Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   32 / 60
(#) Botos válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Nézd meg a datasheetet .

Si9243.pdf
    
(#) Dudus válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Milyen verziójú VAG-COM - mal próbáltad?
(#) pityu_18 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
311-2 és 409-1 es verziókkal próbáltam.
(#) Dudus válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Melyik kapcsolást építetted meg? Milyen soros portot használtál?
(#) pityu_18 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Ezt a kapcsolást:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/08/0898f56986931d71f6f4a...6d.jpg

A soros portos kérdést nem értem,9tűs soros portot.
(#) Dudus válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Ha jól ültetted be a kapcsolásnak mennie kellene. USB-s konvertert, vagy alaplapra integrált portot használsz?
(#) pityu_18 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Alaplapra integrált port.
Egy olyat vettem észre hogy a test és a kondi + kivezetésénél összefolyt a forrasztás, ezt kijavítottam de így se jó.Ez tehetett tönkre valamit?

SMD kondinál az a + ahol a csík van?
(#) Dudus válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Igen, tönkremehetett. Melyik volt? Ebben a kapcsolásban én nem látok polarizált kondenzátort.
(#) pityu_18 hozzászólása Dec 4, 2009 /
 
Az 1uf es polarizált.
(#) Dudus válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Én MAX 232 - höz mindig sima, polarizálatlan, 1µF -os kerámia SMD-t szoktam használni. Melyik kondi lett zárlatos? Ha feldugod az OBD csatira a stabilizátor kimenetén megvan az 5V?
(#) Botos hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Attól fűgg milyen kondit teszel hozzá hogy milyen a MAX száma.Keress hozzá egy datasheetet ,nem csak én ilyet teszek meg én olyat teszek.
(#) pityu_18 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Nem merem így autóra rácsatlakoztatni így hogy a gép sem érzékeli.Viszont a boltban nem 78L05 öt hanem 78M05 öt adtak itthon megnéztem fordítva van a lábkiosztása ezért én is fordítva raktam be az elvileg jó.Rakok fel képet és bekarikázom azt a kondit ahól össze volt folyva a forrasztás.Nem valami igényes munka lett az smd-ket még nem forrasztottam soha .

DSC00714.JPG
    
(#) SzervízMacska válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Kimérted műszerrel, hogy nincs-e több zárlat a panelon ( pl. a sárga vezeték nem zárja rövidre a 7-8-as lábakat)?
(#) pityu_18 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Igen nagyítóval átnéztem és multiméterrel is mértem és nem mutatott zárlatot.Viszont még azt nem tudom hogy, vettem egy RS232 be való csatlakozót ami megvan számozva ha ez a számozás alapján kötöm be akkor az ellent mond ennek:

http://bsselektronika.hu/index.php?id=190
Esetleg valahogy a gép hátulján multiméterrel kilehet deríteni melyik láb melyik?
(#) pityu_18 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Te milyen fajta max 232-tőt használsz?
(#) Dudus válasza Botos hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Kedves Botos!

Pont ezt tettem, és mivel a következő ajánlás volt az adatlapon:
Idézet:
„CAPACITORS MAY BE POLARIZED OR UNPOLARIZED
ezért a "szoktam" megállapítás tökéletes volt!

Üdv.
(#) Dudus válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Általában MAXIM gyártmányút, de a Texas gyártmányokkal sem volt bajom soha.
(#) bbalazs_ válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Pityu, az a kiosztas nem szol arrol, hogy melyik iranybol nezi. Ha veszel ANYA csatlakozot, ott rajta van kicsi szamokkal, hogy az hanyas szamu. Az apanal meg tukorkep. Szoval a szamok mindig jok.

A computer NEM fog neked felismerni egy bedugott soros kabelt. Amivel tesztelni tudod, hogy a TX-et IDEIGLENESEN osszekotod az Rx-el, aztan valami terminalprogramban kikapcsolod a billentyu-visszajelzest es ilyenkor is latnod kell a betuket, amiket gepelsz, a Tx-Rx osszekotes bontasakor meg nem.

Az autora meg nyugodtan radughatod, mert max semmit sem csinal. A 12V es a GND kozott ingadozik a jel, a 12V a 0, a GND az 1. A K vonalnak mindketto termeszetes allapota, ettol tonkre nem mehet.
(#) Dudus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Ebben az esetben nem kell összekötni semmit, mert az ISO buszdriver egy half duplex összeköttetést valósít meg egyetlen adatvonalon. Így ha adsz valamit, akkor az az RX vonalán a buszdrivernek azonnal megjelenik, és azt a MAX232 kirakja a soros portra. A legtöbb program így ellenőrzi, hogy be van-e a kábel dugva.
(#) bbalazs_ válasza Dudus hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Koszi, ezt nem tudtam, koszonom a felvilagositast.
De en mondjuk ugy gondoltam, hogy a reszeket kulon-kulon letesztelve, eloszor a max kerul sorra.
Akkor tehat sima soros monitorprogi is jo a tesztelesehez, nem kell a hideg garazsban a kocsiba dugni.
(#) Dudus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Alapvetően igazad van, de ez annyira egyszerű áramkör, hogy összerakva mennie kell.
(#) bbalazs_ válasza Dudus hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Tudom, en terveztem . Nalam megy is.
(#) pityu_18 hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Hát köszönöm ezt a sok hasznos infót.Én nem is kételkedek az áramkör működőképességébe,biztos vagyok benne hogy én szúrtam el valamit.Mindegy nem adom fel megépítem újra.
(#) titó01 hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok.
Én egy speciális mentő egyesületnél vagyok, és itt van két opel is és mivel az állam semmit nem dotál magunk vagyunk kénytelenek szervizelni a gépjárműveinket.
Na most az lenne a kérdésem h esetleg hogy lenne beszerezhető a magyar nyelvű diagnosztikai szoftver nagyon olcsón netán ingyen, nagyon nagy segítség lenne nekünk az opel-ok üzemeltetésében.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Hari1231 válasza titó01 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Ahoz, hogy segíteni todjak (-unk) az opelek tipusa, évjárata az azért jó lenne.
(#) Flamingó hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy wv golf 2004 1.6b mk:BCB.
Szeretnék épiteni egy interfészt ehez a autohoz amivel ki tudom olvasni a hibáit,esetleg illesztést és alapbeállitást is elvégezni .
(#) titó01 válasza Hari1231 hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
- 1995 opel astra
- 1996 opel omega
bocsi scak nekem azt mondták h 89 töl 99 ig ugyanaz a szoftver és csati.
(#) Dudus válasza titó01 hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Akkor félrevezettek! Motorkódot is tudnál mondani?
(#) titó01 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Astra C18XEL
Omega X20SE
(#) pityu_18 hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Megépítettem megint az interfacet.De a Vag ezt írja ha rámegyek a testre?Am ezt autó nélkül csináltam.

névtelen.JPG
    
Következő: »»   32 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem