Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore 64 utánépítés
 
Témaindító: gogi, idő: Dec 16, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 6
(#) satuka hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Sziasztok!
C64-hez kellene egy billentyűzet.
Ha valaki tud segíteni, ide írjon:
satuka@citromail.hu

Köszike!
(#) MPi-c válasza TomKranich hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Üdv! Nézz szét mineral első 2008. április 4-ei hozzászólásánál megadott C64-es oldalon!
(#) Bago hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Action Reőlay MK5 cartridge-t szeretnék utánépíteni. Az EPROM tartalom kiolvasása és beégetése nem gond, viszont van az áramkörben egy GAL, amiről semmilyen információval nem rendelkezem. Esetleg használ vagy használt valaki ilyet?
Jó lenne többet tudni a GAL "tartalmáról".
(#) pjotr99 hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Commodore 64-eshez NYÁK-ra építhető userport csatlakozót keresek. Tudna ebben valaki segíteni, hogy hol találhatok ilyen itthon? Köszi előre is.
(#) fredandjoe hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Üdv!

Nem akartam új topicot nyitni... Hátha valaki foglalkozott C64-hez való cartridge készítéssel, esetleg programozással.
Röviden a lényeg, hogy szeretnék több darab cartridge modult készíteni, 27c256-os EPROM-al. Kapcsolási rajzom elvileg van (de ha valakinek van tuti jól bevált, akkor érdekelne). Elvileg több program is beleférne az EPROM-ba és ehhez ha jól olvastam utána, akkor kell egy "modulgen" program, ami menüt készít és át is konvertálja a lemezes programot ".bin" fájlá, amit tudok égetni az EPROM-ba.
Tehát technikai információkra, gyakorlati tanácsokra lenne szükségem! Rengeteget keresgéltem mindenfelé, de konkrét egyértelmű leírást nem nagyon találtam...
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) danka- hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Helló!

Nem 100%ig idevágó kérdés,de hátha...
Joyt akarok épiteni C64hez,és az lenne a kérdésem,az
irányokra kell a +5V-t kapcsolni,avagy a GND-t ?

Köszönöm.
(#) Medve válasza danka- hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Hello, gnd-re, 8. láb
(#) danka- válasza Medve hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Hú,ez gyors volt!

Anno 17 gépes koromban megkockáztattam volna egy kisérletet,CIA is van raktáron,de inkább utánakérdezek,semmint kinyiffantsam a kedvenc vasam

Ezer THX!

(#) atadi96 hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Hali!

Itt van egy csomó c64-es kapcsrajz. (Google: c64 circuit diagram vagy shematic diagram.)

Amúgy lehet SD kártyát csatlakoztatni a C64-re különösebb interface nelkül?

Előre is kösz.
(#) mineral válasza atadi96 hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Hali!

Interarc mindenképpen kell az SD kártyához.

Bővebben: Link

(#) danka- válasza atadi96 hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Hello!

Lehet hát,én is olyan cuccot használok.
Teljesen jó,persze kompromisszumokkal (azért nem egy IDE64)

Nem is túl drága,imhol :

Bővebben: Link
(#) atadi96 válasza danka- hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Köszi!
(#) danka- válasza atadi96 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Nagyon szivesen.

Persze a beszt hw az IDE64,megfejelve egy TFE-vel (hazai utángyártott ethernet az eredetihez képest kb.féláron)

Akkor rádobsz egy vinyot,egy dvd romot,beleszúrod a TFE-t,azt van minden

Hiába ,a C64 még ma is csúcsgépnek számít

Bye
(#) atadi96 válasza danka- hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Lenne néhány kérdésem a TFE-vel kapcsolatban:

1. Tud lejátszani pl. youtube videókat, játékokat, stb.?
2. Lehet egér (1351) nélkül böngészni?
3. Hogyan (kb. milyen felbontásban, hány színnel) jeleníti meg a képeket?
4. Ismeri a php szkripteket?
5. Mekkora a memóriája ?

Előre is kösz mindent!
(#) danka- válasza atadi96 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Helló!

A válaszok :
Ez csak egy ethernet kártya,maga a gép az az eredeti HW.

Így tehát van 64Kb ramod,meg kb 1 mhz-s CPU-d.
Képek? php? flash video??
Semmi.Kis trükkel 80 oszlopos karakteres módban
webezés,irc,telnet.
Egér nem kell,ott a joy

Maga a rendszer így néz ki:
Bővebben: Link

A gép adottságait tekintve még így is csodaszámba megy,hogy egyáltalán képes bármilyen szinten is netezésre. Szerintem.

Üdv!
(#) danka- válasza pjotr99 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Hi.

Biztos userport csati kell,nem pediglen expansion?
Csak mert életemben 1x találkoztam gyári userport csatival,az se nyákos.Vigyázok is rá,mint a szemem fényére.Amúgy mókás cuccon van ;egy sima paralell kábel,C64 userport<--->pc paralellport,és igy lehet jó kis sidzenéket hallgatni.
64en fut a zenelejátszó,ami a kábelen fogadja a sideket,pc meg tolja be neki winamphoz még ilyen plugin is van. Really hwsid

Elnézést,kicsit elkalandoztam.Amennyiben tényleg userport csati kellene,mérj utána egy régi isa slotnak.
Jó eséllyel stimmelni fog a mérete,panelba is megy,azt kész.
Gyárit kétlem,hogy találni fogsz.

bye!
(#) djtometkow hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
Sziasztok
Lenne egy kérdésem.

Nemrég sikerült beszerezni egy c64-et kiegészítőkkel, viszont nem az alap basic eeprom van benne hanem valami rfu-spd-dos. Ráadásul két eeprom van benne és egy kapcsolóval lehet váltani köztük és egy reset gomb is bele van eszkábálva..

képek:
kép1
kép2
kép3

Nem találtam semmit erről a guglival. Ha esetleg van itt olyan szaki aki tud erről valamit és hogy miért alakíthatták át ezt a gépet így, az írja le mert kíváncsi vagyok

Amúgy a hozzá való 1541 nagy floppy meghajtókban is ilyen rfu-dos feliratú eepromok vannak csak arról nincs képem.
(#) sooty válasza djtometkow hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Most lehet hogy nagy marhaságot írok, de ez az OE1RFU egy osztrák rádióamatőr, akinek volt köze a számítástechnikához is. Nem lehet, hogy ő hekkelt valamit ezen a gépen? Akkoriban divatosak voltak a 1541-es floppyt felgyorsító gyorstöltő programok spd dos -> speed dos? Csak egy ötlet volt
(#) djtometkow válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Lehet hogy beletenyereltél a közepébe mert az oberwarti nagy piacon vettem a cuccot
(#) sooty válasza djtometkow hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Sajnos szegény Roman Frühling, OE1RFU 2009. augusztus 12.-én 65 éves korában elhunyt, ezért nem tudjuk tőle már megkérdezni mit tud az új kernel. :no:
Bővebben: Link
(#) djtometkow válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
ezt sajnálattal hallom

Remélhetőleg így is tudok majd kezdeni valamit vele...
(#) sooty válasza djtometkow hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Szerintem tegyél bele egy floppyt és próbáld meg mind a két állásban, szignifikánsan gyorsabbnak kell lenni a betöltésnek a speed dossal. Nekünk a cégnél anno volt ilyen turbós c64 gép, de azt hiszem az paralell kapcsolattal volt összekötve a floppyjával. Néhány program nem szerette a szoftveres quickloadereket és akkor is ilyet használtak, ha "nagyméretű" random vagy szekvenciális fájlokkal kellett dolgozni.
(#) pifti hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Hátha van valakinek a fiók mélyén elfekvőben. Kellene nekem a c64-hez 6526 CIA. Sikerült a billentyű/joy részt hazavágni.
(#) Bago válasza pifti hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Én a Datacompnál szoktam venni hozzá alkatrészt.
(#) Prometheus01 hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Hello!
Nem akartam új témát nyitni, és mivel láttam hogy már volt szó itt c64 javitásról, ezért ide írom a kérdésemet. Illetve mindjárt kettőt is. Van 2db c64 em. Az egyik zabálja a SID eket. Ha feltekerem maxra a tv-n a hangot, akkor halkan hallani a játék hangjait. A másik jó, viszont érdekes módon a (nekem meglévő) játékok közül a Flimo's Quest c. nem hajlandó se kazettáról, se lemezről, se cartridgéről betölteni. Találkozott már valaki ilyesmival?
(#) titi válasza Prometheus01 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Hali!
Rég volt már a kezemben c64, de szerintem nézz szét a SID kimenete utáni alkatrészeknél, nem hibás-e valami, ami túlterheli a chip kimenetét.
A másik problémánál pedig nem gondoltál arra, hogy esetleg a játék hibás, sérült?
(#) Prometheus01 válasza titi hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Hello!
Köszi a tippet, megnézem amint tudom. Azt elfelejtettem mondani, hogy 1-2 hónapig működik a SID a gépben, csak utána halálozik el...
A játék bizonyosan nem sérült, mert ebben a SID zabáló gépben mind a cartridge-os mind a kazettás rendesen fut. A törés se lehet hibás, mert eredeti mindkettő
(#) Bago válasza Prometheus01 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
A másik, nem SID zabáló gépen minden más hasonló méretű program működik? A betöltés hogy végződik? Lefagy a gép, vagy olyan mintha befejezné, de nem történik semmi? Lehet, hogy a RAM sérült. Egy egyszerű memóriatesztelőt kéne írni vagy szerezni. Pár nap múlva lesz időm foglalkozni a problémával, ha gondolod segítek.
(#) Prometheus01 válasza Bago hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Ha tudnál segíteni, az megköszönném. A tünet mind2 verzióban ugyanaz. Bejön a főmenü, ki is írja hogy Stage 1-1, de a játék már nem. Néha az alsó rész bejön, ahol kiírja a pontszámokat, meg ilyeneket. Nem tudom mekkora a program, de pl a Newcomer c klasszikus hiba nélkül fut. Szerintem az elég nagy ahhoz, hogy beteritse a ramot...
(#) Bago válasza Prometheus01 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Ok.
Visszatérünk rá.
Pár nap türelmet kérek.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem