Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 64
(#) SALáta válasza Stadi hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Az ADSL hez nincs jelszó, elfelejtettem leírni.
(#) Stadi válasza SALáta hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Most már tényleg nem értem. WiFi-t akarod használni, nem? Akkor hogy jön ide az ADSL?

Szerintem fuss neki mégegyszer, hogy mit is szeretnél.
(#) Stadi válasza highand hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Első blikkre... Nem igazán lehet jól keresni erre a neten. Vagy Linux, az biztos tud ilyet. De legegyszerűbb, ha a WiFi kártya gyári meghajtóprogramja tud AP-t csinálni.

Az XP tudomásom szerint csak az ICS-sel (Internet Connection Sharing) tud NAT-olni. És azért az ICS meg a WiFi Soft-AP között van némi különbség. (Pl. ICS-nél már megvan a kapcsolat, a Soft-AP-nek meg saját magának kell hálózatot gyártania, SSID-vel meg miegymás.) Gyakorlatilag két teljesen különböző dolog, annyi közük van egymáshoz, mint egy vasvillának egy pohár vízhez.
(#) SALáta válasza Stadi hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Van egy vezetékes ADSL ruter, magának az előfizetésnek a jelszavát nem tudjuk. A kérdés hogy a wlan rutert és a vezetékes rutert össze lehet-e kötni.
(#) Stadi válasza SALáta hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Igen.
(#) blst válasza SALáta hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Arra figyelni kell hogy nem lehet mind a 2 routeren bekapcsolva a DNS!
(#) blst válasza blst hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Elrontottam DHCP-akar az lenni DNS helyett
(#) SALáta válasza Stadi hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
A wifi ruter wan portjára kössem a vezetékes ruter egy portját? Mit válasszak wan connection type menünél? Ezek a lehetőségek vannak: Dynamic IP, Static IP, PPPoE, L2TP, PPTP, Big Pond Cable, 802.1X+ Dinamic IP, 802.1X Static IP. Ilyet még nem csináltam.
(#) Stadi válasza SALáta hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Nem írtad le, mi a célod. Ha azt akarod, hogy azonos subnet-en (alhálózat) legyenek a gépek és ne legyen közöttük se tűzfal, se semmi, akkor ne a WAN portot használd, hanem a LAN1...LAN4 közül valamelyiket (mindkét routeren). A DHCP csak az egyik eszközön legyen engedélyezve, ahogy blst írta.
(#) SALáta válasza Stadi hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Működik! A WAN connection type nél dynamic ip wan port összekötve a vezetékes ruter egyik portjával, DHCP kikapcsolva. Kiosztott egy IP címet a vezetékes ruter a wlan ruternek és már megy is a wlan. Köszönöm mndenkinek a segítséget!
(#) moly hozzászólása Nov 7, 2009 /
 
Sziasztok !

Próbaképpen beletettem a gépembe egy wifi kártyát,
és talált a közelben egy vezeték nélküli hálózati kapcsolatot. A net tökéletesen jön rajta. Viszont azt írja ki hogy nem biztonságos. Milyen beállításokkal lehetne "biztonságosabbá" tenni. Bele tudnak kukkantani a gépembe ? Megoldható hogy az én gépem ne legyen látható a hálózaton ? Mit javasoltok ?
(#) ferzoo válasza moly hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Persze hogy nem biztonságos,ha az lenne akkor le lenne védve Wlan jelszóval wep kulccsal,no +te sem tudnád használni.
(#) _ampervadasz_ válasza SALáta hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Az ADSL routert a WiFi router WAN portjára csatlakoztastd, a számítógépeket a maradék négy LAN portra.

Bekapcs, mindent.

A beállításnál PPPoE elérést válassz, majd e képen leírtakat kövesd.
(#) SALáta válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Szia!
Működik a dolog de most a ruterre biztnonságos kapcsolattal nem tudok felmenni, ha nyílt a hálózatom és a wifi ruteren a dynamic IP t választom akkor ki tudok menni a netre, dhcp csak a vezetékes ruteren (ami "tárcsáz") aktív. A megoldás a szerződés előkerítése és akkor fele akkora áramfogyasztásom is. Amelyik gép vezetéken csatlakozik ezentúl is azon fog, amelyikbe van wifi kártya az pedig wifin. Köszönöm a segítséget!
(#) moly hozzászólása Nov 9, 2009 /
 
Átolvastam ezt és az antennás fórumot is, de majdnem mindenhol a távolságok áthidalása a problémája az embereknek.
Én azt szeretném tudni hogy ha a router viszonylag elég közel van (20m) de van köztünk 3 téglafal hogy javíthatnék a vételen. Egy MSI pc60g kártya van a gépemben .
Kártyacsere vagy antenna ? Antennák közül a panelantennák vagy a szektorantennák jobbak erre a célra ? Sima körsugárzót próbáltam de nem hozott eredményt.
Ja a router oldalhoz nem nyúlhatok tehát csak az én oldalamon változtathatok. (sajnos )
Köszi a válaszokat !
(#) _ampervadasz_ válasza SALáta hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szívesen segétkeztem.!

Viszont aki jobban ért nállam a egy wi-Fi router beállításához kérem segítsen.

A képen mellékeltem egy biztonsági beállítást. WPA2 ből egyből több beállítást is találtam, kérdésem az, hogy melyik a legbiztonságosabb mind közül?

Csak internet megosztására használnám, és szeretném a legszigorúbbra beállítani, mert a felettem lévő szomszédnak van pár wi-Fi eszköze amit csodásan be is tudtam mérni. Elszeretném kerülni, hogy a hálózati mappáim, és az internet ne legyen elérhető csak úgy.
Annyit már elkövettem, hogy a sugárzást legkisebbere álítottam, de még így is ha mondjuk a fölöttem lévő kimegy az erkélyére még eltudná érni a Wi-Fim -et. Egyébként normál esetben a szomszéd épületből csodásan lehet venni a jelét, úgy hogy nincsen rálátás. (2 néha 3 as térerősség.) ( Pincelakásban lakom, és az íróasztal oldalára van felrakva. Az ablak a szoba egyik végén, az asztal a másik végén.)

security.JPG
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Üdv mindenkinek.

Jelenleg van egy router probléma. Nem tudok bejelentkezni egy SMC 7004 VBR típusú routerbe. Nem tudom, mi az alapértelmezett, jelszó, és felhasználónév, amivel betudok jelentkezni.
Aki tud kérem segítsen ebben.
(#) Droot válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Csinálj factory reset-et.

Ez a nagy letitkosítás a sebesség rovására megy.
Szerintem úgyse áll neki senki se, hogy feltörje a hálózatod.
(#) _ampervadasz_ válasza Droot hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Köszi az információt.

Azt megtudod mondani, hogy mi az alapértelemezzt jelszó / felhasználónév, amivel betudok lépni routerba?


Előre is köszi.
(#) _ampervadasz_ válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Üdv simpi! Ezen már túl vagyok.

Miért van az, hogy minden tud mindenhová kijárni/bbejárni a neten, de csak a DC++ nem?! A kapcsolat beállításainál, aktívra állítom, akkor ki tud járni de csak passzív módban tud. Azóta az Ip -t kitöröltem az aktív kapcsolat beállításinál, mind a két mezőből (IP Searc IP) véletlenül, azóta már becsatlakozni se tud. Oda milyen IP -t kell beírni? Oda azt kell beírni,hogy meyik,címtartományban keressen?
Az a baj, hogy DC++ -t nem ismerem egyáltalán, mert soha nem használtam.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Sziasztok.

Megvagyok áldva a ruterekkel rendesen.

Szereztem egy SMC 7004 VBR típusú routert, de állandóan problémák adódnak vele.

Hébe hóba eltudom érni, néha sikerül kimenni az internetre órákon át, aztán ennyi.


Bármilyen gépet rácsalatkoztatok, lekérdezi a hálózati címet, vagy percekig, aztán nincsen kapcsolat vagy korlátozott -al válaszol.

Amikor a reset gombot megnyomom, mit kell figyeljek, mert nem látok semmi változást.
Egyszerűen világítanak a ledek tovább és kész.

Az Airlive routeren legalább kialszanak ledek, és egy külön staus led jelzi az aktuális állapotot.


Esetleg probléma lehet, hogy egy 300mA -es adaptert használok hozzá, mert egyébként a dobozára 1A van írva.

Köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Idézet:
„Esetleg probléma lehet, hogy egy 300mA -es adaptert használok hozzá, mert egyébként a dobozára 1A van írva.”

Ez bizony lehet probléma.
(#) _ampervadasz_ válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Köszi, majd akkor megoldom valahogy.

Azért az érdekes, hogy órákon át eleinte működött.
(#) nagy_david1 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Táp is lehet a gond, de nekem a második routerem is ilyen betegségekkel adta tudtomra, hogy nem sok van hátra. Eddig egy Trend-Net és egy IP-Time adta meg magát, rendre ilyen tünetekkel, persze garancia alig lejárta után. Most meg egy RPC és egy TP-link-em van. Úgy néz ki eszem a routereket.
(#) kadarist válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Ja és persze púposkondi-kór a készülék belsejében.
(#) t4d hozzászólása Máj 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék két pont között legalább 100 megabites hálózatot létrehozni ami légvonalban 12 kilométer távolságra vannak egymástól. Több szolgáltatóval beszéltem és mindenki 200/hó áron akar nekem béreltvonalat kiépíteni, na mármost én egyszer szeretnék egy nagyobb összeget belefektetni és nem a multik zsebét tömni. A két pont 1212 Budapest, Dunadűlő út (panelház) a másik egy magasan fekvő 2 szintes családi-ház (2310 Szigetszentmiklós pillangó köz ) optikai rálátás elviekben megvan a magasságot tekintve, mivel nincs semmi magasabban fekvő épület/fa (végigrobogóztam gps-el a kezemben talajszintet figyelembevéve és épületek/fák magasságát saccoltam). A következőkben szeretném ha segítenétek:
- Milyen eszközöket vásároljak és honnan és kb mennyibe kerül?
- Mi kell ahhoz hogy a két pontot tökéletesen egymásra nézzenek és milyen anyagi vonzatai vannak?
- Milyen engedélyekre van szükségem ahhoz, hogy ezt használhassam?
Jelenleg weboldalak készítésével foglalkozok, úgyhogy ha kérhetem hozzám mérve a válaszokat, mert e téren én még laikus vagyok, köszi

11km.jpg
    
(#) pucuka válasza t4d hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Tulajdonképpen nincsenek is nagy igényeid. Az összeköttetéshez rádiós (mikrohullámú) összeköttetést kellene kiépítened.
Technikai feltételek: Kellene vásárolni két mikrohullámú végberendezést, (engedélyköteles) amely a 100 Mb/s sebességre képes. Nemigen lesz olcsó, nem tudom, nálad mit jelent a "nagyobb összeg", de ebben az esetben néhány 10 MFt -ról van szó. (csak összehasonlításul, Mo-n mindössze 1 db 144 Mb/s mikrohullámú összeköttetés van)
A 10 emeletesnél valószínűleg nem sok, de a családi háznál jelentős építési tevékenységre lesz szükség, 20 -30 m -es tartószerkezetre, a terveknek megfelelően.
Jogi feltételek: NHH engedély, a végberendezések beszerzésére, az összeköttetés megterveztetése regisztrált tervezővel, a tartószerkezetek megterveztetése az építésügyi engedélyeztetéshez regisztrált tervezővel. stb,stb.
Ha minden jól megy megúszod kb fél, egy év alatt, és kb 50 - 60 MFt -ból.
Az ekkkora sebességű összeköttetést üvegszálas megoldással lehet kielégíteni, ennek a költségei pláne nem magánember zsebeihez mértek, bár lehet hogy miliárdos vagy, csak titkolod.
De nem is tudom, miért kell neked egy ilyen nagysebességű kapcsolat, mikor úgy 5 - 10 Mb/s -os összeköttetésekkel is jól el lehet lenni, hacsak nem internet szolgáltatást, vagy béreltvonali szolgáltatást szeretnél nyújtani. Ehhez megint csak engedélyek sokasága szükséges. (pályázat)
Gondolom, a 2.4 GHz -es sávban működő WLAN -okra gondoltál, ehhez a távolság túl nagy ahhoz, hogy legálisan kivitelezhető legyen, illegálisan pedig biztos a lebukás.
(#) Zuzmo_farok válasza t4d hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
szia.
Neten láttam olyan irányított 2,4GHz-s USB wifi eszközöket, amik köré parabola antennát építettek, és 12km-t át tudtak vele hidalni, igaz tenger felett, minden akadály mentesen.
Ha van rálátásod, akkor kísérletezhetsz ilyenekkel, szerzel 2db 2-3m átmérőjű parabola antennát fókuszpontjába belerakod usb hosszabbítón a wifis cuccot , szerintem elérhető lenne a hálózat.
Az időjárás nagyon befolyásoló tényező.
Esőben nembiztos, hogy működne.

Van olyan USB wifi, ami tud 108Mb/s-et

Úgy nézem jobban járnál, ha vennél oda valamilyen netet.
Ilyen környezetben nem lenne rálátásod.
(#) t4d válasza pucuka hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Köszönöm az összetett választ!

Ajánlottak nekem egy pont-pont szettet, ami állítólag tökéletesen elegendő 15 km áthidalására. A te válaszod reálisabbnak tűnik viszont akkor csak pár megabitbe gondolkozzak mint sebesség?:/
az alábbi linket kaptam:

http://www.wireless-bolt.hu/detailproduct.php?productid=444845



Közben mondtak egy ilyet is (itt 50+km írnak és 150 mb/s) létezik? vagy van valami a háttérben amit én mint laikus nem értek?:
http://www.ubnt.com/airmax
(#) gydanee válasza Zuzmo_farok hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Az időjárástól nem kell annyira félni. Nálunk is parabolával van megoldva, és 21km van áthidalva. A hálózattal szokott csak gond lenni, mert nincs megfelelően kezelve, karbantartva, de ez nem a technika hibája, hanem a tulajdonos lustasága.
Az a lényeg, hogy esőbe, szélbe is működik a dolog, nem ritka az sem, hogy jobban mint jó időben! Egy kicsit misztikusnak tűnhet, és nekem az is, mivel 4 éve használom, nap mint nap, és még nem tudtam ki ismerni.
Következő: »»   6 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem