Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   209 / 729
(#) szergey válasza honyike hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Nagyon rossz ötlet a HiVi.
(#) szergey válasza szamóca hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Nem sokkal jutott előbbre, mert ismerve a HiVit, ebből kb. a fele infó sem igaz.
(#) szergey válasza honyike hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Hát ha mélyhangszóró kell, akkor ez sem egy jó ötlet.
(#) szergey válasza bobz hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Gyakorlatilag mindegy miyen dobozt kap, mivel eléggé freeaires. A zárt is jó neki, a hátul nyitott is, a b-reflex csak azért nem, mert eléggé kiemelne fs környékén (80-100Hz).
(#) szergey válasza ptesza hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Az oldallapra elhelyezett csillapítóanyag nem sokat számít, mert minden állóhullámnak ott van nyomásmaximuma, és csak sebességmaximumnál csillapíthatók jól.
(#) ptesza válasza szergey hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Erről ,hol tudnák tájékozódni?

Köszi.
(#) potenciameter hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Hello, van egy hulye keredesem, az autocsomagtartojaba miert vannak olyan nagy kondenzatorok, amiken digitali kijelzo van? Milyen hatasa van a melynyomora?
(#) szergey válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Főleg azért, mert a kapható autós erősítők tápját nem mindig ésszel csinálják.
(#) honyike hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Miért nem ajánljátok a HiVi-t? Azért egy MNC vagy SAL subcsőnél jobban szólna, nem? Mert a srác nagyon hajlik afelé, hogy olyant vesz...
(#) szergey válasza ptesza hozzászólására (») Nov 26, 2009 / 1
 
Gugli, állóhullámok, fdsa írásai más fórumokon. de elég egyszerű csak gondolkodj hullámhosszokban, és tartsd szem előtt amit irtam. kemény visszaverő felületeknél (két ilyen között mindig félhullámú rezonancia alakul ki, + a felharmonikusok) a sebesség természetesen nulla, ezért ott a nyomásnak maximuma van; csillapítani viszont csak sebességmaximum pontnál lehet jól.
(#) bobz válasza szergey hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ez most azt jelenti hogy nem kel a Bassusreflex-es ladam oldalait bevonni csillapitoanyagokkal?
(#) szergey válasza honyike hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Válasszuk külön a dolgot. a hivi hangszórókat általánosságban azért nem, mert nagy a gyártásuk pontatlansága, nagy a szórás is, kiforratlan a gyártástechnológia, emiatt előfordulnak hibás hangszórók, főleg a dómok között (rossz központosítás). és a hangszórók mögött nem sok tervezés van, többségük rezonáns középtartományban, a T-S paraméterek eltérései miatt pedig problémásak mélyben is. mindent összevetve biztosan nem érik meg az árukat, sajnos túl sok ponton hasonlítanak a többi kínai hszre (SAL, MNC és társai).
Adott esetben pedig ezt a hszt azért nem, mert nem kifejezetten mélyhangszóró.
(#) honyike válasza szergey hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Tehát akkor próbáljam lebeszélni SAL meg MNC-ről és ha lehet a HIVI-ről is... Akkor milyen olcsó mélynyomót tudtok ajánlani? Ami direkt, kocsikba szántak, olcsó és jó?

Köszi
(#) zolimobydick hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Segítség!!!
Valaki épített már SAL hangfaltervek alapján hangfalat? Aki esetleg igen, attól kérdezném, hogy milyen hangzás érhető el, érdemes-e neki állni vagy terveztessem meg egy profival?
Válaszokat előre is kössz!
(#) marcall válasza zolimobydick hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Hali!

Én a tervek alapján szerettem volna megcsinálni hifi célra egy 3utast 140/110W de a nagyobb tapasztalattal rendelkezők lebeszéltek róla! Ha gondolod próbáld meg!
Ennyit tudok mondani!

üdv
(#) bigbrother válasza zolimobydick hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Megoszlanak a vélemények ezekről a tervekről. A tény hogy semmiféle tervezés nem áll mögöttük. De ha áll is, akkor sem igazán jók semmire, mert a gyártónak tetemes gyártási szórása van, nem találsz két egyforma darabot. Ennek oka, hogy semmi mást nem tesz a cég, mint mindenféle kínai hangszórót cimkéznek fel maguknak. Nem elég olcsóak ahhoz, hogy a hibákkal akár meg lehetne békélni. Hasonló áron sokkal jobb minőségű, és ráadásul hazai gyártású termékek is elérhetőek.

A másik tény, hogy a füzet alapján nem egy ember állt neki építkezni, és elmondható ha kizárólag az a cél, hogy szóljon valami, illetve hogy legyen terhelve az erősítő, akkor ennek a követelménynek megfelelnek.
Pl: Lakatos, vagy egyéb műhelybe Kossuth rádiót hallgatni, istállóba a teheneknek Mozart -ot játszani a tejhozam növelése érdekében stb...
(#) marcall hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Üdv!

Ma kaptam egy ilyet:ORION HS 500
Meg kell nézni, hogy mi lehet a probléma!?
A hangszórók nekem-laikusnak- jónak tűnnek de azt mondta akitől kaptam,hogy nem jó!
Szerintetek érdemes e felújítani(gondolom attól függ mi a baja) esetleg ujj hangszórót venni bele(SAL)!
Előre is köszönöm!

üdv!
(#) szergey válasza honyike hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Majd éjfél után szétnézek, hátha látok valamit. autóban mondjuk egész más követelmények vannak. mit szeretne inkább, pontos lapos atvitelű mélytartományt, vagy inkabb a hangnyomás lényeges?
(#) szergey válasza zolimobydick hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Gyakorlatilag bármi mással jobban jársz. főleg egy kétutassal.
(#) szergey válasza marcall hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
SAL-ra nem tudod cserélni.
de az eredeti hangszóró javítható, még jobbá is tehető, mint eredetileg volt.
a hangsugárzó gyenge pontja egyébként a váltó, a legnagyobb javulás ennek a változtatásával lenne elérhető.
(#) marcall válasza szergey hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Szerinted mennyiből jönne ki ha esetleg minden felújításra szorul!
Esetleg tudsz vmi. jó helyet ajánlani mondjuk Vác környékén!!??

üdv
(#) honyike válasza szergey hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Köszi szépen előre is. vagy egy órán keresztül istenítette a 300W-os SAL szubcsövet, amit egy 150W-os SAL Boxer hajtott, úgyhogy zene iránti igényessége kb. ennyi... :no:
Inkább a hangnyomás lenne a lényeg...
(#) szergey válasza marcall hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Nem tudom megmondani, attól függ, mi a gond a hangszórókkal (ha van, 2500,-tól fölfelé). Nem tudok senkit, aki arrafelé javítana, és ismerném a munkáját.
(#) szergey válasza honyike hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
JBL CS10, gt4-10, vagy valami hasonló 250mm-es hangszórójuk olcsón. Ez jut eszembe hirtelen.
(#) marcall válasza szergey hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ide érdemes lenne elküldenem!?
Erről tudsz valamit mondani!?
Hangszoró 2000 Kft
(#) ptesza válasza marcall hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Tud hát!

Keze munkája!
(#) Bassmester hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Szerbusz Szergey!

Egy kisméretű (max.15 kg) basszusgitár kombót készülök építeni, és a véleményedet szeretném kérni, erről a hangszóróról.
Először is az érdekelne, hogy a 64 literes térfogat, mennyire csökkenthető. 70 Hz-től kéne szólnia. Néztem az átviteli görbéjét és tetszik, hogy 5k-ig folyamatosan emelkedik. Ha ez tényleg ilyen, akkor szerintem optimális lehet basszusgitárhoz. (nem kell hozzá tweeter).
(#) szergey válasza ptesza hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Azért nem egészen, én nekik nem szoktam javítani. de használják az alkatrészeimet.
egyébként még tudják csinalni biztosan működőképesre, legfeljebb nem lesz olyan nagyon szép.
(#) marcall válasza szergey hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
szergey csak nem te is javítasz!?
(#) Kovidivi válasza honyike hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Itt vannak olcsó és jó Eminence hangszórók. Ezek megérik az árukat. Üdv!
Következő: »»   209 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem