Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   421 / 2500
(#) ImiDj válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
mangusta itvan egykis segitseg meg hozza.A potival szabalyozod a jelet az erositonek mindegy hogy 1W-os vagy 100W-os vagy 1000W-os erosito.Ezt a bekotest mindegyiknel alkalmazhatod Ha kerdesed van irj
(#) martin96 hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Amit mellékeltem kapcsolást az működőképes?

jrc4558d.png
    
(#) ImiDj válasza martin96 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
A kapcsolas az mukodik.En Tl082Ic-t hasznaltam bd243-244 tranzisztor parosal.Ezt Mayan keszitette.A kepen a jobb verzio van
(#) martin96 válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Az jó mert most csinálom.
(#) peter1995 hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Üdv.Megjött az erősítő nagyon jól haladok.,de lenne egy kérdésem,vagy inkább ketteő
1.A nyákon a sima vonal a pontok között sima összekötést jelent?
2.A képen 1-es vagy kettes.Az a kérdés hogy a dióda melyik helyzetben egyezik meg
Hoppá látom a kép nem jó.Szóval a diódán a jelölés az a háromszög csücskére állított vonal?(tudom nem ez a neve de így tudom csak elmondani)

fffdf.jpg
    
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Talán így jó lesz a kép

fffdf.gif
    
(#) hapro válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Az első a jó.
1,7Mb Topi leharapja ezért a fejed.
(#) peter1995 válasza hapro hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Oké köszi.Nem tudom hogy lett ilyen nagy méretű
(#) hapro válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Úgy, hogy 962X618 a mérete, és a kép 90%-a csak fehér.
(#) peter1995 hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Hello.Valaki le tudná írni hogy hol tudnám megnézni az ellenállások színrajzát.Már minden meg van de az ellenállásokkal nem boldogulok.A leírásban csak az erősség meg a nyákon levő helye van de at ellenállás az meg színes.Szóval honnan tudom meg hogy mit jelentenek a színek.Még valami .a nyákon van sima vonal két pont között.Az sima összekötést jelent?
(#) hapro válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Itt a segédprogramok között keresd meg, és a sima vonal valószínű átkötést jelent, de nézzél meg egy kapcsolási rajzot hozzá, vagy egy beültetési rajzot, ha az van, mert így akármi is lehet.
(#) Moderátor hozzászólása peter1995 hozzászólására (») Dec 19, 2009
 
1. Amennyiben lehet kérni, valami normálisabb, lehetőleg beszédes neveket adj a képnek, de ennek semmi értelme, hogy: vnlukgnklsnfugflrbgkbr.jpg

2. Használj képátméretező programot, ami konvertálni is tud! Nem olyan nagy művészet belejönni az alkalmazásába!
(#) peter1995 válasza hapro hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Huhu-Köszi.Ez segített:
(#) gleccser16 hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
Helló.

Megépítettem egy védelmet amit "szamóca" egészített ki , mert hogy amikor elveszem a villanyt a védelemről a puffer kondik késleltetik a kikapcsolást és amíg ki nem sül behúzva marad a relé.
Ö ezt kiegészítette azzal hogy a trafó egyik szekunder kimenetéről közvetlen egy tranzisztor figyeli mikor kapcsol ki és be az erősítő.
Na most hogy így lett megoldva mikor behúz a relé, egyfojtában berreg. De ha a 12v egyent adom rá minden oké.
Tegyek be elé még egy diódát?? Vagy egyenirányítót?

Mellékelt kép a szamóca féle kiegészített kapcsolás.

védelem.JPG
    
(#) martin96 hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
Megépítettem azt a kacsolást amit mellékeltem.Az a baja ,hogy egy kicsit recseg.Nemtudja valaki ,hogy miért van ez?2 db 9v-os elemről ment.
(#) kadarist válasza martin96 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Szia!
Melyik kapcsolást? 9 Voltról szoktak recsegni az erősítők. Pláne elemről.
(#) martin96 hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
Ami az előző oldalon van alul.
(#) magitor válasza martin96 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Shamant vagy a javított Shamant? Elemről tuti nem megy el! a legkisebb amitől hajtani lehet zavarmentesen az nálam egy 9V 1A AC trafó volt ezzel meg tudtam hajtani 2 panelt bd139 140 párral.
(#) martin96 válasza magitor hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
A javított shamant.Csak jrc 4558 ic-vel meg bd139-140 párossal.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
DE csak akkor kezd el nagyon recsegni amikor lemerül az elem.
(#) peter1995 hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
üdv. alkatrész van még hátra az erősítőből,de nem tudom a helyét.2ellenállás és egy barna színű ellenállás nagyságú valami.A barnára ez van írva:
b
m15
n8
Az mi lehet?és még van 2 ellenállás.Ami még hiányzik az:150kohm,150ohm,10-15ohm
A két ellenállást beírtam az oldalon lévő keresőbe de értelmetlen adatokat kaptam.Szóval mi lehet a barna és mi a síne a két hiányzó ellenállásnak?Előre is kössz.
(#) martin96 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
De az miért van ,hogy az új elemekkel is recsegett.Holnap kipróbálom 6db laposelemmel.
(#) Tomi20 válasza martin96 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Heló

Csak nagyobb hangerőn recseg? Próbálj meg trafót szerezni, elemekből nem tudsz hirtelen akkora áramot kivenni, mint ami kellene a hangszórónak. Hány ohmos a hangszóró?
(#) martin96 válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
8ohmos.Halkan is recseg.
(#) gleccser16 hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
Helló.

Összeraktam az STK 4241V-ös erősítőt, végre.
Működik is bivaj erős meg minden a végfok része, de az előerősítő folyamatosan búg.
Olyan mint ha a trafó hangját hallanám folyamatosan. Persze nem a toroidét, mert azt le is kötöttem megnéztem de nem.

Az előerősítő, a hangszínszabályzó és a védelmet egy kb. 15w-os trafóról hajtom 14V-egyenfesszel. Pufferelve egy 2200µF-os és hidegítve egy 100nF-os kondival. De megnéztem egy másik trafóval is, ugyan ez a helyzet. Szerintem nem földhurkos mert ha kiveszem az erősítőből és csak egyedül öt kapcsolom be, akkor is búg.

Érdekes, hogyha kapcsolt üzemű tápról megy, semmi hangja nincs.

Hogy lehetne megcsinálni, hogy ne búgjon???
Valaki mondjon már valami okosságot.

Az búg amit a képen jelöltem és jobb oldalt van a trafója. Egy kicsit össze vissza van minden, majd össze lesz kötegelve.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Mindegy már megoldódott a 3 alkatrész kérdése.Most lenne egy másik kérdésem:A nyákon van 6 lyuk:2 a bemenet,+40,-40,0,1kimenet.A kapcs.rajz az mutatja hogy a nulla és a wy a kimenő.De a táp 3 vezetékes.A középső a 0-ra a másik kettő meg a polaritásnak megfelelően?

Ó mégvalami:A trimmer potikkal kell valamit állítani vagy hagyjam ahogy van,vagy mi a szerepük?
(#) Kovidivi válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Nagyon sok kérdésed van, ami inkább alapismereti kérdés. Én még nem építenék a helyedben komolyabb erősítőt, max. TDA2030-at, mert így csak csalódás lesz, és pénzkidobás az egész. Olvasgass sokat, van a cikkek között alapismeretekkel foglalkozó jegyzet. Üdv.
(#) J-O-E válasza gleccser16 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Nagyon valószínű a kis trafó nem impregnált és onnan ered az 50Hz körüli brumm.
Mivel kapcsoló üzeműről, nem búg ez tűnik a leg valószínűbbnek, egy kapcsoló üzemű táp már az elején 200-400Hzre növeli a frekit így kevésbé jelentkezhet alacsony ferkis gerjedés, búgás.
Én csináltam már útólagos impregnálást ha alkalmas rá a trafó, és mindenképpen stabilizátor IC.-t köss rá és úgy tápláld az előerősítőt az LM IC-knek nagy a brumm elnyomása. Estleg javíthat ha az előerősítő tápját árnyékolt kéteressel kötöd be és a központi földet csak a megtáplálás felől kötöd rá.
(#) gleccser16 válasza J-O-E hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
A központi földet csak megtáplálás előtt kötöttem rá és ugyan úgy búg. Az árnyékolt két eres vezeték sem segített rajta.
Írtad ezt az impregnálás megoldást. Erről még nem hallottam, mit jelent ez?
(#) Bassmester válasza gleccser16 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Szerintem ott földelési gondok vannak. Egy pufferról megy az előfok és a védelem? Ha igen, akkor az nem túl jó. Mehet egy trafóról, de a védelemnek csinálj külön egyenirányítást, kb 220µF pufferrel, az előfoknak pedig mindenképpen stabilizált tápja legyen, pl 7812, vagy mégjobb az LM 317.
Következő: »»   421 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem