Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   37 / 1386
(#) gtk válasza qssty hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Nem tudok nevet adni.Sok felet hasznaltam,mikor milyet kaptam.Lenyeg hogy lezer nyomtatoba valo folia
Meg annyi,hogy en ket vasalas kozott,amig hult a nyak rasimitottam(nem erost ranyomva!) tobbretegu papirral a foliat a nyakra..
(#) qssty válasza gtk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
papir írószer boltba veszed vagy hol?vagy van ilyen nagyobb áruházakba is?(tesco,cora...)erre a fóliára se lehet tintasugarassal nyomizi?
(#) Müszi válasza gtk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Pozitív élményemet szeretném kifejezni veletek!
A Hqvideonál tegnap rendeltem alkatrészeket és mára megjött.
Be volt bugyolálva minden alkatrész szépen is minden zacskón matrica.
Király. Náluk fogok rendelni máskor is.
(#) Frankye válasza qssty hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Természetesen!
Alap: A NYÁK legyen FULL tiszta, zsír- és pormentes! Kell hozzá egy flakon P20 fotolakk. (A magyar gyártmányút ne vedd meg, nem érdemes. Először én is azzal kínlódtam, nem lett jó, vagy 20-szor szedtem le, kezdtem elölről, a végén vettem P20-at, azzal elsőre szuper lett.)
A NYÁK-ot egy vékony rétegben (pontosabban: nem vastag rétegben) befújod a lakkal. Ettől lilás-zöldes árnyalatú lesz a felülete.
Erre ráilleszted az írásvetítő fóliára kinyomtatott (ráfénymásolt) mintázatot, majd arra egy vékony üveglapot. (Az üveges pár száz Ft-ért csiszolt széllel, 2 mm vastagot szab.)
Ez után az egészet megvilágítod HGLI, vagy HMLI lámpával, típustól és teljesítménytől függő ideig és távolságból. Majd előhívó (lúgkő-oldat), kis ecsetes "masszírozás", és amint a felesleges lakk leoldódott, mehet a maratóba. Onnantól mint vasalásosnál.
(Ebben a topicban, ha kicsit visszaolvasol, rengeteg ilyen leírást találsz még!)
(#) Ricsa válasza qssty hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Idézet:
„mi a teljes neve ennek a hőálló fóliának???”

A teljes neve Hőálló fólia Bementem a papírboltba és kértem lézer nyomtatóba fóliát. Azt se tudták mivan? mit? Hova? Akkor elmondtam hogy hőálló fólai a másik neve Ja! akkor adjuk is. Igaz 70 ft volt darabja egy A4-esnek, de már csináltam két NYÁKot és mind a kettő tökéletes lett. (nekem megfelel)
Ennyi a sztori a hőálló fóliáról
(#) Frankye válasza Ricsa hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Kérheted úgy, mint írásvbetítő fólia is. Úgy is ilyet adnak. Arra lézerrel is lehet nyomtatni. :yes:
(#) gtk válasza Ricsa hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Orulok hogy neked is bevalt!
Egy hiba van a dologban,ha pl ugy tervezed a nyakot,hogy csak a szukseges vezetekkozoket maratod ki,a tobbi rezfelulet megmarad(nem tudom ezt jobban megfogalmazni most),na az ilyen nyaktervet meg nem sikerult nekem jol kinyomtatni foliara...foltos..lehet hogy elfolyik,mert sok a festek..Ilyen esetben tenyleg jobb lenne fotozni.
(#) MaSTeRFoXX válasza gtk hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Mivel nyomtatsz rá?
Mert én lézer nyomtatóval szoktam ilyen telifóliás nyákokat nyomtatni, de nálam nem fordult még elő ilyen elfolyás
(#) Ricsa válasza gtk hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Szerintem a fotozás is jó! Haverom így csinálja. Az SMD-khez szerintem csak ez a jó. De ha fotózni akarsz, akkor ne te fújd rá a lakkot a NYÁKra, mert lehet nem lesz jó. Vegyél inkább gyárilag féynérzékeny NYÁK-ot. Én inkább egy 200-assal többet fizetek, mint hogy ne legyen olyan jó a NYÁK. Különben és nem nyomtatom, hanem fénymásolom a cuccost. Így elvileg még rosszabb, mert a pixelhiba, stb.. De szerintem egész jó, még egyszer se folyt el a tinta.



Különben ma próbáltam először a hidrogén-peroxidos sósavat (vizzel higítva). Ez nem gyors ez nagyon gyors. Úgy "ette" a rezet a NYÁKról, hogy közben én is megéheztem . 2:37 másodperc alatt megevett 25 cm2 rezet. Jó ebbpl úgy kb 5 cm2 le volt festve (vasalva ), de ez akkor is nagyon gyors. Ajánlom mindenkinek.
(#) szabi83 válasza Ricsa hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
szereztem én is peroxidot(1L) + sósavat(0.5L), kiváncsi leszek rá majd, mennyire gyors..

(#) qssty hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
ugyebár a maratás után kell a lakkot ráfujni,ugye?mi van akkor ha én a forrasztás után fujom rá???össze ér minden?

a válaszokat köszönöm de ugy látszik maradok a sima a/4-es lapnál,mert sikerült az első nyáklapomat kimarni
(#) MaSTeRFoXX válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Mennyiért, meg milyen kiszerelésben adják ezt a hidogén peroxidot? Mert mivel nem nagyon lehet kristályos formában beszerezni vaskloridot, a TN150-meg drágább mint a kristályos fe-cl3,ezért gondolkodok az átálláson....
(#) isamisa válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Múltkor vettem elektroartban golyós Fe III Cl-t
(#) maTaKee hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
én mostanság vettem vaskloridot az azúr vegyszerkerben és ott 400ft/kg (sztem nem drága), igaz kivan írva hogy vegyszert 18 éven aluliaknak nem adnak ki, de nekem adtak
(#) szabi83 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
hello!

1 liter volt 350ft volt, de volt 1 decis is nem tom mennyiért.
a sósav 140ft és fél liter.

számoltam én is.

350 + (4*140) = 910 ft + a víz. => 6 liter marató lőty.
ha az arány 1:2:3
6 liternyi vaskloridot venni
az 6500 ft 13 flakon.

ez a peroxid meg 6 liter vs 910 ft


meg éri?

üdv

(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Én a vaskloridot választanám:

H2O2+HCl+a keletkező (Clórgáz)
ami nem túl egésséges.
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 


vaskloridnál is van bűz :yes: :yes:
nemm tom mi de VAN.

üdv
(#) qssty hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
nekem a gyorsmarónál(vasklorid+sósav)nincs semmi bűz.az lehet hogy kétszer egymás után nem lehet felhasználni az oldatot? mert nekem nem sikerült(csak egy kis részt mart meg a maró a nyákon)
(#) MaSTeRFoXX válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
köszi!
Akkor ez jobban megéri árban (csak nehogy leszedje a sávokat)
Holnap felderitem a vegyszerboltokat. Majd jövőhéten veszek is
(#) maTaKee válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
én eddig SEMMIen szagot nem éreztem amikor marattam a NYÁK lapjaimat, pedig én is vaskloridban maratok!
(#) szabi83 válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
ok lehet h nincs bűze, de én mikor beszívtam 1*2* akkor kicsit megköhögtetett...
(#) MaSTeRFoXX válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Óvatosan ezzel a vsaklorid meg hidrogén peroxid gőzzel! Ha nem is érzitek hogy ártalmas, ezért a gőzei a műhelyben lévő fémtárgyakat segitik megrozsdásítani! :felkialtas: (tolómérő, fogók stb) Ezért egy jó ideje a szabadban maratok
(#) maTaKee válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
nálam semmi problémát nem okozott
(#) szabi83 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
én is udvaron maratok, csak amikor vissza fujta a szél bele a pofimba...
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Legjobb tudomásom szerint mindkét esetben Cl gáz szabadul fel. Ez a gáz viszont kifejezetten erősen irritatív, mérgező, és oxidáló hatású. Így tulképpen mind1, hogy vaskloridos, vagy hiperolos maratóval dologzol, mindkettő veszélyes! Lehetőleg szabadban kell velük dolgozni, vagy jól szellőző helyen.
Megjegyzem a hiperolos marató neke jobban bejött, sokkal gyorsabban lekapta a rezet a lemezről, mint a vasklorid, még hidegen is. Ellenben (mert ugye minden jóban van valami rossz is... ) sokkal kevesebbszer lehetett felhasználni. Egy üveg TN-es gyorsmaratóval kimarattam 6-8-10 lapot, (kisebbeket), míg annyira telítődött, hogy már csak lassan marta a rezet, míg a hiperolos maratóval 4-5 lapnál többet (kb. hasonló méret) nem nagyon tudtam kimaratni.
Viszont van benne jó is: Szép kék színe lesz a végére a löttynek!
(#) Peti_85 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 


Igen a kékség, meg zöldség az stimmel!

Én is a hidrogénperoxidosnak vagyok híve. Veszek fodrászkellékesben literes peroxidot (300 ft körül) meg sósavat (kb. 100 ft) és már kotyvasztok is!
Meg a reakció közben néha nekem fel is forr a cucc!!! Na akkor aztán gyorsan lekapja a rezet!
Meg ott látom is hogy mi történik!

Peti.
(#) Georgee hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
Leálltam a hiperoxidos cuccról amúgy kémia órán tanították hogy ezt a kettőt nem szabad(na) keverni mert veszélyes. A gőze nem nagyon érezhető de viszont mérgező. Egyszer elszédültem tőle a fejem is fájt mert egy kicsit beszívtam a gőzből maratás közben. Amúgy meg azt hallottam h ha beszívod nem lehet tudni mikor és milyen hatással lessz rád... Szal csak okosan én maradok a vasklorid mellett (lényegében az is tartalmazza ezeket csak nem ebben az arányban) az az 5 perc meg tök mindegy a maratásnál ugyis ráérek....
(#) Frankye válasza Georgee hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
Nos, a keverésük után gázt fejlesztenek. (Első alkalmommal jártam úgy, hogy a sósavas üveg alja kipúposodott, akkora lett benne a nyomás, mert nagy okosan gondosan visszatekertem rá a kupakot, nehogy felborulva kiömöljön, vagy belehulljon valami... )
A maratás soran ugyan azok a gázok szabadulnak fel, s mivel a kémiai reakci ugyan az gyakorlatilag, így mindegy, hogy melyik keverékből szívod be... Legfeljebb nem 3, hanem 10 perc alatt, ugyan azt a mennyiséget... Akkor mit is nyertél? Semmit.
Mit vesztettél: Időt, és azt, hogy nem látod a maratási folyamatot!
Persze, ha jobbnak látod a vaskloridos maratót, használd azt. Én inkább maradok a hiperolosnál.
(#) maTaKee válasza Frankye hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
mi az előbb leírtakkal szoktunk "jáccani" ("...kipúposodott..."), de természetesen nekem/nekünk van felelősség érzetünk és tudok magamra vigyázni (mielőtt vki belekötne a játékunkba)

amúgymeg sztem haggyuk ezt a 2 féle maratásos technikát hogy melyik jobb és melyik rosszabb, mert vki nem tud pl. hidrogénperoxidot vagy nem tud vaskloridot venni (bár ezt kétlem)
sztem kinek melyik teccik mert a végeredmény ugyanaz lesz, időm pedig van (legalábbis nekem)
(#) Ricsa hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
Sziasztok!
Csak azt szeretném kérdezni, mire való és hogy kell használni a kémiai ónozót? a wolfnál lehet kapni
Következő: »»   37 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem