Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   502 / 1681
(#) gydanee válasza mate_x hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Hali!
Sajnos találkoztam már olyan emberkével itt fórumon aki nem ismerte az UV fény káros hatását, ezért kötelességemnek érzem elmondani neked is hogy csak óvatosan fényképezd azokat az UV LED-eket, mert a szemedre nagyon roncsoló hatása van! Kerüld azt hogy a szemedbe, vagy más szemébe jusson!
Csak óvatosan, és használd egészséggel! :photo:
(#) mate_x válasza gydanee hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Szia!
Ismerem a káros hatását, nálam hegesztőpajzs volt
Amúgy kössz!
(#) gydanee válasza mate_x hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Akkor jó, megnyugodtam!
Esetleg ha a későbbiekben tervezed, építhetsz egy jó időzítőt hozzá:Bővebben: Link
(#) mate_x válasza gydanee hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Az avast a linken vírust jelez!
(#) bazsoo válasza mate_x hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Nálam a Nod32 semmit nem jelez. Na de ne offoljuk szét a témát
(#) gydanee válasza mate_x hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Tényleg vírust jelez az AVAST, írtam egy e-mailt a weboldal gazdájának. Nem tudom milyen vírus lehet ez, esetleg később, ha ki javítja nézz fel rá.
(#) Hujikolp hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Üdv!

Végre lett alkatrész, így betudtam fejezni a villogómat.
Erre mondhatom, hogy saját tervezésű, bár elég alap dolgok vannak benne. Astabil + monostabil-ból áll.
Ha megnyomom a gombot, akkor egy 7-8 másodpercig villog a nyák közepén a piros led. Az alkatrészeket szimulátorral próbálgattam össze.
Alapjáraton 462ľA-t vesz fel, csúcson (led világításnál) kb 10mA-t. Egy darab CR2032-es 3V-os elemről megy. Az összes alkatrész elfér ez alatt a másik oldalon. Sorozatgyártáshoz van még 2 panelom
Azoknak viszont már nem lesz ekkora foglalat, hanem vezetékkel lesz ráfeszítve a nyákra
(kicsit poros, mert sokáig ált)
(#) kiskacsa2009 válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Gratulálok!!
Erre mondják, hogy az elem több helyet foglal, mint maga a berendezés... :hide: Bárcsak ekkora lenne az én gépem is minden alkatrészével...
Amúgy hogy sikerült felforrasztani az alkat részeket?
(#) vicsys válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Klasz lett, gratula! Ezt mire fogod használni?
(#) enree hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Pioneer féle labortáp
(#) sprofan válasza enree hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Szép lett!
Az a két saru a két műszeren ami nincs sehova sem kötve, az mi célt szolgál? Esetleg világítás lenne?
(#) enree válasza sprofan hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Őszintén? fogalmam sincs... de gondolom, arra való, másra nemigen lenne használható egy analóg műszeren
(#) Abukodonozo válasza enree hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Ez gyári! Gratulálok, nagyon szép lett!
(#) vicsys válasza enree hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Na kérem. Ezt hívják úgy, hogy iskola példa! Gratulácius maximus! :kalap:
(#) Hujikolp válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek!
Mindegyiket kézzel forrasztottam be, fahrenheit pákával. Ennek szép hegyes a vége, könnyen lehet vele dolgozni kis helyeken. Viszont a 3db tantál kondi kicsit rosszul néz ki, mert ki kelett forrasztani, és újra be. Elvileg azért, mert megcseréltem a polaritását, viszont konkrétan nem tudom már. 2 ellenállás lett nagyobb, 0805-ös helyett 1206-os, így azt már nehezebben forrasztottam fel, oda 2 páka kelett
Csipessel rászorítottam, majd egyik kézbe az ónt (0.56mm-es), másikba a pákát és megforrasztottam az egyik felét. Majd a csipeszt le, és jöhetett a másik oldal. középről kifelé
Tervezem még, hogy melegedős ragyasztóval kinyomom az alkatrészeknél szív formára, majd kulcstartóra akaszthatóra.
Valószínűleg barátnőmnek fogom adni, ha megnyomja biztos eszébe fogok jutni
(#) vicsys válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Idézet:
„ha megnyomja biztos eszébe fogok jutni”
Ez persze vica-versa igaz...
Gratula, nem kis türelem kellett hozzá.
(#) Doncso válasza enree hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Jujj de gyárira sikerült, nagyon szép munka, nekem tetszik, gratuláció!
(#) raiman hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
sziasztok
Én is elkészültem két "alkotásal" is, gondoltam megosztom veletek, hátha valakinek kedvet csinálok
Igaz, hogy az ezzel foglalkozó topicokba is feltettem
Az egyik egy Attila86 féle forrasztóállomás
a másik pedig szintén az Attila86 féle labortáp I.
(#) borvendeg válasza raiman hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Hello!
Szép igényes munka. Kifejezetten tetszik hogy magyar feliratokat használsz. Csak igy tovább.
(#) varttina hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Egy külföldi weboldalon láttam egy hasonló konstrukciót. Gondoltam én is megépítem a saját verziómat. Így egyszerűbben kísérletezhetek különböző csöves kapcsolásokkal.
(#) zolika60 válasza raiman hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Borvendeg-el nem tudok vitatkozni! Valóban szép munkák, csak gratulálni tudok hozzá.
(#) PetAd válasza varttina hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Jó ötlet ez a foglalat Lehet nekem is össze kellene egy ilyent dobni.
Milyen csövek vannak a képen?
(#) sargarigo hozzászólása Nov 25, 2009 /
 
Én egy zenélő ékszerdobozt követtem el, Kedvesem nagyon örült neki.

Egy ATTiny45, egy hangszóró, egy 9V-os elem, és egy kapcsoló az elektronikája, amit a tetejébe rejtettem el.
(#) njOrd hozzászólása Nov 25, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!

Szeretnék egy hő-akusztikus rezonátort készíteni. Nem biztos, hogy ez a magyar megfelelője, angolul thermal acoustic resonator-nak ismerik. A lényege, hogy egy hőre érzékeny szenzor (vagy valami) a bemeneti hőenergiát feszültséggé alakítja át. Neten sajnos nem sok mindent találtam róla. Tud ebben nekem segíteni valaki? Mit és hol keressek pontosan?


(#) pucuka válasza njOrd hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Üdv!
Ha vas, és rézdródot összesajtolsz, vagy forrasztasz, thermoelemet kapsz. Ha az érintkező fellületet melegíted, pár mV fesz leadására képes.
Gázkészülékekben használják pl. égésbiztosítónak.
A többi a tied.
(#) njOrd válasza pucuka hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Ennél szofisztikáltabb megoldást keresek, hangfrekvenciás célokra. HES-ban találtam valamit: Ilyen alkatrész alkalmas erre a feladatra?

http://www.hestore.hu/files/ds1821.pdf
(#) kocsgab002 hozzászólása Nov 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészítettem Vicsys féle bináris órát, illetve annak egy tunningolt változatát. A változtatások az eredetihez képest:
- leválasztottam a sorokat is tranzisztorral, így egy picit nagyobb lett a fényerő
- automata fényerőszabályzás egy LDR segítségével
- BACKUP üzemmód, áramszünetesetén nem felejti el az időt
A módosított kapcsolási rajzot ITT találjátok. A forumon található nyáktervet használtam, majd a módosításokat egy külön nyákra csináltam, és összehuzaloztam egymás felett őket, így elég kicsi, kompakt készüléket kaptam. Már csak dobozolni kellene.
üdv, KocsGab002
(#) varttina válasza PetAd hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
A kicsi E180F a két nagyobb pedig ECC85.
(#) varttina válasza njOrd hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Attól függ mit akarsz. Elvileg a termisztor+555-ös IC kombináció is képes a hőmérsékletet frekvenciává alakítani.
(#) patexati hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Elkészült a drillhez az állványom nem kotyog semmit! A képen lehet nehezen látszik de a három alulap közt egy persely is van mindkét oldalon végig (valami ruszki tv antenna volt és egyik eleme teljesen illeszkedett rá) sőt még "járatni" kell mert kicsit szorul!
Következő: »»   502 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem