Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Samsung 2053BW tápegység probléma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) r3pl4y hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Hello mindenki!

Van nekem egy Samsung 2053BW LCD monitorom!
Egyik napról a másikra olyat produkált, hogy nem akart bekapcsolni a számítógéppel egy időben... azaz kb 5-10 perc elteltével bekapcsolt... a képnek semmi baja... és semmi más egyebet nem veszek észre... a power led villog... habár mintha miután bekapcsoltam volna a gépet mintha kicsit ritkábban villogna... na erre nem mertnék azért megesküdni...

A gépnek semmi baja, teszteltem másik monitorral...
Egyszóval:
Gépet bekapcsolom, monitor nem indul, eltelik egy kis idő és beindul, onnantól semmi baj, ha ujraindítom a gépet akkor is működik... csak ha leállítom egy kis ideig és elindítom újra akkor nem indul újra a monitor...

Segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a hiba oka... otthon meg lehet e ezt javítani, vagy vigyem valami szervízbe... egyáltalán megéri e elvinni szervízbe... mármint milyen árban tudnák megjavítani a hibát saccra...

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) CIROKL válasza r3pl4y hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
(#) kadarist válasza r3pl4y hozzászólására (») Nov 15, 2009 / 4
 
Szia!

Az inverter-tápegységben kondenzátor-kiszáradás történt . Sajnos gyakori probléma.
(#) r3pl4y válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Hello!
Rendben ez igy nem tünik túl komolynak és megoldhatatlannak se... lehet tudni, hogy hol keressem ezt a kondit? azon kívül, hogy az inverter-tápegységben?

Mert akkor megpróbálnám kicserélni ezt...
(#) r3pl4y válasza r3pl4y hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Mondjuk azt se tudom, hogy kell ezt szétszedni... csak ilyen pattintós a hátlapja? mondjuk ha csavarhúzóval nekiesek az oldalánál akkor nem maradnak épp szép nyomok utána szóval azt inkább nem...
(#) r3pl4y válasza r3pl4y hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ha tudnám, hogy miképp szedjem ezt szét akkor gondolom azt kellene, hogy kicserélném a kondikat a tápon és jó lenne nem?
Csak nem tudom hogy szedjem szét... az életben nem szedtem még szét LCD monitort...
(#) kadarist válasza r3pl4y hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Egy trafóval ellátott panelről van szó. Azon vannak elektrolit kondik. Lehet, hogy púpos, akkor nem is kell keresni. Vigyázz, nincsenek csavarok, szét kell pattintani a házát.
Itt:Bővebben: Link hasonló problémával harcolnak.
(#) r3pl4y válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nagyon köszönöm, meg is van szét is szedtem mondjuk nem volt 1xerű a kábelek miatt... de sikerült végül... 2 kondit találtam is ami púpos, azokat cseréljem csak? vagy akkor már mindet?
Amik púpusak 1000µF 16V 105°C
(#) r3pl4y hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Ezeket nem birom kiforrasztani se ... nem akarja megolvasztani a forrasztó...
(#) kadarist válasza r3pl4y hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ha van kedved, akkor mindet kicserélheted. A 16V-osok helyett építs be 25V-os 105 fokos, alacsony ESR-értékűt.
(#) r3pl4y válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Na, megvan nagy nehezen kiforrasztottam őket... akkor holnap megyek is és megveszem bele a kondikat... remélem ennyi volt a baja... hát holnap meglátjuk...

Ha sikerül akkor majd jelzem holnap...
Nagyon köszönöm a segítséget... gondolom nem kis pénz marad így a pénztárcába, hogy nem kell elvinnem szervízbe...
(#) r3pl4y válasza kadarist hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szóval meg is vettem a kondikat igaz csak 35V-seket kaptam de alacsonyabb ESR értékűt... és láss csodát... tökéletes a monitrorom

Nagyon köszönöm a megoldást... most nagyon örülök ennek

Üdv!
(#) kadarist válasza r3pl4y hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Örülök, hogy ilyen egyszerűen sikerült elhárítani a hibát.
(#) KMarci hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van egy 226BW monitorral.

Az az ügyfél által megadott hibajelenség, hogy néha van kép néha nincs.
Én nem próbáltam 10 percet várni, hogy elindul-e, ehelyett az összes puffer kondit kicseréltem, mert mind ki volt nyílva, át is forrasztottam az inverter trafókat, cső csatlakozókat.

Ezek után kb 3-5mp-enként villan egyet a készenléti LED, de képet nem ad, se fényt. A tápja alaplap nélkül szépen jár 13,5V-on, primer kondi 0,25 Ohm ESR, inverter bizti jó.

Én arra tippeltem, hogy a négyszögjel szöget ütött a proci fejébe, de ez a pár hozzászólás elbizonytalanított.

Nagyon szívesen veszek bármilyen építő vagy leépítő hozzászólás.
(#) KMarci hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
a 4 cső is jó
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem