Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   129 / 489
(#) robing16 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia! Hmm, akkor csalt az emlékezetem, mindjárt átolvasom megint! Köszi Szia!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia! A demo módot hogy ne váltson percenként ,hogy lehet kikapcsolni mert nem akar leállni
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Megnéztem, a Janocsi által feltárt hiba ebben a verzióban már javítva van. A demo mód parancsot csak egyszer köld el.
Ha az óra normál módban van, akkor a parancs hatására demo -ba lép. A válozás csak a legközelebbi percváltáskor fog látszani, ekkor jön a mozgő szöveg. Ha a szöveg lement, visszatér az idő kijelzése. Ha most küldesz neki egy demo parancsot, visszaáll a mornál módba. Ha a szöveg mozgatása alatt érkezik a demo parancs, akkor a szöveg vérén tér csak vissza normál módba.
Itt volt a hiba, a program a szöveg végén a flags2 demo mód állapotbitje alapján döntött a folyamatos mozgó szöveg és a demo mód között. Azonban a demo kikapcsolása a szöveg mozgása alatt ezt a bitet letörölte, ígya működést megzavarta. A program átment folyamatos mozgó szöveg módba. Ebben a verzióban a demo állapotbitet a program már lemásolja egy másik regiszterbe és a szöveg mozgása végén a másolatot vizsgálja.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Kösz! Szia!
(#) Jihad Joe hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
szevasztok
én is meg akarom építeni ezt az órát de lenne egy kérdésem a bázis kapcsrajzánál az L1 az a trafó primer oldala (230V) mert az van odaírva de a 7805öst szétrobbantaná nem? vagy akkor az mi?(az L2 meg gondolom a motor álló része)
előre is kösz
(#) Krisz03 válasza Jihad Joe hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
L1 a légmagos trafó (ami a propellert látja el energiálval) primer oldala, 100 menet - ha jól emlékszem - 0.4mm-es huzalból. A szekunder 150 menet.

L2 a motor (ventilátor, vagy videofej, stb).
(#) vicsys válasza Jihad Joe hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Szia
Nekem meg csak az lenne a kérdésem, hogy miért nem olvasod végig a leírást?
Bővebben: Link
Idézet:
Idézet:
„A propeller rész nincs közvetlen fizikai kapcsolatban a bázissal, ezért a tápfeszültséget egy speciális trafón keresztül juttatja el a bázis. Ez, egy légmagos trafó ami 2 tekercsből áll. Egy külső álló (primer), és forgó tekercs (szekunder). A primer oldalt a bázison lévő FET kapcsolgatja méghozzá változó szélességű impulzusokkal. A szekunder oldalon ezáltal feszültség indukálódik amit egyenirányítunk szűrünk, stabilizálunk.”
(#) Jihad Joe válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
ok így már tiszta köszi
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Sziasztok! A véglegesnek szánt verziók legyetek szívesek alaposan megnézni ha van időtök! Javítások: fet felül került helyes bekötéssel,műveleti erősítő helyesen van bekötve,LM334 más kiosztása miatt módosítva a beültetés,visszaforgatva a ledek vezérlése az eredeti program szerint,emiter,pozitív led közös,GND vastagítva.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia!

Nézegetem... Elsőre csak egy kis apróság: az LM358 nem használt felének bemeneteit (mind a kettőt) földre kellene kötni egy vékony vezetékkel.

Még nézegetem...
Bázis javaslatot elküldtem..

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia! Nem gond ott megy mellette a GND akár beforrasztáskor is megoldható ebben a formában de egy perc a javítása. A kimenet az szabadon maradhat ugye? A 7-es láb az.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
A J3,J6,J2,J1 dolgokról írhatnál valamit nem világos
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia!
A kimenet, a 7. láb nem megy sehová.
Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia!

A 16F886 -tal tervezett bázoson a csatlakozók:
J1: Az infra led beméréséhez használható jumper (Amíg a program fejlesztés alatt nem garantálható a rövid idejű bekepcsolás, a ledre csak kicsi áramot lehet adni.) Egy egyszerű jumper.
J2: Relé vezérlő kimenet (12V-os).
J3: DCF77 vevő modul csatlakozója (aktív alacsony jellel)
J6: I2C busz a bővítéseknek (5V-os)

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Köszi! Már haladok csak az alkatrészeket meg kell rajzolgatni nem sok van a makróban A soros csatitól visszafelé megkezdtem az épitkezést. Ez nem fog smd alkatrészt tartalmazni. Az elem fordítva van a rajzon::
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia!

A tervet még nézzük át...
Elemet megfordítottam... Köszi.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
A 8,19,20 lábakkal mi lesz a picnél nincsenek sehol A huszasra mindenképp szükség van.
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Már beleterveztem
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia!

Ez az áramkörtervező a táp és a föld lábakat automatikusan kezeli, csak rajzolni tudnám (attól meg elveszettt már rajzom )
A másik, a 8 lábú pic-nél is kell a táp és a föld.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia! Egész éjjel tervezgettem kb fele kész van.Már megvan gondoltam,hogy így lehet! Még egy apróság az U2 és a ventilátor meg a mellette lévő cuccok össze vannak kötve de a GND-vel nem de hát ez magától értetődik,hogy azok is GND-n vannak!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
A D16 infra led a pozitív tápot a főtápról kapja nem a stabil 5V-os részről kellene? Meg az áll jobban rendelkezésemre most a tervben. Amúgy akkor most ez az infra kapcsolt mivel mit fog kommunikálni?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia

Természetesen azok is a GND-re vannak kötve... Valamelyik mozgatáskor letörlődött - pótlom.

Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia!

Az a led az infra parancsküldésre szolgál, jobb neki a magasabb táp. Olyan mint a távirányító infra ledje. Nagy áram miatt ráadásul vastag vezeték kellene neki. Egyszerűbb lehet, ha a tranzisztorral együtt a táp mellé kerülhetne, akkor csak egy vékony vezetéket kell odáig vinni.

Van más elhelyezési rajzod?

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia. Az 5V-al terveztem eddig.

BÁZIS.GIF
    
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Átterveztem a D9 infra ugye a rotor infraledje
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia

Nagyon gyorsan és szépen haladsz.

D9 a motor infra ledje, a D8 egy látható led, a propeller bekapcsolt állapotának jelzésére. A D16 parancs küldésére szolgáll.
A Q1 és D5 egy közös hűtőbordára mehet, nem kell elszigetelni őket egymástól. A hűtőborda elég nagy (egy rossz pc táp kapcsoló tranzisztoráé volt), a nyákra fel kell csavarozni a mérete miatt. Az L2941- nek csak egy kicsike kell (ugyanazon táp standby 7805 bordáját kapta). Q3 hűtési igénye a felhasznált relétől függ.

A relét rátervezzük-e a nyák 220V-os részére?

Az USB csatlakozónál a kontrollerhez menő földet majd meg kellene vastagítani...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
A vastagítások a végén lesznek most csak húzom. Az elején lesznek a led-ek és egy fototranzisztort tervezek ami a többi led-el kinéz majd az előlapon (a majdani burkolatból) a hűtést egy bordával szeretném megoldani (vicsys félén is így van) el vannak csillámozva egymástól a borda teljesen semleges a nem kívánt baleset megelőzése miatt. Ha kész lesz egy kis routerre fog hasonlítani a táp rész elkülönítve lesz tervezve a végén,hogy mindenki saját ízlése szerint építse. Én egy kapcsolóüzemű táppal akarom majd meghajtani valami notebook töltőt majd kukázok! A relét kirakom külön valahová még nem tudom de annak el kell különíteni egy vastagon körbemaratott szigetet az érintésvédelem miatt. Amúgy te ezzel mit szoktál kapcsolgatni?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia!

A program beállítható időpontban egy percben megadható időre be tudja kapcsolni a relét (40 ilyen időpontot lehet megadni a hét napjának figyelembe vételével, valamint az óra egyezés kitiltási lehetőségével). A felhasználására több lehetőség is van:
pl. Hétköznap 6:15-kor, szombaton 7:22-kor, vasárnap 10:03-kor kapcsolja be a kávéfőzőt/rádiót/stb 5 percre.
Kapcsolja be a videót és a tv-t a kedvenc műsor kezdete elött 10 percel 94 percre. Iskolai csengő, harangozó automata, stb... Ki mit szeretne.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Majd kitalálom Kb 70%-os a nyák most.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
A D7 led mehet az 5V-os részre a főtáp helyett?
Következő: »»   129 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem