Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   505 / 1681
(#) zsoltee0001 válasza dbase hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
3 sor?! az nem gyenge!
A multor láttam egy maszek benzinkútnál 1 sorba voltak a led-ek, kb 5 centinként 1 ... nem is nézett jól ki.
(#) Ballage válasza wg_kezdo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
De jó! Nagyon aranyos.
(#) lobbooo hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Megkapta végleges formáját a hangfalam,ezt szeretném megosztani veletek,igaz sal szett van benn,de legalább a hangváltó hozzá lett igazítva,így egész halgatható,egy denon 5,1 erősítö hajtja,ez a frontom a házimoziban.
Minek ekkora??8évvel ezelőtt készült el,mikor még ifjonc voltam,és mindig nagyobb kellet... mivel már megvolt felújítottam és így lett a házimozim egy pár tagja,a cinema city elbújhat mellette...a többi hangfal se apróság...Egy előnye van ennek a nagy rendszernek,ha nagyobb hangerőn van van járatva,akkor se megy a terheltsége 35-40% fölé,ergó hosszú élettartalmú,a 70 nm-es előszobát szépen betölti. A magas hangszórót akarom valami komolyabbra cserélni majd ha lesz pénzem rá.
30 mm es fal vastagsága van az oldalaknak,elő hátlap 36 mm,előlapon plussz 12 mm-es dísz tölgyfa lap, kúp alakú esztergált réz lábak,tölgyfa furnér borítás.
(#) guliver83 válasza lobbooo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Gratulálok nagyon szép igényes munka!
És a többi hangfal milyen?
(#) Action2K válasza lobbooo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nem piskóta! Kell is egy ekkora házba, ha csak az előszoba 70nm-es. Nekünk a mozitermünk sincs ekkora, az csak 30nm-es.
(#) lobbooo válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszi szépen! A centerben két darab 16 cm mély közép és egy magas hangszóró, neki is egyedi hangváltója van, sajna még nincs megcsinálva a külseje így még csak a csupasz váz, rear-ek meg két 130 mm-es mély közép plussz egy magas és oldalt egy 25 cm-es mélynyomó, szintén egyedi hangváltóval, a mély 400 Hz-en van elvágva,sajna ez is még csak egy váz,de jövőre ezeket is be akarom fejezni, a tervek már megvannak a fejemben csak meg kell valósítani.
A mélynyomó meg két darab 25 cm-es pioneer sub hangszóró sorba kötve egy ládában. Majd ha elkészülnek ezek is, akkor fel teszem a képeket, talán tavasszal.
(#) potenciameter válasza lobbooo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Gratulálok. Nagyon szép. Mekkora mélyhangszóró van benne?
(#) lobbooo válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszi szépen! A frontokban 30 cm-es.
(#) potenciameter válasza lobbooo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Le tudnád írni a hangfal méreteit (bel-méretét), amelyikről először tettél fel képet.
Meg a mélynyomóét is. Esetleg ha megvannak a terv-rajzok, ami alapján építetted, az is jó lenne.

Köszi.
(#) Roy Jones hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Tényleg szép munka elismerésem!
De azért a hangjától ne legyünk elájulva.A hugomnak vettem ballagására egy SAL házimozi hangfal rendszert.(olyan abban a front mint a fent látható rear,arról lett koppintva) Nos nekem történetesen a háttérsugárzóim JAMO STUDIO 180 ,és eléggé elkene a Somogyit.Mint hangerő,érzékenység hang minőség és dimenzionális hangzás.A hangerő amúgy sem a hangfal méretétől függ! Attól hogy 70nm-es a helység nem feltétlen kell ekkora hangfal.
(#) lobbooo válasza Roy Jones hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszi! Ha elolvastad rendesen a hozzászólást, semmi féle ájulásról nem írtam, a hangváltó és a doboz kialakítása, masszavitása, ami miatt a gyári sal hangfalnál jobb hangzást sikerült elérnem. Amúgy ha koppintás lenne a paraméterei megegyeznének az eredeti sal hangfal méreteivel, de köze nincs hozzá, egyedi méret alapján készült, meg ilyen alapon bármilyen hagyományos kinézetű hangfal koppintás valamelyik cég palettájáról. A választás azért esett az oldalt mélyesre, mivel így esztétikusabb. Két évvel ezelőtt szereltem Studio 180 hangfalat, csőtórés volt a tulajdonosánál és szétázott teljesen a doboza, ha már itt volt ki próbálgattam,tényleg szép teret csinál a közép és a magas finom kompozíciója, a mélyben viszont csalódás volt, szépen szól de többet vártam tőle, és amennyibe került annó egy új belőle nem vettem volna meg, ez a házimozi viszont egy nagyon jó minőségű Denon recvier-ről működik, ami azért korrigálja a sal minőség beli hiányosságait. Az is igaz hogy nem kell ekkora 70 nm-re de mivel írtam hogy már nyolc évvel ezelőtt készült a prototípusa, szóval adott volt, bárgyúság lett volna egy két utas 16 cm mély közép - magassal elkészíteni rear-nek, mert ugyan elegendő lenne,de csökevényes a rendszer többi tagjához képest, és az erősítő sinus 110W-hoz is, hely meg van.
(#) lobbooo válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nincsenek konkrét rajzok,de megmérem neked holnap és megírom ha úgy jó!Bellül ilyen kialakítású.
(#) Doncso válasza Roy Jones hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ilyen formán a Jamo-tól se kell elájulni. Az se high end, ezzel remélem tisztában vagy.
(#) Doncso válasza lobbooo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ne is törődj vele, nekem nagyon tetszik, százszor többre becsülöm ha valaki a saját munkáját mutatja be. Szerintem kiváló a minőség és az esztétika is szép. Végsősoron meg az a lényeg , hogy neked tetszen a hangja nemigaz?
Üdv.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Na, ez igaz, mindenki döntse el maga, hogy mi tetszik neki!

Lobbooo: Nagyon tetszenek a hangdobozaid, szépek lettek! Ekkorának meg tényleg van hely!
(#) lobbooo válasza Doncso hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszi szépen!Én is így gondolom!
(#) lobbooo válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) Tomi20 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Üdv

Régebben elkészült a fény-effektem. Négyzet alakban vannak a ledek elhelyezve, zene ütemére váltja a színeket. Kívülről befelé halad, ha beért, akkor kifelé. A középső ledek kékek. Egy 4017-es lépteti a színeket. Van másik üzemmódja is, LM3915 vezérli, ilyenkor sima kivezérlésjelzőként üzemel, szintén négyzet alakban. Sötét szobában tökéletesen elég ennyi led, "meghozza a hangulatot"
Leírni elég nehéz a működését, majd készítek videót róla. Ez egy béta verzió, ezért próba panelre készült, ha végleges lesz, készítek normális panelt.
(#) guliver83 válasza lobbooo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Az nagyon szép munka!
Nem az számit, hogy miről van koppintva, hanem az, hogy nagyon tökéletes munka
Aki kritizálja a munkádat az nemtud ilyet csinálni, csak azért mondja,mert irigykedik
Nekem nagyon tetszik és úgy látszik másoknak is
(#) guliver83 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Jól néz ki!
Müködés köben meg lehetne nézi?
(#) lobbooo válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszi szépen!
(#) Roy Jones hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
"Tényleg szép munka elismerésem!"Még1x jelzem nekem is tetszik a befektetésed, precíz munka.Nincs annál jobb érzés ha a saját munkáját dicsérik valakinek.Arra akartam rávilágítani,hogy a SAl hangszórók nem tudnak versengeni nagyobb külföldi márkákkal.
Kérdem én tisztelt DONCSO Úrtól,hogy ha a Jamo nem high end akkor mi, nézz utánna JAMO R909-esnek és mit írnak róla,hát az egyik legjobb legelismertebb.
Tisztában vagyok azzal hogy a Studio 180 nem az ,ha félre értetted fenti mondataim.
NEM AKARTAM SENKI MUNKÁJÁT BECSMÉRELNI!

R909
(#) Moderátor hozzászólása Roy Jones hozzászólására (») Nov 30, 2009
 
Fiúk!
Ez itt a "Ki mit épített" topic, nem pedig az "értékeljük, kinek vájtabb a füle a különféle hangszórótípusokhoz!" című!
A hangszóró készítéses topicban is nekem kellett beavatkoznom. Ne kelljen már folyton Rátok szólni, mint az óvodában!
(#) marcall hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
lobbooo !
Nagyon jó lett gratula!!!
(#) vicsys hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Végre valahára életre kelt a plazma csöves kivezérlésmérőm. IN-13 csövek működnek benne. A csövekhez szükséges +120V-ot a "szokásos" kapcsitáp szolgáltatja a bemenő 12V-ból.
Itt egy kis video a működésről. Bővebben: Link
(#) Petroimro válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Huh, ezek nagyon jól néznek ki. Nem nagyon látni ilyeneket.
Gratula!
(#) lobbooo válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nagyon jó! Gratula! Drága ilyet összehozni?
(#) vicsys válasza lobbooo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Végül is nem olyan veszélyes az ára. A csöveket egy kedves fórumozó társunktól vettem, itt az apróban hirdette az IN9-es kistesójával együtt. A meghajtó rész alkatrészei párszáz forintból megvan.
Köszönöm a dicséreteket.
(#) lobbooo válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ha nem gond, be tudnád linkelni nekem a dokumentációit?
(#) vicsys válasza lobbooo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia
Nem gond, de nincs kapcsrajzom készen (csak skiccek) és a nyákterven is gyúrnék még 1 kicsit.
Következő: »»   505 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem