Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 230V vezérlése számítógépről
Témaindító: zsolesz088, idő: Jan 2, 2007
Témakörök:
sziasztok!
én ezt(a mellékelt kapcsolási rajzon találhato kapcsolást) szeretném megépiteni de nem tudok egy pár dolgot ezeket szeretném megkérdezni töletek: - ez váltoáramu 220V vagy egyenáramu? - sima 220V-os izzoval müködik? (ledekkel müködött ugy hogy az optocsatolo helyére ledek vannak rakva de jobban tetszene nekem ha 230-as izzokat is lehetne vele vezérelni) a segitsédet elöre is köszönöm üdv: zsolesz
lehet h nem optocsatolo a neve hanem szilárdtest relé a tévedésért elnézést kérek
Az igazi neve optotriak ha nem tévedek.Ez "váltakozót" tud kapcsolni, mivel triak van benne.Tehát 230-at tudsz vele kapcsolni, de csak óvatosan
köszi hogy kijavitottál igazábol nem tdtam a nevét de most olvastam egyk forumtémában hogy szilárdtest relé de lehet hogy neked van igazad. azt meg tudod mondani hogy ami benne van triak az mennyibe kerülhet körülbelül?
150HUF a triac, MOC3041 opto 120HUF LOMEX-ben
hát szerintem kicsit kevés az a 150Ft a triacnak mer az kb csak 15 mA-es ide meg 4 A-es szilárdtest relé kell a rajz alapján és az nem 1 óccsó dolog....2000 alatt nem hiszem h kapsz ideillőt
Ahogy Sebi írta, a triak 150 körül van. Ide jó pl: a TIC206D az 400V , 4A, de a 216D már 6A-t tud. A TICP 206M TO-92-es tokban meg tud 600V, 1,5A-t az is 200 Ft körül van.
Nem tudom ezt a 15mA-t honnan vetted?
A MOC30141 SSR-ől mellékelek egy leírást. Ebből láthatod, hogy milyen feszre és mekkora teljesítményre használható. Nem véletlen a plusz triakos kimenet. Ez az SSR inkább csak meghajtásra jó. Annyiban tud többet egy sima optocsatolónál, hogy ebben van nullátmenet érzékelő. Ha a nullátmenetnél történik a bekapcsolás, akkor elkerülhetők a bekapcsolási áramlöketek. Egyenáramra is jó, de az ne legyen simított, hanem pulzáló vagy lüktető.
bocsi... rájöttem h hülyeséget beszéltem... haggyunk inkább
A rajzhoz még annyit fűznék hozzá, hogy célszerű lenne egy gyorskiolvadású biztosítékot bekötni a a terheléssel sorba. A biztosíték megvédené a triakot a túlterheléstől illetve a rövidzártól. Kisérleti összeállításban én mindenképpen bekötném.
lehe hogy hülyeséget kérdezek de biztositékoknál is meg van adva a V és A ésték nem? akkor ide 400V 4A-es kell? vagy most tök hülyeséget irtam?
Igen, neked ilyesmire van szükséged, de általában 250V-os névleges feszültségűt használnak hálózati feszültségre. Ha nem akarod kihasználni a 4A-t akkor kisebb áramú is megfelel. A gyorskiolvadású bizti betűjelzése F (fast=gyors), és általában így van ráírva a biztosíték fémsapkájára: F4A/250V
nagyon köszi mindenkinek mindent ezt az egyet még megkérdezem hogy igy kell bekötni egyböl hálozatba vagy kell vmi trafo is? (angolbol nem vagyok valami jo. lehet hogy az van ott angolul leirrva?)jah és azt h több embernek hogy lehet adni a pontot?
Ha a fogyasztódat az "L" jelöli akkor jól rajzoltad a bekötést.Szoktak olyat ajánlani hogy 230/230 földfüggetlen feszültségről tápláld a berendezést, ez csupán azért előnyös mert ha a földön állsz és megfogod a fázisvezetőt akkor nem kapsz áramütést.(azért igy sem érdemes fogdosni)
De megfeleő körültekintéssel használhatod a kapcsolást trafó nélkül is.Azt hogy több embernek adható-e pont 1 témába azt sajnos nemtudom erre 1modi tudna felelni, de szerintem nem :no:
Az áramkör hálózatra kötéséhez még annyit említenék meg, hogy a kapcsin feltüntetett "L" a fázis, az "N" a nullának felel meg. Magyarországon a német DIN szabványt vettük át konnektorok ügyében, ennek az a hátránya, hogy a hálózati dugót kétféleképpen lehet csatlakoztatni, igy nem lehet tudni, hogy a készülékben melyik a fázis, és a nulla. Ezért végül is mindegy, hogy kötöd be a fázist és a nullát.
Főleg angol nyelvterületeken használnak olyan hálózati dugaljakat is, amelyhez csak egyféleképpen csatlakoztatható a dugó, itt lényegesebb feltüntetni, hogy melyik a nulla és a fázis. Védőleválasztást (1:1-es trafót) nem kötelező alkalmazni, csak akkor kell, ha szkóppal mérsz a nagyfeszültségű részekben.
sziasztok!
a fent lévö kapcsolásban lévö kondit miennel lehet hejettesiteni?(pl.: 400V 150uF?) a válaszokat elöre is köszi üdv zsolesz
Melyikre gondolsz?? A 0.01µF-ra??
igen arra(nem nagyon vágom a kondik müködését pedig olvastam itt a HE-n is a lexikonban rola)
az inkább csak zavarszűrés céljára van benne.Ha megnézel ilyen triakos kapcsolásokat akkor az A1 és A2 között mindíg van valami r-c tagos cucc.
tehát azt a 0,01µF-ot szorozd meg 1000-el és akkor megkapod az értéket nF-ban (10nF)
nagyon szépne köszi.
azt még megkérdezném hogy mivan akkor ha nincs benne?az nagy baj?
a hálózat felé esetleg zavarokat gerjeszthet, tehát nem árt ha benne van (figyelj oda a koni feszültségére is)
és ha ideiglenesen nem lesz benne attol müködne? (csak egy sima 40-60 W-os izzot kapcsolna) bocsi h ennyire lefárasztalak már de nézdd el pls kezdö vagyok még
Ideiglenesen megpróbálhatod.
nagyon köszi a türelmeg és mindent örök hála
Sziasztok! engem ennek a kapcsolasnak a szoftver resze erdekelne.. nincs valakinek veletlen progija hozza?
Koszi! dew
Ha jol sejtem, ez a DiscoLitez nevű programhoz mellékelt kapcsolás.Ez tulajdonképpen egy Winamp plugin, ami a zene ütemére adja ki a jeleket az LPT portra.Természetesen mindegyik kimenet konfigurálható, és igy valóban egyedi effekteket lehet létrehozni.Egyébként én is ezt használtam a karácsonyi diszvilágításom vezérlésére.
Esetleg valaki nincs olyan joban egy programozasi nyelvvel, hogy egy 12 csatornas szoftveres szabalyozast tudna irni? ha lenne, akkor tok yo ficsoroket lehetne bele epiteni..
hello mindenkinek
nem lehetne esetleg több áramkört vezérelni ? 9-10 db 230 at szeretnék vele vezérelni a legnagyobb elektromos cucc teljesítménye 400 w körüli. Előre is kössz |
Bejelentkezés
Hirdetés |