöm hozászolásaitokat
(#) Action2K válasza csuli hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Szia! bocs, de csak most van időm foglalkozni a dologgal.
Szóval, a márkát nem ismerem, tehát, pusztán az adatlapra kell hagyatkozni. Nálam mindig az első szempont az érzékenység (azért régebben nem volt így). Neki 97dB, ami igen szép érték. Frekimenet -3db-en 45 Hz - 4,5kHz, az adatlap alapján inkább 70 Hz - 4kHz-re mondanám.
Ami nem tetszik, az a hegyes-völgyes frekimenet. Főleg a 100 - 500 Hz között, ami szerintem betudható az üvegszálas kivitelezésnek.
Magyar pénzben 12500Ft-ért szép az érzékenysége, de a frekimenet igen lehangoló.
(#) csuli válasza Action2K hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Sokat beszéltél de semit sem montal.
Sajnálom ha eszt kel mondanom de 3 napja kultem at neked a linket.

Most nem az zavar hogy ti nem ismeritek eszt a céget hanem az hogy ok aszt mondjak 1946 tol leteznek es megis a hivatalos oldalan ezek a cegek dicserik oket

Carlsbro, Custom Sound, HiWatt, Jennings, Laney, Orange, Sound City, Studiomaster, Trace Elliot, VOX si WEM .

Sajnálom de most kevés pénzem van hogy apósomék zenekarat jo cucal dobjam fel.


Ezer köszönöm szépen minden hozaszolo véleményét.
ha barki érkezik közületek a kis küküló mentére egy pohar jo bora szivesen latom

udv
(#) Bassmester válasza csuli hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Megnéztem a gyártó által közölt specifikációt. Ha valóban hasonló frekimenetet tud majd, egy jól megépített és hangolt dobozban, akkor elégedett leszel vele. Elvileg 4 kHz fölé is lehet neki váltót tervezni, ami már a ringsugárzók alsó tartománya. A frekimenetet természetesen célszerű lesz megmérni, mielőtt magassugárzót választasz hozzá.
45-50 literes reflex dobozt érdemes neki csinálni, 55-60 Hz körüli hangolással. Kisméretű, jól terhelhető topláda lehet belőle, ha ügyesen megépíted. Ha nálunk is lehetne ennyiért ilyet kapni, akkor nekem megérne egy próbát :yes:
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Hellósztok

Valakinek (esetleg Neked?) véleménye tapasztalata van erről a hsz-ről?
Kenford 10" PA közép

(#) hüblerattila hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Hellotok! Valami hozzáértő segítségére lenne szükségem, hogy ezt
vagy inkább ezta hangszórót vegyem meg? Egy normálisabb mélyládát szeretnék csinálni, és egy kultúrház nagyterme lenne a cél. Szerintetek? Köszi előre is Üdv! u.i: Az első linken a WA300-77F típusra gondoltam.
(#) sound.man válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
RH-t vedd. Havernak van kettő olyan amit linkeltél, jó érzékeny hangszóró. Nekem a régebbi típusból van. Tudják azt az érzékenységet amit ráírtak mert eminence-vel összehasonlítottuk.
(#) xray válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Szerintem inkább a második mert az nem autós mélylnyomó hanem PA. Jobb az érzékenysége + 15"-s.
(#) Bassmester válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Hááát... autós mélynyomót semmi esetre se vegyél, ha kultúrházat akarsz hangosítani Az RH soundról az égvilágon semmit sem tudni, nem közölnek róla mérési adatokat, még külön kérésre sem, de ránézésre pont olyan mint a SAL PA 40100-as, csak ennek valamivel laposabb a mágnese.
(#) hüblerattila válasza sound.man hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
De a másik viszont nagyobb teljesítményű és a mágnese is kétszer akkora... igaz az érzékenységét nem tudom...
(#) sound.man válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Szerintem még a 90db sincs meg annak az érzékenysége. Nekem is meg a havernak is rutse-ba vannak az RH-k, tudják a dolgukat.
(#) hüblerattila válasza sound.man hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Értem. És ti mekkora teremben vagy helyen külditek őket?
(#) sound.man válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Egy jó nagy kúltúrba két ilyen rutse 2x600w-os végfokkal elég nagyot szólt. Ha érdekel tudok képet is tenni fel róla.
(#) hüblerattila válasza sound.man hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Ja akkor ha jól emlékszem akkor tettél fel egy képet amin rajt vannak nyárnyitó buli néven. De ha tudsz még tehetnél fel képet, érdekelne. Nekem is jó nagy kultúr terembe kellene de én csak egyet veszek. Végülis még van másik kettő kisebb is. Úgy elég talán
(#) Bassmester válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Ne azt nézd, hogy "hány wattos" és hogy hány kilós a mágnese Ezek csak marketing paraméterek. Ha az a 15"-os RH a külsején kívül, paramétereiben is olyan mint a 40100-as, akkor szerintem nem lehet rossz az áráért.
Következő: »»   46 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem