Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   18 / 62
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Itt a rajz. Edig jó, de mi a baj?
Azt te se hiheted el, hogy ha a panelon rövidrezárod a bemenetet akkor csendes, ha meg rá kötsz egy árnyékolt kábelt akkor hirtelen minden elromlik.
(#) ptesza válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Itt nincs csillagpont de az ő rajzán van.

Egyébirát idéznék a KD Mester által készített építési leirásból:

"Itt jegyzem meg, hogy a bemeneti GND-t be kell kötni a megfelelő földelési pontba, mert a nyomtatott áramkörön nincs összekötés a huzalozásból fakadó földhurok elkerülése miatt! Ezt ne felejtsük el! (huzalozási rajzon rajta van) Kivétel a "dual-mono" nyák, amin a bemeneti GND össze van kötve a helyi csillagponttal."
(#) CIROKL válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
De sajnos én sem meg te sem látod az Ő elkészitett erősítőjét hogy valójában hogy is van neki ? Látni kéne aztán akkor lehetne okoskodni , viszont ha sehová sem köttötte a bemeneti jelföldet csak a panelra akkor máris megvan a fennált gond okozója ! Mivel hogy a panelen csak egyetlen eggy GND szerepel ez is a bemenetnél , így ebben az esetben valóban azzal kéne valamit kezdeni ? A kinevezett csillagpontra kötni , de kérdés mi a kinevezett csillagpont . Directors: Még mindig azt mondanám hogy tegyél föl egy - két képet aztán megvizuálnánk a helyzetet! :yes:
(#) Directors válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ez alapján van megcsinálva az erősítő.
Egyébként már ebbe a dobozba benne van kettő B5-ös panel ami gyönyörűen működik hangszínszabályzóval védelmekkel és kivezérlésjelzővel."Most a működők le vannak kötve nehogy bezavarjanak."

Egyébként a belsejében még mindég zavar van de jobban már nem lehet csökkenteni a vezetékek számát.

rajz.jpg
    
(#) Cirboja hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Engem a DB139 szívatott.Sehogy se tudtam szakadást mérni a borda és a tranyók lábai között.A csavarokat kihajtva kiderült,hogy a BD139 a bűnös,mivel a 3-as csavar még átmegy a furatán,de a szigetelőgyűrű már nem és meghúzás után mindig volt Mohm szintű ellenállás.Végül egy M3-as műanyag csavarral rögzítettem és megszűnt a zavar.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Jajj,most látom rossz helyre húztam az átkötést.
Az az átkötés jó ami ezen a képen látható.

rajz0.jpg
    
(#) paszulycsi hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!
Éppen most élesztem a B5-ömet (Alkotó-változat), és mindkét oldalon a nyugalmi áram beállítása során az emitterellenálláson 17.1-17.3 mV-t mérek, amely nem akar tovább változni (kb. 10 perc után). Ez normális?
(#) ptesza válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Hát mondasz valamit. Ugyanezen küzdöttem ,de végülis nem kellett műanyag csavar.
(#) ptesza válasza paszulycsi hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
A nyugalmi áramot tudtad volna lejjebb is vinni? Nekem nem sikerült 50 mV alá tolni. Habár az enyémben BD249-250 van egyenlőre. Neked MJL-ek?
(#) hapro válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Érdekes amit írsz...
Ha "rendesen" van egy BD139 felfogatva a bordára, akkor ott szerintem semmiféle ellenállást nem szabad mérjél a borda és a tranyó között.
Mert a furata is szigetelt, így szigetelő gyűrűt nem kell és nem is lehet alkalmazni. Ha raksz alá egy csillámot, akkor elvileg tökéletesen el van szigetelve már az a tranyó. Egyet ki fogok mérni én is, már csak kíváncsiságból.
Gondolom a kollektor lába és hűtőborda között mértél ?!
És kiforrasztott állapotban, nem volt semmilyen kontaktus sem még véletlenül sem a nyák és a BD139 lábai között ?!
(#) Cirboja válasza hapro hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
De a BD139 furatában a műanyag borítás alól kilóg a fém(120 fokonként 3 kis dudor),legalább is amit én használtam az ilyen és ehhez ért hozzá a csavar .
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Most mértem én is, de szakadást mérek mindkét panelnál. :nemtudom:
(#) Cirboja hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Ilyen mint ez.
(#) paszulycsi válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Nekem 0,8 mV-tól indult. Azóta már feltornászta magát 19 mV-ra (15-16-ról) kb. 45 perc után. Persze tudom én tekerni a potit fentebb is, csak gondoltam magától fog majd a duplájára változni.
Ja, és MJL-k vannak.
(#) szamóca válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Én akkor raknák a 3-as csavar menetére vékony zsugorcsövet szigetelés gyanánt.
(#) ptesza válasza paszulycsi hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ez akkor magyarázat lehet a magas nyugalmi áramomra. Nekem is ma lett beüzemelve az egyik oldal , már hallgattam is , így elsőre tetszik , de már bánom ,hogy nem az alkotós verzió készült. Ez a nyák nagyon zsúfolt nehéz szerelni.

Még az is lehet nekiesek és átépítem ...
(#) Cirboja válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
A probléma már rég meg van oldva.(ld. feljebb)
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Péter!
Akkor megoldódott a problémád?
(#) szamóca válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Tudom a műa csavar. De vess meg, nekem egy sincs idehaza, ha ilyen bajom lenne.
(#) paszulycsi válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Én már egyszerre futtattam mind a két oldalt. 19 mV-nál - úgy néz ki - beállt. Most állítom az offsetet. 0 és +10 mV között folyamatosan szaladgál.
Szerintem mindegy melyik panelt építed meg, ahogy olvastam mindegyiknek meg van a maga előnye és hátránya. Azért az MJL egy kiforrottab megoldásnak néz ki, érdemes rá spórolni szvsz.
Vagy akkor inkább B8...
(#) hapro válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Na olyat se láttam még amilyenről írsz.
Nekem még egy BD139 műanyag tokjából sem lógott ki sehol a fém. Mindenesetre ügyes vagy, hogy megoldottad.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Igen szól az erősítő. Voltak problémák a szigeteléssel , de a valódi okra ,a magas nyugalmi áramra nem találtam meg a megoldást. Talán a BD tranzisztorok miatt van ez , de ilyen problémáról még nem olvastam sehol sem.

Köszi a segítséget.
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Volt már rá itt példa, hogy a készítője mindig átsiklott egy egyszerű hiba felett. Az egyik ellenállást színkód alapján 100Ohm helyett, 10Ohm-os volt. A betett fénykép alapján fedezte fel valaki.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Lehet ,hogy átellenőrzöm a színkódok alapján , habár beépítés előtt mindent megmérek.
(#) vendelkiraly válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
A KD mester féle nyák valóban zsúfoltra sikerült, de a kondenzátorok méretével lehet sok helyet spórolni. A 220µF-os kondenzátoroknak elég a 10V-os is. Nálam pont elfért minden: kép
Még én se találkoztam olyan BD139-el, ami hasonló jelenséget produkált volna.
A nyugalmi áram elég hőmérsékletfüggő. Nekem még soha se sikerült ugyan azt az értéket mérnem, mint, amit egyszer belőttem neki, lényeg az hogy mindkét oldalnál egyszerre változzon.

(#) Directors hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Senki nem tud segíteni?
(#) saraha válasza Directors hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Elég érthetetlen az,hogy a 3 egyforma panelből az egyik nem működik.
Az ellenállásokból ítélve azért nem teljesen egyformák...
Szerintem nézd át alaposan és mérd ki a félvezetőket,kondik,dióda polaritások ilyesmi.
Könnyen el lehet nézni apróságokat.
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Alulról a második képen a BC 546B -nek mintha csak két lába lenne beforrasztva.

Fentről a második képen , úgy látom mintha nem lenne teljes kimaratva a nyák. Azt vágom ,hogy lézer nyomtatós módszert használod , de nem értem miért ilyen a külalak.
(#) hapro válasza Directors hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Meg ne sértődj, de ilyen vezetékkavalkádot nincs az az ember aki átlát, és segíteni tud az építő kivételével. Ha csak nem a panelokon van a hiba, de azok külalakja, így elkészítésének minősége is egy bizonyos minőségi szinten kívül esik.
Ha ez segítség neked, akkor méregess. Ahogy szokták volt mondani sokan, ha valami nem jó és van egy jó összehasonlítási alapod, akkor ahhoz viszonyíts!
Én biztos nem vállalkoznék ennek a javítására, max úgy, hogy azzal kezdeném, hogy az összes vezetéket kidobom belőle, és teljesen újra vezetékezem.

Érdemes lenne talán neked is így kezdeni a javítást.
Egy tipp a brumm leküzdésére: ha 5 végfokot szeretnél egyszerre működtetni, akkor nem 5 csillagpont kell például, hanem akkor is csak 1!
Én ha lenne már 2 vagy 3 jól működő példányom, akkor azt nem kötném ki semmiképpen, hanem pont, hogy bekötve hagynám, és a jól működőhöz "igazítanám" a többi részt. Tehát én visszakötném a jól működő részeidet, és úgy dolgoznám meg jól a végfok huzalozását.

Ha azt mondod, hogy jó ez így mert átlátod rendesen, akkor azt mondom, hogy a jelek szerint viszont te sem látod át megfelelő módon, ugyanis hiba van benne...Lehet, hogy elméletben jól rajzolod le a huzalozást, és minden bekötését, de a gyakorlat mást mutat.

Remélem valamit segítettem, mert már nagyon kétségbeesetten kéred a segítséget.
Következő: »»   18 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem