Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 75
(#) martin96 válasza Directors hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!
Annyi különbség lesz ,hogy egy kicsit magasabb lesz a hangja mint 2.2-esel.
(#) Directors válasza martin96 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Értem,köszi.
Akkor belerakom az 1µF-osat.
(#) martin96 válasza Directors hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Nekem a 7294-esben egy 10uf-os elektrolit kondi van nem muszáj fólia.
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
"magasabb lesz a hangja" - hát ez így kicsit sántít...
(#) Directors válasza martin96 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Akkor azt mondod,hogy lehet elektrolit is?
Mert abból van 2,2uF.

Szerintetek melyiket rakjam bele? Az elektrolitot vagy a fóliát?
(#) martin96 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Meg nem lesz benne annyi bassus.Én ígytudom.
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Én rákerestem néhány kapcsolásra, és leírom, hogy milyen becsatolókondis kapcsolásokat találtam:
>> 220nF utána 22kohm földre
>> (1uf sorosan 150ohm ) utána 10kohm és 2n7 földre
>> 560nF utána 22kohm földre
>> 470nF utána 22kohm földre
>> 1µF utána 22kohm földre
>> 4.7µF utána 22kohm földre
Igazából ki lehet számolni, hogy mi lesz az alsó és felső határfrekvencia, de 1µF-dal biztosan jónak kell lennie, és szerintem nem lesz mélycsökkenés, és magasnövekedés!
(#) martin96 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Legalább ennyivel is okosabb lettem.Amúgy én nem nagyon szoktam használni becsatolókondit.
(#) Directors hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Itt mindent úgy kössek mint a képen?
A kimenet negatívját is a panelról vegyem ne a csillagpontról?
A bemenet GND-je gondolom mehet a panelra ugye?
A bordát csillagpontra kössem és szigetlejem el az IC-t a bordától ugye?

Ha a tápfeszem +-45V akkor a clip ledhez mekkora ellenállás kell?
Nekem is jó a 3,5 k ohmos?

tda7293.gif
    
(#) Directors hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Üdv!
Még egy kérdés lemaradt.
4 ohmra hány A biztosíték kell bele?
(#) djyuri válasza Directors hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia. Csak egy észrevétel:
Ha 4 OHM-os ládát szeretnél rákötni,akkor nem fogja a 45V-ot bírni. Ahhoz a párhuzamos kapcsolást kell megépíteni.
(#) Directors válasza djyuri hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia!

Párhuzamos kapcsolás?
Megmutatnád nekem azt a kapcsolást?
(#) Directors válasza djyuri hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Most már értem mire gondoltál.
De ha csak 150W a torroid és kettő TDA lesz rajta akkor se fogja bírni ezt a feszültséget?
Csak mert már megépítettem.
(#) djyuri válasza Directors hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Szia,rendben.
A két TDA-t mint két külön mono végfok blokkot érted vagy a párhuzamost kapcsolást?.
Mert attól,hogy két mono blokkal leterheled a feszt mondjuk 35-40V környékére,attól még egy csendesebb részben ugyanúgy meglesz a 44-45V,amitől elpattanhat...vagy torz lesz a hangja. Ezt IC típusa válogatja.

Megépítés előtt jó lett volna az adatlapját áttekintened
(#) szucsip válasza Directors hozzászólására (») Okt 28, 2009 / 1
 
Üdv!

Akkor sem fogja bírni. Persze nem fog egyből elszállni, de ha jobban odacsavarod neki , mint ahogy szabad, akkor bizony belépsz a "forbidden area"-ba, és a disszipált teljesítmény könnyen 50W fölé ugrik. Ezt az IC már nem fogja bírni. Hosszabb távon biztosan nem!

+-45V -ról 4Ohmon a biztonságosan kivehető teljesítmény az alatt az érték alatt lesz, amit 4 ohmon ki tudnál venni a javasolt : +-29V tápfeszültségről, mert a "fölöslegesen nagy" a tápfesz (a terhelőimpedanciához képest), rontja a hatásfokot.

Ha megnézed az adatlapot, akkor láthatod az egyik diagramon, hogy legalább ~4.4Ohm nak kell lennie a terhelésnek, ha +-45V-os tápfeszültséget szeretnél használni. (pirossal karikáztam) 4Ohm terhelés mellett pedig -ha levetíted (zöld szaggatott) a görbéről, akkor az jön ki kb, hogy- max +-43V a megengedett maximum. Játszani lehet vele (pl "extra" hűtés mellett), de 1800Ft -os IC -t nem jó pengeélen táncoltatni.

Persze jogosan vetődhet fel benned az is, hogy "45V alig több, mint 43V". És igen. Ennyi még TALÁN beleférne,de a hangszóró impedanciája frekvencia függő! Szóval ha megméred multiméterrel, akkor jóval 4 ohm alatt fogsz mérni. (tipp:3.4Ohm)

Az nem számít, hogy csak 150W a trafód, mert ki van pufferelve, és pontosan ezért -habár csak egy-egy pillanatra, de- jóval nagyobb teljesítményt is képes leadni a táp.

A 2.2µF kondi helyett ha 1µF -t használsz, akkor ami utánna van ellenállás (és megy a földre) annak az értékét duplázd meg, mert külömben az alsó határfrekvencia jelentősen elmozdulHAT felfelé--> Nem lesz olyan telt a basszus.

Jó hír: Ha el tudnád cserélni a hangfalakat 8Ohmosra, akkor lenne egy nagyon passzentos konstrukciód. (vagy szerezz be még 2db 4 ohmost, és köss össze kettőt-kettőt sorba.)

Sok sikert!
(#) Directors válasza szucsip hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Hát szomorú vagyok de ez van.
Köszi a felvilágosítást.
Torroid trafót nehéz átalakítani,hogy kisebb feszültségű legyen?
(#) Directors válasza szucsip hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Találtam egy másik trafót ez pufferelve +-38,5V.
Ez már jó lesz akkor nem?
(#) szucsip válasza Directors hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Hello!

Igen, jónak tűnik. Mekkora a teljesítménye?
(#) Directors válasza szucsip hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Ez is 150W.
(#) szucsip válasza Directors hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Igen, az jó. Ha szimmetrikus a szekundere, akkor pedig tökéletes.
(#) Directors válasza szucsip hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
4 kivezetés van a szekunder oldalon.Két tekercs egy egy vezetéke összekötve és az a középkivezetés(0).
(#) pidsbc hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Csináltam még jó régen egy TDA7293-as panelt magamnak, és végre rászántam magam, hogy megírjam a leírást is hozzá.
Tudom, ilyenből van elég a neten, de szkóppal kimértem a kimeneti jelszint és a Clip lábon közötti összefüggést is és azt is beletettem a leírásba.
Ha érdekel nézzétek meg a Bővebben: Link oldalon a TDA7293-as leírást!

Sziasztok!

PIDSBC
(#) Directors válasza pidsbc hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia!

Nagyon jó kis leírás. Köszönjük,hogy megosztottad velünk.
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Utana olvasgattam es lattam hogy +-45V-ot ad az egyik trafod.Az jo 4 ohm-on csak lokj hozza meg 2tranyot meg 4 elenalast.Nem fogod megbani legalabb is en ugytetem mert nekem is 4 ohm-on kell.Ezt a kapcsolast Gore88 tete fel egypar oldalal ezelot.Sok sikert
(#) ImiDj válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Ja a tranyok lehetnek tip35c-36c vagy ami meg jobb Mj15003-15004.
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Szia!

Köszi a rajzot.Én a képen látható rajzot építettem meg.
Melyik az a 4 ellenállás ami kell bele?
A két db 1ohm-os a 13 és 15 lábon gondolom.
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Igen az kell bele 2ellenalas 1ohm csak en 2x033ohm+2x047ohm-ot sorban kotve raktam mert az volt ithon ugy jott ki az a 4 ellenalas maskulonben 2.De kell vigyazni a tranzistorok bekotesenel meg a hamis tranzistorokra.En vettem mj15004-15003 es hamisak voltak(jo mondjuk az ara sem volt sok)na a lenyeg hogy mikor megengettem +-55v-al 4ohm-on kiszalt az egyik tranyo de az icnek nem lett baja.Szejel szedtem es egy 2x2mm lapka van benne ami helyet 2 darabb lapka kelene hogy legyen mivel 250W-os.Nemtudom de nekem jobban tetcik a hangja ha van bipolaris tranyo hozza.Kiprobalom majd fetekel is pont van iyhon 2db irf540 meg 2db irf9540 persze kissebb tapfeszen.13 es 15 labon az 1ohm.Jol gondoltad :yes:
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Köszönöm a segítségedet.Akkor megpróbálom én tip tranyókkal.Még egy kérdés,hogy ezeknek az ellenállásoknak mekkora teljesítményűeknek kell,hogy legyenek?
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ht azt nem tudom pontosan de en nekem 5W-osak voltak az ellenalasok es nem nagyon melegettek.Szerintem 5W eleg
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Rendben köszönöm a segítséged.Egyébként a tip tranyókkal hány V-ig lehet biztonságosan üzemeltetni?
Következő: »»   12 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem