Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   162 / 1272
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Sajnos sehol semmi Csináltam még egy képet, de ez így szerintem alig ha sokat ér. Feltűnő alkatrész hibásodásokat én nem látok, és forrasztás elhidegüléseket se nagyon.

PB110005.JPG
    
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
A két trimmerpotival valami változás?
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Nem nyúltam hozzájuk, mert csak ennél a 2 potinál nem ír semmit a panelen. A többi trimmeren ilyeneket ír: E.O.AMP / AMP.OP / TRAPEZ. / ASSE ORIZZ / AMP.V. / IN.V. / 114Hz / 474Hz / AGC TUNER / LEVEL / MATRIX. A 2 trimmer mi a videó-végfokozaton van, azon nem ír semmit. Nem tudom, hogy lehet-e baj ha saccra állítom őket, ezért nem is foglalkoztam velük.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 / 1
 
Ne viccelj már! A trimmerek azért vannak, hogy állítsunk rajta. Amiket felsoroltál azok a képgeometriához, meg a tuner erősítésszabályozásához(AGC)tartoznak.
Tessék tekergetni a képcsőpanel trimmerein. Ezekkel lehet a színegyensúlyt beállítani.
(#) Bonanza02 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
A bekeretezett tranzisztort és a kondit ki kellene cserélni újra. (s.á.k.)

Egyébként látszik,hogy rendesen melegedtek a színvégfok tranzisztorai az eltelt sok-sok év alatt.Nem árt megnézni azoknak az alkatrészeknek a forrasztásait,amiknél barnult a panel.

imp2.JPG
    
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Ezeknek a forrasztásait nézd majd át akkor is,ha már rendesen működik a tv.Ezek láthatóan alul vannak méretezve,melegedtek.Hiba források lehetnek.

Ja,és ez a fajta csatlakozó a jobbfelső sarokban szintén szereti elengedni a forrasztást.

imp3.JPG
    
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Köszönöm nagyon szépen a segítséget. Kaptam egy aranyközép utat. Sikerült beállítsam. Mostmár a kép előjön 5 másodperc alatt és a zöld képernyő is elment. Bizots, hogy fáradt pár alkatrész ,ert előfordúl, hogy ha egy szín nagy helyet foglal el a képernyőn akkor átfolyik az a másikba, de ritkán van ez. Sokkal jobb így mint ahogy volt. Kissé a színeknél előlről kellett szürkét adjak és színek kontrasztjából visszavegyek, hogy nézhető legye, de egész jó lett. Lehet ha majd elromlik még jobban kipróbálom Bonanza02 tanácsát is, de egyelőre ez így megfelel. Nagyon szépen köszönöm. Bonanza02 képeit elmentem rossz időkre, köszönöm neki is.
(#) Bonanza02 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Már csak 1-et nézz meg,ha tudsz. Ha leveszed a színt, hogy fekete-fehér legyen,akkor az valóban fekete-fehér-e?

Mertha szín egyensúly mászott el,akkor azt a fekete-fehér képnél be tudod állítani nagyjából.
(#) nagy_david1 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Hát minimálisan megjelenik a zöld megint (fekete-fehérre való állításnál) ha pl. nagy fehér képernyőn megjelenik egy kisebb sötétebb folt, de szerencsére nagyon ritkán jön elő, mert ahogy végigpattogtattam az adókat 1-2 műsornál vettem észre csak. Ha meg lehúzom a fényerőt és a színket nagyon élesre állítom akkor teljesen megszünnek ezek a hibák, de annyira sötét minden és a színek rikítóan erősek, hogy élvezhetetlen. Ez most megfelel egyelőre.
(#) Bonanza02 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Akkor nem erőszakoskodunk tovább,hogy javítsd meg. :ticking:
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Na, ez úgy van megcsinálva, hogy a képcső felfűtése alatt az elektronika figyeli a sugáráram alakulását. Ezért vizsgálóimpulzust küld az első néhány sor ideje alatt a katódokra, majd ezeket a soridőket kikapuzza és figyeli a katódáramot ezen idő alatt. Ezeket a színes csíkokat a legtöbb esetben lehet is látni a bekapcsolás után a képernyő felső részén. Ha kevesebb áram a kelleténél, akkor nem ad vezérlést a katódokra, ezért marad fekete a képernyő.
Erre a procedúrára a még hideg katódok védelme miatt van szükség. Csak akkor emittáljanak, ha rendesen felfűtöttek.
A trimmerekkel a katódáram-figyelés visszacsatolását állítjuk. Ezt a figyelést persze a normál üzem alatt is végzi a készülék. Normál üzemben a színegyensúlyt állítjuk ezekkel a potikkal.
(#) nagy_david1 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Majd ha megint elromlik, akkor a bekarikázott alkatrészeket lecserélem, hátha segít. Egyik trimmerrel azt állítottam be, hogy a kép 5 s alatt jöjön be és ne 1 perc alatt. Valyon ez valamilyen szinten befolyásolta a színeket? Majd a kondenzátort és tranzisztort (már ha beazonosítható típus) lecserélem, amúgy a panelen nagyon nem látszik elhidegülés. Azok a saját hűtőzászlós tranzisztorok meg elég érdekesek, és a típusuk is.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Tekergesd még a G2 potit a képcsőpanelon. A felső a fókusz, az alsó a G2. Még olyat is lehet csinálni ennél a gyenge képcsőnél, hogy a képcsőfűtés korlátozó ellenállását csökkented, vagy rövidre zárod, így nagyobb lesz a fűtőáramod, jobb lesz a kép (remélhetőleg).
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Igen, szóval szerintem a sugáráram korlátozó résszel is lehet bibi.Azért kellene kicserélni azt az elkot és azt a tranzisztort.A hirtelen teljesen zöld jelenség a sugáráram korlátozó tranzisztor hibája is lehet.

Így macerás a dolog,mert ha sötét a kép,akkor ott vagy hervatag a képcső (és akkor a kadarist által javasolt fűtéssel soros ellenállást kellene átkötni,de az már a képcső végét jelzi) vagy fentebb venni a G2-őt, hogy nagyobb fény legyen.De előbb a G2-t állítsd följebb,hogy nagyobb fényerő legyen. Ha ez utóbbit teszed,akkor a színek is világosabbak lesznek és jobbak.


Ez van,amikor az ember nem látja a képet,csak próbál segíteni.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Hát így elsőre azt nem láttam, hogy ott is van poti, de holnap megnézem, ma már édesanyám rátelepedett a TV-re Amúgy pl. ezen a sorkimenő trafón nincsen meg az a 2 trimmer, ami a modernebbeken már megvan.
(#) nagy_david1 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Úgy képzeld el, hogy legtöbb dolog a képernyőn kap egy zöld árnyékot, kontürt. Holnap szétszedem megint, megkeresem azt a trimmert (remélem van) aztán egyúttal a kondit kicserélem és azt a tranzisztort, ha van itthon hasonló típus, a többi tranzisztor (3) nem igazán ismerős típus. Amúgy melyik a fűtő ellenállás? A 4 teljesítmény ellenállásból valamelyik (egyik 7 ohm a másik ketto 17-18 kohm, negyedikre nem emlékszem)?
(#) Bonanza02 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Azért nincs rajta a sorkimenőn,mert a képcső panelen van rajta. A képen az a baloldalt van, fehér doboz,belemegy egy kábel a sorkimenőből.screen és G2 trimmerek vannak beleépítve, nézd meg majd minden oldalról.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Idézet:
„Tekergesd még a G2 potit a képcsőpanelon.”
A panel jobb oldalán van két lyuk. Az alsó lesz..
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Megvan, hogy, hogy nem vettem észre. Ezzel ha állítok (tegyük fel, kipróbálom mindkét végállást) akkor észrevehető javulás lehet? Szóval holnap akkor kell állítsak a trimmeren, ha van megfelelő alkatrész a kondenzátoron túl akkor lecseréljem és a 4 teljesítmény ellenállásból végső esetben csökkenteni egyiket (nemtudom igaz melyiket mert mint írtam (van kb 2 db 17-18K ohm -os és 1db 7 ohm os, a negyediket elfelejtettem, de ezt szerintem egy tv kapcsolási rajzban megkapom, hogy kb emlyik értékű kell nekem. Köszönöm mégegyszerer segítőkészségetek.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
A három kollektor-munkaellenállásnak egyformának kell lennie tizen akárhány kiloohmosnak. Ha egyformák ne birizgáld őket. A G2-n állíts és a képcső fűtésen változtass, ha van hozzá bátorságod.
(#) Bonanza02 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 

Nem kell végállásba forgatni a G2 potit.Finoman picit jobbra-balra (30-30fok), úgyis látod a változást, hogy melyik irányban mit változik.De sokat ne tekerj rajta rögtön.
Meg kell nézned a kondi értékét és a tranzisztor típusát és olyat keresni a boltban.A fűtéssel soros ellenállás 10 Ohm alatti értékű (van,amikor az alaplapon van és csak vezetéken jön a képcsőpanelre a fűtés fesz). A többi "teljesítmény" ellenállást ne piszkáld,főleg ne kösd át ami a színek ágyúira mennek (1k Ohm -osak 2W).
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Akkor van bátorságom matatni a G2-höz és a 7 ohm -os ellenálláshoz ha azt mondjátok nem lehet belőle füst. Kondenzátor biztos kikerül, tranzisztort meg szerintem helyetesítőt kell tennem, de szerintem kondenzátor kiszárad az ok, de az a bc vagy akármi műanyag tokozású vagy működik vagy nem, nemhiszem, hogy nagyon köztes állapotban lehet.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Minek cserélsz tranzisztort, ha megvan mindhárom szín? Megmondanád?
Füst nem lehet csavargatásból! A fűtés ellenállás lehet, hogy fojtótekercs valójában.
(#) Bonanza02 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
De!
Erre mondják, hogy "rohad belül" a tranzisztor.
A színvégfok meghajtói is szoktak, a színvégfok tranzisztorai is.
PE7058 és társai VT-Orion.Ismert dolog.

Kadarist-nak igaza van, a színvégfok meghajtó és végtranzisztoraihoz ne nyúlj,csak ahhoz az egyhez,amit bekarikáztam.

(#) amplifier válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Üdv!

Hozzáfogtam méregetni a samsung tv tápjában lévő félvezetőket, és a szekunder oldalon közvetlenül a trafó utáni egyik dióda vezet mindkét irányba. A típusát nehezen lehet leolvasni, talán R2KN. Gondolom ez elég jó indok lehet miért ciripel a táp olyan nagyon. A kérdésem az lenne, hogy a dióda meghibásodása miatt mi lehet még ami esetleg meghibásodott, és a dióda halála milyen okból lehet? Mellékeltem a kapcsolását, a trafó 12-es kivezetésénél látható egyik dióda szállt el.
A segítséget előre is köszönöm
(#) kadarist válasza amplifier hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Kiforrasztva mérted meg a diódát? Nem RU20 a típusa? Mérj rá a C811-re (nem kell kiforrasztani) ellenállásméréssel úgy, hogy a D803-805 ki van forrasztva
(#) Bonanza02 válasza amplifier hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
DZ91 a pozíció száma?

140V-os zéner? (R2KN)

Ha így van,akkor az egy "védelem" lenne,hogy ha a tápegység megszalad,akkor a zéner bezárlatosodik.
Akkor először a szekunder diódák kiforrasztása mellett kellene rendbe tenni a táp primer oldalát,és ha a sorvég tápja már normális, akkor lehetne haladni tovább.
(#) kadarist válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Eddig rendben is van, de a rajzon én nem látok ilyen szupresszort(R2KN). Valami nem stimmel. Vagy a rajzzal van gond, vagy velem
(#) amplifier válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Igen, kiforrasztva mértem. A másik jó, a diódára pedig az van írva hogy R2KN.
(#) amplifier hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
A rajz egy kicsit zavaró a számomra is, ugyanis a tv típusa az ami az adatlapon is fel van tűntetve, de mégis egy két dologban eltér.
Következő: »»   162 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem