Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   818 / 2208
(#) lpcollector válasza kocos hozzászólására (») Dec 7, 2009
Mindössze egyszer volt szerencsém a börzén járni, még tavasszal, de akkor ott volt bőven és 600Ft-ért adták. Azóta csak innen onnan sikerült egy két darabot összeszednem. Szerencsés ember, aki rendszeresen járhat a börzére.
Bár PP-t még csak gyárit hallottam szólni, azért a 6C33C SE 6E5P-vel meghajtva is elég "dögösen" szól rockzenén
(#) kocos válasza Müszi hozzászólására (») Dec 7, 2009
köszi, akkor lehet beruházok jövő héten kettőre
(#) kocos válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 7, 2009
lehet, hogy most az ünnepek alatt összelökök egy GU50 Se-t, csak úgy, mert van aztán azok az SM1026b-k már nagyon várnak valamit, csak még nem tudom mit, de lehet, hogy 6C3C-eket
(#) sturbi válasza djhans hozzászólására (») Dec 7, 2009
A 6E5P-nek (triódának kötve) egy elem és egy rácslevezető ellenállás már elég, hogy megmutassa képességeit (elem helyett jó az automatikus előfesz is). Megfelelő kimenővel egy tipikusan triódás, precíz, letisztult, nagyon szerethető hangot ad, de még egy sima TV kimenővel is feltűnik, hogy igencsak jóképességű "müttyenet"-ről beszélünk. A kis teljesítmény miatt persze szereti a szélessávó 90 dBm (inkább 95-98) feletti hangszórókat, de laza jazznál nem marad szégyenben egy pár Preluval sem.
(#) Gubán_Gábor válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2009
gugli=google kereső a csöves fórumban nálunk
De nem vettem észre, hogy még két oldal van azóta, mióta utoljára olvastam.
Kicsit lemaradtam
(#) Doncso válasza sturbi hozzászólására (») Dec 7, 2009
Ahogy olvasom a soraidat, mintha az én gondolataimat öntötted volna szavakba, igazából nagyon szeretem az SE-met is, szó nincs erről, csak olykor, amikor kellene az a plussz, amikor egy jó kis Aerosmith-t vagy Bon Jovi-t esetleg mást hallgatnék rajta, amikor kedvem lenne odacsavarni hadd legyen az, hogy érzem is, na ott van vége az SE-nek, ezért is és az építés szeretetéért is szeretnék egy ujabb, de már komolyabb erősítőt, ez lesz a PCL86PP , te is , Köbzoli, Jani és Cirokl is mondják, hogy jó választás az SM74 ezekhez a csövekhez, igazából lassan minden összeáll, meglesznek az alkatrészek, a koncepció is, úgyhogy kezdődhet a tekerés, építés, amit már nagyon várok.
Lesz még mit építeni, mert tervbe van két hazai doboz építése is, a mostani nem nagy szám, lehet ez is a baj az EL-el, ezek régi Sharp dobozok, 15cm-es mélyekkel de az a króm szinű dómmal, biztos tudod mire gondolok, szóval nem egy high end dobozok, de még csak audiofil se, jó indulattal, a Hi-fi alja, tehát van min fejleszteni. Lehet meg kellene hallgatnom az SE-t Jani barátom dobozain, ott össze lehetne vetni a hangját, nála vam mihez hasonlítani.

Idézet:
„Az SM 74 ideális vas egy PCL PP-nek, nagyon jó hangot lehet vele elérni, úgyhogy a leglényegesebb dolog már megvan.”


Ezt pedig örömmel hallom.
(#) sturbi válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 7, 2009
Orosz hi-end oldalakon sűrűn emlegetik őket, rosszak nem lehetnek, nekem is van jónéhány, meglehetősen pontos az értékük és értéktartásuk is. Amúgy személy szerint nem szeretem őket a nagy súlyuk és méretük miatt, de a minőségük szerintem elég jó lehet.
(#) mayky válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 7, 2009
Idézet:
„Mi a véleményetek erről a kondenzátorról? Orosz olajpapír. Csatolónak gondoltam 220 nano-s kivitelben.”


Tudsz szerezni olcsón ? Nekem is kell Vagy Bta (audiodiy fórum) a forrás ?
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Dec 7, 2009
Valami ilyen tekercsosztásra gondoltál:
1/4 primer ; 1/2 szekunder; 2/4 primer; 1/2 szekunder; 1/4 primer?
(#) kocos válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2009
A legnagyobb az 6P6sz a /V/ megfelelője. végerősítő sugártetroda, 12 W anóddiszzipációval.
A ZS jelölés a szovjet csöveknél pentodát jelent, de ha X, az H és dioda
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Dec 7, 2009
ezt is írtam már ma egyszer, meg van zavarosva a net ...
(#) Moszkvai válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 7, 2009
Szerintem hallgasd meg.A füled eldönti.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 7, 2009
Igen, pontosan.
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Dec 7, 2009
Nem baj, legalább tudatosul benne, hogy ennyi príma. ámde kicsit rondácska 6P6SZ-el nem kell aggódással tölteni a drága időt.
(#) ferencferenc hozzászólása Dec 7, 2009
A kimenőtrafómnál a primer sorok közé kondenzátorpapír szigetelés elég lehet? A primer és a szekunder közé pedig 0,1-es prespán duplán megfelelő?
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Dec 7, 2009
Némi számolással nekem a következő értékek adódtak.
(A cséve a mester szerint 45 mm magas) A primer 0,25-ös zz huzalból (bruttó: 0,299) a szekunder 0,4-es zz huzalból (bruttó: 0,459).
A szekunderből egy sorba így kb. 150 menet a primerből kb. 96 menet jut.
P1: 4x150
Sz1: 1x96
P2: 8x150
Sz2: 1x96
P3: 4x150
Csak nem tudom, a 0,4-es huzal 8 ohmra bírja e ha mondjuk nem 6E5P (2W), hanem EL84 (4,5W) mögé kötöm?
(#) DuMatyi válasza sturbi hozzászólására (») Dec 7, 2009
Csak hát így a fékezőrácsnak a lényege veszik el, nem fékez. Helyette van 2 db segédrácsunk.
(#) sturbi válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 7, 2009
Nem két segédrácsunk lesz, mert ezek az anódra kötve, az anódot erősítik (triódás kötés). A fékezőrácsnak nem csak a fékezés a szerepe (valamelyest az is), de az elektronoknak itt már olyan nagy tehetetlenségük van, hogy alig befolyásol rajta valamit. Testre kötve az elektronbecsapódástól az anódból kiszakadó elektronokat (amelyek lassúak a primer elektronokhoz képest) visszataszítja az anódlemezre, igy azok nem érhetik el a segédrácsot, nem alakul ki jelentős segédrácsáram, ami az anódáramot gyengítené. Ha a segédrács az anódon van, akkor a fékezőrácsnak már nincs különösebb szerepe a cső működésében, triódákba nem is raknak ilyet.
(#) rockersrac hozzászólása Dec 8, 2009
Pl509SE-hez valakinek van? Olyan kellene,amin lehetőség szerint van kimenőtrafóhoz való terv is! (Vagy ha valaki mellékel nekem egy kimenőtrafó rajzot is! :hide: )
(#) rhesus23 válasza mayky hozzászólására (») Dec 8, 2009
Nem tudom olcsónak mondható-e, de Bta-tól rendeltem őket.
(#) marci91 válasza kocos hozzászólására (») Dec 8, 2009
A basszusgitárcentrikussá való átalakításhoz nincs valami jó kis rajz, ami jó a PL-ekhez, és ECC 81/83-al müködik?
(#) lpcollector válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 8, 2009
Idézet:
„A szekunderből egy sorba így kb. 150 menet a primerből kb. 96 menet jut.”


Bocs már megint összekevertem, mi van elöbb

Persze, hogy a primer 150 a szekunder pedig 96 egy sorban...
(#) JZoli válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 8, 2009
Itt van egy, igaz nem szokványos kapcsolástechnika.
Ha esetleg érdekel ez a kapcsolás akkor a kimenő és fojtó adatait is felteszem.

PL509 SE.jpg
    
(#) rockersrac válasza JZoli hozzászólására (») Dec 8, 2009
6au6 csövem nincs az a baj,meg ha lehet akkor a leg egyszerűbb kapcsolást építeném meg,főleg hogy subládához lesz csinálva!
(#) djhans válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 8, 2009
Subládához nem lesz kevés az a teljesítmény?
(#) rhesus23 válasza Moszkvai hozzászólására (») Dec 8, 2009
Ez azt jelenti, hogy vegyem meg őket nyugodtan?
(#) mark.budai válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 8, 2009
EF86 egy kis átalakítással mehet bele! De ha megy átalakítás nélkül, akkor jó!
(#) Mate78 válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 8, 2009
subládához csöves, (ráadásul SE) erősítő?
(#) mark.budai válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 8, 2009
Csövessel nem lenen gond, de az SE-vel már igen.. Akkor már egy "szebb darab" PP, olyan 30-40W fölött.. Persze az ésszerűség határán belül.. Pl. EL34, GU-50, meg a többi nagyobb cső ide már egész jó lenne!
(#) djhans hozzászólása Dec 8, 2009
Nézegettem a PL36 PP-hez vásárolt vasakat. EI106-os 16,6cm2-es. Az RT 1996-os évkönyvben lévő PL500-as 20W-os erősítőhöz ilyet írnak, ez jó lesz nekem. Ott megvan hozzá a kimenőterv is. Már kell ezzel is foglalkoznom mivel a 6P14P PP már majdnem teljesen kész és az lesz a következő projekt. Utána meg egy EL84 SE extra. Dual monoban egy dobozban. Külön hálótrafó, egy-egy EZ80-al. Csatornánként egy-egy EM84 kivezérlésjelzővel.
Következő: »»   818 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem