Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   833 / 2208
(#) ticseboy válasza mayky hozzászólására (») Dec 19, 2009
Mayky!!! Tudnál infót (méreteket) mondani a csévéröl amiröl beszéltünk hogy küldöd?
(#) mayky válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 19, 2009
Hát az hogy M85B az mindent elmond.
Tehát jó és javasolt hozzá az SM85B tekert vágott mag.

http://www.fastrongroup.com/products/inductors/seriesList.php?category=011

Itt találsz róla több infót: M85/46,5/1

http://www.weisser.de/fileadmin/user_upload/datenblaetter/katalogse...15.pdf

(#) mark.budai válasza hapro hozzászólására (») Dec 19, 2009
Csak nem ott a 760/C? Szegény 807, meg kimenő, csodálom, hogy bírja Nálad még a strapát.
(#) rockersrac válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 19, 2009
Ez gonosz volt! :beka3:
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Dec 20, 2009
Hapro barátom, nagyon szép a kislányod, és már ekkora? Hogy szalad az idő, őszintén szólva, mintha téged látnálak, le sem tagadhatnád! Tiszta apja ez a gyerek.
Nagyon szép kislány.
Ja, és látom már ő is környékezi a 760/C-t
(#) hapro válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 20, 2009
Mostanában hallgatni is szoktam. Jól jön így télen az amit fűt. Igaz nem lehet vele egy 50 légköbmétert kifűteni -10 kinti hőmérséklet mellett. Nyáron jobban érezni a melegét.
Előkelő helyen van az otthoni végfokok közti ranglistában ha hangminőséget nézünk.
(#) Moszkvai válasza hapro hozzászólására (») Dec 20, 2009
Csere karosszékre?
(#) hapro válasza Moszkvai hozzászólására (») Dec 20, 2009
Egy ilyen már van, úgyhogy nincs rá szükség. Bővebben: Link
(#) tungsram válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Itt is csak egy a gond, hogy a mánesezési görbék nincsennek megadva, pedig ez egy kimenő szempontjából abszulute nem mindegy.
(#) mayky válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Ez így igaz, de szegény ember vízzel főz, és nem 7,5 millás neirot épít, abból épít amit be tud szerezni.

Az általam tekert cséve egy nem is VAC gyártmányú SM85B -n nagyon szépen meghajtja a CDM7SE-ket.

Persze ezen a vason szebben muzsikál

görbék

de ez későbbiek folytán upgrade-elhető lesz mert mindkettőnek ugyanaz a cséve kell.
(#) tungsram válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Ezt csak most azért dobtam fel mert most speciel nekem a már megtervezett 2X100-as végfokomhoz akarok kimenőt számítani méghozzá toroidra. Na már most leközölnek mindent ami kell egy hálózati trafóhoz csak pont ezek a paraméterek hiányoznak.
(#) mayky válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Hát szerintem a toroid kimenő az nehéz ügy.
Hát meg házilag se tudnám megtekerni, vagyis elmebeteg ötlet lenne 2 x 2-3000 menetet feltekerni.
Én meg szeretem tudni mi van a trafón belül.
Nem sokan használnak toroid kimenőt, ha az ARC-nek megfelel a sima csévés, akkor nekem is


(#) fleta válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Én szeretnék kísérletezni toroid kimenővel, 2-3 ezer menet nem okoz nekem gondot a tekerésben, már elég sok toroidot megtekertem. Nem találok leírásokat, instrukciókat. Ez a két gyűrű arra vár. Ha tudnátok linket adni ezzel a témában megköszönném.

Kép 137.jpg
    
(#) mayky válasza fleta hozzászólására (») Dec 20, 2009
Úgy könnyű ha van az embernek gépe hozzá :yes:
(#) fleta válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Kézzel tekerem, gép az csak egy álom
Jóval lassabb, de látom mit csinálok.
(#) tungsram válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Hallottam már mindenféle csodavasakról meg olvastam is de nem vagyok arról megyőződve, hogy egyik a másiktól annyival jobb volna hacsak nem árban.Nem tudom miért írsz 2X3000 menetet amikor spec nekem 2 db 6p45sz tolná a villanyt 460volt mellet. Ha csak sima 50HZ-re méretezel ilyen teljesítmény mellet akkor se jön ki ekkora menetszám. Kettő én a vasmagot eleve 400VA-re veszem ,hogy a mélyátvitellel ne legyen gond. Ez azt jelentené,hogy akkor akár vehetek dupla menetszámot is 50HZ-hes képest ami azt jelenti, az alsó freki 25Hz-ig ís lemegy elvileg.Csak én A toroidot teljesen szimmetrikusra akarom, tehát egyik fél oldal egyik anód másik fél másik anód. Plusz osztott és KAMRÁS tekercseléssel ami a kapacitást tovább csökkenti, viszont ehhez a magot ketté kéne vágni. Ez sem lesz gond mert egy vasat megér. Még egy: én nem sz.... kis teljesítményű csövekkel mivel magas az anódimpedanciájuk parallel nincs magashangátvitel emiatt. A sorvégcsöveknél viszont ilyen gond nincs mert nagyon kicsi a belső ellenállásuk, mivel ezek alapban is kapcsolóüzemre voltak méretezve.De van más cső is ami király pl. E130l. Na ez is tolja villanyt már egész kis anódnál torzítás nékül.
(#) mayky válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Csak írtam egy számot, de aki itt szokta olvasgatni az írásaimat az tudja, hogy nem szoktam 2000 menetnél többet beletekerni egy trafóba, inkább nagyobb vasat választok.

Hát pedig léteznek amorf magok amikért több 100 ezer forintot elkérnek, ha nem lenne jóval jobb, akkor biztos nem vennék, annyi hülye ember csak nincs.
Az is biztos, hogy egy ilyen magra is lehet sz@r kimenőt tekerni.
Engem a toroid trafó nem izgat, 99 %-ig biztos vagyok benne, hogy nem lenne jobb hangom mint egy tekert vágott magon.
(#) mayky válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Igaz !

Az APX100-as kimenőjében a primer ~880 menet, de egy 24 cm2-es vason
(#) Gery78 válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Szia Mayky!

Azon gondolkodám, hogy szeretnék valami jó kis triódás SE erősítőt építeni. Nem a 300B-re gondoltam, hanem valami elérhetőbb árú csőre. Például a 6C33C, vagy 6AS7G, vagy ilyesmi. Még egyiket sem hallottam szólni, de azt mondják a 6C33C elérhető árú és nagyon jó cső. Csak két gondom van ezzel kapcsolatban, hogy ehhez disznó nagy kimenő kell, a nagy teljesítmény miatt, (amit nem tudom hogy kell méretezni) a másik hogy szeretném az egyenirányítást is csövesre megcsinálni. Esetleg van már tapasztalatod ezen a téren?

Szia Geri.
(#) fleta válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Miért haragszol a toroidra?Ha úgy vesszük, nagyon hasonlít a hiperszilre, csak az a minimális légrés sincs benne.
Meg kell próbálni, lehet hogy én is ezen a véleményen leszek ha kipróbálom, de tényleg ki kell próbálni. Szerintem azért nem terjedt el mert a tekercselése csak ipari körülmények között gazdaságos, amatőr szinten alig-alig csinálják. Kocos mondaná próba cseresznye
(#) tungsram válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Én pontosan tudom ezt a paramétert mert pont ezt tekercseltem át 20 éve. De ha utána nézel kérlek szépen és kiszámolod vissza a vasmag adatait akkor nekem van igazam. A vas teljesítménye 260VA amiből következik az ,hogy a trafót 25HZ-re méretezték amit jó kis csalással de tudott.Számold ki U=460V. A Sugárteróda hatásfoka: 70% ebből csúcstól- csúcsig lesz 620Volt durván. Tehát nem csináltak mást mint terveztek olyan trafót ami végül is 220Voltot ad le effektivben anódtól anódig csak nem 50Hz-en hanem 25Hz-en is .Ezért van dupla menetszám.
(#) tungsram válasza fleta hozzászólására (») Dec 20, 2009
Bocsi, hogy beu.. de ugyanaz a technológia.
(#) mayky válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Szóval én nem értek hozzá, de komolyan.
Hát én nem rajongom annyira a 6c33c-ért. Inkább filléres PCL86-osokat hallgatok. Egyik ok ez elmegy kb 90 VA fogyasztással amaz meg kb 300 VA-el.
De szerintem indításnak megfelel egy pár SM102B vas kimenőnek, abból tekertem én is meg itt még ketten, elégedettek vele.
Gondolkodom egy 6c33c SE kimenőn 600:8 ohm.
Én úgy vettem észre (ez itt a többiek véleményének ellentmond) hogy szebben zenél kisebb fesszel és nagyobb árammal.
De LAMM úr is így van ezzel, mert ha jók az emlékeim ő stabil 175 V-ról és 310 A-el járatja.

10.JPG
    
(#) mayky válasza fleta hozzászólására (») Dec 20, 2009
Nem haragszom rá, de tököm (se) akar kézzel toroidot tekerni
(#) mayky válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
igen 440 menettel (primer) tekertem hálózatit erre a nagy vasra, zabálja a rezet
trafó

Persze 310 mA-re gondotam az előbb 310 A az egy kicsit durva lenne
Olya csúcs AAAAAA osztály
(#) tungsram válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
A 310A-t azt elcímezted.
(#) mark.budai válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Vajon meddig élne ekkora áramon a 6C33C?
(#) mayky válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 20, 2009
1 századmásodpercig ? Csőbomba
Csak 200 V-on ekkora áramerősséget nem is tudnál összehozni, ha veszed a cső belső ellenállását, max anód katód zárlat esetén.
(#) mark.budai válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Na igen, nem tudnánk ekkora áramot elérni, de elég kis fesszel (1mV) talán jó lenne? Még benn lenne az anóddisszipáció határán belül.
(#) tungsram válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 20, 2009
Semmedig mert a cső ekkora áramot képtelen volna felvenni mert csak a fizika korlátai miatt. Lásd katódemisszió bels ő ellenállás stb
Következő: »»   833 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem