Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D LED CUBE építés
 
Témaindító: prst14, idő: Máj 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 30
(#) waterbear válasza geri303 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Akkor ez a megoldás, lassan kész mind az öt szint

Felteszem a képet, hátha más is a mátrixnál akad el esetleg.

Kép 113.jpg
    
(#) geri303 válasza waterbear hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Ez lesz az
(#) prst14 válasza waterbear hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Szia...
kérlek magyarázd el nekem miért jobb a rézdrót mint hogy a LEDek saját lábait használnád?

Nem OFF ,csak sima kérdés akar lenni
(#) waterbear válasza prst14 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Alapvetően azért jobb számomra a rézdrót, mert nem tudok olyan technikát, amivel a ledek lábait 5 cm-re ki tudnám nyújtani. Ugyanis a kocka mérete 20x20x20 cm.

Egyébiránt ez elképzelésem szerint kültérben lesz, egy plexi dobozban, így nem árt, ha károsodás nélkül el tud viselni, mondjuk egy hógolyót....

Amilyen ledeket meg vásároltam, a szokásosnál is rövidebbek a lábaik, kb 2-2,5 cm-ek.


Apropó, ha valaki tudna segíteni ilyen méretű plexi doboz beszerzésében, azért nagyon hálás lennék
(#) lajos1969 válasza waterbear hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Elkészült az5*5*5 -ös led cube!
Íme egy kis videó.

MVI_0133.3GP
    
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
És egy pár kép.
(#) geri303 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Jó lett grat
(#) z2s hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Ráakadtam erre a témára, gondoltam megosztom veletek az én kis led kockámat, ami még júniusba építettem, ha jól emlékszek. Az áramkör kicsit kertaljai módon lett megépítve (bocsi) mert nem igazán értek még a fotó meg maró meg nem tudom én milyen nyákkészítési eljárásokhoz, de most csinálok egy cnc maró gép vezérlést és ha az kész, majd azzal megrajzoltatom a nyákot aztán átforrasztom az egész kocka vezérlését. Ha van valami kérdés ezzel a kockával kapcsolatba, szóljatok és segítek!

Két képet ízelítőnek raktam ide, videó és galéria a linkek alatt található:
Galéria
Videó

Üdv, z2s
(#) frenki206 hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
sziasztok lene egy kis gondom ,,,,meg épitetem a led kóckát kiss idö után elkezdet fojamatosan világitani 1 sor 5 oszlopa .probáltam ujra égetni de nem használt ...ötlet mi lehet a gond ........köszike
(#) geri303 válasza frenki206 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Hali!

Ha az én kockámat csináltad, akkor valami a vezetékezéssel van, ha a többi jól működik. Ha tudod próbálj meg átcserélni pár oszlopot.

Szerintem csak simán elszakadt annak a sornak a közös vezetéke.

UI: figyelj a helyesírásra kicsit.
(#) frenki206 válasza geri303 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
szia ...Meg probáltam ::ahová át tettem a vezetéket az
oszlopis fojamatosan éget .....
Érdekes letöröltem pict .bekapcsoltam ugyanugy világitott pár másodpercig és elalutt ,lehet pic halt meg

Még ojan dolgot eltudnék kébzelni :::
Per pilanat nincs benne eeprom (sajnós nem tudtam beszerezni ) lehet igy jelzi a pic nics benne eeprom
ez elkébzelhetö
(#) prst14 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Újra működik a kockám
Sima táp hiba volt ,köszönöm a tippeket!
Hamarosan öröm videó !!
(#) prst14 válasza prst14 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
És itt az ígért Videó
A háttérzenéért sorry ,elfelejtettem kikapcsolni a hifit örömömben
(#) geri303 válasza frenki206 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Hali!

Ha nincs benne eeprom, akkor nem tud mit kiíratni, így valószínű azért világít mind, mert 255-öt olvas a felhúzott üres i2c buszon ekkor pedig minden világít. Így elképzelhető, sőt valószínű, hogy ez a hiba.
Ha van rá módod próbáld ki a winamp üzemmódot, ahhoz nem kell EEPROM.
Egyébként pedig szerezz be EEPROM-ot, programozd fel és már mehet is a próba.
(#) frenki206 válasza geri303 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
hali .....remélem jövöhétre meg jön eeprom ..
winamp modban használtam idáig is ...
ki deröl az a baja

köszönöm segitségett

(#) GAZ hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
... haladok, csak kicsit lassan. De lehet, hogy több kockát már nem fogok csinálni. Ez igen unalmas volt. Ott tartok, hogy van kész van a DSP-nyák, DC-DC konverter, meg maga a kocka. Még a kocka meghajtó nyák-ot be kell ültetni és kész a "fizikai teste". Aztán már csak "lelkesíteni" kell (=SW ) .
(#) soyo hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Kerdesem a kovetkezo lenne. RGB led-es kockaval foglalkozott valaki? Mondjuk 4x4x4-el?
(#) geri303 válasza soyo hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
GAZ: gratula, várjuk a fejleményeket.


soyo:
Az RGB LED kicsit drágább sokan talán ezért nem foglalkozunk vele. Jó dolog lenne az is, a kivezetéseket kell gyakorlatilag nagyjából 3x-ozni (mint egy sima egyszínű kocka esetén) és bonyolultabb szoftvert készíteni, vagy 3 külön vezérlő egységet csinálsz és valamilyen módon összeszinkronizálod őket. Így csak egy program.
(#) soyo válasza geri303 hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Koszonom a valaszt Geri!

ha nem itthonrol rendeled es 200 HUF $ arfolyammal szamolva 80 HUF-ra jon ki darabja, ami szerintem nem olyan draga. A hetekben varom pont az erkezeset, azert erdeklodtem esetleg foglalkozott e mar valaki vele.


3 kulon vezerles azert nem jo, mivel nagyon nehez lenne szinkronizalni az egyes szinek kikevereset. Igy egy programmal kene megoldani.

Udv
(#) shadeee hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Üdv mindenki. Lenne egy nagy kérésem, kérdése. Elsősorban van egy kis videó youtubon amit az épp felhasználó live-ba szerkesztgeti a kockát. Igaz nem vagyok régi a területen, de megfogtak a német leírással
Nah szoval elsőnek itt a video link:
http://www.youtube.com/watch?v=pGhlVIP-0FE

Utána pedig az oldal ahonnan a progik, driverek stb.
(még angol) van rajta egy hülye script a reload eltünteti.

http://seimfilms.se.funpic.de/ledcube/
Még van egy két érdekes videó az oldalon.

És egy német leírás. Nah igen ez durva (számomra) Sajnos ez már nem olyan egyszerű mint általában a dolgok.

http://bralug.de/wiki/3D-LED-Display


Várom szeretettel az ötleteket, Esetleg kiváltási lehetőségek. Az nem lenne rossz.

Előre is köszönök mindent.
Üdv: shade
(#) GAZ hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Sziasztok! Éledezik a kockám! Az első teszt futás látható a videón:
http://www.youtube.com/watch?v=2uH7navl1Hk
(#) GAZ hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Az első videó az első 12 effekttel.
Egyenlőre nem tervezek új effektek hozzáadását, de jövő télen ha lesz időm, még bővítem. A dsPIC-ben van még hely
http://www.youtube.com/watch?v=UKeEJIRmSAs
(#) GAZ hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Még két videó.
http://www.youtube.com/watch?v=YpTUjbHRTVM
http://www.youtube.com/watch?v=UKeEJIRmSAs
Igazából semmi új, csak a jó zenék reklámozása miatt...
Több ilyen felesleges hozzászólásom nem lesz, ígérem.
(#) Kovidivi válasza GAZ hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Nagyon jók lettek az effektek! Nyugodtan rakj fel videókat, nem felesleges a hsz-od. Csak most éppen nem sokan foglalkoznak a LED CUBE-al. Nekem is csak most volt időm errefelé elnézni
(#) geri303 válasza GAZ hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Nyugodtan lehet videókat feltenni szerintem is. Megnézzük sokan hidd el. Csak nem mindig jut idő a válaszra.
(#) aatyesz11 hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
a TPic6c595-s Shift Regisztert mivel mással lehetne helyettesíteni? Mert sehol nemtudok szerezni
(#) rolie válasza aatyesz11 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia!
Lomexnél van (lomex.hu) kb. 150 Ft
(#) bartajancsi hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Sziasztok

Én is készítettem egy 7x7x7-es LED kockát. Ezen a kígyó nevű játék játszható 3 dimenzióban.

Egy rövid videó róla:
http://www.youtube.com/watch?v=rfT3yXBw2e0
(#) hcpeter hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy 3x3x3 -as led cube-ot, amit egy arduino-val vezérlek. Nagyon egyszerű a dolog, minden katód közös egy szinten, és a 9 katód egybe van forrasztva: gondolom ez alap ha nem akarok sokat huzalozni. 3 npn tranzisztort használok hozzá, és 9 220 ohm-os ellenállást. Ez van bekötve az arduino ouptutjaira.
Engem főleg a program írása érdekel rá, de kicsit korlátozottak a lehetőségek 27 leden ezért úgy döntöttem építek egy nagyobbat. Egy 5x5x5-öst terveznék, de ahogy olvastam már külön táp kell hozzá, hogy meghajtsam a ledeket. Ehhez sajnos nem nagyon értek, logikai kapcsolásokat vágom, de tápot nem tudok méretezni.
Végiglapoztam a fórumot, szeretnék tanácsot kérni, hogy vágjak bele, milyen táp kellene, hogy tudnám vele vezérelni a kockát.

Előre is köszönöm!
(#) geri303 válasza hcpeter hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Hali!

Én ezt a modult nem ismerem de drágának látszik, nem szeretnél inkább PIC-et vagy AVR-t megtanulni programozni? Vagy ez már megy?

Üdv:Gergő
Következő: »»   13 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem