Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   510 / 1681
(#) Milan90 válasza Milan90 hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
A lényeg lemaradt.
(#) Action2K válasza Milan90 hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Szia!
Ebbe a topikba kész, vagy részben kész , megépített áramköröket rakunk be, nem kapcsirajz terveket, részleteket.
- Első problémám a kódtörőddel, az, hogy egy "valamire való" biztonsági rendszer 1-2 percet ad a kód bepötyögésére, onnantól, hogy még csak résnyire nyitottad az ajtót.
- Második problémám az, hogy ez a még mindig "valamire való" rendszer, ezen időn belül is, csak 3 rontást enged, aztán jön a víjú-víjú. Persze utána is lehet a jó kóddal hatástalanítani, de az már eső után köpönyeg, ha már a fakabátok ott állnak a hátad mögött.
- Harmadik problémám pedig az, hogy hogyan csatlakozol egy rendszer kezelőjére (nyomkodógombjaira)? A még mindig "valamire való" rendszer, már ennek piszkálásánál (megbontása) is nekiáll "kiabálni".
- Negyedik problémám az, hogy mi a fenét akarsz feltörni? Vagy csak mindig elfelejted az ajtód kódját?

Persze, ha csak pusztán tudományos síkon, a meglévő biztonsági rendszerek hibáinak a kiaknázása a célod, azok jobbá tétele érdekében, akkor szerintem először küzd le az első három pontot.

Jó kísérletezést! Gyakorlásnak jó feladat.
(#) Milan90 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Bizony
Nem akarom megépíteni, csak szimulálom. Nem fogom semmire használni, csak gyakorlás. Igazából azért álltam neki, mert meglett a full verzió a progihoz, és gondoltam csinálok benne valamit.
Ja de az a memóriacella, amit az előbb linkeltem, szerintem egész jól használható, a széles tápfesz tartományok, és a kevés alkatrész miatt. Pl tápegységbe, vagy ahol le kell valamit tiltani, és nincs 12V-od.
Ja igen elolvastam a téma címét, de mivel ezek szimulálva lettek, és működnek, kb ugyanaz.
(#) DJ Szabcsa válasza Milan90 hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Ha kész lesz a végleges, működő verzió tuti megépítem
Sok sikert az építéshez...
(#) trabi007 hozzászólása Dec 14, 2009 /
 
Sziasztok! A köbzoli által én is meg lettem mérgezve' a csöves erősítővel, minek egyik példánya itt látszik a képeken. / életem első csövei../
(#) vicsys válasza trabi007 hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Szép lett, gratula.
(#) Mate78 válasza trabi007 hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Ügyes kis "fiók takarítós" PCL86 (vagy ECL86) SE, gratulálok hozzá, még sok hasonlót.

üdv
(#) trabi007 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Nagyon köszönöm,még tervezek hozzá egy kis hagfalat is ami ugyan ilyen szinüre lessz lefestve ha kész lessz az is akor teszek fel képet rólla hogy mutat együtt vele.
(#) trabi007 válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Köszi,PCL86 os cső vel csináltam a másik cső meg PY88 ezt egyenirányitónak tetem bele.
(#) Action2K válasza trabi007 hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Ügyes kis jószág! Le sem tagadhatod, hogy Köbzoli a mentorod! Ezek szerint, egyutas egyenirányításos csak? Nincs tőle brumm? Lesz párja a kicsikének? Úgy értem, hogy sztereósodik?
(#) SALáta hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Ma működésre bírtam az 5 fázisú step dir vezérlőmet, még igaz motorok és minden más nélkül de mach 3 ból már villogtatok ledeket, ha itt lesznek a motorok teszek fel képet és rövid videót. Köszönet simpi pesternek a pic égetésért. Jajj de nagyon örülök, életem első pice és működik, igaz én csak a lapot csináltam az ák hoz de másodikra ugrott is a pic. Érdekes nem kellett neki a 22 pf kondi.
(#) trabi007 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Igazság szerint nem tervezem hogy párját csinálok mert az első csöves erősitőmnek valami kis egyszerüt akartam késziteni de jól is nézzen ki ez sikerült ezek szerint mert ugylátom nektek is tetszik még egy kis hangfalat tervezek hozzá ami ugyan igy lessz lefestve, egyépként az egyenirányitás szerintem jó mert nincs brumm tőlle , és nagyon tetszik a hangja
(#) trabi007 hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Gondoltam megosztom veletek a másik nagy sikerélményemet ami egy quad 405 ös erősitő amit épitetem és első próbánál tökéletesen müködött ez az első komolyabb erősitő amit csináltam előtte öszeraktam már egy két ic-s végfokot de azokat ösze se lehet ezzel hasonlitani.
(#) HA3GX hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Sziasztok!

Majdnem kész az FCL_meter-em, csak a dobozolás van még vissza.

fcl_meter.JPG
    
(#) gg630504 hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Most ültettem be egy villogó karácsonyfa NYÁKot ( Velleman MK100 ), amit még Sanyi HG6IFS-től kaptam, több, mint tíz éve. A LED-eket is megvettem már a tavalyi karácsony előtt.
Ez a kapcsolás 17 voltról 10 milliampert fogyaszt.
Eredetileg piros LED-ekkel 9 voltról üzemelne, a kollektor ellenállások 1,2 kiloohmosak. Nekem 1.8 kiloohmosak lettek, mert ilyenek voltak a boltban.
Nemrég a Genfi Hadviselési Bizottság betiltotta ezt a kapcsolást, mert szembevilágítva - vallató eszközként való használata - elfogadhatatlanul embertelennek bizonyult.
(#) M63-002 hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Mai unatkozás eredménye építés lett:
A Sony elem, a Samsung elem és a Sungoo MP3 lejátszó házassága némi elektronikával megspékelve.
Az ötletet egy ide belinkelt fotós leírás adta, ahol ugyanezt a kütyüt készítette el az illető. A gyömöszölés miatt kicsit kontakthibás, de ez legyen az én problémám.
(#) _ampervadasz_ válasza M63-002 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Ötletes. Egy sima 7805 IC -vel építetted meg?
(#) M63-002 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Pontosan. Gyakorlatilag minden volt hozzá itthon. Kibelezni való elem, USB csatlakozó, 7805, 560 Ohm-os ellenállás, LED...
(#) _ampervadasz_ válasza M63-002 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Nem tudom mennyi az IC "nyugalmi" fogyasztása, de nem meríti le az elemet?

Ugyan ezt építettem rá, egy 7,4V -os 4000mA -ás Ni-Mh akkumulátorra, és idővel azért leszívta, ezért kapott egy mikrokapcsolót is.
(#) M63-002 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Na erre én is kíváncsi vagyok... Meg fogom mérni...
(#) _ampervadasz_ válasza M63-002 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Arról egy mp4 -est, és egy W810i -es telefont akartam tölteni, de valamiért a telefon nem akarja "figyelembe venni", az mp4 viszont megy róla.
nem az USB -s adatkábellel próbálkoztam, hanem egy levágott töltőkábellel.
(#) M63-002 hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Na. Arra jutottam, hogy mikor nincs csatlakoztatva az MP3 lejátszó, akkor 10,8mA-t eszik. Nyilván ebben benne van a LED fogyasztása is.
(#) _ampervadasz_ válasza M63-002 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Akkor a LED -et azért kösd ki, mert az csak fölöslegesen szívja az elemet. Tölthető elemnél meg nem számítana a dolog.
(#) M63-002 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Lehet hogy ki fogom kötni. Egyelőre úgy be van csomagolva, hogy félek szétszedni.

Egyébként nincs mindig állandóan rárakva az elemre a szerkezet.
(#) lidi hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Ma elkészültem egy régóta félbehagyott funkció generátorral. Az előlap kicsit kapkodva készült, volt egy maradék fél A4-es etikett lap, arra lett kinyomtatva, majd kapott védőrétegnek cellux borítást. Az elrendezés, az "ahogy elfért" elvet követi. Frekimérő része ki van vezetve, így azt is lehet vele mérni. Van benne egy 100 as előosztó, így elvileg 50MHz ig tud mérni. Ezt még majd tesztelni kell.
(#) bankimajki válasza lidi hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Melyik IC a kapcsolásod alapja? Mennyire szép a kim. jel?
(#) lidi válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
XR2206. Mérni nem tudom, de leírás 0.5% torzítást ír.

elektor.pdf
    
(#) kisedison hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
itt a legújabb termés

100_3923.jpg
    
(#) vtnagy hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Végre megépítési fázisba került a VFD órám.
Még nem tudom, hogy a kijelző és a vezérlőrészt hogyan kötöm össze (egyelőre tüskesor a valószínű, de még nem igazán jutottam döntésre), így külön-külön, egyelőre még nem működés közben készítettem a képeket.

Menetközben életre kelt az AVR programozóm is, így megcsináltam az USB Explorert is, ő viszont működik szépen

(Az óránál sajnos a forrasztás nem olyan lett, mint szerettem volna, későn tűnt fel, hogy nem jó fúrófejet használtam pár helyen, az USB Explorernél viszont élőben nem olyan csúnya, mint képen )
(#) vtnagy válasza vtnagy hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
És az USB Explorer..
Következő: »»   510 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem