Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   396 / 2505
(#) J-O-E válasza wtc hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Nem értem a kérdést, ez a hangfal jó az ORION mini Hi-Fi erősítőhöz "2x20W/8 Ohm" a hangfal 45-75W/4-8 Ohm Kb. ideális összeállítás figyelembe véve a hagszóró öregedését is. Az ORION.-nál figyelembe kell venni hogy a hűtése nem a legjobban van megtervezve folyamatos max.terhelésen melegszik, de teljes tuning szerviz fóruma "ORION SE-1025B"van tehát hiba esetén könnyen javíthatod fejlesztheted.
(#) Godesz hozzászólása Nov 9, 2009 /
 
9Vos headphoneamplifier
Én itt két 8Ohmos, 0,5Wos hangszórót akarok megszólaltatni. Mi a teendőm? VAgy ezzel a kapcsolással ez kivitelezhetetlen?

Godesz
(#) lapose válasza Godesz hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Szia!

Szerintem nem lesz jó, az NE5532 nem erre lett kitalálva.
Jobb lenne inkább a LM386, vagy TDA7052, vagy a TDA2822M.
(#) Bassmester válasza Godesz hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Az ilyen erősítők csak kb 150 Ohm -nál nagyobb, érzékeny fülessel működnek megfelelően, 30 Ohm alatt pedig elég rosszul muzsikálnak. Én is az LM 386-ot javaslom.
(#) pakard válasza isamisa hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Sziasztot!

Lenne egy kérdésem. Van egy Yamaha Ax 870-es erősítőm ami kicsit furán viselkedik. Ha ráadom a magas hangot(treble) (adnám) nem igazán emeli csak a méllyet. Elég élettelenül szól, viszont ha be van kötve a rendszerbe az EQ akkor meg teljesen ok. Mi lehet a baja? Van egy egyszerü AIWA mini tornyom is ha azon állítom a hangszinteket akkor azt szépen lehet is hallani de a yaminál meg nem.
Végfok hiba talán? de akkor meg nem adna hangot se nem?
Válaszokat köszi.
(#) csezoli21 válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Helló
Valakinek meglenne akkor? (400W8Ohm)
Hapro úrnak megvan, de ő "Szívfájdításképpen" nem adja oda! Csak az a gond hogy ez nem szívfájdítás hanem, inkább ki...ás! Mivelhogy többi része már kész van, és rengeteg pénzben van már, és ha most mindenki rá hallgat, akkor dobhatok mindent a kukába mert én nem tudom megcsinálni a kapcsolásiból beültetési rajzot!
Az meg természetes hogy mindent saját felelősségre csinálok!!
Megköszönném ha valaki belinkelné!
Helló
(#) Kovidivi válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Kezdd el visszakövetni mondjuk vagy a bemenettől, vagy a FET-ektől a kapcsolási rajz alapján. Egy kis gondolkodás, és meg lesz minden alkatrész helye, nem olyan nagy ördöngősség, fél óra maximum. És ha ezt megcsinálod, hidd el, hogy Hapro fel fogja neked rakni a tervet ellenőrzésre (még ha nem is akarta, akkor is ), így mindenki jól jár És legalább megtanulsz nyákrajzot összevetni kapcsolási rajzzal Üdv!
(#) wtc válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!
Köszi, akkor lehet megveszem az erősítőt, csak azt nem tudom még mindig hogy mitjelent az hogy a hangfalam 4-8 ohmm, mert most vagy 4, vagy 8 lehet
És lenne mégegy kérdésem, van egy jó 2x120W-os végfokom (4 tranzisztoros) És mivel csak hangerő poti van rajta, ezért nekem nagyon éles a hangjá és szerintem nincs benne elég basszus gondoltam kellene elé előerősítő, hangszínszabályzó. És mellékeltem egy képet hogy mi a vélaményetek erről az eqalizer-ről, Ezzel most én megtudom oldani, hogy több mély és kevesebb magas legyen, (a frekvencia beállításával) És ebbe van előerősítő fokozat?
Köszi!
(#) wtc válasza wtc hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Ja és most ez az Eqalizer stereo egyátalán?
(#) tanci hozzászólása Nov 10, 2009 /
 
Szevasztok.
Még kicsit kezdő vagyok ezért szeretném a segítségeteket kérni. Készítettem egy erősítőt amivel az a gond hogy amikor nem hallgatom csak készenléti állapotban van olyan mintha rádió adásokat fogna egész halkan. Nem tudom talán valami szűrőt vagy effélét hallottam, hogy kellene hozzá. Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) krissz555 hozzászólása Nov 10, 2009 /
 
Üvd! Nem tudjátok véletlenül, hogy hol tudok venni trafót az alábbi paraméterekkel:
2x45v és kürölbelül 400w ot kéne tudnia mind a két szekunder kivezetésen?!
Előre köszi!
(#) lamalas válasza tanci hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Jo lenne egy kapcsolasi rajzot latni az erositorol amit megepitettel.

Egyebkent elofordulhat, hogy pl. nincs a bemeneten egy megfelelo RC alulatereszto szuro. De ha megis van akkor is elkepzelheto, hogy veszi es demodulalja a nagyteljesitmenyu radio adasokat az erosito. Ez ellen leginkabb rovid belso vezetekezessel, megfelelo tapszuressel (hidegitessel) es arnyekolassal tudsz vedekezni. Fem dobozba epitsd az erositot (vagy ha fa dobozban van akkor belulrol kellene valamifele fem dobozba, haloba burkolni az egeszet), es ezt a fem arnyekolast a jelfoldre kell kapcsolni.
(#) tanci válasza lamalas hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
OK. Köszi sokat segítettél.
(#) szamóca válasza wtc hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Egyes gyártók úgy adják meg a hangsugárzóik impedanciáját, (váltakozó áramú ellenállását) hogy mettől, meddig változik ez az érték, a különböző jelfeszültséggel történő vezérlés hatására.

Előerősítő fokozat csak abban az esetben szükséges egy végfokhoz, ha a vezérlő jelszint alacsonyabb mint amennyi a teljes kivezérléshez (bemeneti érzékenység)kell.
Ritkább, hogy un. szintillesztő erősítőt kell a végfok, és a műsorforrás közé iktatni.
Igen, egy equa-val tudod szabályozni, kiemelni-vágni esetedben a frekisáv végeket.
Ez a példány ránézésre szerintem, valami zenészeknek gyártott cucc lehet. És szerintem mono. De kérdez rá az eladótól.
(#) szamóca válasza krissz555 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
De. Bármelyik trafótekercselő elkészíti neked. :google:
(#) szamóca válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Ezt hívják előrelépésnek, fejlődésnek.
(#) Dj TSM válasza wtc hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
üdv
Nekem valamikor kb 5 éve volt egy ugyanijenem,de az egész felépitése mono.No meg azok a régi tolós potenciométerek,akarmit csináltam velük mindig ropogtak rendesen,hiába volt kontakt szpray
(#) djgombi válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Lásd jó szívem rád szántam 1 órámat és kész lett
Remélem nincs benne hiba. Ez a 8 ohm.os verzióra van.
Sok sikert

450beült.lay
    
(#) J-O-E válasza djgombi hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Igen egy rendes ember, én is akartam de szerencsére megelőztél.
(#) tanci válasza lamalas hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Szevasz. Küldök rajzot az erősítőről.

ne020.pdf
    
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Ferritgyűrűt hova érdemes tenni?
Kaptam egy párat, és érdekelne, hogy hova lenne érdemes betenni a mélynyomóba.
(csatolom a bekötési rajzát a leendő mélynyomómnak, amit már ebben a topikban segítettek összeállítani/köszi szépen/)

Köszi
(#) csezoli21 válasza djgombi hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Helló
Uhh, köszönöm szépen
Nagyon rendes vagy!
Nem gondoltam hogy hozzájutok!
Köszönöm szépen!
Természetesen át fogom nézni!
Helló
(#) krissz555 hozzászólása Nov 12, 2009 /
 
Üdv mindenkinek! Következőben szeretnék tőletek segítséget kérni! Egy nagyobb teljesítményű végfokot szeretnék építeni, volt is egy kapcsolás amit kinéztem de letettem róla (kevés infó miatt).
Szóval adott táp: (vagyis beszerzés alatt)2x250VA és 2x48v ez ugye körülbelül egyenirányítás után 67v. Ehez szeretnék végfokot érpíteni, ha valakinek van kapcsolása kérem ossza meg velem!
Ha lehet olyan kapcsolás kéne ami bírja a strapát, szóval ami 5-6 órát kibír gond nélkül teljes kivezrélés mellet!
Előre is kössz!
(#) kiszebra hozzászólása Nov 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy régi Telefunken TV-ből kiszerelt erősítő modulom. Két TDA 2040 IC-vel. Az a gondom hogy nagyon búg. Ha hozzáérek mindkét bordához, és egyszerre adok jelet a jobb és bal oldalnak akkor hajlandó egy kicsi zajjal szólni. Mi lehet ennek az okat, és van-e értelme vele foglalkozni.
(#) M.Béla válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Nem kell ahoz kimondottan elektronikát tanulni(én sem tanultam soha)
egy kis gyakorlás és menni fog a paneltervezés,a beültetés meg pofon egyszerű,szépen fogod és leköveted melyik ellenállás hová megy és az értéket máris tudod a rajzról,a nagyobb cuccokat meg simán kép alapján is beszórhatod.

Szóval nem értelek hol itt a gond
(#) hapro válasza M.Béla hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Egyetértek. :yes:
(#) lapose válasza kiszebra hozzászólására (») Nov 12, 2009 / 1
 
Szia!

A Telefunken TV-kben volt szimpla, és dupla-tápos verzió is.
Derítsd ki neked melyik van, és az alapján kösd be.
De lehet érdemesebb új panelt csinálni neki.
Esetleg fényképezd le, és tedd fel a képet ide.
(#) szamóca válasza M.Béla hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Nem akarom csezolit bántani, de ez a Süsüben hangzott el hogy, "Úgy se sikerül az nekünk". És ugye Yoda is megmondta Luke-nak hogy "azért nem megy neked, mert nem hiszel magadban". Ez itt a probléma.
(#) kiszebra válasza lapose hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Köszi a válaszod!
Itt van két kép, hátha valakinek ismerős.
(#) lapose válasza kiszebra hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia!

Szerintem ez a rajza. Vigyázz, nincs a bemeneten kondi.

ton1.gif
    
Következő: »»   396 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem