Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   506 / 1681
(#) lobbooo válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Egy cikket nem készítesz róla? Ilyenről még nincs, szerintem sokan örülnének neki!
(#) vicsys válasza lobbooo hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Végül is, miért ne?
(#) lobbooo válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Már várom is!
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Húúú, ilyet már én is régóta szeretnék csinálni. Nagyon jó lett. A kapcsolási rajz publikus?
(#) vicsys válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
(#) sprofan válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ez hol mutatja az időt?
Szép lett! Nekem is jól jönne valami kis leírás róla.
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
:beka2: nem frissítettem előtte...
(#) Roy Jones válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szép munka Tomi20.Várom a videót a működésről.
(#) Tomi20 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Köszönöm, holnap készítek videót, és egy kisebb összefoglalást a kapcsolásról, sajnos konkrét rajz nincs, én ollóztam össze mindent.
(#) vasut válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Tetszik! Gratulálok!
/engem is érdekelne! /
(#) nagy hoho válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Helló! Ez csoda az infra távirányítós erősítőbe lesz?
Nagyon látványos!
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Helló! Elkészült az LCM3.

LCM3.jpg
    
(#) bankimajki válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ez tetszik, gratula. Ha majd mindent megcsinálok, amit most elterveztem, akkor egy ilyet is készítek
(#) nagy hoho válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Köszönöm! Akkor most ezt is eltervezted? Mert akkor neki is foghatsz.
(#) interferi hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Üdv!
Régi lcd monitor külsöbe uj lcd panel beépítésénél a képméret különbség miatti (az uj kicsit nagyobb) ki kellett vágni az elölapból és erre született ez a kis szögmaró az élek letörésére. A harmadik képen alul a már megmunkált felület, jobra a még csak levágot rész látszik.
(#) zolee1209 válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Nekem ehhez fájó emlékek fűződnek... Az a fránya olló, igaz?!
Amúgy tetszik!
Ha töltesz fel videót, én nem nézem meg! Az én szememnél jobb felbontású kamera nincs!
(#) bankimajki válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Nem, ezt még nem vettem be a terveimbe jelenleg. De ha mindennel megvagyok (+a Zh-k és vizsgák, akkor lehet én is készítek egy ilyet.)
(#) potenciameter válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Köszi a képeket, majd ha tudod, akkor a méreteket is rakd fel.

Köszönöm.
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Várjuk, várjuk... Amúgy ez tényleg nagyon ott van, gratulálok! :vigyor3:
(#) SALáta válasza vicsys hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Nagyon jól néz ki. De hol van belőle az óra?
(#) aderka hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Építettem ( újra ) párhuzamos portra PIC programozót.
Tökéletesen működik, ha valakit bővebben érdekel: Bővebben: Link

Üdv: Dávid
(#) gtk válasza aderka hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Jol nez ki Egy eszrevetel: a 100nanot az IChez minel kozelebb szokas es a seged panelra sem art.
(#) levii válasza aderka hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szerintem is jól néz ki. Csak azt nem értem hogy ha már van programozód akkor miért nem építettél USBvel működőt?

Üdv!
(#) aderka válasza levii hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Minek? Ez egyszerű és nagyszerű.. Ugyan úgy betölti a programot mint az USB-s, ugyan úgy van hozzá Oshon program. Sőt lehet kapni USB->párhuzamos port átalakítót, holnap fogom tesztelni, ha viszi akkor veszek.
(#) patexati válasza aderka hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Nekem is van egy ilyenem Kétszer programoztam vele egy 16F628-at a propeller órába meg egy 18F2550-et a szilva féle klónba egy hónapja meg a watt féle klónt programoztam a szilva félével fel Pic égetési gondjaim nincsenek Amúgy szép munka gratulálok!
(#) lidi válasza aderka hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Jó hogy van, de programozni, fejleszteni sokkal könnyebb ha a programozót dugod az áramkörbe, és nem kell a picet mindig kifeszegetni a foglalatból.
(#) levii válasza aderka hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Én leginkább azért szeretem az USBs programozót mert nem kell neki külső tápfesz. És egy esetleges próbaáramkör is megy róla. Amit írtál hogy kipróbálod USB>> párhuzamos átalakítóval az oké de kérdés hogy mi olcsóbb az átalakító meg hozzá ez az áramkör vagy egy PicKIT2 klón.
(#) aderka válasza levii hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Nemtudom. Az tényleg előnyös, hogy nem kell neki külső táp. A PICkit2klón-ba van egy 18F-es PIC is ha jól tudom. Igazából nemtudom mennyibe kerül, de ha csak a 16f877-es PIC et nézem kerül 1.500 Ft ba, gondolom drágább. Ez a programozó önmagában, úgy 1.000 Ft. De akkor már minden bele van számolva, ( nyák, komport, stb... ).
Az átalakító csak plusz extra, nekem azért kellene, hogy laptopról is tudjam programozni. De az sem lenne fontos.
(#) patexati válasza aderka hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Az új PIC-eket nem tudod vele progizni mi nem 5V-os csak a watt féle klón a jó megoldás!
(#) aderka válasza patexati hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Nekem megfelelnek a 16F-esek .. Igazából 2 PIC típust használok. 628-at és a 877-et, (legtöbbször)
Következő: »»   506 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem