Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM adó kapcsolások kérdések
Lapozás: OK   46 / 107
(#) enpesta válasza Frodo94 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Annak a V.CS. jelű, 27 pF-es kondenzátornak esetleg jobb helye lenne a tranzisztor C-E-e között. Így könnyebben elhinném, hogy a kapcsolás oszcillátor....Jó ég tudja, miféle vadrezgést vettél 92,15 MHz-en.
(#) pucuka válasza gubi hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Üdv!
Eddíg nem írtad, hogy mire szeretnéd használni az áramkört.
Remélem amatőr vagy, és a 400 MHz -es amatőrsávon szeretnéd majd használni. Akkor viszont a rádióamatőr topikban kellene folytatni a diskurzust, mert ez nem ebbe a topikba való téma, és az ott levő amatőröktől több segítséget is kapnál. (esetleg PMR) Az, hogy a kadarist belinkelt néhány PLL témát az neked is jónak kell lennie, csak át kellene számolni az osztásarányokat, hogy a VCO a neked megfelelő frekin menjen. Ezt úgysem úszod meg, sohasem fogsz találni olyan kapcsolást, ami pont a Te igényeidet elégíti ki, de nem is lényeges.
(#) Ferkógyerek válasza gubi hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
A belinkelt oldalon található oszcillátor nem hőmérséklet kompenzált.
Akkor vegyük sorra a fajtákat.
1. XO - Crystal Oscillator a legegyszerübb semmiféle kompenzálási vagy állítási lehetőséggel nem rendelkezik.
2. TCXO - Temperature Compensated Crystal Oscillator ugyanaz mint az első csak ez nem érzékeny a külső hőmérsékletre, stabilitása általában 5ppm alatt van.
3. VCXO - Voltage Controlled Crystal Oscillator külső feszültséggel kis mértékben állítható az oszcillátor frekvenciája, ami általában csak a pontos rezgési frekvenciára történő beállításra szolgál. Nem hőkompenzált.
4. VCTCXO - Temperature Compensated Voltage Controlled Crystal Oscillator ez a legfullosabb ebbe minden benne van.

Viszont manapság már lehet kapni olyan oszcillátort is amit gubi szeretne. Ezek az oszcillátornak álcázott alkatrészek belül egy komplett VCO+PLL áramkört rejtenek, és széles tartományban programozható a kimenő frekvenciájuk. Bővebben: Link
(#) pucuka válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Igazad lehet, én a KXO -ból gondoltam, hogy valamelyest hőkompenzált. Egyébként ez egy egyszerű processzorhoz való órajel generátor, adó, vevő alaposzcillátornak 450 MHz -re karcsúnak tűnik, (már a 9× zés miatt is) ezért javasoltam az amatőr topikot.
(#) gubi válasza pucuka hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
A kxo elég stabil viszont azt nem vágom hogy miért 50MHz-ig, hiszen 200MHz-ig lehet kapni, na mindegy az a lényeg hogy összehozzam valahogy és igen 441.0375 ön kéne mennie a vevőnek Tisztelt pucuka.
Az bisztos hogy a VCO+PLL lenne az igazi.
Medvétől pedig megköszönném a VCO-s cikket.
Nézegetem VCXO-kat is van is magyar honlap de rendelj pl: Finnektől, szóval marad a VCO.
Ja és köszi a sok hozászolást ami építő jellegű.
(#) kadarist válasza gubi hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Keresd meg itt Bővebben: Link a 2002-es rádiótechnikákat. Pont a Te készülékedet okosítják! 50 Megás oszci kell hozzá. Köszönjük Medvének!
(#) gubi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Neked is köszi megnézem ha tényleg az, az nagyon jó mert utána jön az adó (mondjuk az egyszerűbb mert a kristály*12=adó freki (na most asztán lebuktam)).
(#) enpesta válasza enpesta hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Vegyétek tárgytalannak a hozzászólásomat. Valószínűleg hülyeséget írtam......
(#) pucuka válasza gubi hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Hááát . . . Most aztán tényleg lebuktál.
Ha katona vagy, akkor tudja a hírfőnök, hogy ezen a frekin partizánkodsz?
Ha nem vagy katona, akkor sürgősen felejtsd el ezt a frekit, és ne gondold azt, hogy egy 20 kHz csatornaosztásra készült rádióval el tudsz bújni a 12,5 kHz es raszterű frekivel.
A szomszédos rendes csatornákat zavarni fogja.
A vevő 3 körös helikális bementi szűrőjét meg az asztal sarkán úgy sem tudod behangolni.
(#) gubi válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Jó igen mindenben igazad van meg amit akarsz.
De azért hozzá tenném még egyszer VEVÖ!
És Köszi a segitséget. Ha ez az.
(#) ferzoo hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Jelenleg is ezt használom kvarcos adók beméréséhez,beállításhoz.
(#) gubi válasza ferzoo hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Én meg ezt az "asztal sarkán".
Persze csak vicc volt.

DSCF0009.jpg
    
(#) ferzoo válasza gubi hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Én is beszerzek majd 1ilyen cuccot,vaterán láttam újszerűt 12ez.ért,az 1MHz-1GHz ig mért.
Vagy inkább +várom míg lesz amatőr találkozó/börze jövőre.
Amit én találtam az jó frekimérőnek és 50-100mW.de akár nagyobb teljesítményű adó beméréséhez is,akár több méterről is kontakt nélkül.
(#) Ferkógyerek válasza gubi hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Már régen meg szerettem volna kérdezni valakitől akinek ilyen frekimérője van, hogy mennyire van megelégedve vele? Mert bennem olyan piacos hatást kelt. Nekem egy ősöreg FC-1200-am van, amibe maradandó emléket hagyott egy CB rádió adóteljesítménye. Azóta olyan érzéketlen a kicsike.
Ezért le kellene cserélnem, és ha ennyiért lehet kapni egy legalább olyan minőségűt, ami ráadásul még 2-3GHz-ig mér, akkor nem érdemes építeni.
(#) gubi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Teljesen megvagyok elégedve vele csak némi átalakítás kellett, 4db AA 800mah akku volt benne kapott helyette 5db aszem 800mah AAA-st mert elég spiccen van neki fesz és alámér kicsit ha nem teljesen töltött az akku.
A stabnak nem volt elég benne.
(#) gubi hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Lehet hogy nem kell kínlódnom. Vagy ez vagy az.
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehetne rádióadót, üzemeltetni PC-ről?
Azt még nem tudom, hogy az emberekhez kábelen vagy antennán sugározva jusson el e a jel, mert ha antennán akkor az adást le kellene kódolni és a vevőnél dekódolni, hogy csak azok hallgathassák akiknek én megengedem. Melyik olcsóbb a kábeles vagy az antennás megoldás?
Nálunk elég gyengénk a rádió jelek, nem vehetőek igazán.
Ezért arra gondoltam, hogy internetről fognak menni a rádiók, szóval kellene még egy olyan adóprogram, meg persze adó, amely sorba állítja az adókat és így a felhasználok több rádióadó közül is választhatnának.
Még milyen program és eszköz kellene az adóhoz?
A dolgot legálisan képzeltem el (hogy tehetem legálissá az átjátszást?), minden válasz jöhet, ha legális a megoldás ha nem.

Előre is kösz mindent, ha hülyeséget írtam akkor bocs még kezdő vagyok, nagy álmokkal.
(#) aflmor válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Wifi-vel megoldható. (de elég összetett) "Amúgy hagyományosan" nagyon bonyolult/drága. (figyelembe véve az igényeket) Szerintem ez álom marad...
(#) kadarist válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Szia!

Rádióadót üzemeltetni engedély nélkül tilos!
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Valahogy biztos meglehet, elmondanád és megnézem, hogy menyit szánnék rá.
(#) aflmor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
...és még mi mindent ! Hajaj...

Itt most a dolgok mikéntjéről lenne szó...
DokDa Hogy sima FM adót kódólni-dekódolni amatőr szinten hogy lehet, arról lövésem sincs. De minimum speciális vevő kellene a vételéhez, mert nemigazán láttam még olyan (rádió)tunert amin lenne ez a funkció. De mindegy is... Egy jóminőségű, stereoFM adó, kb. 1milla!
Ebből indulj ki.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Mi lenne, ha minden egyes hallgató közvetlen a netrádióra kapcsolódna, s nem a Te gépeden keresztül?
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Hát az a gond, hogy nincs mindenkinek internet-e, és a kábeles megoldás ahoz nem kell adó, csak egy erősítő, nem?
(#) kadarist válasza aflmor hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Szia!

Voice inverterrel lehet "kódolni" a hangfrekis sávot. A mély hangok magasak lesznek, a magasak meg mélyek.Bővebben: Link Természetesen a vevő oldalon vissza kell állítani az invertált hangfrekis sávot.

A goglibe be kell írni, hogy "voice inverter" vagy "voice scrambler" vagy ezek kombinációját.
(#) aflmor válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
De. És akkor a "kódolás" is meg van oldva. Mert ugye, csak az hallgathatja, kihez elvezeted a kábeled. (egy "100V-os" rendszerrel, talán megoldható, kérdés, a minőség)
(#) woland válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 28, 2009 / 2
 
megveszed -> összeforrasztod -> használod
(#) mindenes válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Üdv!
Az ilyen egységcsomagokban általában minden benne van (nyák és alkatrészek is)ezért hivják egységcsomagnak.
A 9 voltos elem pedig, szerintem elég lessz neki néhány 10mA lehet a fogyasztása, külön tápot pedig felesleges neki építeni, főleg kapcsitápot.
(#) kadarist válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ha megtalálják nálad a cuccot, és éppen működik, akkor büntet. Arra kell törekedni, hogy másokat ne zavarj vele, és akkor nem lesz baj. Arra számíts viszont, hogy zúghat hálózati táplálás esetén, mivel ezt elemes működtetésre tervezték.
(#) kadarist válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Próbáld ki! Pontosan nem lehet előre megjósolni, hogy milyen lesz adapterről. Persze megfelelő kiegészítő szűréssel az esetleges brummogást meg lehet szüntetni.
(#) gg630504 válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Forrasztással.
De ha veszel egy papát és hozzá mamát például innen, akkor bontható lesz.
Következő: »»   46 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem